MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Pierwszy wynajem mieszkania

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 19

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

bergmistrz

Post #1 Ocena: 0

2018-02-23 21:05:58 (6 lat temu)

bergmistrz

Posty: 5

Mężczyzna

Z nami od: 20-02-2017

Skąd: Peterborough

Witam, pierwszy raz wynajmuję dom w UK. Powiedzcie mi co mam ogarnąć, gdzie się zarejestrować żeby było ok. Zarejestrowałem się już w Councilu ale nie mam Reference Number - skąd go wziąć? Nie wiem Kto jest dostawcą prądu, wody i gazu, nie mam żadnych kart czy kluczy. Czy wystarczy jak się zarejestruje u obojętnie kogo i mi to przyślą czy muszę wiedzieć gdzie było do tej pory? I co zrobić z tym councilem, czy muszę się do nich udać osobiście?
Pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #2 Ocena: 0

2018-02-23 21:17:17 (6 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Przysla ci z urzedu list z informacja ile masz placic i kiedy. Gaz, prad, woda- nie mozesz zapytac wlasciciela, czy agencji ktora wynajmuje? Spisz wszystkie liczniki, zrob zdjecie z data np, jesli nie ma tych danych spisanych juz z wynajmujacym/agencja, bo jak sie okaze ze poprzedni lokatorzy nie placili, to jak udowodnisz ile ty zuzyles?
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #3 Ocena: 0

2018-02-23 21:21:41 (6 lat temu)

Posty: n/a

Mężczyzna

Konto usunięte

Heeey powolutku. Co mowi Twoja umowa I czy dostales zdjecia licznikow przed wprowadzeniem sie albo czy sam takowe zrobiles? Albo przynajmniej spisales liczniki?
Jeżeli zależy Ci na stworzeniu jedynej w swoim rodzaju atmosfery a także niezapomnianym doświadczeniu dla Ciebie a, także Twoich gości, zobacz stronę internetową l. muzyka na wese

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

bergmistrz

Post #4 Ocena: 0

2018-02-24 05:50:21 (6 lat temu)

bergmistrz

Posty: 5

Mężczyzna

Z nami od: 20-02-2017

Skąd: Peterborough

Jeszcze się nie wprowadziliśmy więc dzisiaj zrobię zdjęcia. W agencji nie wiedzą kto był dostawcą prądu i gazu i nie mają ani karty ani klucza.

[ Ostatnio edytowany przez: bergmistrz 24-02-2018 05:50 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

bergmistrz

Post #5 Ocena: 0

2018-02-24 08:59:07 (6 lat temu)

bergmistrz

Posty: 5

Mężczyzna

Z nami od: 20-02-2017

Skąd: Peterborough

Nie wiem czy to ma znaczenie ale prąd woda gaz działa więc chyba nie ma zaległości.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

zealot

Post #6 Ocena: 0

2018-02-24 09:15:35 (6 lat temu)

zealot

Posty: 1475

Mężczyzna

Z nami od: 18-06-2011

Skąd: Wigan

Nie ma znaczenia kto byl dostawcą prądu. Ty mozesz zacząć kontrakt z jakimkolwiek dostawcą. Posprawdzaj ceny i wybierz najtańszego

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailNumer gadu-gadu

Adacymru

Post #7 Ocena: 0

2018-02-24 09:17:12 (6 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Bez pradu i wody nie mogliby wam wynajac. W twojej sytuacji nie ma to znaczenia. Wejdz na porownywarki, sprawdz taryfy i jak zadzwonisz do wybranego dostawcy gazu i pradu to sami przeniosa rachunek. Woda- nie ma takiego wyboru dostawcow, zapytaj sasiada.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #8 Ocena: 0

2018-02-24 09:45:34 (6 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Jest jakiś numer telefonu gdzie można sprawdzić po numerze licznika i kodzie pocztowym kto dostarcza media. Musisz ustalić kto dostarcza prąd, zadzwonić do nich i powiedzieć że się wprowadziłeś. Oni przepiszą na Ciebie umowę i dostaniesz papiery. Wtedy możesz wybrać nowego dostawce prądu bo prawie na pewno będzie taniej. Dzwonisz do nowego dostawcy i mowisz ze chcesz sie przeniesc.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #9 Ocena: 0

2018-02-24 09:47:15 (6 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

O tutaj jest link:


https://www.ofgem.gov.uk/consumers/household-gas-and-electricity-guide/connections-and-moving-home/who-my-gas-or-electricity-supplier

Tam dowiesz sie o Meter Point Reference Number i dostawce.




Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #10 Ocena: 0

2018-02-24 09:48:24 (6 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Cytat:

2018-02-24 09:15:35, zealot napisał(a):
Nie ma znaczenia kto byl dostawcą prądu. Ty mozesz zacząć kontrakt z jakimkolwiek dostawcą. Posprawdzaj ceny i wybierz najtańszego


Jak zmieniałem dostawcę to nowy chciał wiedzieć kto był poprzednim - inaczej się nie dało.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,