MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Znacie jakies osoby ktore wrocily do Polski na stale?

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 7 z 8 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 6 | 7 | 8 ] - Skocz do strony

Str 7 z 8

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Zygmunt_Merytor

Post #1 Ocena: 0

2021-09-24 20:49:24 (3 lata temu)

Zygmunt_Merytoryczny

Posty: 1039

Mężczyzna

Z nami od: 15-03-2018

Skąd: Edinburgh

Cytat:

2021-09-24 20:32:40, galadriel napisał(a):
Cytat:

2021-09-23 21:52:16, Wembley27 napisał(a):
To ja musze się przeprowadzić w pobliżu uniwersytet oxford


Tez nielatwe zycie maja tam studenci spoza kliki.

Kolegi rodzice mieli aspiracje, kase ladowali w wyksztalcenie syna i dostal sie Oxford. Z Cameronami i Johsonami tego swiata w tej samej szkole; ) No i sie na ktoryms tam roku zalamal psychicznie. Ok, po wszystkim fajnie miec dyplom Oxbridge, oferty pracy w MI5, ale te Great Expectations nie przychodza latwo. Tym bardziej jak sie jest dzieckim jakis tam zwyklych restauratorow, a nie takich np Middletons.

O Captain, my Captain!

:-8


Middletonowna podobno odrzucila oferte z Edi Uni i wziela rok gapu zanim wyladowala w St And razem z synem Diany Spencer.

Wedle ostatniego rangkingu (Timesa) St And to teraz #1 Uni w UK (rzecz plynna i moze predko sie zmienic)

Pamietam taki przyklad z zycia prowincjonalnego sprzed lat paru:
syn znajomej dostal sie do St And, zrobil tam jakastam informatyke (czy inne com science)
ona (samotna mama, pracowncica sklepu spozywczego) byla bardzo dumna itd on tez wydawal sie ogarniac z rozmachem w zawodowym zyciu.
cos jednak poszlo nie tak (bez prob analizowania przyczyn) - teraz mieszka z mama, nie pracuje (dane tak na pare lat temu nazad, bo urwal mi sie kontakt z tamta spolecznoscia w "miedzyczasie" )

na papierze - recepta na sukces, golden ticket - jednak zycie roznie rozpisuje scenariusze...

[ Ostatnio edytowany przez: Zygmunt_Merytoryczny 24-09-2021 20:50 ]

A ja z tym trzymam, kto co w czas uchwyci - reszta mnie meczy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

beansontoast

Post #2 Ocena: 0

2021-09-28 04:27:05 (3 lata temu)

beansontoast

Posty: 70

Mężczyzna

Z nami od: 23-11-2013

Skąd: Warrington

Middletonowie to nuworysze przeciez. Rodzice Kate to klasa pracujaca i groszem w mlodosci nie smierdzieli, a dorobili sie sprzedajac dekoracje i organizujac przyjecia urodzinowe. Akurat oni sa ostatnimi zeby patrzec na kogos z gory jedynie przez pryzmat skromnego pochodzenia.
Bzdura jest tez, ze studenci z rodzin na dorobku maja na topowych uniwerkach, tylko z tego powodu, jakos po gorke. Tam jest olbrzymia presja na osiagniecia, a na najlepszych kierunkach cala masa wybitnie zdolnych ludzi. Wielu z nich jest w spektrum i bywaja trudni w obyciu. Nie wszyscy wytrzymuja ta presje. Sa tacy co czuja sie w takim srodowisku jak ryba w wodzie, sa lebscy i umieja sie do tego sprzedac, inni duzo mniej. Z racji zawodu troche tych absolwentow Oxonu, Imperial College itp. w zyciu spotkalem i wszyscy mieli skromne pochodzenie. Latwiej im bylo na starcie dostac dobra prace wybierajac z wiekszej oferty, i jak dobrze trafili to pieli sie szybko po szczeblach kariery, ale musieli sie jednak profesjonalnie wykazac. Znalem tez przypadek dziewczyny po Oxfordzie, ktora akurat trafila zle, bo do firmy i srodowiska tradycyjnie mocno zdominowanego przez mezczyzn nie specjalnie przychylnego karierom kobiet, i tak jej obrzydzili zycie, ze odeszla z zawodu, postrzeganego jako dosc prestizowy, by zajac sie domem bo to jej sprswialo przyjemnosc, dorabiajac sprzedajac swoje robotki reczne i prowadzac charity.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Zygmunt_Merytor

Post #3 Ocena: 0

2021-09-28 08:52:39 (3 lata temu)

Zygmunt_Merytoryczny

Posty: 1039

Mężczyzna

Z nami od: 15-03-2018

Skąd: Edinburgh

Cytat:

2021-09-28 04:27:05, beansontoast napisał(a):
Middletonowie to nuworysze przeciez. Rodzice Kate to klasa pracujaca i groszem w mlodosci nie smierdzieli, a dorobili sie sprzedajac dekoracje i organizujac przyjecia urodzinowe. Akurat oni sa ostatnimi zeby patrzec na kogos z gory jedynie przez pryzmat skromnego pochodzenia.



