MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Odszkodowanie a Personal Injury Trust.

 

Brak odpowiedzi

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Camillak

Post #1 Ocena: 0

2017-10-09 22:42:03 (7 lat temu)

Camillak

Posty: 1

Kobieta

Z nami od: 25-02-2014

Skąd: ***

Jakiś czas temu otrzymałam odszkodowanie za wypadek w pracy lecz nadal przebywam na ESA i pobieram dodatek mieszkaniowy.

Prawniczka zajmująca się moją sprawą zasugerowała żebym założyła Personal Injury Trust. Po kontakcie z firmą doradczą zajmującą się PIT zasugerowano mi żeby przy kwocie poniżej 16 tysięcy odszkodowania nie zawracać sobie głowy zakładaniem PIT zważywszy na fakt że potrzebuję spłacić asap swoje zobowiązania wobec banku w UK jak i osób prywatnych w Polsce które pochłoną 2/3 sumy odszkodowania.
Pani była uprzejma poinformować mnie że skoro przed upływem roku nie będę posiadać na swoim koncie sumy przekraczającej 6.000f to założenie P.I.T. nie jest konieczne. Nigdzie nie mogę znaleźć pewnego potwierdzenia jej słów.

Czy jest na forum ktoś rozeznany w temacie odszkodowań ( raczej spłaty zobowiązań ze śrdków z odszkodowania) i jednoczesnego pobierania ESA ?

Znalazłam sporo informacji ale dośc lakonicznych i ciężko się w tym wszystkim połapać.
tutaj link do jednej ze stron:

https://www.hja.net/articles-and-publications/pi-claims-for-clients-who-receive-benefits-2/

„If the payment is a final settlement cheque and the client is certain that they will spend all the damages within a year, then it is not necessary to set up a PI trust. This may arise where the client intends to use the settlement money to reduce their mortgage. In this situation it is still advisable to notify the Benefits Agency of the award and the fact that it will all be spent during the one year disregard period.”

Podsumowując, w jaki sposób mogę leganie I bez utraty ESA spłacić swoje zobowiązania przy pomocy odszkodowania?

Czy muszę zakładać PIT i po krótkim czasie wypłacić większą kwotę czy to i tak wpłynie na obniżenie bądź utratę prawa do ESA i zasiłku mieszkaniowego ?

Dziękuję za pomoc.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,