MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 75 z 193 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 74 | 75 | 76 ... 191 | 192 | 193 ] - Skocz do strony

Str 75 z 193

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Kanonier30

Post #1 Ocena: 0

2017-07-07 09:59:37 (7 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Dobre...co do samego faktu dostawania w ryj (przytoczony jako przyklad ad hoc) akurat sie nie obawiam. W tej dziedzinie spotkalo mnie wiele gorszych doswiadczen od obicia facjaty.

Fakt, ze teraz byloby mi duzo trudniej dac odpor kilku gnojkom przy jednym podejsciu, ale bez szwanku tez by nie wyszli.

Szkoda, ze piszesz, ze "moje posty kiedys mozna bylo czytac", przepraszam ze zawiodlem. Tak czy inaczej pisze tez o osobach, ktore maja nieco krotszy staz ode mnie w UK i o ich prawach...nie zauwazyles? Moje postrzeganie swiata nie konczy sie, aby mi bylo dobrze, a poza tym mam na wszystko wywalone.

Moze to dziwne, bo czesc koncentruje sie na sobie. Dla mnie propozycje Terizy - jeszcze nie wiadomo kiedy wejda w zycie dokladnie - nie sa fair. Mysle, ze ja bylbym w takiej sytuacji przyjezdzajac w 2014, a nie w 2007. Uwazam, ze Polacy - gdziekolwiek sa na imigracji - jako grupa narodowosciowa powinni trzymac sie razem. Wlaczajac tych, ktorzy maja paszporty i obywatelstwo. Powinni stac za Rodakami, bo ich glos bardziej sie liczy, jako tych, majacych pelne prawo wyborcze.

[ Ostatnio edytowany przez: Kanonier30 07-07-2017 10:36 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #2 Ocena: 0

2017-07-07 10:28:41 (7 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

Ja wiem ze problem nagonki na Polakow istnieje ale istnieje juz ponad dekade nie widze sensu przejmowania sie tym bardziej w obliczu brexitu
Ogolnie gdyby milion Holendrow czy amerykanow zjechal sie do pracy do Pl to tez bylyby narzekania bo nie chodzi o pochodzenue tylko fakt ze tak liczna grupa przyjechala
Tu nie chodzi o zaklamywanie rzeczywistosci udawanie ze problem nie istnieje tylko o to ze tego nie zmienisz a tylko zatruwasz sobie umysl czytaniem i sluchaniem tych bzdetow

Dopoki cos nie spotka cie osobiscie nie wierzysz ze mozesz stac sie ofiara problem nie istnieje
Ty np masz teraz fobie dotyczaca tego jak nas traktuja w anglii a zuczek odnosnie spiskowych teorii odnosnie zydow ktorzy chca rzadzic tym swiatem

Nie mowie ze tak nie jest ale jesli ktos sie w to nie zaglebia to problem nie istnieje i ma to w doopie
po prostu skala tych wydarzen jest za mala zeby sie jakos specjalnie tym przejmowac

P.s dla mnie np lepszym powodem do wyjechania z anglii bylaby przemoc sama w sobie a nie hejt na Polakow jak czytal lokalne wiadomosci to mam wrazenie ze nie ma tygodnia zeby kogos nie zabito i nie sa to Polacy

[ Ostatnio edytowany przez: cris82 07-07-2017 10:43 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

valis0

Post #3 Ocena: 0

2017-07-07 10:29:14 (7 lat temu)

valis0

Posty: 442

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 24-03-2017

Skąd: Birmingham

Cytat:

2017-07-07 09:59:37, Kanonier30 napisał(a):
Dobre...co do samego faktu dostawania w ryj (przytoczony jako przyklad ad hoc) akurat sie nie obawiam. W tej dziedzinie spotkalo mnie wiele gorszych doswiadczen od obicia facjaty.

Fakt, ze teraz byloby mi duzo trudniej dac odpor kilku gnojkom przy jednym podejsciu, ale bez szwanku tez by nie wyszli.

Szkoda, ze piszesz, ze "moje posty kiedys mozna bylo czytac", przepraszam ze zawiodlem. Tak czy inaczej pisze tez o osobach, ktore maja nieco krotszy staz ode mnie w UK i o ich prawach...nie zauwazyles? Moje postrzeganie swiata nie konczy sie, aby mi bylo dobrze, a poza tym mam na wszystko wywalone.

