MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Wynajem mieszkania w Polsce a rozliczenie w UK

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 4 z 8 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 ] - Skocz do strony

Str 4 z 8

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

gosian

Post #1 Ocena: 0

2018-07-20 11:30:07 (6 lat temu)

gosian

Posty: 9827

Kobieta

Z nami od: 06-09-2007

Skąd: z domku....

Przykład. Kasuje 1000zl co miesiąc, zgłaszam i ile ten ryczałt wynosi? Rozliczenie miesięczne czy roczne?

Edit. ,,
Doczytałam 8.5% i można robić online*THUMBS UP*

[ Ostatnio edytowany przez: gosian 20-07-2018 11:32 ]

Dożyliśmy takich czasów, w których ucisza się mądrych ludzi, żeby to co mówią nie obraziło głupców.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Marta2509

Post #2 Ocena: 0

2019-01-02 14:42:22 (5 lat temu)

Marta2509

Posty: 1769

Kobieta

Z nami od: 06-04-2016

Skąd: Kent

Ponawiam temat.

Do konca stycznia trzeba sie rozliczyc z US z wynajmu poprzez PIT 28. Robie to pierwszy raz i juz dostaje bolu glowy.


Tam jest rubryczka 'podatek zaplacony za granica'. Mam to zostawic puste?

'Pole 112 pozwala na odliczenie od wartości ryczałtu kwoty podatku naliczonej za granicą, która zgodnie z zasadami unikania podwójnego opodatkowania podlega odliczeniu w Rzeczypospolitej. Prawo odliczenia dotyczy wyłącznie krajów z którymi stosowana jest zasada proporcjonalnego odliczenia. W tym przypadku od podatku obliczonego od łącznej sumy dochodów odlicza się kwotę równą podatkowi dochodowemu zapłaconemu w obcym państwie. Odliczenie to nie może jednak przekroczyć tej części podatku obliczonego przed dokonaniem odliczenia, która proporcjonalnie przypada na dochód uzyskany w państwie obcym.

Chodzi o to jakbym w UK placila podatek za ten wynajem i zeby uniknac placenia dwa razy? Nie place.
Nadal sie nie zebralam zadzwonic do HMRC i spytac, na stronie pisze ze trzeba robic self-assessment jak jest powyzej £2,5 tys , za moje mieszkanie tyle nie dostaje wiec nie place tu podatku za ten wynajem.

Jeszcze mam pytanie co do tego:
Podatnicy są obowiązani za każdy miesiąc obliczać ryczałt od przychodów ewidencjonowanych i wpłacać go na rachunek urzędu skarbowego w terminie do dnia 20 następnego miesiąca, a za miesiąc grudzień - w terminie złożenia zeznania.

Musi to byc w ten sam dzien? Nie moge zaplacic za grudzien dzis a zlozyc pitu za tydzien? Ma to jakies znaczenie?

Moze i glupie pytania ale ja sie zupelnie na sprawach podatkowych, a tym bardziej w Polsce, nie znam. Nie chce zlozyc pitu ktory bedzie zle wypelniony i pozniej sie przejmowac jakimis korektami i doplacaniem 20 groszy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #3 Ocena: 0

2019-01-02 15:02:29 (5 lat temu)

karjo1

Posty: 20605

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Nie musi to byc ten sam dzien, chodzi o ustalenie daty granicznej, do kiedy nalezy wplacic podatek.

W rubryczce podatku za granica wpisujesz 0 badz zostawiasz puste miejsce, druk dotyczy wynajmu mieszkania i oplat z tym zwiazanych.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Marta2509

Post #4 Ocena: 0

2019-01-03 11:23:52 (5 lat temu)

Marta2509

Posty: 1769

Kobieta

Z nami od: 06-04-2016

Skąd: Kent

Moze komus sie przyda.
Zadzwonilam do HMRC zglosic wynajem, zaczelam wynajmowac w lipcu 2018.

