MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Przerobka i rozbudowa domu

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 7 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 5 | 6 | 7 ] - Skocz do strony

Str 2 z 7

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Post #1 Ocena: 0

2007-10-24 14:18 (17 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Awa

Post #2 Ocena: 0

2007-10-25 22:20 (17 lat temu)

Awa

Posty: 264

Z nami od: 02-08-2006

Skąd: Manchester

Vitek, nie przesadzaj z podejsciem 'a kto to sprawdzi, nikt z councilu sie nie dowie'... Nie zdajesz sobie sprawy, jak bardzo wszyscy przeczuleni sa na punkcie domow - obiecuje ci, ze Twoi sasiedzi natychmiast powiadomiliby council na temat ewentualnych niezaaprobowanych robot. Nie musze juz wspominac o punktach, ktore poruszyla Maya, ktora jak widac zna sie na rzeczy z racji zawodu, a nie 'pogladow'. A im przyjemniejsza dzielnica, tym bardziej kazdy waruje. Poza tym obecny rzad planuje (bardzo niepopularna) akcje ponownego oszacowania council tax (oczywiscie wzwyz) i to bedzie sie wiazalo z wizyta Wielkiego Brata W DOMU - beda ci liczyli lazienki, loft conversions, basement i nawet strasza, ze za ladny widok z okna bedziesz musial zaplacic ekstra. Mam nadzieje, ze Brown zaczal sie wystarczajaco trzasc o koryto i moze nie nie bedzie probowal takich manewrow.
Awa

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #3 Ocena: 0

2007-10-25 22:29 (17 lat temu)

Richmond

Posty: 28857

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

A moze przy okazji zrobimy liste rzeczy, ktore utrudniaja sprzedaz domu. Oczywiste zostaly juz wspomniane, takie jak lokalizacja, ale moze np cos takiego: ilosc lazienek, ich lokalizacja, nie wiem co tam moze jeszcze byc. Czy Brytyjczycy wola miec lazienke na gorze czy na dole, czy sa jakies typy kuchni, ktore sa niepopularne, albo rodzaje budownictwa (poza betonem i blokami)...

Czytalam, ze sporo osob woli stare budownictwo od tzw. new builds, bo uwazaja, ze te nowe maja za male pomieszczenia. Jak dla mnie to i jedne i drugie sa za male ;)



Carpe diem.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

vitek

Post #4 Ocena: 0

2007-10-25 23:32 (17 lat temu)

vitek

Posty: 3922

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 19-06-2007

Skąd: Yorkshire

Przeprowadzałem dość dużo prac remontowych w moim domu, zwoziłem gips, cement, piach, płytki, panele, bóg wie co, wypożyczyłem betoniarkę, i nic. Jakoś nikt z sąsiadów nie podkablował (nie miałem żadnej wizyty kontrolnej), a skąd mogli mieć pewność że nie przerabiam strychu? ;-)
The Mythbuster

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Post #5 Ocena: 0

2007-10-26 07:43 (17 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #6 Ocena: 0

2007-10-26 10:14 (17 lat temu)

Richmond

Posty: 28857

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Maya,
domy z jakiego okresu/w jakiej technologi sa wedlug Ciebie najlepsze. Chodzi mi o to, zeby bylo w nich cieplo i sucho, zebym nie slyszala jak sasiad spiewa w lazience i zeby nie "rozpadaly sie".

Przejrzalam pare ksiazek na temat remontow i napraw domow z roznego okresu, zrazilam sie do wiktorianskich jak zobaczylam jak dokladnie sa zbudowane (juz wiem dlaczego slysze sasiadow), na new builds wszyscy narzekaja, to na co sie w ogole decydowac?
Ogladalam marketing suite na jednym z nowych osiedli, niby 80m2, a wszystkie pomieszczenia to klity, nie wspomne o szoku gdy zobaczylam jak krzywo jest wykonczona lazienka.
Wiem, ze new builds sa czesto sprzedawane powyzej swojej wartosci i potem przez kilka nastepnych lat wartosc spada.

W tej chwili mam wrazenie, ze bede musiala zbudowac cos od podstaw, albo zmienic kraj zamieszkania.
Carpe diem.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #7 Ocena: 0

2007-10-26 12:04 (17 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kane

Post #8 Ocena: 0

2007-10-26 15:24 (17 lat temu)

Kane

Posty: 108

Mężczyzna

Z nami od: 21-05-2007

Skąd: Luton

Witam ponownie,

Udalo mi sie znalezc niewielki bungalow z lat 50, ktory moglbym rozszerzyc (powiekszyc kuchnie i zamienic strych na 1 albo moze i nawet 2 sypialnie). Maya, jesli nie masz nic przeciwko temu podesle Ci pare zdjec (linka przez wiadomosc na forum) zebys rzucila na to fachowym okiem i powiedziala, czy na pierwszy rzut oka nie widac tu jakis problemow. Polowa sasiadow na tej ulicy ma domy poprzerabiane podobnie do tego, co chcialbym zrobic wiec teoretycznie nie powinno byc problemu, no ale czasem diabel tkwi w szczegolach.

No to przyszedl czas na drugie pytanie - jaki moze byc koszt wykonania loft conversion (wykusze z oknami + schody + scianki karton-gips) i kitchen extension (murowana zewnetrzna dobudowka z plaskim dachem) w bungalow? Trzeba tez bedzie odpowiednio rozbudowac instalacje elektryczna, wodna (dodatkowe przylacza w rozszerzonej kuchni) i dodatkowy kaloryfer w kuchni i w sypialniach na gorze. Wiem, ze to zalezy od setki rzeczy ale moze ktos potrafi podac jakies bardzo zgrubne oszacowanie. No i skad najlepiej wziac niedroga ale przyzwoita ekipa (moze sprowadzic sobie na ten czas z PL)?

Trzecie pytanie to takie, czy jak sporzadze sobie plany od razu "z rozmachem" i dostane pozwolenie na obie rozbudowy to mozliwe jest najpierw wykonanie jednej, a jakis czas (np.rok) pozniej drugiej?

[ Ostatnio edytowany przez: Kane 26-10-2007 15:27 ]

Think of ways to make it possible, not why it cannot be done. Figuring things out for yourself is the only freedom anyone really has. Use that freedom.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #9 Ocena: 0

2007-10-26 15:49 (17 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

vitek

Post #10 Ocena: 0

2007-10-26 16:05 (17 lat temu)

vitek

Posty: 3922

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 19-06-2007

Skąd: Yorkshire

Widzisz Maja to że nie mieszkam w takiej posh okolicy jak ty ma swoje dobre strony, może ty masz ogród 1,00000 sq ft ale ja za to nie mam wścibskich i kablujących sąsiadów :-)

Zatrudnienie polskich budowlańców zamiast miejscowych wyjdzie taniej według ciebie... no cóż, jak dla mnie to Ameryki nie odkryłaś
The Mythbuster

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Strona 2 z 7 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 5 | 6 | 7 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,