MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Przerobka i rozbudowa domu

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 7 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 5 | 6 | 7 ] - Skocz do strony

Postów: 61

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Kane

Post #1 Ocena: 0

2007-10-22 13:40 (17 lat temu)

Kane

Posty: 108

Mężczyzna

Z nami od: 21-05-2007

Skąd: Luton

Witam,

Czy ktos moze mi podac jakis dobry punkt zaczepienia, gdzie wyczytac (kompetentne) informacje n.t. tego co trzeba zalatwic, zeby w UK przerobic (rozbudowac) dom. A moze ktos ma doswiadczenia, ktorymi moze sie podzielic.

Chodzi mi przede wszystkim o to, jakie pozwolenia i skad nalezy miec aby:
- zaadaptowac strych
+ wstawic okna dachowe, zrobic schody
+ doprowadzic na strych prad (ew. wode/kanalizacje)
+ postawic kartonowo-gipsowe scianki dzialowe
- dobudowac extension (np. powiekszyc kuchnie dobudowujac kawalek na zewnatrz)
- postawic w ogrodzie szope

Ponadto, czy istnieje cos takiego jak dofinansowanie (przez council?) inwestycji takich jak ocieplenie domu lub wymiana okien na double glazing?

Pozdrawiam i z gory dzieki!

[ Ostatnio edytowany przez: Kane 22-10-2007 13:43 ]

Think of ways to make it possible, not why it cannot be done. Figuring things out for yourself is the only freedom anyone really has. Use that freedom.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #2 Ocena: 0

2007-10-22 15:53 (17 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kane

Post #3 Ocena: 0

2007-10-23 13:43 (16 lat temu)

Kane

Posty: 108

Mężczyzna

Z nami od: 21-05-2007

Skąd: Luton

Bardzo dziekuje za wyczerpujaca odpowiedz!

Na razie chcialem sie zorientowac w kosztach, skali skomplikowania problemu i na co mam zwracac szczegolna uwage. Zamierzam kupic dom i rozwazam opcje kupna mniejszego z mozliwoscia potencjalnej, przyszlej rozbudowy (np. wlasnie poprzez loft conversion).
Think of ways to make it possible, not why it cannot be done. Figuring things out for yourself is the only freedom anyone really has. Use that freedom.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #4 Ocena: 0

2007-10-23 15:55 (16 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

vitek

Post #5 Ocena: 0

2007-10-23 17:06 (16 lat temu)

vitek

Posty: 3922

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 19-06-2007

Skąd: Yorkshire

Czy naprawdę potrzebne są te wszystkie pozwolenia jeżeli prace budowlane prowadzone są wyłącznie WEWNĄTRZ domu, tym bardziej że nie naruszają struktury budynku? Idąc tym tropem na położenie nowych paneli podłogowych w salonie też musiałbym mieć planning permission.
Nawet jeżeli pozwolenie jest potrzebne to spokojnie można to zignorować bo przecież nikt z councilu nie będzie wchodził mi do domu i sprawdzał co mam na strychu. Jedyne co to mogą okno z zewnątrz zauważyć, dlatego lepiej założyć od podwórka :-)
(zaraz Maja mnie zbluzga jaki głupi jestem)
The Mythbuster

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Post #6 Ocena: 0

2007-10-23 17:50 (16 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kane

Post #7 Ocena: 0

2007-10-23 23:55 (16 lat temu)

Kane

Posty: 108

Mężczyzna

Z nami od: 21-05-2007

Skąd: Luton

W PL tez nie da sie papierkowych spraw "olac". No dobrze, oczywiscie "da sie" i ludzie tak robia (tu na pewno tez) - ale na wlasna odpowiedzialnosc i czesto nie zdaja sobie sprawy z ewentualnych konsekwencji. A konsekwencje moga byc dokladnie takie, jak opisalas. No i zyczliwi sasiedzi tez doniosa, a jakze :)

Jak juz bede mial na oku konkretne domy i bede mial watpliwosci co do mozliwosci przebudowy to wkleje tu jakies zdjecie :).
Think of ways to make it possible, not why it cannot be done. Figuring things out for yourself is the only freedom anyone really has. Use that freedom.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #8 Ocena: 0

2007-10-24 09:43 (16 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Jakobs

Post #9 Ocena: 0

2007-10-24 09:51 (16 lat temu)

Jakobs

Posty: n/a

Konto usunięte

Witam, moze ktos bedzie wiedzial gdzie najlepiej szuakc domow do remontu. Chodzi mi o kupno domu, ktory nadaje sie do ogolnego remontu, cos na zasadzie pustoscianu.
Chcialbym kupic dom z male pieniadze i go pozadnie zrobic.
Mieszkalem przez 3 lata w ynajmowanym nowym domu i z doswiadczenia wiem ze nie wydam takich pieniedzy za taka tandete. Wprowadzilem sie do nowiutkiego domu a po 6 miesiacach nie moglem domknac drzwi od balkonu, sciany popekaly, z rur cieknie i ogolnie wuszerka a cena domu ponad 300tys.
Dlatego zdecyduje sie chyba na kupno domu starszego ktory wymaga remontu.
Jezeli ktos moze mi doradzic gdzie njelpeij szukac tego typu budynkow bede wdzieczny.
Si vis pacem, para bellum.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

vitek

Post #10 Ocena: 0

2007-10-24 11:26 (16 lat temu)

vitek

Posty: 3922

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 19-06-2007

Skąd: Yorkshire

Kupowanie zniszczonych domów, remontowanie i sprzedawanie to był niezły biznes w latach 70/80. Od czasu gdy w latach 90 na rynku nieruchomości zapanował amok, domy do remontu praktycznie nie pojawiają się na otwartym rynku. Takie domy są kupowane przez przedsiębiorców budowlanych którzy płacą dość absurdalne ceny i to od ręki gotówką, jesteś w stanie wytrzymać takie warunki?
The Mythbuster

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Strona 1 z 7 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 5 | 6 | 7 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,