Moze to dziwne, bo czesc koncentruje sie na sobie. Dla mnie propozycje Terizy - jeszcze nie wiadomo kiedy wejda w zycie dokladnie - nie sa fair. Mysle, ze ja bylbym w takiej sytuacji przyjezdzajac w 2014, a nie w 2007. Uwazam, ze Polacy - gdziekolwiek sa na imigracji - jako grupa narodowosciowa powinni trzymac sie razem. Wlaczajac tych, ktorzy maja paszporty i obywatelstwo. Powinni stac za Rodakami, bo ich glos bardziej sie liczy, jako tych, majacych pelne prawo wyborcze.


Polacy powinni się trzymać razem ?
Brzmi to naprawdę naiwnie. Nasze naczelne cechy narodowe to:
Zawiść, zazdrość, cwaniactwo. To wyklucza trzymanie się razem :-]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #4 Ocena: 0

2017-07-07 10:52:18 (7 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Valis...niestety. Niemniej jestem podbudowany wpisem crisa82. Mozliwe, ze nalezy zmienic podejscie (mam na nysli siebie) I nie przejmowac sie bzdetami. Mialem kilka "przygod" ewidentnie jadacych dyskryminacja. Na tej podstawie nie mozna budowac obrazu UK, ale slady pozostaja.

Moze jednak valis czas zmieni nastawienie czesci Rodakow. Zawsze beda totalni egoisci, skupiajacy sie jedynie na sobie. Ale nawet na tym forum widzialem sensowne rady dla osob szukajacych pomocy. Konkrety.
Byla tez i bedzie grupa, ktora ma tylko wredne komentarze, ale ich trzeba ignorowac. Nie wdawac sie w dyskusje i odpowiedzi, bo to slynne "karmienie trolla".

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #5 Ocena: 0

2017-07-07 10:56:35 (7 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

Ciekawe w ktorym zdaniu cie trolowalem... Lubisz pisac innym o wyrazaniu swojej opinii ale nie mozna sie do niej odniesc inaczej niz bys tego chcial

A valisowi ktory w niewybredny sposob opisal wlasnie wszystkich Polakow bijesz brawo
Bez kimentarza : )

[ Ostatnio edytowany przez: cris82 07-07-2017 10:57 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Heloiza

Post #6 Ocena: 0

2017-07-07 13:36:35 (7 lat temu)

Heloiza

Posty: 91

Kobieta

Z nami od: 14-05-2015

Skąd: MK

Chciałam zauważyć, że do Polski już zjechało milion a nawet więcej bo jest mowa o prawie 1,5 mln osób z Ukrainy.
Nie wiem jakie są związane z tym reakcje w Polsce.
Wydaje mi się jednak, że na razie nie ma tragedii. Polska ma 2 razy mniejszą populację niż UK więc stosunkowo na 1 osobę przypada mniej więcej tyle samo przyjezdnych tu i tam.
Nie wiem czy gdyby Ukraińcy brali benefity na taką skalę jak Polacy to byłaby jakaś zmiana w ich postrzeganiu czy nie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

valis0

Post #7 Ocena: 0

2017-07-07 14:53:34 (7 lat temu)

valis0

Posty: 442

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 24-03-2017

Skąd: Birmingham

Cytat:

2017-07-07 13:36:35, Heloiza napisał(a):
Chciałam zauważyć, że do Polski już zjechało milion a nawet więcej bo jest mowa o prawie 1,5 mln osób z Ukrainy.
Nie wiem jakie są związane z tym reakcje w Polsce.
Wydaje mi się jednak, że na razie nie ma tragedii. Polska ma 2 razy mniejszą populację niż UK więc stosunkowo na 1 osobę przypada mniej więcej tyle samo przyjezdnych tu i tam.
Nie wiem czy gdyby Ukraińcy brali benefity na taką skalę jak Polacy to byłaby jakaś zmiana w ich postrzeganiu czy nie.

Ukraińcy są na razie za krótko w Polsce.
Poczekajmy jak będą 10 lat tak jak Polacy w UK.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #8 Ocena: 0

2017-07-07 15:20:00 (7 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

cris82 - nie wiem dlaczego zrozumiales, ze to jest do Ciebie? Az mnie zszokowales. Nie zgadzamy sie w wielu kwestiach, ale akurat nie sadze, ze "trollujesz".
Chyba oceniasz moj stosunek do uzytkownikow forum za zbyt osobisty. Tak nie jest. To tylko wirtualna rzeczywistosc i mozliwosc wymiany pogladow. Nic do Ciebie nie mam.

Raczej do uzytkownikow nabijajacych posty typu "temu panu juz dziekujemy"...itd.

