MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Republika Irlandii

 

Postów: 8

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Kanonier30

Post #1 Ocena: 0

2017-05-18 18:55:25 (7 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Ponieważ w wątku Irlandia są tematy dotyczące Irlandii Północnej.to zdecydowałem się napisać w tym dziale. Może trafią się osoby znające realia i prawo obu sąsiadujących krajów.
Co myślicie o koncepcji zamieszkania po irlandzkiej stronie granicy, a - przynajmniej na razie - trzymanie "centrum interesów życiowych" w UK? Tak do końca Brexitu można się już mniej więcej zadomowić w Irlandii, przy okazji oszczędzając sobie stresu z Brexitem.

Załóżmy, że miasteczko 5 minut od granicy brytyjskiej. To w ogóle ma sens? Ceny wynajmu mieszkań, apartamentów są naprawdę atrakcyjne. Natomiast nie wiem jak to "ugryźć" prawnie. Będę zobowiązany, jesli ktoś żył w Irlandii i może podzielić się własnym doświadczeniem.

W sumie chyba rzecz zbyt karkołomna *CRAZY* jeżdzić do GP do Irlandii Północnej na przykład.

[ Ostatnio edytowany przez: Kanonier30 18-05-2017 18:58 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #2 Ocena: 0

2017-05-18 19:41:32 (7 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

stanislawski

Post #3 Ocena: 0

2017-05-18 21:34:22 (7 lat temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

Cytat:

2017-05-18 18:55:25, Kanonier30 napisał(a):
Ponieważ w wątku Irlandia są tematy dotyczące Irlandii Północnej.to zdecydowałem się napisać w tym dziale. Może trafią się osoby znające realia i prawo obu sąsiadujących krajów.
Co myślicie o koncepcji zamieszkania po irlandzkiej stronie granicy, a - przynajmniej na razie - trzymanie "centrum interesów życiowych" w UK? Tak do końca Brexitu można się już mniej więcej zadomowić w Irlandii, przy okazji oszczędzając sobie stresu z Brexitem.

Załóżmy, że miasteczko 5 minut od granicy brytyjskiej. To w ogóle ma sens? Ceny wynajmu mieszkań, apartamentów są naprawdę atrakcyjne. Natomiast nie wiem jak to "ugryźć" prawnie. Będę zobowiązany, jesli ktoś żył w Irlandii i może podzielić się własnym doświadczeniem.

W sumie chyba rzecz zbyt karkołomna *CRAZY* jeżdzić do GP do Irlandii Północnej na przykład.

[ Ostatnio edytowany przez: <i>Kanonier30</i> 18-05-2017 18:58 ]




To ciekawa koncepcja. Jak np. z Gibraltarem. Wielu ludzi dojeżdża tam z Hiszpanii.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Mustafa1975

Post #4 Ocena: 0

2017-05-18 22:22:47 (7 lat temu)

Mustafa1975

Posty: 754

Mężczyzna

Z nami od: 30-01-2010

Skąd: Birmingham

Bylem na wycieczce na Giblartarze fajne miejsce ale to calkiem inna sytuacja. Za 1L Jim bim zaplacilem 5,99£ Tam chyba jest jakas strefa wolna bez podatkow. Wracajac do mieszkania po brexicie w RI co to zmienia ? Zasady pozwolen na prace pewnie beda tak czy tak.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #5 Ocena: 0

2017-05-18 22:43:54 (7 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:
jeżdzić do GP do Irlandii Północnej na przykład.


Jak masz zamiar korzystac z opieki lekarskiej UK mieszkajac w RoI? Chyba ze prywatnie? W RoI placi sie za wizyte u GP i za pobyt w szpitalu.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #6 Ocena: 0

2017-05-19 10:20:01 (7 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Tez mile wspominam Giblartar . 10 lat temu załapałem się na pracę w angielskim wesołym miasteczku , wyjechaliśmy ze sprzętem właśnie tam. Karton marlboro kosztował chyba 7 funtów a litr Smirnoffa 5 . Fajne czasy , człowiek był młody , popilem sobie na jakiejś imprezie obudziłem się w Ceucie. .. miałem też szanse lecieć z wesołym miasteczkiem do Nowej Zelandii ale wróciłem do Polski

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #7 Ocena: 0

2017-05-19 17:21:25 (7 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

valis0

Post #8 Ocena: 0

2017-05-21 16:04:16 (7 lat temu)

valis0

Posty: 442

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 24-03-2017

Skąd: Birmingham

Ludzik50.
99 procent Polaków żyje w brexitowym stresie, mało kto się tylko do tego przyzna :-]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #9 Ocena: 0

2017-05-21 23:36:59 (7 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Napisałem pod innym nickiem - jeden post. Nie rozumiem nadgorliwości moderatorów, ale...nie będę się powtarzał.
Toteż krótko - założę wątek na temat Trynidad i Tobago, tudzież Kajmanów i nie będą mnie rozliczać ludzie, których największymi osiągnięciami na forum jest grzebanie w postach i życiorysach innych Użytkowników.

Właściwie jak to jest z odpłatnością w ROI, o której pisała Ada? Dotyczy to obywateli i rezydentów Irlandii, bo to byłby absurd - zatem jakiś skrót myślowy został użyty *CRAZY* (czy odpłatność dot. tylko np. turystów ?).

Uwaga moderatora: Ciesz się ze blokada nie została przedłużona z tego powodu... Następnym razem nie będzie pobłażliwości. 11+1

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,