MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Przerobka i rozbudowa domu

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Kane

Post #1 Ocena: 0

2007-10-22 13:40 (10 lat temu)

Kane

Mężczyzna

Z nami od: 21-05-2007

Witam,

Czy ktos moze mi podac jakis dobry punkt zaczepienia, gdzie wyczytac (kompetentne) informacje n.t. tego co trzeba zalatwic, zeby w UK przerobic (rozbudowac) dom. A moze ktos ma doswiadczenia, ktorymi moze sie podzielic.

Chodzi mi przede wszystkim o to, jakie pozwolenia i skad nalezy miec aby:
- zaadaptowac strych
+ wstawic okna dachowe, zrobic schody
+ doprowadzic na strych prad (ew. wode/kanalizacje)
+ postawic kartonowo-gipsowe scianki dzialowe
- dobudowac extension (np. powiekszyc kuchnie dobudowujac kawalek na zewnatrz)
- postawic w ogrodzie szope

Ponadto, czy istnieje cos takiego jak dofinansowanie (przez council?) inwestycji takich jak ocieplenie domu lub wymiana okien na double glazing?

Pozdrawiam i z gory dzieki!

[ Ostatnio edytowany przez: Kane 22-10-2007 13:43 ]

Think of ways to make it possible, not why it cannot be done. Figuring things out for yourself is the only freedom anyone really has. Use that freedom.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

konto usunięte

Post #2 Ocena: 0

2007-10-22 15:53 (10 lat temu)

konto usunięte

Konto usunięte

Potrzebujesz dwa pozwolenia.
1.Planning Permission (135F za aplikacjie do Councilu)
2.Building Regulation approval.(136.50 F za aplikacjie do Councilu)

Zeby zrobic to o co pytasz to sie nazywa Loft Conversion.
Pamietaj ze nie zawsze sie to udaje.Zalezy w jakiej dzielnicy jest dom i jaka wysokosc jest na strychu.Zdaje sie ze minimum musi byc 1.80 wysokosci ale nie jestem na 100% pewna.
Pierwsza sprawa to musisz znalesc kogos kto ci to wszystko przygotuje.Yellow pages i szukaj pod building improvements,house extension,loft conversions no i pod architekta tez ale oni slono sobie licza.
Osoba taka przygotuje ci rysunki i specification na Building regs.Zlozy za ciebie podanie i bedzie sie klocic z Councilem jak bedzie taka potrzeba.
Czesto sklada sie Planning Permission najpierw a potem Building regs.a to dlatego ze nie zawsze jest pewnosc ze sie pozwolenie dostanie.
Od momentu zlozenia papierow do Palanning department trwa to 8 tygodni no i nastepne 8 na building regs.
Cena za calosc czyli wykonanie rysunkow ,kalkulacji i specyfikacji oraz oplaty do Council jest okolo 1700 F wraz z VAT.w zaleznosci gdzie jestes no i kto ci te rysunki robi.Cena za loft Conversion u mnie jest mniej wiecej taka jaka podalam.
Dodatkowe oplaty sa za inspection visits co oznacza ze jak sie rozbudowa zacznie to musisz dzien wczesniej poinformowac Council(moze byc telefonicznie) i building inspector zlozy ci wizyte.Podczas wizyty umowi sie na nastepna tzn. poda ci moment w ktorym masz ty lub twoj budowniczy(jesli takiego masz) zawiadomic Council i umowic sie na nastepna wizyte.
Chyba to mniej wiecej wyjasnia o co pytasz.Dodam tylko ze skrotow nie ma.
Mozesz sobie sam zrobic rysunki na planning permission ale jak nie masz obeznania w building regs to sie mija z celem.Czasami mozna dostac pozwolenie na budowe ale projekt jest do kitu bo koliduje to z building regulations.
Dofinasowanie czasami bywa jesli masz osobe niepelnosprawna w domu ale niepelnosprawnosci musi byc ciezka i zagrazajaca zyciu.Nie slyszalam o innych przypadkach dofinansowania.
Dodam jeszcze ze jesli budujesz sam to musisz robic to wedlug building regs.jakie masz a nie po polsku.
Po skonczeniu budowy dzwonisz do Council i prosisz o inspectora o tzw.Sign off certificate.Nie koniecznie to trzeba robic od razu ale warto miec bo przy sprzedazy domu beda komplikacje.
Powodzenia