Co do Ukraincow...moj osobisty stosunek, jako do nacji jest negatywny. Po prostu ich nie lubie. Glownie ze wzgledu na wydarzenia historyczne, z ktorych sie nie rozliczyli I zamiataja problem pod dywan.
Wrecz przeciwnie. Kult 14 Dywizji Grenadierow SS "Galizien" (ukainska) jest zywy, podobnie jak Bandery i Szuchewycza. Kazdy kto ogladal "Wolyn" chyba sie ze mna zgodzi.
Dla jasnosci, nie palam nienawiscia do Ukraincow. Chcialbym, aby przestali zaklamywac rzeczywistosc. Aby przyznali, ze OUN-UPA dokonywalo presprecedensowych mordow na Polakach z Kresow Wschodnich. Podkreslanie odwetowych akcji AK jest zalosne, pod wzgledem skali *DONT_KNOW*. 27 Wolynska Dywizja AK pojawila sie w tamtym rejonie juz po najwiekszej fali bestialskich mordow...

W imie poprawnosci politycznej nie ma co "ciut, ciut" upominac sie o prawde historyczna. Tylko dlatego, ze Rosjanie robia im magiel w Donbasie.
Gdybym mial kiedykolwiek walczyc po stronie Ukrainy, to niestety musialbym odejsc ze sluzby :-(.

Otworzenie dla nich ruchu bezwizowego do wiekszosci krajow Europy jest bledem. Nagminne bedzie wykorzystywanie celu turystycznego do osiedlania sie i pracy. Zatem otworzenie drzwi dla nielegalnej, ekonomicznej imigracji. Polacy sa w UK przynajmniej zgodnie z obowiazujacym prawem, a Ukraincy beda to prawo obchodzic wszelkimi mozliwymi sposobami. Rodzima (UA) "mafia" juz o to zadba...
Tymczasem wielu Polakow, ktorych rodzice czy dziadkowie zostali sila deportowani do Sowietow nie maja nawet Karty Polaka, ktora - jak wiesc gminna niesie - we Lwowie kosztuje okolo 400 euro *CRAZY*.
Tymczasem Rzeczpospolita nie jest w stanie nadac tym ludziom polskiego obywatelstwa i mozliwosci zamieszkania w Polsce. Stad "szlag mnie trafia", jak ogladem na YT programy o Upadlinie walacej przez granice :-!.

Co na to Pan Waszczykowski, Kaczynski, Maciarewicz? Nie macie jaj, aby powiedziec "nie"? Nie ma zgody na ruch bezwizowy do Polski? Kim sa dla nas Ukraincy? Przyjaciolmi? Jasne zyli z Polakami w "zgodzie" przez lata, po czym Polacy skonczyli z siekierami w plecach. Nie jest tak?

Przez ponad 20 lat niepodleglosci nie zrobili nic, aby uwolnic kraj od biedy, korupcji, nepotyzmu. Dalej podrozujac trzeba miec kase na lapowki dla policjantow i urzadasow. Jedyny skuteczny jezyk znaja Rosjanie - z racji geopolitycznej. jest to lomot, jaki dostaja na wschodzie i dostali na Krymie. Kazdy, znajacy historie wie, ze Krym nigdy (oprocz zabawy Chruszczowa) nie byl ukrainski. To odwieczna baza rosyjskiej floty czarnomorskiej od czasow carskich. Rosja po erze Jelcyna wyszla z ostrego kryzysu i gdyby w rzeczywistosci chciala, to po Ukrainie nie zostalby slad na mapie.

Nigdy z Ukraina przyjazni nie bedzie. Mozliwe jest dobre sasiedztwo, ale nie z kultem i pomnikami Bandery.

[ Ostatnio edytowany przez: Kanonier30 07-07-2017 15:58 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

hants

Post #9 Ocena: 0

2017-07-08 01:56:13 (7 lat temu)

hants

Posty: 522

Mężczyzna

Z nami od: 28-03-2006

Skąd: Solent

A tak wracając na moment do Brexitu:

https://www.zoopla.co.uk/to-rent/details/43321937#WDyEIDhiGrm9oHIt.97

No co za skulwysyństwo! (depozyt)
Chcieć to znaczy móc!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWW

Kanonier30

Post #10 Ocena: 0

2017-07-08 11:47:38 (7 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Przejrzalem link hants...to jest ta rownosc w UK. No wlasnie. Mysle, ze .... zreszta czy to wazne co mysle? Bez komentarza.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 75 z 193 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 74 | 75 | 76 ... 191 | 192 | 193 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,