MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Czernobyl czesc 2

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 11

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

galadriel

Post #1 Ocena: 0

2020-04-14 20:43:39 (4 lata temu)

galadriel

Posty: 14701

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

Co tam sie dzieje, i czy mozna im wierzyc, ze wszystko jest "pod kontrola" ?

https://www.theguardian.com/world/2020/apr/14/chernobyl-fire-rain-has-helped-extinguish-flames-says-ukraine


"A fire approaching a nuclear or hazardous radiation facility is always a risk," Mr Alimov said. "

https://www.independent.co.uk/news/world/europe/chernobyl-fire-nuclear-power-plant-disaster-ukraine-pripyat-a9463271.html

Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ParaDox

Post #2 Ocena: 0

2020-04-14 23:03:44 (4 lata temu)

ParaDox

Posty: 1543

Mężczyzna

Z nami od: 18-03-2004

Skąd: Londyn

Na ta chwile jest duzo lepiej w Czernobylu
porównując do ciszy medialnej o Fukushima
9 lat (12.03.2011) i dalej nic tam nie zrobiono
Z reaktora w Fukushimie wyciekają ogromne ilości skażonej wody, która zatruwa ocean i żyjące w nim ryby

Ale ze Czernobylu to wina odwiecznego bogeyman-a: Rosja, to pisze sie o tym miesiac w miesiac od 1986 a o Fukushima czasam cos sie przewoznie i juz.
All truth passes through three stages: First, it is ridiculed. Second, it is violently opposed. Third, it is accepted as self-evident

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Jurny_Jurek

Post #3 Ocena: 0

2020-04-14 23:14:00 (4 lata temu)

Jurny_Jurek

Posty: 6620

Mężczyzna

Z nami od: 28-06-2016

Skąd: Faggot

Dokładnie. Podobno ta woda dociera z prądami pod Alaskę a tam łowi się dużo owoców morza i amerykanie mają lekkiego nerwa na japońców.
I never thought I’d live in a world where people are so afraid of dying that they stop living..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

galadriel

Post #4 Ocena: 0

2020-04-15 16:22:52 (4 lata temu)

galadriel

Posty: 14701

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

Tzn nic nie zrobili z Fulushima, tak sobie podtruwa i nic? A w Czernobylu jesli te pozary obejma tereny elektrowni to nie wierze, ze nie spowoduje to zadnych nowych katastrof. Jeszcze jakiejs chmury radioaktywnej do tego wszystkiego brakuje...A tak poza tym mamy tu w Uk tez elektrownie atomowa, w Somerset. Chyba nawet ja tam Chinczycy budowali, czy cos. Jakos czarno to widze.
Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

jolantina

Post #5 Ocena: 0

2020-04-15 16:37:58 (4 lata temu)

jolantina

Posty: 3819

Kobieta

Z nami od: 17-11-2008

Skąd: Hogwart

Dlatego jakiś czas temu, w razie W, zaopatrzyłam się w tabletki z jodem...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Machrid

Post #6 Ocena: 0

2020-04-15 16:55:50 (4 lata temu)

Machrid

Posty: 49

Mężczyzna

Z nami od: 01-01-1970

Skąd: London

Cytat:

2020-04-15 16:37:58, jolantina napisał(a):
Dlatego jakiś czas temu, w razie W, zaopatrzyłam się w tabletki z jodem...


slusznie!
ja np mam maske przeciwgazowa slon + kombinezon OP1+ rekawice gumowe + gogle UV- w podrecznej skrzyni w pokoju, gotowe do uzycia w ciagu 3 minut.

planuje tez zakupic kilka plyt z olowiu, zeby zastawic okna w razie potrzeby.
planuje tez zakupic banke 5L plynu lugola , ewentualnie tabletki z jodem 50 sztuk.
mam nadzieje ze nie zostaniemy skazeni promieniowaniem z Czarnobyla.
no i rozgladam sie za pozadnym licznikiem geigera.
mam nadzieje ze wszystkie te rzeczy z demobilu uratuja mnie przed skazeniem.


[ Ostatnio edytowany przez: Machrid 15-04-2020 16:56 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

sqlserver

Post #7 Ocena: 0

2020-04-15 17:24:02 (4 lata temu)

sqlserver

Posty: 4355

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 07-01-2019

Skąd: yorkshire

Dla Ukrainy Czarnobyl to kura znosząca złote jajka, oni na strach przed starzeniem wyciągnęli już tyle kasy od całego świata musza co chwila przypominać ze nie jest dobrze No a dodatkowo każda wzmianka o elektrowni to przypominanie o Rosji która jest winna tego wszystkiego
moje wpisy to artystyczny performance, dyskutując wyrażasz zgodę na udział w happeningu, który po przez użycie nadużycia ma skłonić do myślenia artysta nie ponosi odpowiedzialności za nadinterpretacje głoszonych tez

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

galadriel

Post #8 Ocena: 0

2020-04-15 20:08:10 (4 lata temu)

galadriel

Posty: 14701

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

Cytat:
ja np mam maske przeciwgazowa slon + kombinezon OP1+ rekawice gumowe + gogle UV- w podrecznej skrzyni w pokoju, gotowe do uzycia w ciagu 3 minut.


a rekawice gumowe to jakie?
Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kleszcz

Post #9 Ocena: 0

2020-04-15 20:29:35 (4 lata temu)

Kleszcz

Posty: 353

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 14-11-2014

Skąd: ?

Cytat:

2020-04-15 20:08:10, galadriel napisał(a):
Cytat:
ja np mam maske przeciwgazowa slon + kombinezon OP1+ rekawice gumowe + gogle UV- w podrecznej skrzyni w pokoju, gotowe do uzycia w ciagu 3 minut.


a rekawice gumowe to jakie?

Smieszne pytanie. Wiadomo ze z op-1
...a wiec kup sobie glupcze medalik na szyje, i nic ci sie nie stanie, i tramwaj nie zabije...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

galadriel

Post #10 Ocena: 0

2020-04-15 20:40:23 (4 lata temu)

galadriel

Posty: 14701

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

sa w zestawie, czy sie kupuje osobno? jakis link please, ze zdjeciem.

Jolantina jakie to te tabletki z jodem, tu z UK czy z Polski?

Hi hi, ha, ha, ale jakby wam ktos pol roku temu powiedzial, ze pol swiata bedzie sparalizowane przez bron biologiczna to tez byscie eni wierzyli. Lepiej sie przygotowac na kazda mozliwosc.
Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,