MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 107 z 193 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 106 | 107 | 108 ... 191 | 192 | 193 ] - Skocz do strony

Str 107 z 193

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Kanonier30

Post #1 Ocena: 0

2019-04-15 08:43:15 (5 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Cóż, Zygmunt. Jak to się niegdyś powiadało" "słowo się rzekło, kobyłka u płotu..". Wejdę w ów zakład, choć Twoje argumenty mogą być słuszne i wolta w tej Izbie jest mało prawdopodobna, ale jest. Ryzyko wliczone każdego zakładu :)

Ps. Na marginesie, to zapytam czy jesteś może członkiem SNP?

Ustalmy jeszcze co jest przedmiotem zakładu..? Pozdrawiam.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

darraj

Post #2 Ocena: 0

2019-04-17 15:33:57 (5 lat temu)

darraj

Posty: n/a

Konto usunięte

UWAGA!! Język nie dla wszystkich przyswajalny:-]

"We're all mad here" Mad Hatter

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #3 Ocena: 0

2019-04-17 19:09:48 (5 lat temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Cytat:

2019-04-17 15:33:57, darraj napisał(a):
UWAGA!! Język nie dla wszystkich przyswajalny:-]



Lubię jego filmy :-)
Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Zygmunt_Merytor

Post #4 Ocena: 0

2019-04-18 08:49:05 (5 lat temu)

Zygmunt_Merytoryczny

Posty: 1039

Mężczyzna

Z nami od: 15-03-2018

Skąd: Edinburgh

Cytat:

2019-04-15 08:43:15, Kanonier30 napisał(a):
Cóż, Zygmunt. Jak to się niegdyś powiadało" "słowo się rzekło, kobyłka u płotu..". Wejdę w ów zakład, choć Twoje argumenty mogą być słuszne i wolta w tej Izbie jest mało prawdopodobna, ale jest. Ryzyko wliczone każdego zakładu :)

Ps. Na marginesie, to zapytam czy jesteś może członkiem SNP?

Ustalmy jeszcze co jest przedmiotem zakładu..? Pozdrawiam.


@Kanonier30

Proponuje zeby byl to zaklad "bezprzedmiotowy"
Jesli przegram a Ty zawiniesz kiedys do Szkocji, w okolice Ediego gdzies - to ja zapraszam do pubu na zakrapiana debate :)

Nie jestem czlonkiem SNP formalnie ale mam (delikatnie rzecz ujmujac) bardzo duzo sympatii dla tejze i mocno jej kibicuje.
SNP przez wielu tutaj nie jest postrzegana jako partia polityczna ale bardziej jako rodzaj zwartej koalicji, ktora laczy jeden nadrzedny cel - zakonczenie unii z Anglia.
Jesli do tego dojdzie, to (moim zdaniem) SNP przetrwa jako dominujaca sila na szkockiej scenie politycznej, maksymalnie do drugich wyborow parlamentarnych, po ktorych sie podzieli - co zaowocuje powstaniem zupelnie nowych ugrupowan.
SNP skupia tak szeroki wachlarz pogladow - od calkiem skrajnie lewicowych do niedalekich od zupelnego konserwatyzmu, ze utrzymanie tych sprzecznosci pod jednym parasolem, zwyczajnie nie bedzie mozliwe. Ale to dopiero po negocjacjach z WM, bo wiadomo - "strong and stable......" ;)
A ja z tym trzymam, kto co w czas uchwyci - reszta mnie meczy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andyopole

Post #5 Ocena: 0

2019-04-19 14:34:10 (5 lat temu)

andyopole

Posty: 12806

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

A w Północnej Irlandii już strzelają. :-(

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

stanislawski

Post #6 Ocena: 0

2019-04-19 18:29:57 (5 lat temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

To tam gdzie miały być te mieszkania tanie (lepiej niż w Krakowie), w innym wątku.
A nie mówiłem, żę to chwilowo uciszona strefa Gazy?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

EFKAKONEFKA33

Post #7 Ocena: 0

2019-04-27 15:07:31 (5 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Przeniesione z tematu settle status


Cytat:

2019-04-26 22:47:11, cris82 napisał(a):
bedzie brexit na bank jak nie to wojna domowa
dlatego nie zrobia drugiego referendum boja sie ze bedzie 60% lub wiecej za wyjsciem : P



Cytat:

