MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Murem za konsulem

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

Postów: 40

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

darraj

Post #1 Ocena: 0

2019-01-28 16:49:07 (5 lat temu)

darraj

Posty: n/a

Konto usunięte

Najpierw 14 minutowy filmik z YT, "Norweskie władze pogwałciły międzynarodowe prawo konsularne", wiem że długawy ale warto, polecam komentarze pod filmem.



Norweskie władze postanowiły wydalić konsula RP, zarzucają mu między innymi cytuje-"w tym jego zachowanie wobec funkcjonariuszy państwowych, które nie spełnia wymogów stawianych dyplomatom".
Dla zinteresowanych linkuje dwa artykuły,tu i tu. Dlaczego dwa? Ano dlatego że to samo wydarzenie jest skomentowane dość odmiennie.
Prawda zapewne jak zwykle leży pośrodku, a pan konsul jako człowiek, który działał na rzecz norweskiej Polonii sprawdził się ale, jako dyplomata już niekoniecznie.
"We're all mad here" Mad Hatter

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #2 Ocena: 0

2019-01-28 17:23:22 (5 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Oglądałem film kilka dni temu ,troszkę zagłębiłem się w temat . Nasz konsul w Oslo od dawna nie jest "na rękę " norweskim władzom. Jeżeli dobrze pamiętam to interweniował już ponad 150 razy gdy próbowano lub odebrano dzieci naszym Rodakom i w ponad połowie "wygrał" czyli dzieci wróciły do rodziców lub norweski socjal dał sobie spokój z dochodzeniami . W tle jest też sytuacja gdy polski rząd przyjął pewna Norweżkę która uciekła razem z dzieckiem do Polski gdzie starała się o azyl i wkoncu go dostała . Dziś żyje szczęśliwie w Polsce razem ze swoim dzieckiem . W Norwegii dziecko byłoby odebrane , mało tego Norwegia chciała wydania kobiety z dzieckiem . Całe szczęście posiłki rząd się nie ugiął. Od tego czasu stosunki polityczne na linii Polska - Norwegia są napięte

[ Ostatnio edytowany przez: Wielim 28-01-2019 17:23 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #3 Ocena: 0

2019-01-28 17:26:06 (5 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

a ten policjant" you can have my number" ale dziad...lapa w kieszen noga na noge i co mi polaczku zrobisz... niestety nasza opozycja tez przylozyla sie do takiego lekcewazacego stosunku do polskich instytucji dochodzi do tego ze pospolitych przestepcow nie mozna deportowac bo w Polsce nie ma praworzadnosci rece opadaja : /

polecales poczytac komentarze pod filmem a sam widziales komentarze pod gazeta.pl i do rzeczy?
w do rzeczy wiekszosc komentarzy jest zwiazana z tematem z tego co zauwazylem a gw co? : / pis...pis...pis...czaputowicz...pisc...prezes..pis to sobie michnik wyhodowal armie troli nie ma co

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #4 Ocena: 0

2019-01-28 17:35:17 (5 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Na szczęście nie czytam wybiórczej i komentarzy w stylu pis tamto pis co innego , to gorzej jak szmatławiec , redaktor naczelny Aaron Szechter stracił dość dużo gdy PO odeszło od władzy , o to się rozchodzi . Nie ważne na jaki temat , nawet sportowy , nigdy tego nie przeczytam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

darraj

Post #5 Ocena: 0

2019-01-28 17:57:54 (5 lat temu)

darraj

Posty: n/a

Konto usunięte

Panowie, nie interesują mnie wasze opinie na temat GW, zakładając ten wątek bylem ciekaw, jakie jest zadanie forumowiczów na temat słuszności decyzji Norwegów i postępowania policji.
Tak cris, czytałem komentarze, szambo jest wszędzie.

