MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 95 z 193 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 94 | 95 | 96 ... 191 | 192 | 193 ] - Skocz do strony

Str 95 z 193

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

stanislawski

Post #1 Ocena: 0

2018-11-04 20:02:18 (6 lat temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

(PS. W "Miejsce na twoją reklamę" też bym coś wstawił tymczasem. To odstrasza.
No i na reklamodawców z grona Polonii brytyjskiej specjalnie bym nie liczył.)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

darraj

Post #2 Ocena: 0

2018-11-15 21:05:43 (5 lat temu)

darraj

Posty: n/a

Konto usunięte

Brytyjska premier poinformowała, że członkowie jej gabinetu zaaprobowali na specjalnym posiedzeniu rządu projekt umowy, która określa warunki opuszczenia przez Wielką Brytanię Unii Europejskiej. Oznacza to, że umowa może zostać sfinalizowana jeszcze w tym miesiącu.
Cały artykuł
"We're all mad here" Mad Hatter

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

camilius

Post #3 Ocena: 0

2018-11-15 21:28:40 (5 lat temu)

camilius

Posty: 646

Mężczyzna

Z nami od: 23-08-2015

Skąd: Nottingham

Cytat:

2018-11-15 21:05:43, darraj napisał(a):
Brytyjska premier poinformowała, że członkowie jej gabinetu zaaprobowali na specjalnym posiedzeniu rządu projekt umowy, która określa warunki opuszczenia przez Wielką Brytanię Unii Europejskiej. Oznacza to, że umowa może zostać sfinalizowana jeszcze w tym miesiącu.
Cały artykuł


Ten news już mocno nieaktualny !!! Od tego czasu podało się do dymisji paru ministrów,w tym ten najważniejszy d/s brexitu i poza tym sporo polityków powiedziało co myśli na temat tej umowy*ROFL*
Dodatkowo jeszcze GBP dostał dziś zadyszki....:-]:-]:-]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

darraj

Post #4 Ocena: 0

2018-11-15 21:46:12 (5 lat temu)

darraj

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2018-11-15 21:28:40, camilius napisał(a):
Cytat:

2018-11-15 21:05:43, darraj napisał(a):
Brytyjska premier poinformowała, że członkowie jej gabinetu zaaprobowali na specjalnym posiedzeniu rządu projekt umowy, która określa warunki opuszczenia przez Wielką Brytanię Unii Europejskiej. Oznacza to, że umowa może zostać sfinalizowana jeszcze w tym miesiącu.
Cały artykuł


Ten news już mocno nieaktualny !!! Od tego czasu podało się do dymisji paru ministrów,w tym ten najważniejszy d/s brexitu i poza tym sporo polityków powiedziało co myśli na temat tej umowy*ROFL*
Dodatkowo jeszcze GBP dostał dziś zadyszki....:-]:-]:-]


Mocno nieaktualny??? No skoro tak twierdzisz.
To jest tzw. umowa rozwodowa. Po niej nastąpi negocjowanie umowy o współpracy, ale nikt ze strony UE nie zgodzi się na warunki gorsze niż te, które będą mieli zagwarantowane w powyższym dokumencie. Serio, nazywanie tego wasalizacją nie jest przesadzone.
"We're all mad here" Mad Hatter

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Jurny_Jurek

Post #5 Ocena: 0

2018-11-20 10:23:57 (5 lat temu)

Jurny_Jurek

Posty: 6620

Mężczyzna

Z nami od: 28-06-2016

Skąd: Faggot

,,
Theresa May: Po Brexicie pracownicy z Europy nie będą już przeskakiwać na przód kolejki do UK
20 listopada 20180

Według Theresy May, unijni pracownicy nie będą mogli “przeskoczyć w kolejce”, aby dostać się do Wielkiej Brytanii przed ludźmi z innych krajów. Tak mają stanowić nowe przepisy imigracyjne po Brexicie.

Szefowa brytyjskiego rządu przemawiając na corocznej konferencji Konfederacji Brytyjskiego Przemysłu (CBI), broniła przygotowanej już 585-stronicowej umowy rozwodowej z Brukselą, ostrzegając przy okazji swoich zbuntowanych kolegów z Partii Konserwatywnej, którzy domagają się zmian w dokumencie, że jest to “gotowe porozumienie”.

Theresa May od początku swego przemówienia skupiła się na imigracji, która była kluczową kwestią w referendum i zapowiedziała zmiany w brytyjskim systemie imigracyjnym po Brexicie.

– Nie będzie już tak, że obywatele UE, niezależnie od tego, jakie umiejętności i doświadczenie mają do zaoferowania, będą wskakiwali w kolejkę przed inżynierów z Sydney czy programistów z Delhi. Zamiast systemu opartego na pochodzeniu danej osoby będziemy mieli taki, który będzie skupiony na ocenie jej talentu i umiejętności – powiedziała brytyjska premier."