2019-04-26 23:00:47, dominikana36 napisał(a):
Cris to troche naiwne myslenie: jak mawiano "nie wazne, kto glosuje, wazne kto liczy glosy.."swoja droga wiesz, kto to powiedzial? I niestety mial racje.. I niestety drugie referendum bedzie… I zgadnij jaki bedzie wynik??? I wola narodu nic tu nie ma do rzeczy. To byla taka wpadka konserwatystow… musieli cos rzucic tlumowi, zeby na nich glosowal.. rzucili referendum.. wygrai wybory… byli pewni, ze wynik pozostanie "remain"... narod splatal psikusa… wiecej nie popelnia bledow w liczeniu glosow :). Na tym polega wspolczesna "demokracja" niestety


Cytat:

2019-04-26 23:20:16, cris82 napisał(a):
czy wiem kto to powiedzial? byl czas ze bylem tu liderem w tematach politycznych rownie dobrze moglabys sie spytac czy wiem z ktorej strony slonce wschodzi...
demokracja jest jaka jest ale z tym liczeniem glosow metoda stalina chyba cie troche ponioslo : P



Cytat:

2019-04-26 23:20:29, greta napisał(a):
nie bedzie zadnej wojny domowej
tak sie odgrazali ze ludzie wyjda na ulice jak nie bedzie brexitu 29.03 i co?
nikt nic nie zrobi ludzie tylko mocni w gadce w internecie


Cytat:

2019-04-26 23:28:04, cris82 napisał(a):
w internecie? przeciez byly zamieszki w londynie kilkadziesiat tysiecy ludzi przegladasz czasami jakies media? nie zartuj ze tego nie widzialas???
z ta wojna to na zarty ale zamieszki moga byc cos ala pomaranczowe kamizelki z francji


Cytat:

2019-04-26 23:28:31, dominikana36 napisał(a):
Zgadza sie- ie ten narod, nie te czasy, nie ten rzad, nie ten kraj… nikt nigdy nnie wyjdie na ulice, tak jak nie wyszedl 29.03.



Cytat:

2019-04-27 10:16:08, greta napisał(a):
Cytat:

2019-04-26 23:28:04, cris82 napisał(a):
w internecie? przeciez byly zamieszki w londynie kilkadziesiat tysiecy ludzi przegladasz czasami jakies media? nie zartuj ze tego nie widzialas???
z ta wojna to na zarty ale zamieszki moga byc cos ala pomaranczowe kamizelki z francji

widzialam ludzi idacych w marszu przeciwko brexitowi
za brexitem przyszlo kilku idiotow 5 chyba zostalo zaaresztowanych,nie bylo zadnego rozbijania szyb niszczenia samochodow,przywiazywania sie lancuchami kolo nr10,nic wielkiego sie nie stalo ,nudy
moim zdaniem nie bedze zadnych zamieszek wieksze zamieszki beda jak przez brexit nie bedzie zarcia w sklepach albo granice z inraldia zamkna


Cytat:

2019-04-27 12:07:08, cris82 napisał(a):
kilku idiotow haha na palcach jednej reki bys pewnie policzyla co? chyba nie musze komentowac jak to brzmi...


Cytat:

2019-04-27 13:15:57, Konto usunięte napisał(a):
[LIST]
Cytat:

2019-04-26 23:28:04, cris82 napisał(a):
w internecie? przeciez byly zamieszki w londynie kilkadziesiat tysiecy ludzi przegladasz czasami jakies media? nie zartuj ze tego nie widzialas???
z ta wojna to na zarty ale zamieszki moga byc cos ala pomaranczowe kamizelki z francji


Mówisz o tym marszu na Remain?

Bylo kilka razy więcej.



Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

greta

Post #8 Ocena: 0

2019-04-27 20:22:03 (5 lat temu)

greta

Posty: 982

Kobieta

Z nami od: 26-05-2007

Skąd: liverpool

chodzilo mi o to ze w marszu o second vote bylo o wiele wiecej ludzi

https://news.sky.com/story/one-million-people-march-in-london-to-demand-second-eu-referendum-11673542

niz w marszu za opoznionym brexitem w ktorym zostalo zaaresztowanych 5 osob
https://www.bbc.co.uk/news/uk-politics-47751805
moim zdaniem wskazuje na to ze nie bedzie az takich wielkich zamieszek jak ty to przewidujesz bo jakby mialy byc to juz wlasnie by byly bo do brexitu nie doszlo ani 29.03 ani 12 kwietnia

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Zygmunt_Merytor

Post #9 Ocena: 0

2019-04-28 20:56:32 (5 lat temu)

Zygmunt_Merytoryczny

Posty: 1039

Mężczyzna

Z nami od: 15-03-2018

Skąd: Edinburgh

szanse na wygranie Eurowizji nareszcie wygladaja obiecujaco :)

Britain's Coming Home !!