Ja jestem zatrudniona i place podatek w systemie PAYE wiec na moim koncie HMRC utworzy self-assessment na przyszly rok bo jestem rezydentem w UK i z wynajmu mam 'foreign income' , podatek place w Polsce wiec tutaj go placic nie bede i dostane 'credit', ale mimo to musze sie rozliczyc.
Skontaktuja sie ze mna ponownie w kwietniu 2020 :-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Joanna68

Post #5 Ocena: 0

2019-04-18 16:33:39 (5 lat temu)

Joanna68

Posty: 1

Kobieta

Z nami od: 18-04-2019

Skąd: Bridgwater

Marta, super, ze poruszyłaś ten temat i go kontynuujesz*THUMBS UP*
Ja własnie szukam informacji.
Mam dom na wsi na wynajem krótkoterminowy/wakacyjny w Polsce, chcę zacząć od czerwca.
Mieszkam i pracuję w UK od 15 lat.

Czy dobrze rozumiem, że:

- w Polsce muszę założyć działalność i zgłosić formę opodatkowania ryczałtem 8,5%
- w UK muszę zgłosić dodatkowy przychód z najmu w Polsce...no i tu nie wiem....BĘDĘ MUSIAŁA ZAPŁACIĆ W UK RÓŻNICĘ MIĘDZY POLSKIM 8,5% A 20% W UK CZYLI 11,5% OD PRZYCHODU CZY NIE???*HELP*:-?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Marta2509

Post #6 Ocena: 0

2019-08-29 12:36:00 (5 lat temu)

Marta2509

Posty: 1769

Kobieta

Z nami od: 06-04-2016

Skąd: Kent

Znowu ja :)
Nadszedl czas rozliczenia podatku za wynajem mieszkania w Polsce.

Zrobilam self-assessment i mimo ze place za to podatek w Polsce, wyszlo mi do zaplaty w UK ponad £200.
To wiecej niz w Polsce juz zaplacilam a do tego wiecej niz miesieczne odstepne z tegoz mieszkania!
Moze cos zle zrobilam? Rozumialam ze jesli place w Polsce to w Anglii juz nie bede?
Jeszcze nie kliknelam 'submit' na stronie hmrc, sprobuje sie skontaktowac z jakas ksiegowa.
Czy jednak dobrze zrobilam i i tak bede musiala tu zaplacic...?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #7 Ocena: 0

2019-08-29 14:03:26 (5 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Marta2509

Post #8 Ocena: 0

2019-08-29 14:38:57 (5 lat temu)

Marta2509

Posty: 1769

Kobieta

Z nami od: 06-04-2016

Skąd: Kent

No niestety, wypelnilam tak ze podatek byl juz pobrany w Polsce i napisalam ile, kaza doplacac.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Natalia_

Post #9 Ocena: 0

2019-10-04 17:45:42 (5 lat temu)

Natalia_

Posty: 1

Kobieta

Z nami od: 04-10-2019

Skąd: Londyn

Może to wynikać z różnic w stawkach podatkowych. W PL jest 8,5% a w UK 20%, stąd trzeba dopłacić różnicę. Dla pewności zleć to księgowemu. Zapłacisz 50-60 funtów, ale będziesz mieć wiedzę na następne lata.

Natomiast więcej niż odstępne na pewno nie powinno być, bo to procenty. Zatem gdzieś podałaś błędnie kwotę przychodu LUB jest w tym też podatek z innych źródeł dochodu, jakie masz.

[ Ostatnio edytowany przez: Natalia_ 04-10-2019 17:47 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

pauluk

Post #10 Ocena: 0

2019-11-03 10:29:01 (4 lata temu)

pauluk

Posty: 10

Mężczyzna

Z nami od: 24-06-2014

Skąd: Luton

Witam,
Przeczytałem cały wątek i nie znalazłem takiego przypadku jak mój. Chciałbym to zrobić tak żeby to rodzice wynajmowali, czy oni muszą być właścicielami mieszkania?
Czy da się to zrobić tak żebym ja nie musiał nic rozliczać w UK i w PL? Bo przyznam trochę mnie to przeraża takie kombinowanie.
Moja sytuacja jest taka że mam mieszkanie w PL (kredyt spłacam cały czas, przelewając na konto banku co miesiąc). Mieszkam tu w Anglii od ponad 5 lat, mieszkania nie wynajmowałem przez ten okres.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 4 z 8 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,