Przypomnialo mi sie, jak w temacie o przegnilej brytanii zostalem pouczony przez jedna z przeciwniczek brexitu, ze to wladza w uk uznaje kogo wpuscic a kogo nie (i akurat dobrze, ze nie przyjela Ziemkiewicza mimo, ze oficjalnie mu nie zabroniono wjazdu).

A oto przyklad, jak wladza w uk chce decydowac kto ma wjechac i pracowac a kto nie.
I never thought I’d live in a world where people are so afraid of dying that they stop living..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #6 Ocena: 0

2018-11-20 11:00:57 (5 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Z drugiej strony nie ma co się dziwić . Każde państwo wolałoby wykształconych imigrantów z językiem i umiejętnościami niż pracowników którzy będą tania siłą roboczą za minimalną . Do UK już chyba połowa mieszkańców Rumunii przyjechała , większość bez żadnych umiejętności czy podstaw języka. Ulicę centrum Londynu pełne są żebrzących Rumunów w t także dzieci . Spirale nakręcają brytyjskie brukowce co chwilę pokazujące rumuńskie rodziny przyjeżdżające po domy i zasiłki . I nie są to historie wyssane z palca. A wykwalifikowana kadra to większe podatki od ich zarobków i małe ryzyko siedzenia na bemefitach na które brakuje pieniędzy

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Severance_

Post #7 Ocena: 0

2018-11-20 18:54:32 (5 lat temu)

Severance_

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2018-11-20 10:23:57, Jurny_Jurek napisał(a):

A oto przyklad, jak wladza w uk chce decydowac kto ma wjechac i pracowac a kto nie.


Dziwny ten komentarz...prawie dwa i pol roku po referendum wydajesz sie zaskoczony slowami T.May, czy moze probujesz nas (Polakow w UK) jeszcze bardziej ponizyc i przypomniec nam gdzie jest nasze miejsce..

Ja tam zaskoczona nie jestem, doskonale zdaje sobie sprawe kto i dlaczego glosowal w 2016. Tyle, ze ja przyjechalam do UK w 2005, place tu podatki i skladki na emeryture i nie mam zamiaru uciekac z podwinietym ogonem tylko dlatego, ze jakas ksenofobiczna, imperialistyczna swinia o znudzonym wyrazie twarzy tupnela noga.
T.MAy juz dawno wyczerpala "specjalny slownik obelg kazdy obywatel UK powinien posiadac, jesli chce obrazic imigranta z UE" :-]


Teraz moze byc juz tylko lepiej, czekamy na koniec farsy brexitowej!

[ Ostatnio edytowany przez: Severance_ 20-11-2018 18:56 ]

Mind your own biscuits and life will be gravy

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

dominikaaa

Post #8 Ocena: 0

2018-11-20 20:42:02 (5 lat temu)

dominikaaa

Posty: 317

Z nami od: 30-03-2008

Cytat:

2018-11-20 18:54:32, Severance_ napisał(a):
Cytat:

2018-11-20 10:23:57, Jurny_Jurek napisał(a):

A oto przyklad, jak wladza w uk chce decydowac kto ma wjechac i pracowac a kto nie.
..... place tu podatki i skladki na emeryture i nie mam zamiaru uciekac z podwinietym ogonem tylko dlatego, ze ....

[ Ostatnio edytowany przez: <i>Severance_</i> 20-11-2018 18:56 ]


. Tak samo jak mnóstwo kelnerek, sprzątaczek, ludzi pracujących przy wykładaniu towarow, w fabrykach, w szpitalach podających jedzenie lub sprzątających. Zastanawia mnie jak się czuja ludzie, którzy wykonują ta (jakby nie było ciężka) prace po slowach Teresy. Trochę to nieładne wszystko. A druga sprawa - teraz już widze ,,niektórych,,Polaków, którzy między sobą będą się wywyższać bo jedna Polka lepsza od drugiej (która wliczyla się do grupy wymienionej przez PM).

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Severance_

Post #9 Ocena: 0

2018-11-20 21:08:08 (5 lat temu)

Severance_

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2018-11-20 20:42:02, dominikaaa napisał(a):
Tak samo jak mnóstwo kelnerek, sprzątaczek, ludzi pracujących przy wykładaniu towarow, w fabrykach, w szpitalach podających jedzenie lub sprzątających.


Alez ja sie z Toba zgadzam w zupelnosci!

PS: Ku mojej rozpaczy, @Jurny_Jurek i ja mamy "historie" na MW. @Jurny_Jurek lubi mi powtarzac, ze nie mam prawa sie wypowiadac w sprawie Brexitu ; )
Mind your own biscuits and life will be gravy

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andypolo

Post #10 Ocena: 0

2018-11-20 23:45:54 (5 lat temu)

andypolo

Posty: 2980

Mężczyzna

Z nami od: 27-03-2010

Skąd: C-L-S

Nie rozumiem o co wam chodzi. Przecież T May cały czas mówi o przyszłych imigrantach chcących wjechać do UK. Ci co są już tu od lat nie mają powodu do obaw.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 95 z 193 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 94 | 95 | 96 ... 191 | 192 | 193 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,