MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Przelew funtów z Lloyds Bank na polskie konto walutowe

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 18

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Kosdere

Post #1 Ocena: 0

2018-09-09 16:36:40 (6 lat temu)

Kosdere

Posty: 2

Mężczyzna

Z nami od: 09-09-2018

Skąd: Londyn

Witam, zamierzam przelać większą sumę funtów na moje polskie konto walutowe żeby trzymać je w Polsce w funtach. Dodałem numer konta ze Swiftem i jak wybieram, że chce wysłać w funtach to wyskakuje informacja:

Please note: The currency you've chosen isn't the currency of the country you're sending your payment to. You can continue with this currency, if you wish, but it may increase the cost and time it takes to make the payment. iInformation

Czyli naliczy mi dodatkowe koszty? Nie chce być stratny, chce przelać np. 10 tyś £ i tyle otrzymać na polskim koncie. Z góry dzięki za pomoc.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #2 Ocena: 0

2018-09-09 17:05:14 (6 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Ostrzegaja Cie tylko, ale nie ma z tym problemu. Dostaniesz na konto dokladnie taka kwote jak przelejesz w funtach.

Ja robie przelewy w CHF i tez mi to pokazuje, ale kwota sie zgadza.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Anthrax

Post #3 Ocena: 0

2018-09-10 01:58:13 (6 lat temu)

Anthrax

Posty: 1594

Z nami od: 31-01-2009

Cytat:

2018-09-09 16:36:40, Kosdere napisał(a):
Witam, zamierzam przelać większą sumę funtów na moje polskie konto walutowe żeby trzymać je w Polsce w funtach. Dodałem numer konta ze Swiftem i jak wybieram, że chce wysłać w funtach to wyskakuje informacja:

Please note: The currency you've chosen isn't the currency of the country you're sending your payment to. You can continue with this currency, if you wish, but it may increase the cost and time it takes to make the payment. iInformation

Czyli naliczy mi dodatkowe koszty? Nie chce być stratny, chce przelać np. 10 tyś £ i tyle otrzymać na polskim koncie. Z góry dzięki za pomoc.


Dostaniesz 10k, zaplacisz £9 za wykonanie transakcji
-----------.Bee alive!!..: w w w. s a v e o u r b e e s. o r g. u k --------------------- Support Bacteria - It's The Only Culture Some People Have

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

mlody_alkusek

Post #4 Ocena: 0

2019-07-02 11:09:57 (5 lat temu)

mlody_alkusek

Posty: 12

Mężczyzna

Z nami od: 02-07-2019

Skąd: Cheltenham

A jak ktos mi wyjasni fakt, ze: przelewam z Lloyds Banku GBP490, oplata oczywiscie po ich stronie GBP9.50 w tej chwili (kiedys bylo to GBP10 do 5k bodajze) przelew idzie na Polskie konto w Funtach i przychodzi GBP452? Czy GBP38 gdzies scielo z przelewu! Na statementach zarówno z Lloyds'a ani z Alior banku nic nie ma o pobranych dodatkowych oplatach. Zaznaczam, ze jakbym sie pomylil (a sprzawwdzalem to 3 razy) i wyslal to na konto w PLN w polsce to pieniadze mialbym juz przewalutowane w zlotówkach na koncie zlotówkowycm a otrzymalem kwote GBP452 na konto w funtach. Czy ktos kumaty mi to wyjasni? Dziekuje

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #5 Ocena: 0

2019-07-02 12:21:19 (5 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Bank posredniczacy wzial dla siebie dole.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #6 Ocena: 0

2019-07-02 13:31:01 (5 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Musialo nastapic gdzies po drodze przewalutowanie albo Alior wzial jakas prowizje. Dowiesz sie tego u nich.

Wyslales z Lloyds kwote w funtach czy równowartość kwoty w funtach, ale przelew poszedl w zlotowkach? Lloyds z automatu wybiera walute danego kraju i trzeba zmienic na inna.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZlotaPerla1

Post #7 Ocena: 0

2019-07-02 13:35:07 (5 lat temu)

ZlotaPerla1

Posty: n/a

Konto usunięte

Przy ustanowieniu przelewu bank pyta o waluty i podaje kwoty z konta i na konto - dziwne było by tego nie zauważyć, jak przelew by szedł w złotówkach.

Ale to by miało sens, Lloyds zamienił na złotówki, a Alior musiał z powrotem zmienić na funty i kasa uciekła.
Trzech nas w jednym ciele: Anioł, Diabeł i JA

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andypolo

Post #8 Ocena: 0

2019-07-02 15:11:22 (5 lat temu)

andypolo

Posty: 2980

Mężczyzna

Z nami od: 27-03-2010

Skąd: C-L-S

Kilkanaście lat temu miałem podobną sytuację. Wysyłałem z konta HSBC (w banku, bo wtedy jeszcze nie było opcji online)) funty na moje polskie konto walutowe, funtowe. I też straciłem na podwójnym przewalutowaniu. Błąd kasjera, który źle zaznaczył opcję. Wiele miesięcy odwoływań ale w końcu HSBC oddał brakującą kwotę.

[ Ostatnio edytowany przez: andypolo 02-07-2019 15:22 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

mlody_alkusek

Post #9 Ocena: 0

2019-07-08 17:26:23 (5 lat temu)

mlody_alkusek

Posty: 12

Mężczyzna

Z nami od: 02-07-2019

Skąd: Cheltenham

Wyslalem kwote w funtach na 1000% bo wiem, ze domyslnie oczywiscie Lloyds po wklepaniu polskiego IBANu przestawia transfer na przewalutowanie, zeby sciagnac kase przez lipny kurs. Dodam, ze mieszkalem na wyspach 10 lat, zrobilem takich przelewów dziesiatki pewnie i nigdy tego nie robili, ze cokolwiek zabierali. Placilem GBP10 za przelew i ladowalo mi w ALIOR banku tyle samo co do pensa! Oczywiscie blednie wbity numer IBAN konta walutowego odpada, bo pieniadze zladowaly na koncie w Alirze w GBP. Powiem szczerze, ze ktos mi polecil jedna stronke (nie chce reklamowac) co pobieraja podbno GBP3(!) za transfer. z GBP na GBP idzie wszytsko co do pensa. Wiec po tym numerze to juz koncze przelewy z Lloydsa. Dodam, ze robie czesto takze przelewy do Japonii z Polski i jest jasno napisane, ze banki posredniczace sciagaja maksymalnie 100PLN i zawsze tyle jest. Te banki posredniczace to tylko sa po to, zeby golic kase za jakies smiesznie nieskie transakcje, za przepychanie cyferek po kablach. XXI wiek i pieniadze (cyferki) ida nieraz do 3ech dni (sic!) Ku przestrodze to pisze dla wszytskich klientów Lloydsa. Pozdrawiam

[ Ostatnio edytowany przez: mlody_alkusek 08-07-2019 17:31 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #10 Ocena: 0

2019-07-08 17:31:30 (5 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Zamiast obrazac sie na bank, ustal gdzie powstal problem. Napisz reklamacje do obu banków i niech wyjasnia.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,