Ojciec Middletonowny bogato urodzony (z Wiki):

Michael Francis Middleton was born in Moortown, Leeds on 23 June 1949 into a wealthy family with blood ties to the British aristocracy.[1][2][3][4] Royal historian Robert Lacey describes the Middleton family as having aristocratic ancestry with Baroness Airedale (1868-1942) being Middleton's distant ancestor.[5] The Middleton family had entertained members of the British royal family in Leeds from the 1920s.[6][7][8]

Owszem, pracowal jako jakis przasny pilot, co jednak nie stawia go raczej w kategorii "groszem nie smierdzieli" - zwlaszcza w epoce przed-Ryanair'owej, kiedy to zawod ten mial prestiz, posmak elitarnosci i obietnice solidnej gratyfikacji.
A ja z tym trzymam, kto co w czas uchwyci - reszta mnie meczy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

MagdaLena922

Post #4 Ocena: 0

2021-10-20 07:54:24 (3 lata temu)

MagdaLena922

Posty: 16

Kobieta

Z nami od: 15-10-2021

Skąd: Darlington

Akurat ja bym brała w cudzysłów to co podają historycy rodziny królewskiej, bo to że Kate się wżeniła automatycznie moze skutkować pisaniem o jej rodzinie w lepszy sposób. A to, że się miało przodków to wiecie - ja też pochodzę niby od szlachty i co to zmieniło? Nic. Pracuję w UK. Pieniądze czy włości mieli przodkowie 100 lat temu, a nie ja obecnie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Waclaw

Post #5 Ocena: 0

2022-02-20 22:54:38 (2 lata temu)

Waclaw

Posty: 186

Mężczyzna

Z nami od: 15-06-2010

Skąd: Somewhere over the rainbow

Cytat:

2021-09-19 21:50:26, Maat17 napisał(a):
"powrot po 18latach w kanadzie i uk".
... I co bedzesz robil w Polsce sam jak palec?
Ciezko bedzie, kazdy ma swoje zycie.

Maat,ja jestem specyficznym czlowiekiem,czuje sie jak wolny ptak,w sumie to zylem w 5krajach i nie przywiazuje sie zbytnio do miejsc i ludzi,zawod tez mam taki ze wszedzie potrzebuja bo kierowca,zbytniej wagi nie przywiazuje do pieniedzy i posiadania,chic napewno sa tez wazne i potrzebne,pomagaja spelnoac marzenia.Gdyby nie ta cala szopka z plandemia to pewnie bylbym juz na dluzej w skandynawi lub polsce,bo bylem juz spakowany do norge kiedy loty odwolali w marcu2020,wszystkiego nie przewidzimy
Pozdro

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Maat17

Post #6 Ocena: 0

2022-02-21 02:27:05 (2 lata temu)

Maat17

Posty: 6051

Kobieta

Z nami od: 18-02-2021

Skąd: New Kingdom

Cytat:

2022-02-20 22:54:38, Waclaw napisał(a):
Cytat:

2021-09-19 21:50:26, Maat17 napisał(a):
"powrot po 18latach w kanadzie i uk".
... I co bedzesz robil w Polsce sam jak palec?
Ciezko bedzie, kazdy ma swoje zycie.

Maat,ja jestem specyficznym czlowiekiem,czuje sie jak wolny ptak,w sumie to zylem w 5krajach i nie przywiazuje sie zbytnio do miejsc i ludzi,zawod tez mam taki ze wszedzie potrzebuja bo kierowca,zbytniej wagi nie przywiazuje do pieniedzy i posiadania,chic napewno sa tez wazne i potrzebne,pomagaja spelnoac marzenia.Gdyby nie ta cala szopka z plandemia to pewnie bylbym juz na dluzej w skandynawi lub polsce,bo bylem juz spakowany do norge kiedy loty odwolali w marcu2020,wszystkiego nie przewidzimy
Pozdro



Odkopalam... cytat po pieciu miesiacach.
I nagle.... Jak tu kombinowac, by nie zaplacic podatku.
Przepraszam, ale ja tak zrozumialam..... a piszesz, ze nie przywiazujesz wagi do pieniedzy, a zaraz ze podatek I nie chcesz placic.

Odpowiem czesciowo.... te deklaracje do banku w Polsce sa odnawiane co dwa lata. Tyle co prowadzilam rozmowe z rodzina na ten temat. Na przyklad ja w Polsce podaje moj NIN.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Waclaw

Post #7 Ocena: 0

2022-02-21 12:51:38 (2 lata temu)

Waclaw

Posty: 186

Mężczyzna

Z nami od: 15-06-2010

Skąd: Somewhere over the rainbow

Matt dzieki za odpowiedz.
Tak nie chce placic podwojnego podatku,bo jest to bolszewicka kradziez,ktora wprowadzili niedawno pisiory.
Zreszta nie chce wspierac rezimu pisowskiego,tylu wiezniow politycznych co teraz nie bylo nigdy w 3RP.
Moich 2och znajomych siedzi w areszcie bez wyroku juz 3 miesiace za poglady pronarodowe.
Takiego rezimu nie powstydzilaby sie nawet
ta hybryda nazistowsko-bolszewicka w kanadzie.
Pozdrawiam
God bless.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

autor65

Post #8 Ocena: 0

2022-02-23 09:49:33 (2 lata temu)

autor65

Posty: 3853

Mężczyzna

Z nami od: 02-08-2010

Skąd: Portsmouth

...wracam w sobotę
to w niedzielę napisze jak jest :)
człowiek się zmienia za ...granicą

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

SweetLiar

Post #9 Ocena: 0

2022-02-23 09:59:29 (2 lata temu)

SweetLiar

Posty: 10992

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Wracasz na stałe Autor?
Myślę, że wiosna to dobry moment na takie zmiany.

Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

autor65

Post #10 Ocena: 0

2022-02-23 12:30:23 (2 lata temu)

autor65

Posty: 3853

Mężczyzna

Z nami od: 02-08-2010

Skąd: Portsmouth

wracam w zasadzie od drugiego dnia po przybyciu...trochę mi się zasiedziało(16 lat)
człowiek się zmienia za ...granicą

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Strona 7 z 8 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 6 | 7 | 8 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,