MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Wynajem mieszkania w Polsce a rozliczenie w UK

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 8 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 6 | 7 | 8 ] - Skocz do strony

Postów: 73

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

ElenaRicky

Post #1 Ocena: 0

2016-12-27 15:37:52 (7 lat temu)

ElenaRicky

Posty: 3

Kobieta

Z nami od: 10-07-2012

Skąd: Hemel Hempstead

Witam serdecznie.

Bardzo prosze o informacje od Panstwa, ktorzy przeszli procedure podatku od wynajmu nieruchomosci w Polsce,przebywajac i rozliczajac sie w UK.

Moja sytuacja wyglada nasteepujaco: przebywam na stale w UK, tu prowadze firme LTD, tu sie rozliczam. W Polsce posiadam mieszkanie, ktore wynajmuje i place w Polsce podatek ryczaltowy od wynajmu.

Moja watpliwosc budzi kwestia tego, czy musze deklarowac dochod z wynajmu mieszkania w Polsce do dochodu w UK?

Prosze o odpowiedz, poniewaz jest mnostwo sprzecznych informacji. Pozwolilam sobie zapytac Panstwa czy musze wpisac moj dochod z wynajmu z Polski do rozliczen w UK, skoro podatek za wynajem place w Polsce?

Moze znajda sie osoby w podobnej sytuacji, ktore napisza jak to zrobily?


Z gory dziekuje za odpowiedzi.

Helena

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

sparky1

Post #2 Ocena: 0

2016-12-28 09:45:31 (7 lat temu)

sparky1

Posty: 555

Mężczyzna

Z nami od: 24-01-2012

Skąd: London

z tego co mi wiadomo dochod ten dolicza sie do dochodu w uk . podatku sie nie placi w uk poniewaz zaplacony jest w pl

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ElenaRicky

Post #3 Ocena: 0

2016-12-28 12:13:19 (7 lat temu)

ElenaRicky

Posty: 3

Kobieta

Z nami od: 10-07-2012

Skąd: Hemel Hempstead

Dziekuje za odpowiedz.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Sawanna

Post #4 Ocena: 0

2016-12-28 14:29:44 (7 lat temu)

Sawanna

Posty: 1261

Kobieta

Z nami od: 24-05-2011

Skąd: z Kosmosu

A mnie ciekawi odwrotna sytuacja... czy przy dochodach z wynajmu w Polsce muszę przedstawić dochody z UK? (chodzi o rozliczenie w polskim US)?
Jeśli któregoś dnia ktoś zarzuci Ci, że Twoja praca nie jest profesjonalna powiedz sobie, że Arkę Noego zbudowali amatorzy, a Titanic'a profesjonaliści...*THUMBS UP*

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

AgentOrange

Post #5 Ocena: 0

2016-12-28 15:05:02 (7 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Cytat:

2016-12-28 14:29:44, Sawanna napisał(a):
A mnie ciekawi odwrotna sytuacja... czy przy dochodach z wynajmu w Polsce muszę przedstawić dochody z UK? (chodzi o rozliczenie w polskim US)?


Zalezy gdzie masz centrum aktywnosci zyciowej. Ogolnie dochod z UK zmienia stawke procentowa podatku.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Sawanna

Post #6 Ocena: 0

2016-12-28 15:19:43 (7 lat temu)

Sawanna

Posty: 1261

Kobieta

Z nami od: 24-05-2011

Skąd: z Kosmosu

No właśnie ta stawka procentowa... w Polsce mam tylko mieszkanie. Od prawie 6 lat mieszkam, żyję i pracuję w UK. jedynie wysyłam pieniądze do Polski na utrzymanie tegoż właśnie mieszkania... Zastanawiałam się nad wynajmem bo stoi puste...
Jeśli któregoś dnia ktoś zarzuci Ci, że Twoja praca nie jest profesjonalna powiedz sobie, że Arkę Noego zbudowali amatorzy, a Titanic'a profesjonaliści...*THUMBS UP*

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Googhaz

Post #7 Ocena: 0

2016-12-28 16:06:08 (7 lat temu)

Googhaz

Posty: 1034

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 10-02-2016

Skąd: Już Polandia

Cytat:

2016-12-28 15:19:43, Sawanna napisał(a):
No właśnie ta stawka procentowa... w Polsce mam tylko mieszkanie.

