MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Wynajem mieszkania w Polsce a rozliczenie w UK

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 8 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 6 | 7 | 8 ] - Skocz do strony

Str 2 z 8

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Richmond

Post #1 Ocena: 0

2016-12-29 14:59:24 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28858

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Jak jestes dyrektorem, to przeciez musisz robic SA dla siebie i tak?

Do firmy nie mozesz wrzucic wynajmu prywatnego, bo to nie jest wlasnosc firmy.

HMRC ma tabele kursow walut zagranicznych. Publikuja co miesiac nowe kursy. Znajdziesz w internecie bez problemu.
Carpe diem.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Marta2509

Post #2 Ocena: 0

2018-04-18 12:14:16 (6 lat temu)

Marta2509

Posty: 1769

Kobieta

Z nami od: 06-04-2016

Skąd: Kent

Mam podobne pytanie wiec nie bede zakladac nowego watku.

Dostalam w spadku mieszkanie w Polsce, chcialabym go zaczac wynajmowac.

Ktos moze mi powiedziec jak krowie na rowie co mam po kolei zrobic?

Wyjechalam z Polski zaraz po maturze, nie mam nawet konta bankowego, nigdy nie placilam w Polsce podatkow, nie mam NIP.

Rozumiem ze z tego wynajmu musze sie rozliczac w Urzedzie Skarbowym? Czy w UK tez musze sie z tego rozliczac?
Musze tez zalozyc konto bankowe bo gdzies ten wynajem musi splywac, gdzie najlepiej? Zeby byly jak najnizsze oplaty i dostep do konta internetowego i karty platniczej.
Najlepiej bez zapezpieczen typu kod smsem zeby dostac sie do konta.

Czy wystarczy dac mieszkanie do agencji nieruchomosci i ze tak powiem zajma sie wszystkim za mnie (znajda ludzi, podpisza umowe) Nie wiem tez co zrobic rachunkami - (czynsz, prad itd, ) , przepisuje sie to na wynajmujacych?

Wynajem w UK jest jakis prostszy... Dzowni sie do dostawcy wody, gazu, pradu, councilu, placi sie i zalatwione. W Polsce wydaje mi sie ze nadal panuje papierologia stosowana i nie da sie nic latwo zalatwic. Ale moze sie myle :)

Jeszcze dodam ze jestem zatrudniona na kontrakcie na pelen etat jesli to ma jakies znaczenie (bo widzialam ze osoba ktora zalozyla watek sama sie rozliczala ).

[ Ostatnio edytowany przez: Marta2509 18-04-2018 12:22 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #3 Ocena: 0

2018-04-18 12:35:59 (6 lat temu)

karjo1

Posty: 20614

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Masz do wyboru albo rozliczenie na bazie ryczaltu (8,5%), badz na warunkach ogolnych, gdzie mozesz odliczyc naprawy, koszty remontow itp., sama musisz ocenic, co bardziej oplacalne. Rozliczenie online z skarbowka do konca kwietnia kazdego roku.
Wynajem osobiscie badz przez agencje. Agencja bierze oplate za ogloszenie i rozmowy z potencjalnymi najemcami i wlasciwie na tym sie konczy jej zadanie. Do zlecenia wymagane beda dokumenty, np. akt notarialny.
Warto przemyslec opcje najmu okazjonalnego, by uniknac potencjalnych problemow z zakonczeniem umowy.
Do przemyslenia, czy lokal umeblowany, czy nie, pod rodzine, dlugi najem, czy studenci - opcja pokoi.
Dostawcy mediow (poza internetem, tv kablowa)zostaja na nazwisko wlasciciela, warto miec konto online do wgladu, czy rachunki sa na biezaco oplacane.
Umowa dopracowana co do obowiazkow obu stron, na poczatek i koniec najmu spis inwentaryzacyjny do rozliczenia kaucji.
Od lat mam konto w Alior/dostep online i na razie nie narzekam, potwierdzenie platnosci sms jest przydatne, mam wglad na biezaco w przelewy. Wymagany bedzie dokument, mozna zameldowac sie na czas okreslony, do potrzeb otwarcia konta.
Doladowanie karty tel. raz do roku + tani telefon.
Przydaje sie ktos zaprzyjazniony w okolicy, kto by zajrzal co jakis czas, spisal liczniki, byl pod reka w razie awarii.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Marta2509

Post #4 Ocena: 0

2018-04-18 13:08:38 (6 lat temu)

Marta2509

Posty: 1769

Kobieta

Z nami od: 06-04-2016

Skąd: Kent

Dzieki Karjo .
Chce zalatwic to tak byle zeby bylo jak najlatwiej, wiec chyba lepiej ryczalt , nie bede musiala sie przejmowac zbieraniem rachunkow z napraw i liczeniem tego itd.

Zakladam ze musze miec do tego NIP?
A w UK musze sie z tego rozliczac/ zglaszac?

