MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Pralnia dywanów w UK?

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 18

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

yulamii

Post #1 Ocena: 0

2017-05-05 22:47:47 (7 lat temu)

yulamii

Posty: 8

Kobieta

Z nami od: 05-05-2017

Skąd: southend

Cześć,

Zabrałam się za wiosenne porządki i chcę oddać do czyszczenia dwa dywany (typu shaggy). W Polsce zawoziłam je po prostu do pralni dywanów, ale tu w UK nie potrafię czegoś takiego znaleźć. Szukam od 1,5 godziny i nic. Są serwisy sprzątające, w sensie, że ekipa przyjeżdża do domu i sprząta, ale nie o to mi chodzi. Chcę po prostu zawieźć dywan, zapłacić i odebrać czysty. Funkcjonuje tu coś takiego?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #2 Ocena: 0

2017-05-05 22:57:06 (7 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #3 Ocena: 0

2017-05-06 01:25:15 (7 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

hahaha
wpisz w google maps carpet cleaning, albo wejdź na stronę http://www.checkatrade.com i poodbnie, wpisz kod pocztowy, a w dolnym okienku napisz carpet cleaning i dzwoń.
Obawiam się że czyszczenie tylko jednego małego dywanu nie będzie opłacalne, chyba że to drogi dywan.
Może jakiś ktoś z zabawką typu Karcher, czy coś podobnego zrobi taniej, ale i tak cena dojazdu i usługi jest stosunkowo duża jak na tani jeden mały dywanik, a taki dywan jest bardzo trudny do osuszenia i odciągnięcia brudu, nawet dla bardzo dużych professionalnych maszyn,
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

yulamii

Post #4 Ocena: 0

2017-05-06 01:48:48 (7 lat temu)

yulamii

Posty: 8

Kobieta

Z nami od: 05-05-2017

Skąd: southend

Dzięki, ale już pisałam, że nie chodzi mi o usługę dojazdu do domu i czyszczenia, tylko miejsce typu pralnia chemiczna, tyle, że dla dywanów. W Polsce płaciłam za to ok. 20-50 zł/m2.
Wygląda na to, że tutaj to zupełnie nie jest popularne, może przez to, że sporo dywanów jest na stałe przymocowane do podłogi. Może poszukam jeszcze jutro pod rag cleaning, bo chyba właśnie rags to te dywany luzem a carpets to te przymocowane.
A dywan drogi nie był, więc jeśli ceny będą z kosmosu to wypożyczę odkurzacz piorący i sama go wyczyszczę. Myślałam po prostu, że ktoś coś wie :) Dzięki w każdym razie za odzew i pomoc.

[ Ostatnio edytowany przez: yulamii 06-05-2017 01:51 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #5 Ocena: 0

2017-05-06 03:48:49 (7 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

no ja coś wiem, bo bo robię usługi czyszczenia dywanów od kilkunastu lat.Ale nie znam wszytkich firm w całej UK :))

Możesz popytać, ale w anglii jest niewiele firm które specjalizują się w czyszczeniu samych dywanów, nie wykładzin. Zazwyczaj po prostu ktoś przyjeżdża. Bardzo mało jest firm które stosują kąpiele i odwirowania. I ich ceny to zazwyczaj są bardzo wysokie.
Kiedyś myślałem nad zakupem wirówki i basenu, ale to więcej zachodu niż dochodu. Czasami pranie dywanów czyli rugs oferują pralnie odzieży, ale oni to robią takim sprzętem że klękajcie narody, a jeszcze lepsi są ci na myjniach samochodowych. Myjka i jadą, a potem wieszają na drzwiach i schnie kilka dni albo tygodni.
Zazwyczaj kowboje z małymi i słabymi urządzeniami mają minimum charge około 40-50 funtów, normalne firmy z wiedzą i sprzętem od 65-120.
Cen usług w Polsce nie ma co porównywać bo to zupełnie inne realia.
Wynajęcie urządzenia to koszt od 20-60 funtów, tylko nie zawsze to działa :>
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

andyopole

Post #6 Ocena: 0

2017-05-06 05:41:55 (7 lat temu)

andyopole

Posty: 12806

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Cytat:

2017-05-06 03:48:49, krakn napisał(a):
no ja coś wiem, bo bo robię usługi czyszczenia dywanów od kilkunastu lat.Ale nie znam wszytkich firm w całej UK :))

Możesz popytać, ale w anglii jest niewiele firm które specjalizują się w czyszczeniu samych dywanów, nie wykładzin. Zazwyczaj po prostu ktoś przyjeżdża. Bardzo mało jest firm które stosują kąpiele i odwirowania. I ich ceny to zazwyczaj są bardzo wysokie.
Kiedyś myślałem nad zakupem wirówki i basenu, ale to więcej zachodu niż dochodu. Czasami pranie dywanów czyli rugs oferują pralnie odzieży, ale oni to robią takim sprzętem że klękajcie narody, a jeszcze lepsi są ci na myjniach samochodowych. Myjka i jadą, a potem wieszają na drzwiach i schnie kilka dni albo tygodni.
Zazwyczaj kowboje z małymi i słabymi urządzeniami mają minimum charge około 40-50 funtów, normalne firmy z wiedzą i sprzętem od 65-120.
Cen usług w Polsce nie ma co porównywać bo to zupełnie inne realia.
Wynajęcie urządzenia to koszt od 20-60 funtów, tylko nie zawsze to działa :>