[ Ostatnio edytowany przez: Maya64 22-10-2007 15:56 ]

Do góry stronyOffline

Kane

Post #3 Ocena: 0

2007-10-23 13:43 (10 lat temu)

Kane

Mężczyzna

Bardzo dziekuje za wyczerpujaca odpowiedz!

Na razie chcialem sie zorientowac w kosztach, skali skomplikowania problemu i na co mam zwracac szczegolna uwage. Zamierzam kupic dom i rozwazam opcje kupna mniejszego z mozliwoscia potencjalnej, przyszlej rozbudowy (np. wlasnie poprzez loft conversion).
Think of ways to make it possible, not why it cannot be done. Figuring things out for yourself is the only freedom anyone really has. Use that freedom.

Do góry stronyOffline

konto usunięte

Post #4 Ocena: 0

2007-10-23 15:55 (10 lat temu)

konto usunięte

Konto usunięte

No to jak bedziesz szukal domu z takim zamiarem to rozejrzyj sie co jest dookola.Jesli juz sa na tej ulicy loft conversions to bedzie ok no i ksztalt dachu jest wazny.Czasami sa dachy w tzw koperte gdzie wejscie na strych oznacza wybudowanie w dachu dormers(nie wiem jak to po polsku).Czasami nie ma miejsca na to z boku.Sasiad moze miec ale u ciebie np.juz nie bedzie miejsca.Takze wazne to sie rozejrzec.Jak bedziesz mial watpliwosci to rzuc zdjecie na forum to ci moze cos podpowiem.

Do góry stronyOffline

vitek

Post #5 Ocena: 0

2007-10-23 17:06 (10 lat temu)

vitek

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 19-06-2007

Czy naprawdę potrzebne są te wszystkie pozwolenia jeżeli prace budowlane prowadzone są wyłącznie WEWNĄTRZ domu, tym bardziej że nie naruszają struktury budynku? Idąc tym tropem na położenie nowych paneli podłogowych w salonie też musiałbym mieć planning permission.
Nawet jeżeli pozwolenie jest potrzebne to spokojnie można to zignorować bo przecież nikt z councilu nie będzie wchodził mi do domu i sprawdzał co mam na strychu. Jedyne co to mogą okno z zewnątrz zauważyć, dlatego lepiej założyć od podwórka :-)
(zaraz Maja mnie zbluzga jaki głupi jestem)
The Mythbuster

Do góry stronyOffline

Strona WWW

konto usunięte

Post #6 Ocena: 0

2007-10-23 17:50 (10 lat temu)

konto usunięte

Konto usunięte

Vitus pozwolenia nie potrzebujesz jak sobie chcesz sciane w srodku przestawic ale na loft conversion to nie przejdzie.Sa surowe regulaminy co do konstrukcji dachu,izolacji,sprawy przeciwpozarowe,wentylacja,elektryka itd itd.
Nawet jak by to ktos chcial zrobic to po cichu to daje zero gwarancji ze sasiad nie dosniesie.
Dodatkowa sprawa to ze jesli ktos zaczyna jakies przebudowy to kazdy sasiad w najblizszej okolicy dostanie list od Councilu z zawiadominiem o planach sasiada.Jesli sasiad nagle zobaczy ze sie cos dzieje i to jeszcze ktos okno wstawia to natychmiast zadzwoni do urzedu.
Nawet jesli jakims cudem sie to komus uda to nie bedzie mozna sprzedac domu bo pozwolenia musza byc zalaczone do dokumentow budynku i prawnik tego nie przepusci.
Jesli zrobi sie przebudowe tego rodzaju na wlasny rachunek a sprawa wyjdzie na jaw to Council nakaze ci rozbiorke tego co zrobiles.
Dodatkowa sprawa to ubezpieczenie budynku jesli np.wybuchnie pozar i pozar rozprzestrzni sie do sasiada bo nie bylo odpowiedniego zabezpieczenia przeciwpozarowego to koszty nie beda pokryte.
Pozwolenie to nie tylko papierek zeby urzedas mial co robie ale czysta kontrola i monitorowanie bezpieczenstwa i prywatnosci wszsytkich mieszkancow.
Wiem ze w PL ludzie sobie takie sprawy olewaja ale tu jest to bardzo surowe wiec nie polecam nikomu scinac drog bo to wyjdzie pozniej w taki czy inny sposob.