Raczej tylko wynajem przez agencje wchodzi w gre bo nie ma mnie w Polsce za czesto wiec nie mam jak pokazywac ludziom mieszkania. Wole im zaplacic.

Poczytam o najmie okazjonalnym, dzieki.

Lokal jest umeblowany, brakuje lozka jedynie ale to kupie jesli bedzie trzeba.

Czyli rozumiem ze wynajmujacy placa za media bezposrednio do spoldzielni/ dostawcy pradu tylko poprostu w tytule przelewu podaja moje dane?

Mam dowod z polskim adresem, jeszcze mnie mama nie wymeldowala :-D
Wiem ze niektore konta maja kod sms zeby sie w ogole na nie zalogowac, tego bym chciala uniknac. Wolalabym juz 'karte zdrapke' z kodami jak w PKO (jesli dalej takie robia).

Czyli powinnam tez zalozyc polski numer telefonu?

Pod reka jest moja mama, bedzie tez miala wszelkie upowaznienia.
Nie chodzi mi o zarobek na tym mieszkaniu, bardziej na tym zeby nie stalo puste i zeby nie trzeba bylo za puste mieszkanie placic z wlasnej kieszeni.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #5 Ocena: 0

2018-04-18 14:24:53 (6 lat temu)

karjo1

Posty: 20614

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Zarobic trzeba, by bylo na ogarnianie zniszczen i awarii ;).
Dosc dobrze dziala infolinia skarbowki, dopytaj czy sam pesel nie wystarczy do rozliczen.
W UK zglaszasz na potrzeby progu podatkowego, wszystko zalezy od kwot.
podatek

[ Ostatnio edytowany przez: karjo1 18-04-2018 14:25 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Pshem0

Post #6 Ocena: 0

2018-04-25 09:56:46 (6 lat temu)

Pshem0

Posty: 1

Mężczyzna

Z nami od: 25-04-2018

Skąd: Londyn

Witam

Ja mam pytanie trochę z innej beczki. Jak rozliczyć wynajem mieszkań/apartamentów wakacyjnych (świadczenie usług najmu krótkoterminowego). Z tego co wiem taki najem nie podlega opodatkowaniu ryczałtowemu 8.5%.
Dodatkowo dochodzi import usług (opłata za prowizje od pośrednika, booking.com), czyli konieczność zapłaty za VAT od importowanych usług.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Miraxxx

Post #7 Ocena: 0

2018-07-02 14:09:55 (6 lat temu)

Miraxxx

Posty: 1

Kobieta

Z nami od: 02-07-2018

Skąd: Huddersfield

Dzien dobry,
Moja sytuacja jest identyczna. Mieszkam w Anglii i mam dom wakacyjny do wynajecia i zastanawiam sie jak placic podatki. Nie mam nawet peselu poniewaz wyjechalam z Polski w 1973 roku. Czy juz panstwo sie dowiedzieli jak to zalatwic?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #8 Ocena: 0

2018-07-02 14:17:16 (6 lat temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Pesel ma każdy obywatel RP. To ten długi numer gdzie pierwszych sześć cyfr to data urodzenia. Pewnie chodzi Ci o NIP czyli numer identyfikacji podatkowej?
Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Emeryt56

Post #9 Ocena: 0

2018-07-02 14:20:17 (6 lat temu)

Emeryt56

Posty: 1660

Mężczyzna

Z nami od: 15-01-2018

Skąd: Montreal (Bristol)

Cytat:

2018-07-02 14:09:55, Miraxxx napisał(a):
Nie mam nawet peselu poniewaz wyjechalam z Polski w 1973 roku.


PESEL to Ty masz ale o tym nie wiesz.
Wszystkim dawali kto widniał w kartotece a praktycznie kto się w Polsce urodził i miał Polskie obywatelstwo.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Marta2509

Post #10 Ocena: 0

2018-07-19 10:25:59 (6 lat temu)

Marta2509

Posty: 1769

Kobieta

Z nami od: 06-04-2016

Skąd: Kent

Dzisiaj pierwszy raz wynajmuje mieszkanie w Polsce.
Najem okazjonalny, chce rozliczac sie z US ryczaltem.
Czarna magia dla mnie to wszystko.
Jak mam zglosic wynajem do US? Na stronie internetowej US nic nie ma...Nie mam tez NIP bo nigdy w Polsce nie pracowalam.
Wyczytalam tylko ze mam czas na zgloszenie tego do 20 sierpnia bo wynajmuje mieszkanie od jutra- 20 lipca.

Na stronie HMRC pisze 'Contact HMRC if your income from property rental is between £1,000 and £2,500 a year. ', moja bedzie troche ponizej 2500, wiec sie z nimi skontaktuje, powisze na sluchawce godzinke sluchajac muzyczki :D

Powie mi ktos jak krowie na rowie co zrobic po kolei?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 8 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 6 | 7 | 8 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,