U mnie dywany oddaje się do pralni chemicznej, tam gdzie piora ubrania i oni nie robią tego sami tylko oddają gdzieś indziej. Kiedyś jednak zawiodłem dywan wełniany, gruby chyba że 3 cm. Przyjęli ale po dwóch tygodniach oddali bez czyszczenia. Poddali sie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

yulamii

Post #7 Ocena: 0

2017-05-06 10:48:17 (7 lat temu)

yulamii

Posty: 8

Kobieta

Z nami od: 05-05-2017

Skąd: southend

Cytat:

2017-05-06 03:48:49, krakn napisał(a):
no ja coś wiem, bo bo robię usługi czyszczenia dywanów od kilkunastu lat.Ale nie znam wszytkich firm w całej UK :))

Możesz popytać, ale w anglii jest niewiele firm które specjalizują się w czyszczeniu samych dywanów, nie wykładzin.

No właśnie niestety zauważyłam. Myślałam wcześniej, że może źle szukam ale skoro potwierdzasz to już wiem.
Cytat:
Czasami pranie dywanów czyli rugs oferują pralnie odzieży, ale oni to robią takim sprzętem że klękajcie narody

A orientujesz się może, jakim? Bo może mimo wszystko będzie to lepsze, niż wypozyczenie rug doctora?
Cytat:

Zazwyczaj kowboje z małymi i słabymi urządzeniami mają minimum charge około 40-50 funtów, normalne firmy z wiedzą i sprzętem od 65-120.

To prawie tyle, co kosztował sam dywan :-]
Cytat:

Cen usług w Polsce nie ma co porównywać bo to zupełnie inne realia.

Wiem wiem, chciałam tylko napisać dokładniej, czego szukam. W Polsce cena prania w porównaniu do ceny dywanu nie była jakaś abstrakcyjna a oczywiście zdaję sobie sprawę, że nikt mi tutaj tego nie zrobi za 4 funty.
Cytat:

Wynajęcie urządzenia to koszt od 20-60 funtów, tylko nie zawsze to działa :>

Moje dywany nie są jakieś super brudne czy poplamione, chciałam im po prostu zafundować jakieś solidniejsze czyszczenie z racji tego, że nie mam ich jak wytrzepać czy rozwiesić do schnięcia po "domowym" praniu.
Cytat:

2017-05-06 05:41:55, andyopole napisał(a):
U mnie dywany oddaje się do pralni chemicznej, tam gdzie piora ubrania i oni nie robią tego sami tylko oddają gdzieś indziej.

A ile to u Ciebie kosztuje? Dobrze czyszczą? Mój dywan jest typu shag, czyli gruby, gęsty i z długim włosiem, ale syntetyczny a nie wełniany (100% polypropylen), więc chyba mniej problematyczny.

[ Ostatnio edytowany przez: yulamii 06-05-2017 10:50 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

tomaszzet

Post #8 Ocena: 0

2017-05-06 11:29:07 (7 lat temu)

tomaszzet

Posty: 7966

Mężczyzna

Z nami od: 09-05-2010

Skąd: South Yorkshire

Cytat:

2017-05-05 22:57:06, Mave71 napisał(a):
Cytat:

2017-05-05 22:47:47, yulamii napisał(a):
Cześć,
...
Funkcjonuje tu coś takiego?

Za chwile się zjawi Krank. Wyłoni się jak dżin z butelki. Mistrz prania dywanów i wszelkich innych usług. Człowiek orkiestra!



:-]:-]:-]

A dlaczego nie interesuje Cie mobilny serwis?

Od kiedy "podglądam" Krakna, zaczalem wierzyc, ze to ma sens.

[ Ostatnio edytowany przez: tomaszzet 06-05-2017 11:29 ]

Polityczny inaczej

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

yulamii

Post #9 Ocena: 0

2017-05-06 11:49:43 (7 lat temu)

yulamii

Posty: 8

Kobieta

Z nami od: 05-05-2017

Skąd: southend

Cytat:


:-]:-]:-]

A dlaczego nie interesuje Cie mobilny serwis?

Od kiedy "podglądam" Krakna, zaczalem wierzyc, ze to ma sens.

[ Ostatnio edytowany przez: <i>tomaszzet</i> 06-05-2017 11:29 ]




Bo >£70 to za drogo jak na takie małe mieszkanie i małe/tanie dywany. Chciałam sprawdzić, jak to wygląda cenowo w pralniach bo z Polski pamiętałam przystępne ceny, ale nie mogłam ich tu znaleźć. Dlatego zapytałam na forum :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #10 Ocena: 0

2017-05-06 12:20:05 (7 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

W Polsce robocizna kosztuje tyle co nic a byle dywan to cwierc pensji miesiecznej wiec ludzie piora dywany i napelnaja zapalniczki gazem ;)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,