MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Znacie jakies osoby ktore wrocily do Polski na stale?

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 8 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 6 | 7 | 8 ] - Skocz do strony

Postów: 76

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Waclaw

Post #1 Ocena: 0

2021-09-19 19:09:57 (3 lata temu)

Waclaw

Posty: 186

Mężczyzna

Z nami od: 15-06-2010

Skąd: Somewhere over the rainbow

Jak sobie radza w pl,jak sie czuja,
Czy sa zadowoleni z podjetej decyzji czy
Raczej zaluja swojej decyzji.
Ja osobiscie jestem juz po paru probach
Powrotu, raz nawet 1.5 roku spedzilem w pl
ale ze wzgledow osobistych wrocilem do uk.
Obecnie czuje ze to jest ten moment "prawdziwy" na powrot po 18latach w kanadzie i uk.
Obecnie nie mam zadnych zobowiazan wobec
nikogo,jestem wolny jak ptak.
Nadmienie tylko ze kieruje sie zazwyczaj w swoich decyzjach intuicja i sercem a moj umysl z reguly jest w opozycji.
No wiec znacie takie osoby ktore nie dawno wrocily?
Pozdrawiam:-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

galadriel

Post #2 Ocena: 0

2021-09-19 19:40:43 (3 lata temu)

galadriel

Posty: 14714

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

Ja zjechalam do PL w 2011, a w 2012 wrocilam UK. Kazdy ma inna sytuacje/ historie, cele itd.

Kolezanka moja wrocila z chlopakiem do Polski jakos w tamtym czasie i zostali do teraz. Jej/ ich sytuacja byla zupenie inna. Przede wszystkim sa we dwoje, teraz juz po slubie, z dziecmi i rodzicami, kasa tam poszla w duzy dom. Z rodzicami wtedy, On nie byl jakos specjalnie wyksztalcony, raczej taki "robotny", tak wiec dz praca dla niego nie bylo problemu, jakims kierowca ciezarowek czy cos zostal w Polsce.

Oni sie tu poznali, on zawsze myslal o powrocie i byl tu tylko zeby cos tam zarobic/ odlozyc, a ona nie miala planu. Miala za to wyrok w Polsce wiec musiala czekac az sie przedawni zeby startowac do jakiejs normalnej (w sensie dobrej) pracy. Jak wpis do polskiego rejestru o niekaralnosci wygasl to akurat wrocili. Wszystko jest tam ok z tego co wiem.

Ale oni sie niegdy tu jakos specjalnie nie integrowali. Mieszkali na chacie z jakimis innymi Polakami i pracowali na magazynach. Tak wiec tam nie bylo jakis planow zeby tu zostac i sie osiedlac.
Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

rafal80

Post #3 Ocena: 0

2021-09-19 19:53:23 (3 lata temu)

rafal80

Posty: 809

Mężczyzna

Z nami od: 26-05-2009

Skąd: Londyn

Jest grupa na facebooku "Wielkie i małe powroty z UK i innych zakątków do PL:)" a tam tysiące postów i komentarzy w tym temacie. Problem w tym że nawet jak przeczytasz je wszystkie to wcale Ci to może nie rozjaśnić sytuacji :) Jest dużo ludzi, którzy są bardzo zadowoleni, są też tacy którzy starają się dopasować, inni otwarcie mówią że się męczą i są także tacy którzy po powrocie wyjechali ponownie z Polski.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #4 Ocena: 0

2021-09-19 21:09:31 (3 lata temu)

Richmond

Posty: 28858

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Znam tylko dwie rodziny, ale one nigdy nie były tu na stałe.

Kolega przyjechał robić doktorat, długo mu to zajęło, potem nie mógł znaleźć pracy jako wykładowca w UK, bo nie miał tu doświadczenia. Wrócili do PL, gdzie czekali na niego z katedrą i tam wykłada w swojej dziedzinie.

A znajomy z pracy, to chyba potraktował to bardziej jako rozrywkę zawodową. Jak dzieci osiągnęły wiek szkolny, to wrócił do PL, bo nie chciał, żeby chodziły tu do szkoły. Według niego za niski poziom. Żona wykłada na uniwerku, dostała jakiś grant na badania, a on gdzieś tam pracuje. Oni byli ustawieni zawsze, więc praca czekała na nich.
Carpe diem.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

DONstefano

Post #5 Ocena: 0

2021-09-19 21:45:04 (3 lata temu)

DONstefano

Posty: 222

Mężczyzna

Z nami od: 01-05-2011

Skąd: banicja

Przez całe studia wakacje spędzałem w UK. Później 10 lat na stałe....Nigdy nie miałem zamiaru wracać do PL a jednak w 2016 roku wróciłem do ojczyzny. Czy wrócił bym do UK? Nie. Czy brakuje mi UK - tak,
Czy znam kogoś kto wrócił - tak prawie wszyscy znajomi wrócili nawet tacy co byli tam 15-18 lat i każdy twierdzi, że nie chce już do UK. Piszę że prawie bo ktoś kto ma żonę z Tajlandii lub męża Anglika raczej nie wróci do PL
W dzieciństwie, zamiast komputera i internetu, miałem... dzieciństwo

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Cezar99

Post #6 Ocena: 0

2021-09-19 21:46:46 (3 lata temu)

Cezar99

Posty: 458

Mężczyzna

Z nami od: 14-09-2013

Skąd: out and about

Myślę, że kto tu ma dobrze to nie będzie miał lepiej w PL. A kto niedobrze to może mieć lepiej. Pomijam nostalgie.
Prosta kalkulacja pokazała mi, ze pracując tu pól roku( a nawet mniej ) mam lepiej niż cały rok w PL. Pol roku pracy pól wakacji brzmi nieźle ale natura ludzka ( a przynajmniej moja ) jest pazerna. Czego nie lubię u siebie…
Today is the oldest you have ever been and the youngest you will ever be so enjoy the day as best as you can

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Maat17

Post #7 Ocena: 0

2021-09-19 21:50:26 (3 lata temu)

Maat17

Posty: 5858

Kobieta

Z nami od: 18-02-2021

Skąd: New Kingdom

"powrot po 18latach w kanadzie i uk".
... I co bedzesz robil w Polsce sam jak palec?
Ciezko bedzie, kazdy ma swoje zycie.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

galadriel

Post #8 Ocena: 0

2021-09-19 22:04:47 (3 lata temu)

galadriel

Posty: 14714

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

Na tym forum tez byl jeden wykladowca z jakiegos uni z Leeds (anatomie wykladal czy cos w ten desen), i wrocil do Polski.

Praktycznie kazde zdarzenie losowe moze wplynac na zmiane decyzji, miejca.
Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #9 Ocena: 0

2021-09-20 17:51:38 (3 lata temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Ile ludzi tyle historii. Ja znam małżeństwo, które wróciło ze względu na dzieci. Nie chcieli żeby widziały rodzinę raz w roku. Na początku było im się trudno przestawić, ale teraz już nie chcą wracać do UK.
Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

jolantina

Post #10 Ocena: 0

2021-09-20 17:58:23 (3 lata temu)

jolantina

Posty: 3819

Kobieta

Z nami od: 17-11-2008

Skąd: Hogwart

sporo z moich znajomych wróciło. Głównie rodziny z dziećmi. Z tego, co się wypowiadają, nie zaluja decyzji. Powody były różne.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 8 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 6 | 7 | 8 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,