MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Pralnia dywanów w UK?

« poprzednia strona

Strona 2 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Str 2 z 2

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

andyopole

Post #1 Ocena: 0

2017-05-06 14:31:40 (7 lat temu)

andyopole

Posty: 12806

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Cytat:

2017-05-06 10:48:17, yulamii napisał(a):
Cytat:

2017-05-06 03:48:49, krakn napisał(a):
no ja coś wiem, bo bo robię usługi czyszczenia dywanów od kilkunastu lat.Ale nie znam wszytkich firm w całej UK :))

Możesz popytać, ale w anglii jest niewiele firm które specjalizują się w czyszczeniu samych dywanów, nie wykładzin.

No właśnie niestety zauważyłam. Myślałam wcześniej, że może źle szukam ale skoro potwierdzasz to już wiem.
Cytat:
Czasami pranie dywanów czyli rugs oferują pralnie odzieży, ale oni to robią takim sprzętem że klękajcie narody

A orientujesz się może, jakim? Bo może mimo wszystko będzie to lepsze, niż wypozyczenie rug doctora?
Cytat:

Zazwyczaj kowboje z małymi i słabymi urządzeniami mają minimum charge około 40-50 funtów, normalne firmy z wiedzą i sprzętem od 65-120.

To prawie tyle, co kosztował sam dywan :-]
Cytat:

Cen usług w Polsce nie ma co porównywać bo to zupełnie inne realia.

Wiem wiem, chciałam tylko napisać dokładniej, czego szukam. W Polsce cena prania w porównaniu do ceny dywanu nie była jakaś abstrakcyjna a oczywiście zdaję sobie sprawę, że nikt mi tutaj tego nie zrobi za 4 funty.
Cytat:

Wynajęcie urządzenia to koszt od 20-60 funtów, tylko nie zawsze to działa :>

Moje dywany nie są jakieś super brudne czy poplamione, chciałam im po prostu zafundować jakieś solidniejsze czyszczenie z racji tego, że nie mam ich jak wytrzepać czy rozwiesić do schnięcia po "domowym" praniu.
Cytat:

2017-05-06 05:41:55, andyopole napisał(a):
U mnie dywany oddaje się do pralni chemicznej, tam gdzie piora ubrania i oni nie robią tego sami tylko oddają gdzieś indziej.

A ile to u Ciebie kosztuje? Dobrze czyszczą? Mój dywan jest typu shag, czyli gruby, gęsty i z długim włosiem, ale syntetyczny a nie wełniany (100% polypropylen), więc chyba mniej problematyczny.

[ Ostatnio edytowany przez: <i>yulamii</i> 06-05-2017 10:50 ]




Czyszczą bardzo dobrze. Domniemywam jednak że koszty przesyłki byłyby równe sporej liczby nowych dywanow... ;-)*YAHOO*

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

krakn

Post #2 Ocena: 0

2017-05-06 15:47:06 (7 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

Generalnie amerykanie mają bardzo dobre maszyny i większość firm dba o jakosć i sprzęt.(mój praktycznie cały sprzęt, a poza tym w 90% nawet produkowane w UK opiera się o patenty USA)
Choć z US forum carpeciarzy widuję że kowboje też się zdarzają.

Długi włos to nawet sztuczny jest problem. Z tego dziadostwa to zabawki i monety wylatują gdy się czyści maszyną rotacyjną. I można tak bez końca odkurzać, szorować i generalnie maltretować.
Masakra.

W anglii akurat w pralniach to szkoda gadać co odpierniczają. Jak prosty gładki dywan to OK, jak wełna albo długi włos, a nie daj boziu dać dywan ze sztucznego jedwabiu, czy coś podobnego.

Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

yulamii

Post #3 Ocena: 0

2017-05-06 16:02:52 (7 lat temu)

yulamii

Posty: 8

Kobieta

Z nami od: 05-05-2017

Skąd: southend

Cytat:

2017-05-06 15:47:06, krakn napisał(a):

Długi włos to nawet sztuczny jest problem. Z tego dziadostwa to zabawki i monety wylatują gdy się czyści maszyną rotacyjną. I można tak bez końca odkurzać, szorować i generalnie maltretować.
Masakra.

W anglii akurat w pralniach to szkoda gadać co odpierniczają. Jak prosty gładki dywan to OK, jak wełna albo długi włos, a nie daj boziu dać dywan ze sztucznego jedwabiu, czy coś podobnego.