[ Ostatnio edytowany przez: darraj 28-01-2019 18:00 ]

"We're all mad here" Mad Hatter

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #6 Ocena: 0

2019-01-28 18:24:42 (5 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

A czego spodziewać się po kraju w którym człowiek który zabił blisko 100 osób z premedytacją siedzi w celi przypominającej hotel do tego max na kilkadziesiąt lat ? Takie osoby w tym śmiesznym lewackim świecie jak polski konsul który potrafi przeciwstawić się Norwegom to wrzód na d... dla nich .

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #7 Ocena: 0

2019-01-28 22:15:38 (5 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

osobiscie jestem wzburzony nie wiem czy powinien on osobiscie interweniowac w takich sprawch w takim stopniu czy bardziej dzialac "korespondencyjnie" ale widac ze zle sie dzieje i za duzo jest bledow opieki socjalnej w ocenie opieki rodzicow nad dziecmi jezeli po jego interwencji oddawano dzieci to chwala mu za to ze sie angazowal i pomagal ludziom
zrobil sie z tego biznes nie powinno tak byc mam nadzieje ze jego nastepca nie przestraszy sie i bedzie kontynuowal jego prace jezeli zajdzie taka potrzeba

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #8 Ocena: 0

2019-01-28 22:36:56 (5 lat temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Cytat:

2019-01-28 18:24:42, Wielim napisał(a):
A czego spodziewać się po kraju w którym człowiek który zabił blisko 100 osób z premedytacją siedzi w celi przypominającej hotel do tego max na kilkadziesiąt lat ?

Dokładnie 21 z możliwością nieograniczonego przedłużenia kary jeśli nadal będzie stanowił zagrożenie dla społeczeństwa. A biorąc pod uwagę, że postarał się o zmianę nazwiska na Fjotolf Hansen (bardzo popularne nazwisko w Norwegii) to tym bardziej postara się przekonać wszystkich dookoła, że takiego zagrożenia nie stwarza.

A co do Norwegii:

Nie mówi się o tym głośno, nie pisze i mało kto wie, ale w Norwegii regularnie naruszane są prawa zapisane w Europejskiej Karcie Praw Człowieka. Do Trybunału w Sztrasburgu co roku wpływa po kilkanaście spraw jeśli chodzi o łamanie praw człowieka w Norwegii. Doszło już do tego że ONZ zmienił status dla Norwegii z państwa o statusie A na Państwo o statusie B.






Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #9 Ocena: 0

2019-01-28 23:32:04 (5 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Cytat:

2019-01-28 22:15:38, cris82 napisał(a):
osobiscie jestem wzburzony nie wiem czy powinien on osobiscie interweniowac w takich sprawch w takim stopniu czy bardziej dzialac "korespondencyjnie" ale widac ze zle sie dzieje i za duzo jest bledow opieki socjalnej w ocenie opieki rodzicow nad dziecmi jezeli po jego interwencji oddawano dzieci to chwala mu za to ze sie angazowal i pomagal ludziom
zrobil sie z tego biznes nie powinno tak byc mam nadzieje ze jego nastepca nie przestraszy sie i bedzie kontynuowal jego prace jezeli zajdzie taka potrzeba


Poprzednik konsula został usunięty za porównywanie norweskich urzędników do hitlerowców . Po głębszym zapoznaniu się z tematem , wypowiedziami polskich rodziców norweskich urzędników socjalnych jestem w stanie przyznać mu rację. Wiadomo , że każda ze stron może pokazywać swoją "prawde" jednak historie Polaków są zbyt podobne do siebie .Przypomnę że podczas II wojny światowej hitlerowcy zabierali polskie dzieci , oddawali niemieckim parom i poddawali procesowi germanizacji

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kik1976

Post #10 Ocena: 0

2019-01-29 09:30:34 (5 lat temu)

kik1976

Posty: 6561

Kobieta

Z nami od: 30-08-2006

Skąd: Neverland

ostatnio na bbc byl reportaz o norweskich sluzbach socjalnych... norwegowie, zwlaszcza np samotna matka moga miec problemy...pozatym jak wspominano to obcjokrajowcy sa bacznie opbserwowani...norwegia generalnei jest krytykowana za ta dzialanosc..
Actus hominis non dignitas iudicentur ..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,