Do góry stronyOffline

Kane

Post #7 Ocena: 0

2007-10-23 23:55 (10 lat temu)

Kane

Mężczyzna

W PL tez nie da sie papierkowych spraw "olac". No dobrze, oczywiscie "da sie" i ludzie tak robia (tu na pewno tez) - ale na wlasna odpowiedzialnosc i czesto nie zdaja sobie sprawy z ewentualnych konsekwencji. A konsekwencje moga byc dokladnie takie, jak opisalas. No i zyczliwi sasiedzi tez doniosa, a jakze :)

Jak juz bede mial na oku konkretne domy i bede mial watpliwosci co do mozliwosci przebudowy to wkleje tu jakies zdjecie :).

Do góry stronyOffline

konto usunięte

Post #8 Ocena: 0

2007-10-24 09:43 (10 lat temu)

konto usunięte

Konto usunięte

Dodam jeszcze jedna pomocna rzecz.Zanim wydasz jakiekolwiek pieniadze na dom przejdz sie do Planning Department i popros o wydruk planning history tego domu.Mozliwe ze juz poprzedni wlasciciel kiedy sie o cos staral i pozwolenia nie dostal i to ci da wyrazniejszy obraz czego mozna sie spodziewac.

[ Ostatnio edytowany przez: Maya64 24-10-2007 09:44 ]

Do góry stronyOffline

Jakobs

Post #9 Ocena: 0

2007-10-24 09:51 (10 lat temu)

Jakobs

Mężczyzna

Z nami od: 26-03-2005

Witam, moze ktos bedzie wiedzial gdzie najlepiej szuakc domow do remontu. Chodzi mi o kupno domu, ktory nadaje sie do ogolnego remontu, cos na zasadzie pustoscianu.
Chcialbym kupic dom z male pieniadze i go pozadnie zrobic.
Mieszkalem przez 3 lata w ynajmowanym nowym domu i z doswiadczenia wiem ze nie wydam takich pieniedzy za taka tandete. Wprowadzilem sie do nowiutkiego domu a po 6 miesiacach nie moglem domknac drzwi od balkonu, sciany popekaly, z rur cieknie i ogolnie wuszerka a cena domu ponad 300tys.
Dlatego zdecyduje sie chyba na kupno domu starszego ktory wymaga remontu.
Jezeli ktos moze mi doradzic gdzie njelpeij szukac tego typu budynkow bede wdzieczny.
Si vis pacem, para bellum.

Do góry stronyOffline

vitek

Post #10 Ocena: 0

2007-10-24 11:26 (10 lat temu)

vitek

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 19-06-2007

Kupowanie zniszczonych domów, remontowanie i sprzedawanie to był niezły biznes w latach 70/80. Od czasu gdy w latach 90 na rynku nieruchomości zapanował amok, domy do remontu praktycznie nie pojawiają się na otwartym rynku. Takie domy są kupowane przez przedsiębiorców budowlanych którzy płacą dość absurdalne ceny i to od ręki gotówką, jesteś w stanie wytrzymać takie warunki?
The Mythbuster

Do góry stronyOffline

Strona WWW

Strona 1 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ceny od £9.68 za paczkę UK-Polska-UK

Paczki do Polski - Najniższa cena, solidny serwis od drzwi do drzwi, ubezpieczenie w cenie

• Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,