Zaczynam rozumieć rozmiary problemu :) No nic, chyba zostaje mi wypożyczyć ten magiczny sprzęt do dywanów a jeśli kiedyś w końcu będziemy "na swoim" i kupimy porządne dywany to bookować krakna :) Dzięki wielkie wszystkim za pomoc!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andyopole

Post #4 Ocena: 0

2017-05-06 17:18:21 (7 lat temu)

andyopole

Posty: 12806

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Cytat:

2017-05-06 15:47:06, krakn napisał(a):
Generalnie amerykanie mają bardzo dobre maszyny i większość firm dba o jakosć i sprzęt.(mój praktycznie cały sprzęt, a poza tym w 90% nawet produkowane w UK opiera się o patenty USA)
Choć z US forum carpeciarzy widuję że kowboje też się zdarzają.

Długi włos to nawet sztuczny jest problem. Z tego dziadostwa to zabawki i monety wylatują gdy się czyści maszyną rotacyjną. I można tak bez końca odkurzać, szorować i generalnie maltretować.
Masakra.

W anglii akurat w pralniach to szkoda gadać co odpierniczają. Jak prosty gładki dywan to OK, jak wełna albo długi włos, a nie daj boziu dać dywan ze sztucznego jedwabiu, czy coś podobnego.




Na szczęście nie muszę się o tym przekonywać, w całym domu mam taką podłogę. *YAHOO*

Obrazek

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

andyopole

Post #5 Ocena: 0

2017-05-06 17:19:30 (7 lat temu)

andyopole

Posty: 12806

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Qrde! Zapomniałem jak się wstawia zdjęcia? Kolejna próba.

Obrazek

edit: Shit, chyba zapomniałem.

Obrazek

edit: kolejna próba, chyba już wiem co spartolilem.

Obrazek

[ Ostatnio edytowany przez: andyopole 06-05-2017 17:29 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

yulamii

Post #6 Ocena: 0

2017-05-06 17:47:36 (7 lat temu)

yulamii

Posty: 8

Kobieta

Z nami od: 05-05-2017

Skąd: southend

Cytat:

2017-05-06 17:18:21, andyopole napisał(a):
Na szczęście nie muszę się o tym przekonywać, w całym domu mam taką podłogę. *YAHOO*


Podzielisz się wiedzą, czym nabłyszczasz panele? Pięknie wyglądają!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andyopole

Post #7 Ocena: 0

2017-05-06 17:58:20 (7 lat temu)

andyopole

Posty: 12806

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Cytat:

2017-05-06 17:47:36, yulamii napisał(a):
Cytat:

2017-05-06 17:18:21, andyopole napisał(a):
Na szczęście nie muszę się o tym przekonywać, w całym domu mam taką podłogę. *YAHOO*


Podzielisz się wiedzą, czym nabłyszczasz panele? Pięknie wyglądają!


To niestety nie są panele. To najprawdziwszy oak lakierowany poliuretanem.
Od tej podłogi, kupionej wraz z domem się zaczelo. Wyciągnąłem z garażu starą komode z litego dębowego drewna, odrestaurowałem i służy mi za TV stand. Potem w sklepie że starzyzna kupiłem dębowy stolik pod drinki za $3.99, wprawdzie cena na nim była $9.99 ale sprzedawca stwierdził że to jest $3.99, nie upieralem się. Wczoraj kupiłem dębowy Cafe table za $4.99 i po meczu zabieram się za odnowienie. Po robocie zamieszczę zdjęcia before and after ale to trochę potrwa.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

andyopole

Post #8 Ocena: 0

2017-05-06 18:17:43 (7 lat temu)

andyopole

Posty: 12806

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Moja dębowa komoda a na pierwszym planie wspomniany stolik.

Obrazek

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

yulamii

Post #9 Ocena: 0

2017-05-06 18:29:21 (7 lat temu)

yulamii

Posty: 8

Kobieta

Z nami od: 05-05-2017

Skąd: southend

Cytat:

2017-05-06 17:58:20, andyopole napisał(a):

To niestety nie są panele. To najprawdziwszy oak lakierowany poliuretanem.
Od tej podłogi, kupionej wraz z domem się zaczelo. Wyciągnąłem z garażu starą komode z litego dębowego drewna, odrestaurowałem i służy mi za TV stand. Potem w sklepie że starzyzna kupiłem dębowy stolik pod drinki za $3.99, wprawdzie cena na nim była $9.99 ale sprzedawca stwierdził że to jest $3.99, nie upieralem się. Wczoraj kupiłem dębowy Cafe table za $4.99 i po meczu zabieram się za odnowienie. Po robocie zamieszczę zdjęcia before and after ale to trochę potrwa.


Zazdroszczę i czekam na zdjęcia w takim razie :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,