MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Paczka dla poprzedniego właściciela, pomyłka? Co robić?

 

Postów: 8

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Mosace

Post #1 Ocena: 0

2017-11-22 11:46:17 (6 lat temu)

Mosace

Posty: 7

Mężczyzna

Z nami od: 30-05-2017

Skąd: Wyspa

Jak w temacie. Co zrobić z przesyłką osoby, która dawno zmieniła miejsce zamieszkania? Nie przychodzą już do niej urzędowe listy, rzadko kiedy w ogóle jakieś są na nią zaadresowane, przez rok może będzie jeden lub dwa (czyli kropla w morzu w porównaniu do reszty byłych najemców), poza tym po niej mieszkały jeszcze przynajmniej dwie rodziny, zanim zamieszkałem ja - stąd moje zdziwienie. Czy możliwe jest to, żeby paczka należała jednak do mnie, tylko firma skorzystała z nazwiska, które już miała w swojej bazie danych pod tym adresem? Pytam, ponieważ również czekam na coś, co nie było dostępne stacjonarnie w pobliskiej sieciówce. Pytali szczegółowo tylko o adres, nazwisko zagraniczne, nie należy do najprostszych, więc może poszli na łatwiznę? Albo nie dosłyszeli i uznali, że to jest moje? Niby to nic nie znaczy, ale sprzedawca nie wyglądał na zbyt przejętego dokładnością swojej pracy, stąd taka myśl :-] Nie podpisywałem na szczęście niczego, jak na złość kurier wyjątkowo nie pytał o nazwisko, a zanim się zorientowałem to jego już dawno nie było :-] Boję się, że próba oddania może się skończyć jakimś oskarżeniem o przywłaszczenie, sfałszowanie danych osobowych czy innym, nieciekawym incydentem. Z drugiej strony ktoś może dostać informację, że paczka została dostarczona pod ten adres, ktoś ją odebrał i będzie jeszcze gorzej. Teoretycznie mogę powiedzieć, że standardowo kurier przepchnął paczkę przez skrzynkę na listy, ale nie wiem, czy nie jest za duża, a wiadomo, że kłamstwo ma krótkie nogi. Bo wrzucenie do skrzynki chyba nic nie da?
Nie mam zielonego pojęcia, dlatego proszę o pomoc. I dzięki z góry :-]

[ Ostatnio edytowany przez: Mosace 22-11-2017 11:56 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #2 Ocena: +2

2017-11-22 12:01:06 (6 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Ale czym sie przejmujesz? Na pewno jest adres zwrotny, mozesz sie skontaktowac z firma, ktora to wyslala, niech sobie odbiora.

Poza tym skad wiadomo co jest w tej paczce i czemu obawiasz sie oskarzenia o kradziez? Nie masz numeru zamowienia, zeby potwierdzic z data nadania paczki?

Kiedys przyslali mi paczke do poprzedniej wlascicielki i zajelo mi pare dobrych godzin zanim znalazlam nadawce, bo na paczce prawie nie bylo informacji, a kurier paczke rzucil pod drzwi i doslownie uciekl zanim podeszlam do drzwi. Zadzwonilam do nadawcy i odebrali po paru dniach. Moglam zaniesc do poprzedniej wlascicielki, ale nie wiedzialam jaki jest dokladny adres.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Mosace

Post #3 Ocena: 0

2017-11-22 12:11:40 (6 lat temu)

Mosace

Posty: 7

Mężczyzna

Z nami od: 30-05-2017

Skąd: Wyspa

@Richmond, pod latarnią najciemniej, też ze mnie mały panikarz, sprawdziłem i na 99% to jest właśnie ta moja przesyłka. Nigdy nie musiałem tego robić, stąd może też brak wiedzy :-] to otwierać, jeśli wszystko się oprócz nazwiska zgadza? Może lepiej poczekać na SMS-a o raporcie dostarczenia? Znając życie za dwie godziny dojdzie.
Prawdopodobnie problem rozwiązany, wielkie dzięki za podpowiedź *THUMBS UP*

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #4 Ocena: 0

2017-11-22 12:23:48 (6 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Ja zbieram paczki dla sasiadow, bo jestem w domu w ciagu dnia. W czasie ferii szkolnych przyniesli dla jednego z domow. Czekalam 2 tygodnie i nikt nie odebral. W trzecim tygodniu zanioslam, ale nikogo nie bylo, wiec zostawilam za koszem na smieci. Jak adresat nie moze pofatygowac sie, zeby odebrac paczke, to ja nie bede przejmowac sie tym, ze zostawiam na zewn.

Wiem, ze kurier zostawil im karteczke, bo zawsze przyjezdza ten sam z UPS i znam go.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

greta

Post #5 Ocena: 0

2017-11-22 12:27:31 (6 lat temu)

greta

Posty: 982

Kobieta

Z nami od: 26-05-2007

Skąd: liverpool

skoro nie jest zaadresowana do ciebie to chyba logiczne ze nie jest twoja
nie wiem jak ci moglo przyjsc do glowu ze jakakolwiek firma by uzyla innego czlowieka dane zeby wyslac cos do ciebie

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #6 Ocena: 0

2017-11-22 12:30:20 (6 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

ale moze tak wlasnie bylo? i zaadresowali paczke do niego na nazwisko bylego lokatora?
nie wiesz tego...

[ Ostatnio edytowany przez: cris82 22-11-2017 12:30 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

greta

Post #7 Ocena: 0

2017-11-22 12:54:43 (6 lat temu)

greta

Posty: 982

Kobieta

Z nami od: 26-05-2007

Skąd: liverpool

nie slyszalam o czyms takim nigdy
jak cos kupuje to podaje moje dane i paczka przychodzi na moje nazwisko a nie kogos kto tu mieszkal przede mna
juz bardziej prawdopodobne jest ze ta osoba cos zamowila z tej firmy i nie zmienila swojego adresu na ich stronie
w moim domu mieszkaja osoby ktore maja konta na roznych stronach i nigdy zadna firma nie wyslala mi czegos co zamowila moja corka czy maz .mamy nawet te samo nazwisko a co dopiero kompletnie inne nazwisko pod tym samym adresem-przeciez ludzie wynajmuja pokoje w tym samym jednym domu ,chyba nazwisko mowi do kogo jest paczka a nie adres

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

grekan

Post #8 Ocena: 0

2017-11-22 12:56:33 (6 lat temu)

grekan

Posty: 623

Mężczyzna

Z nami od: 15-03-2008

Skąd: Londyn Croydon

..gdyby tak bylo, to wczesniej zawiadomiliby listownie lub telefonicznie, trzeba byc bezmyslnym, zeby tak zrobic...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #9 Ocena: 0

2017-11-22 12:56:42 (6 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

wiem po prostu mialem atak smiechu jak to wszystko czytalem i poczulem ze musze cos dodac od siebie

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,