MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Przykłady dyskryminacji w UK

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 10

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

greengentleman

Post #1 Ocena: 0

2017-03-08 19:42:53 (7 lat temu)

greengentleman

Posty: 1

Mężczyzna

Z nami od: 08-03-2017

Skąd: Manc

Witam! Jestem studentem i aktualnie pracuje nad ksiażką, która w przedstawia w sposób humorystyczny i prześmiewczy sytuacje, z którymi borykają się imigrancji w UK. W związku tym, bardzo byłbym wdzięczny za jakiekolwiek przykłady realnych zdarzeń, w których uczestniczyliscie lub byliście świadkami - mogą być to pytania zadawane wam przez innych ludzi dot. Polski itd lub ksenofobiczne postawy, dyskryminacja. Z góry dziękuje!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #2 Ocena: +1

2017-03-08 20:09:35 (7 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Kiedys w Tesco odmowili mi sprzedazy alkoholu w postaci butelki wodki gdy szedlem do kolegi bo powiedzieli , ze jestem pijany !!! To jawna dyskryminacja , dlaczego trzezwi moga kupywac alkohol do woli a nietrzezwi nie?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Dwunasty

Post #3 Ocena: 0

2017-03-08 20:12:50 (7 lat temu)

Dwunasty

Posty: n/a

Konto usunięte

Mnie w Asdzie od referendum za każdym razem pytają czy chce pomocy przy pakowaniu toreb.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #4 Ocena: 0

2017-03-08 20:53:25 (7 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Mnie nie pozwalają siadać w samolocie w tych dużych fotelach na początku gdzie jest dużo miejsca na nogi, muszę zawsze wciskać w te na samym końcu.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #5 Ocena: 0

2017-03-08 21:23:51 (7 lat temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

To co teraz napiszę może jednym wydać się śmieszne, innym obrzydliwe, ale mnie rozśmieszyło tak, że to był jeden z tych momentów kiedy ledwo ledwo opanowałam się, żeby nie położyć się ze śmiechu na upper floorze autobusu w Londynie
Otóż, po czym można rozpoznać nowo przybyłych rodaków? Ano po tym, że myślą, że w tym mieście można swobodnie rozmawiać po polsku bo to Anglia i nikt ich nie rozumie, więc rozmawiają :-]
Otóż jadę sobie autobusem na pięterku, na którymś przystanku wsiada dwóch Polaków i sobie gawędzą ... niby rzecz banalna, o tym o której godzinie zaczynają swój dzień. No i pierwszy mówi (na cały autobus) że lubi sobie pospać. No ok, ja słucham bo też lubię sobie pospać. Na to ten drugi "eee ja wolę wstać wcześniej, zrobię sobie kawę, pójdę się wysrać..." :-o -I tak na cały autobus! A ja myślałam, że się skończę *ROFL*

Inna sytuacja. Wracam z pracy, słońce mi napiernicza po oczach więc szukam w torebce okularów przeciwsłonecznych. Torebka duża, okularów nie mogę zlokalizować, a napewno je tam rano wkładałam! No więc idę i szukam. Z naprzeciwka mija mnie dwóch Polaków, widzą że czegoś usilnie szukam jeden z nich, mijając mnie, mówi do drugiego: założę się że jej zaj**bali :-o

Inna sytuacja. Szukałam z koleżanką jakiejś kawiarni na 15 minut, żeby usiąść, ale że nie było żadnej w pobliżu to weszłyśmy do jakiejś smażalni, gdzie śmierdziało z lekka olejem przepalonym. A w środku sam kolorowy personel i koleżanka powiada do mnie po polsku "ale tu śmierdzi" na co stojący obok pracownik z oburzeniem odpowiedział "śmierdziiii? Nie śmierdziiii!" Matko nie wiedziałyśmy gdzie oczy schować :-]



Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

stanislawski

Post #6 Ocena: 0

2017-03-08 23:14:21 (7 lat temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

Podobnie jak Sweetliar, spotkałem ostatnio "polańskich". Rodzinkę, w poczekalni u lekarza. "Kuwa, kuwa, kuwa, nimom antybiotyków, kuwa".

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Mieszko

Post #7 Ocena: +1

2017-03-09 05:23:43 (7 lat temu)

Mieszko

Posty: 1536

Kobieta

Z nami od: 16-07-2009

Skąd: Hastings

Iceland, kobieta stojąca już przy kasie do koleżanki w głębi sklepu: "Ankaaaa, rzuć mi tu jeszcze srajtaśmeee!"

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Cartograf

Post #8 Ocena: 0

2017-03-10 09:02:06 (7 lat temu)

Cartograf

Posty: 11

Mężczyzna

Z nami od: 21-11-2016

Skąd: Taunton

Kilka lat temu zapytano mnie: "Czy sa u Was Mc Donald's w PL?" Dodam tylko ze byla to osoba z Pakistanu. Pytala jednak zupelnie bez podtekstow...u nich ponoc zwyczajnie nie maja.

Zonie pociagnal kiedys jakis stary angielski dziod z bara, w bialy dzien na chodniku. Nie mogl jednak wiedziec ze jest Polka. Chyba ze stwierdzil ze taka ladna to musi byc obca.

Odpowiadajac na pytanie juz tak na serio...przez 9lat mieszkania w UK spotkalem sie z mniejsza iloscia przejawow dyskryminacji, rasizmu czy wszelakiej agresji, niz ostatnio bedac w PL na urlopie przez tydzien.
Macierz połowicznie pozytywnie określona!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #9 Ocena: 0

2017-03-10 23:25:45 (7 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

GiantGoram

Post #10 Ocena: +1

2017-03-11 09:51:25 (7 lat temu)

GiantGoram

Posty: 291

Kobieta

Z nami od: 20-09-2015

Skąd: Bristol

Niestety komentarze pod swoim adresem uslyszalam od Polakow.
Bedac w ciazy tuz przed porodem siedzielismy w kafejce z mezem I rozmawialismy po angielsku. Obok siedzialy 2 pary w wieku ok 30-30 lat. Zdanie "zobacz jaka k..wa slonica" bylo najlzejszym z wyzwisk ktore uslyszalam. Uslyszalam wszystko-od mojego wygladu do tego jakie bedzie moje dziecko. Nie wygladam jak "typowa" Polka-czesto Anglicy biora mnie za Hiszpanke/Greczynke.
Odchodzac powiedzialam tym 2 dziewczynom ze nie zycze im zeby uslyszaly nigdy takich rzeczy ktorych ja sluchalam przez 10 min bedac w ciazy. Chlopak/maz jednej z nich zaczal przepraszac ale one chcialam juz tego sluchac.
Nie mowie ze Anglicy moze tez tak Nie mysleli ale nigdy Nie uslyszalam takich komentarzy .
Niektorzy rodacy mysla ze mozna wszystko powiedziec,jestesmy wokalni o wszystkich I wszystkim.
Czasem niektorzy uzywaja nazw innych nacji Nie wiedzac co nazwa znaczy,np ciabatta to Nie kropka na czole kobiet ktore tak chetnie naxywamy slowem pochodzacym of slowa ciabatta.ta kropka to bindi.
I sytuacjach w polsce nawet Nie chce pisac,zdarzaja sie czesto z tego powodu ze rozmawiamy po angielsku.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,