MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Mój pierwszy raz.

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

Postów: 36

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

andypolo

Post #1 Ocena: +1

2018-10-19 11:00:23 (6 lat temu)

andypolo

Posty: 2980

Mężczyzna

Z nami od: 27-03-2010

Skąd: C-L-S

Nie chodzi o to o czym myślicie. :-]
Ciekaw jestem waszych pierwszych wrażeń, spostrzeżeń czy przygód zaraz po przyjeździe do UK.

Ja trafiłem do North East w grudniu 2004. Kolega-Anglik, z którym pracowałem na Jersey zaoferował mi lokum w jego domu we wiosce nieopodal Durham. Pełne zadupie, do najbliższej cywilizacji 3 mile, ostatni autobus o 18-tej. Ale okolica piękna. Drugiego dnia spędziłem na rozeznaniu terenu. Trzeciego dnia kupiłem lokalne gazety i w lokalnej bibliotece zacząłem szukać adresów, telefonów do firm autobusowych. Następnego dnia zacząłem dzwonić o pracę. Wykonałem kilka telefonów, umówiłem się na spotkania. Pierwsze, a zarazem ostatnie było tego samego dnia. Przepytali, wysłali na jazdę próbną, zrobili kopię prawa jazdy, zapytali czy mam białą koszulę, czarne spodnie i czy mogę zacząć od jutra.
Szok przeżyłem, gdy wszedłem do pokoju kierowców. Lokalni Geordie coś do mnie mówili, a ja nic nie rozumiałem. Co to za język? Gdzie ja jestem? Czyżby mój angielski był, aż tak słaby?
Następnego dnia wysłali mnie jako kierowcę autokaru w Alpy francuskie z grupą młodzieży...

Najciekawsze w tym, że sprawy związane z pobytem i pozwoleniem na pracę w UK zacząłem załatwiać po powrocie z Alp.

[ Ostatnio edytowany przez: andypolo 19-10-2018 11:11 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #2 Ocena: +1

2018-10-19 11:51:47 (6 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Ktoś mi obiecał pomoc w Londynie . Wylądowałem na Stansted , nikogo nie było . Miałem 80 funtów w kieszeni i nawet nie wiedziałem , że Stansted jest tak daleko od miasta . Żadnej pracy , żadnego lokum , żadnych znajomych , żadnego chociażby numeru telefonu . A to były czasy gdy nie było Facebooka , polskich portali internetowych, poradników czy for . Dojechałem autobusem na Liverpool Street i byłem w szoku . Ogromne miasto , dużo ludzi , samochodów, hałas i wieżowce . I pośrodku ja sam nie wiedziałem gdzie i po co mam iść ...
Po 12 latach jestem mężem i ojcem i mam dobrą pracę a i przez te lata przeżyłem wiele zarówno śmiesznych jak i strasznych chwil

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

zosiasamosia

Post #3 Ocena: 0

2018-10-19 12:41:36 (6 lat temu)

zosiasamosia

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2018-10-19 11:00:23, andypolo napisał(a):
... Przepytali, wysłali na jazdę próbną, zrobili kopię prawa jazdy, zapytali czy mam białą koszulę, czarne spodnie i czy mogę zacząć od jutra.
...
Następnego dnia wysłali mnie jako kierowcę autokaru w Alpy francuskie z grupą młodzieży...


Naprawdę?! 😲
Nie wiem tylko kto głupszy, Ty czy pracodawca...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andypolo

Post #4 Ocena: 0

2018-10-19 13:10:29 (6 lat temu)

andypolo

Posty: 2980

Mężczyzna

Z nami od: 27-03-2010

Skąd: C-L-S

Zosiusamosiu. Nie byłabyś sobą, gdybyś coś mądrego nie dodała od siebie w nowo założonym temacie. *ROFL*

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

zosiasamosia

Post #5 Ocena: 0

2018-10-19 13:15:41 (6 lat temu)

zosiasamosia

Posty: n/a

Konto usunięte

...

[ Ostatnio edytowany przez: zosiasamosia 19-10-2018 13:46 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Twinkle

Post #6 Ocena: +1

2018-10-19 13:24:29 (6 lat temu)

Twinkle

Posty: 1021

Kobieta

Z nami od: 18-12-2011

Skąd: Somerset

oh jaki fajny temat.
Ja przyjechalam do chlopaka(teraz meza:-])w 2005 wiosna.Autobusem z Polski,a czemu nie samolotem?*ROFL*
Jadac autobusem dostalam ochrzan od pasazerki z tylu,bo caly czas dziubalam slonecznik i w koncu stwierdzila ze nie wytrzyma tak calej drogi hahaha.Ja jej grzecznie odpwoeidzialam ze kazdy ma swoje siedzenie a mi moze przeszkadzac ze ciagle gada,mlaska jak je i smierdzi fajkami po kazdym postoju,ale ogrnaniczylam dziubanie,bo nie chcialam sie z nikim klocic,poza tym jechalam troche zalamana,bo mialam w Polsce porblem w rodzinie.
Po przyjezdzie bylo tak;
-miasto nieduze ciekawe historyczne do dzis tu mieszkam,mialam pokoj we flacie duzo placilam,warynki takei sobie,
-moj chlopak(maz)wynajmowal gdzie indziej pokoj i mial zakaz kapieli,tylko przysznic*ROFL*i w ogole najlepiej nic nie uzywac bo szkdo aproadu,wynajmowal od rodakow tak na marginesie.Bardzo szybko znalezlismy wspolne mieszkanko.
-za pierwsza wyplate kupilam sobie perumy,ktorymi pachniala moja Germanistka ze szkoly Tommy Hilfiger.
-szybko stracilam prace,ale znalazlam rownie szybka druga,
-haha jako pierwsze auto kupilam BMW 3.5 litra automat,tankowalam chyba po 10 funtow i dwa razy stanl mi na skrzyzowaniu a ze byl automat koledze z pracy musieli mnie spychac bo nie moglam ruszyc kierownica ,ah to byly czasy...palil 20 litorw na miescie:)sprzedalam go w miesiac:)
-pamietam na samym poczatku Polacy,Litwini i inni przyjezdni lowili rowery z rzeki,ktora plynie przez miasto,moja kuzynka wylowila kilka,ja sie wtsydzilam,ale pamietam ze ktos dal nam rowery ale mojego meza rower nei hamowal,wiec jak zblizal sie do skrzyzowania musial zeskawac i hamowac ah co to byly za czasy...
w sumie pierwszy miesiac taki byl,obeznanie sie ze wsyztskim,chodzilam od firmy do firmy Iam looking for a job ale jak juz zaczeli ze mna rozmawiac nie za bardzo wiedzialam co do mnie mowia,moj Angielski mnie przerazal...co ja robilam w szkole na lekcjach Angielskiego??Ale kwesia oswojenia jezyka,akcentu,po paru miesiacach juz bylo ok.
Ah duzo jest do wspominania.Bardzo duzo.