Od najmu możesz płacić ryczałt (obecnie chyba 8.5% od przychodu) i wtedy twoje zarobki z UK nie wpłyną na wysokość należnego podatku.

Gdybyś decydowała się rozliczać na zasadach ogólnych wtedy płacisz w zależności od skali podatkowej i zarobki z UK mogą spowodować, że wpadniesz w drugi próg i wtedy zapłacisz 32% zamiast 18% od dochodu.
Trzeba natychmiast żyć. Jest później, niż się wydaje. - Baptiste Beaulieu

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Sawanna

Post #8 Ocena: 0

2016-12-28 16:12:20 (7 lat temu)

Sawanna

Posty: 1261

Kobieta

Z nami od: 24-05-2011

Skąd: z Kosmosu

Cytat:

2016-12-28 16:06:08, Googhaz napisał(a):


Od najmu możesz płacić ryczałt (obecnie chyba 8.5% od przychodu) i wtedy twoje zarobki z UK nie wpłyną na wysokość należnego podatku.

Gdybyś decydowała się rozliczać na zasadach ogólnych wtedy płacisz w zależności od skali podatkowej i zarobki z UK mogą spowodować, że wpadniesz w drugi próg i wtedy zapłacisz 32% zamiast 18% od dochodu.


O, to byłoby bardzo dobre rozwiązanie z tym ryczałtem. Dziękuję za podpowiedź.
Jeśli któregoś dnia ktoś zarzuci Ci, że Twoja praca nie jest profesjonalna powiedz sobie, że Arkę Noego zbudowali amatorzy, a Titanic'a profesjonaliści...*THUMBS UP*

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

SelfTransfer

Post #9 Ocena: 0

2016-12-29 08:34:14 (7 lat temu)

SelfTransfer

Posty: 35

Mężczyzna

Z nami od: 06-06-2014

Skąd: Ipswich

Dochod z wynajmu mieszkania powinien byc wykazany w UK do tzw po polsku podstawy opodatkowania. Nastepnie tax do zaplacenia pomniejsza sie o podatek zaplacony w Polsce. W takiej sytuacji nie ma specjalnego znaczenia czy placi sie podatek zryczaltowany czy na zasadach ogolnych bo na koncu i tak wyrownuje sie do stopy procentowej podatku w UK.
Tax on foreign income www.gov.uk
Co roku trzeba skladac deklaracje do hmrc. Jezeli przestaniesz wynajmowac to i tak kontunuuje sie rozliczanie samodzielne kazdego nastepnego roku.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ElenaRicky

Post #10 Ocena: 0

2016-12-29 09:04:06 (7 lat temu)

ElenaRicky

Posty: 3

Kobieta

Z nami od: 10-07-2012

Skąd: Hemel Hempstead

Dziekuje za konkretne wypowiedzi. Po nowym roku jestem umowiona z ksiegowym i wszystko ustalimy.

Bede musiala omowic kwestie sposobu rozliczenia, bo skoro nie rozliczam sie jako self employed, tylko jako firma ltd-czy musze dodatkowo rozliczyc sie z dochodu z wynajmu jako osoba prywatna, czy moge dodac dochod z wynajmu do rozliczenia biznesowego?

Czy spisywac co miesieczne kursy GBP w dniu wplyniecia zlotowek za wynajem, czy uwzgledniac rozliczenie roczne z Polski?

W kazdym razie gdyby ktos z Panstwa znal te szczegoly i moglby sie nimi podzielic, prosze jeszcze o odpowiedzi.

Postaram sie opisac w niedalekiej przyszlosci jakie rozwiazanie ustalil moj ksiegowy.

Dziekuje serdecznie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 8 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 6 | 7 | 8 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,