MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Parę rad odnośnie wyjazdu do UK

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Postów: 20

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Frygijczyk

Post #1 Ocena: 0

2017-03-06 20:59:55 (7 lat temu)

Frygijczyk

Posty: 6

Mężczyzna

Z nami od: 06-03-2017

Skąd: Londyn

W ciągu najbliższych pary tygodni planuję wyjechać do Wielkiej Brytanii do pracy, mam w związku z tym parę pytań.
1. Jak napisać CV?
Nie chodzi nawet o stronę językową, ale to, że nie za bardzo mam tam co wpisać, skończyłem gimnazjum i tak właściwie tyle, niby moja praca nie będzie specjalnie wymagająca intelektualnie (praca na magazynie). Jak pracodawcy na coś takiego patrzą?
2. Czy muszę brać zaświadczenie o skończeniu gimnazjum ze sobą?
3. Czy kiedy wynajmuję pokoju to lepiej podpisywać umowę (zgaduję, że będzie ciut drożej) czy można tak po prostu płacić bezpośrednio wynajemcy?
4. Ile kosztują w UK papierosy?
Ja sam nie palę, ale pomyślałem, że można trochę dorobić biorąc ze sobą (bez konsekwencji można przewozić ok. 40 paczek) sprzedając je Polakom, z którymi będę pracować, nie wiem jednak czy to aż tak będzie się to opłacało (będę pracował w mieście pod Londynem, więc tam jest pewnie taniej). A jak stoi wódka?
5. W jakiej postaci wziąć ze sobą pieniądze?
Lepiej wszystko w gotówce, czy może lepiej cześć w gotówce, a resztę zostawić na jakimś koncie walutowym (jak tak to w jakim banku)?
6. Jak to jest z tym Brexitem?
Czytałem gdzieś, że za niedługo każdy kto będzie przyjeżdżał, będzie się mógł liczyć z ryzykiem, że w przyszłość zostanie deportowany, czy tak będzie w praktyce - nie sądzę, w końcu ogromną część brytyjskiej gospodarki stanowią imigranci, więc nawet jeśli mieliby kogoś wyrzucać, to tych którzy nie pracują, jednak mogę się mylić.

Z góry dziękuję za pomoc :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #2 Ocena: 0

2017-03-06 21:18:30 (7 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #3 Ocena: 0

2017-03-06 21:36:54 (7 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Jesteś pewien że chcesz przyjechać po gimnazjum do pracy na magazynie? To jest najgłupsza rzecz jaką można zrobić. Zaprzepaszczasz swoje sznase na damorwą edukację w Polsce i skazujesz się na wykonywanie najtańszych prac w UK, praktycznie bez możliwości awansu.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #4 Ocena: 0

2017-03-06 22:48:26 (7 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Frygijczyk

Post #5 Ocena: 0

2017-03-06 22:51:29 (7 lat temu)

Frygijczyk

Posty: 6

Mężczyzna

Z nami od: 06-03-2017

Skąd: Londyn

Tak, jestem pewien. W Polsce darmowa edukacja? Jeśli darmowa edukacja oznacza to, że mam chodzić do szkoły, a całą robotę robić w domu, to podziękuję. Po gimnazjum poszedłem do "prestiżowego" liceum i żałuję, wyniki tych wszystkich szkółek w większości nie są zasługą nauczycieli i zaplecza, a temu, że tamtejsi uczniowie spędzają godziny na korepetycjach i w książkach, a i tak po skończeniu takiej szkoły wiedzy praktycznej nie ma, najlepszym rozwiązaniem jest chyba zawodówka, ale tam niestety dużo jest młodzieży, która pochodzi z trudnych domów. Dodam, że coś takiego jak "darmowa edukacja" nie istnieje, na taką edukację składają się obywatele państwa w składkach zwanych podatkami. Zresztą kto powiedział, że chcę całe życie robić na magazynie? Jest to jakaś forma usamodzielnienia się na początek i zarobienia na siebie, co będzie później przyszłość pokaże.

@UP W takim razie przepraszam, na forum jestem po raz pierwszy, jeśli jakiś moderator może, to prosiłbym o przeniesienie tematu.

[ Ostatnio edytowany przez: Frygijczyk 06-03-2017 22:52 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kubusandpuchate

Post #6 Ocena: 0

2017-03-06 22:55:11 (7 lat temu)

kubusandpuchatek

Posty: 297

Mężczyzna

Z nami od: 11-03-2010

Skąd: essex

Moze napisac ze "mam zacięcie handlowe", albo "lubię handlować papierosami" .

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #7 Ocena: 0

2017-03-06 22:58:39 (7 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #8 Ocena: 0

2017-03-06 23:04:43 (7 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Obrazek

Sprawdz jak wygladac beda twoje zarobki, bo za prace do jakiej sie wybierasz nie rozpieszczaja z zarobkami i na wiecej jak minimum sie nie nastawiaj, chyba ze bedziesz mial wyjatkowe szczescie.

Jak masz zamiar kontynuowac nauke to zabirz swoje swiadectwo ale do pracy na magazynie nie bedzie co potrzebne. Umowa jak wynajmujesz pokoj czy mieszkanie to norma a nie luksus, nie zwieksza kosztow. Roznica polega na tym ze wynajmujac mieszkanie masz wieksze prawa (ale ty na wynajem mieszkania na poczatku nie masz nawet co liczyc). Wynajmujac pokoj jako lodger, mozesz dostac polecenie wyprowadzki i walizki spakowane z dnia na dzien. Duzo ludzi jednak mieszka na pokojach i pewnie wiekszosc ma tylko problem z reszta lokatorow o to kto wyjadl z lodowki, sluchal za glosno muzyki czy nie sprzata po sobie...

Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Frygijczyk

Post #9 Ocena: 0

2017-03-06 23:20:04 (7 lat temu)

Frygijczyk

Posty: 6

Mężczyzna

Z nami od: 06-03-2017

Skąd: Londyn

Nie muszę się nastawiać na więcej niż minimum, bo kolega mówił mi o zarobkach :D on zarabia 12f/h, ale pracuje od jakiegoś czasu, mówi, że na początek 8,5f/h albo 10f/h za nockę, za 5.60f raczej bym się nie pokusił.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #10 Ocena: 0

2017-03-06 23:23:36 (7 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Porownaj ile kolega ma lat, a ile ty. Zycze ci zebys zarabial wielokrotnosc minimum.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,