lake...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andypolo

Post #7 Ocena: 0

2018-10-19 13:25:50 (6 lat temu)

andypolo

Posty: 2980

Mężczyzna

Z nami od: 27-03-2010

Skąd: C-L-S

Zosiusamosiu, proszę napisz swoj pierwszy raz w UK.

[ Ostatnio edytowany przez: andypolo 19-10-2018 13:26 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #8 Ocena: +1

2018-10-19 13:32:54 (6 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

andy musisz zosi kupic nowego kindla w starym za czesto bateria pada ; )

ja przyjechalem z Polski przez agencje pracy byla praca dom 2 pokojowy salon kuchnia lazienka czysty ogromna wanna co 3 miesiace urlop stawka minialna ale tygodniowo za pokoj placilo sie 10f mieszkalismy w dwie osoby na jedym pokoju to byly dobre czasy piatek sobota w lokalnej imprezowni na zadoopiu jakim jest rugby w czwartki karaoke ja tylko sluchalem : P fajne czasy byly i mase ludzi poznalem z calej Polski a wsztstkich pracowslo nas 300 w magazynie tesco az sie lezka kreci w oku te wszystkie flirty z kolezankami miedzy alejkami na lulopach w przerwie miedzy pikowanie gaci firmy cherokee : P

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

zosiasamosia

Post #9 Ocena: 0

2018-10-19 13:35:17 (6 lat temu)

zosiasamosia

Posty: n/a

Konto usunięte

...

[ Ostatnio edytowany przez: zosiasamosia 19-10-2018 13:45 ]

Opinia moderatora: Post edytowany z wulgaryzmu. Efkakonefka

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #10 Ocena: +1

2018-10-19 13:39:40 (6 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2018-10-19 11:00:23, andypolo napisał(a):
Nie chodzi o to o czym myślicie. :-]



Taaa...z cyklu to nie tak jak mylisz kotku :-8

Cytat:

2018-10-19 11:51:47, Wielim napisał(a):
Miałem 80 funtów w kieszeni i nawet nie wiedziałem , że Stansted jest tak daleko od miasta . Żadnej pracy , żadnego lokum , żadnych znajomych , żadnego chociażby numeru telefonu . A to były czasy gdy nie było Facebooka , polskich portali internetowych, poradników czy for . I pośrodku ja sam nie wiedziałem gdzie i po co mam iść ...
Po 12 latach jestem mężem i ojcem i mam dobrą pracę a i przez te lata przeżyłem wiele zarówno śmiesznych jak i strasznych chwil


Ja przyjechałam z 200 funtami, z czego 160 poszło od razu na pokój od jakiegoś Hindusa. W domu, w którym mieszkało w każdym pokoju po kilka Polaków. Drzwi wyjściowe się nie zamykały. Każdy z ulicy mógł wejść i wyjść. Tez bez pracy i bez języka. Byłam jednak zdesperowana i zdeterminowana. Codziennie chodziłam po agencjach i po miesiącu znalazłam pracę na stałe. Wyprowadziłam sie z tego miejsca, bo tam się nie dało mieszkać. Podczas poszukiwań pracy,w agencji poznałam inna Polkę i razem wynajęłyśmy pokój w jakimś spokojnym domu.


Prawdę mówiąc, wiem, że miałam więcej szczęścia niż rozumu w tamtym czasie...ale jak wspomniałam, byłam bardzo zdeterminowana. Niemniej ja sie ciesze, że nie miałam neta i nie znałam wtedy MW. Jak bym poczytała rady niektórych, to pewnie bym sie nie zdecydowała wyjechać do Anglii. A tak zostałam rzucona na głęboką wodę i chcąc lub nie, musiałam przetrwać.

Tez było wiele strasznych i śmiesznych historii na początku. Wiele wynikających z nieznajomości języka angielskiego. Pamiętam jak kupiłam sobie balsam do ciała bo chciałam miec taka piękna, nawilżona skore. Kupiłam balsam brązujący i na chybił trafił sie nim popaćkałam tu i ówdzie i wyszłam na miasto. Jaka byłam szczęśliwa , ze tyle facetów się za mną ogląda. ( i nie tylko ) Moje szczęście minęło w momencie, kiedy zobaczyłam sie w lustrze ...byłam cala w brązowe plamy na twarzy i innych częściach ciała. :-]


Z perspektywy czasu, przyjazd tu, to w moim przypadku była najmądrzejsza decyzja jaką podjęłam w życiu.
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,