A ja z tym trzymam, kto co w czas uchwyci - reszta mnie meczy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #10 Ocena: 0

2019-05-13 23:24:53 (5 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Zbliżają się wybory do Parlamentu Europejskiego, które w Wielkiej Brytanii (podobnie poniekąd jak i w Polsce) będą papierkiem lakmusowym poparcia dla poszczególnych partii politycznych. Nie mają zapewne większej wartości faktycznej, gdyż po Brexicie europosłowie ze Zjednoczonego Królestwa powrócą na Wyspy, ale Brytyjczycy, a także część Europejczyków żyjących w UK, będą mogli wyrazić swoją opinię. Decyzję co do dalszych losów Zjednoczonego Królestwa, wobec opuszczenia Unii Europejskiej... .
Przyznam, że ostatni sondaż, który ogromną przewagę nad innymi partiami daje ugrupowaniu, którym kieruje Nigel Farage- rozczarował mnie bezgranicznie. Okazało się, że pomimo prognoz, analiz - przede wszystkim finansowych - Brytyjczycy nadal opowiadają się za wyjściem Wielkiej Brytanii ze Wspólnoty i to nawet gdyby miałoby to być wyjście bez umowy. Nie, nie chodzi o rozpaczanie, a po prostu zniesmaczenie *DONT_KNOW*

Lata propagandy zrobiły swoje. Brytyjczycy nadal są przekonani o wyższości swej nacji nad pozostałymi, a w Unii Europejskiej dostrzegają jedynie swego przeciwnika i sprawczynię wszelakich nieszczęść. To, że decyzja uderzy brytyjską ekonomię i kolejne pokolenia, to oczywiście dopiero nadejdzie, gdy na refleksję będzie już za późno. Pozycja kraju, który próbuje od wewnątrz rozsadzić największy, pokojowy projekt na kontynencie europejskim jest haniebna. Dla mnie, jako Polaka - również. Miałem cichą nadzieję, że tendencje od roku 2016 nieco się zmieniły. Tymczasem tak się nie stało. Można zaryzykować twierdzenie, że kolejne referendum, gdyby się odbyło, ponownie niewielką przewagą wygraliby zwolennicy wyjścia z UE.

Dla mnie tymczasem pojawia się kluczowe pytanie. Jak w społeczeństwie tak wrogo nastawionym wobec projektu europejskiego mają nadal funkcjonować imigranci z Europy Środkowej...tak, tak. Bez względu na status prawny. Czy bez obywatelstwa, czy z obywatelstwem - to nazwiska nie zmienię. Podobnie jak akcentu i pochodzenia. Zawsze ślad bycia spoza Wysp pozostanie.

Ostatecznie konkluzję mam przykrą, gdyż próbowałem znaleźć swoje miejsce w tym kraju. Sprawy osobiste rzuciły mnie za La Manche. Zdrowie przystopowało moje plany co do przyszłości. Jedno jednak staje się dla mnie oczywiste - nie można żyć w kraju, gdzie jest się intruzem... *STOP*

Plany należy zacząć realizować i choć w mym skromnym wypadku jestem mocno uzależniony od stanu kończyn, to za pewien czas odwiedzać będę już forum z innego kraju. Po latach ciężko wykonywać następne zakręty życiowe, ale chyba dość długo odwlekałem to, co ostatecznie nabiera kształtu.

Ps.
Dla wyjaśnienia, to do Rzeczpospolitej się nie wybieram. Nie mam celu, powodu. Chyba też bardzo trudno byłoby mi się odnaleźć. Życie wprowadza korekty i właściwie zawsze trzeba być gotowym na turbulencje.

*CRAZY*

[ Ostatnio edytowany przez: Kanonier30 13-05-2019 23:30 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 107 z 193 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 106 | 107 | 108 ... 191 | 192 | 193 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,