MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Wypadek samochodowy

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Postów: 28

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Tenebris

Post #1 Ocena: 0

2016-01-21 10:46:59 (8 lat temu)

Tenebris

Posty: 4

Kobieta

Z nami od: 21-01-2016

Skąd: Walsall

Witam wszystkich na forum.

Wczoraj rano mialam wypadek samochodowy na autostradzie w ktorym uczestniczyly 3 pojazdy. Auto nr 1 zatrzymalo sie w wyniku awarii na hardshoulder (bylo wlaczone do ruchu). Za nim jechala ciezarowka, ktora widzac to zjechala na boczny pas. Auto nr 2 bedace za ciezarowka zaczelo hamowac. Ja bedac w pojedzie n3 takze zaczelam hamowac, jednak nie udalo mi sie zatrzymac auta i uderzylam w samochod 2. Wg angielskiego prawa to ja jestem odpowiedzialna poniewaz wjechalam w tym innego pojazdu - ok, juz sie z tym pogodzilam.

Moje auto poszlo do kasacji (nie udalo sie uratowac).

Prowadzilam ja i auto takze bylo moje. Dodam ze ubezpieczone na 3rd party.

Nic mi sie nie stalo ani zadnemu z uzytkownikow pozostalych pojazdow - na szczescie. Sanitariusze zalecili odpoczynek i jak mi sie cos bedzie dzialo mam isc do lekarza.

To byl moj pierwszy wypadek w zyciu. Prawo jazdy mam od 13 lat, ale nie mialam zadnych znizek w Polsce, bo nie posiadalam auta. W UK jestem 2,5 roku. Auto mialam od maja 2015. Byla to 20-letnia Toyota.

Chcialabym sie od Was dowiedziec, kilku rzeczy:

1. jakie konsekwencje to zdarzenie moze miec w przyszlosci? Oczywiscie licze sie z faktem, ze moje ubezpieczenie wzrosnie przy zakupie kolejnego auta

2. czy moge byc podana do sadu?

3. poki co nic mi nie jest, ale zaczynam odczuwac bole w okolicach karku. W sobote ide do lekarza, jesli sie nic nie poprawi. Czy w zwiazku z tym moge sie starac o jakies odszkodowanie?

4. Czy ubezpieczyciel/ lub wlasciciel pojazdu w ktory uderzylam, moze mnie podac do sadu lub starac sie o dodatkowe odszkodowanie z mojej strony jak nie bedzie zadowolony z tego co mu wyplaca?

Bede wdzieczna za wszystkie porady.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #2 Ocena: 0

2016-01-21 11:00:05 (8 lat temu)

Richmond

Posty: 28844

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

3. Skoro masz ubezpieczneie Third Party czyli OC, to nie masz od kogo starac sie o zadne odszkodowanie. W koncu jak sama zauwazylas, to Ty wjechalas w inny samochod, nie ktos w Ciebie. Chyba, ze masz inne ubezpieczenie od wypadkow, od choroby, itp.

2 i 4. Masz ubezpieczenie, ktore sluzy wlasnie po to, zeby uchronic Cie od dodatkowych kosztow czy podawania do sadu. Firma ubezpieczeniowa zajmie sie tym wszystkim.

Byl jakis powod dla ktorego wybralas tylko third party? Rzadko kiedy bywa tansze niz comprehensive.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Tenebris

Post #3 Ocena: 0

2016-01-21 11:27:08 (8 lat temu)

Tenebris

Posty: 4

Kobieta

Z nami od: 21-01-2016

Skąd: Walsall

Dziekuje Ci za odpowiedz Richmond :)

wybralam 3rd party poniewaz jak sprawdzalam, byla to najtansza dla mnie opcja - comprehensive bylo drozsze. Ponadto doszla kwestia wartosci samochodu - jako ze to 20-letnia toyota to nie oferowali mi nic tanszego. Mozliwe ze byla firma, ktora moglaby miec tansze comprehensive tylko ze ja nie sprawdzilam wszystkich opcji.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

radzik77

Post #4 Ocena: 0

2016-01-21 11:33:52 (8 lat temu)

radzik77

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2016-01-21 10:46:59, Tenebris napisał(a):
...Wg angielskiego prawa to ja jestem odpowiedzialna poniewaz wjechalam w tym innego pojazdu - ok, juz sie z tym pogodzilam.
...





Podejrzewam, ze tak jest w kazdym kraju tak nawiasem mowiac, a juz na pewno w Polsce.

[ Ostatnio edytowany przez: radzik77 21-01-2016 11:36 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Tenebris

Post #5 Ocena: 0

2016-01-21 11:42:21 (8 lat temu)

Tenebris

Posty: 4

Kobieta

Z nami od: 21-01-2016

Skąd: Walsall

@Radzik77 - nie wiem jak jest w innych krajach i nie wiedzialam jak jest w UK. Tu wychodzi ignorancja z mojej strony odnosnie prawa.
Dzekuje za komentarz - zawsze warto dowiedziec sie czegos nowego.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #6 Ocena: 0

2016-01-21 11:47:54 (8 lat temu)

Richmond

Posty: 28844

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Moznaby probowac wybronic sie od wjechania komus w plecy w sytuacji naglego, nieuzasadnionego hamowania. Ewentualnie ktos wjechal na nasz pas przed nami nie zostawiajac nam czasu, ani miejsca na hamowanie. Ale w tych okolicznosciach nie mozna uzyc tego argumentu, bo wszyscy hamowali, zeby nie uderzyc uszkodzonego samochodu.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #7 Ocena: 0

2016-01-21 12:13:41 (8 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kasiachery

Post #8 Ocena: 0

2016-01-21 12:17:15 (8 lat temu)

kasiachery

Posty: 1528

Kobieta

Z nami od: 17-06-2013

Skąd: wypizdowek

jezeli masz jakies prywatne ubezp to mozesz sie domagac odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu, ale to byla twoja wina bo nie zachowalas odleglosci za autem za ciezarowka, z daleka ja widac i jesli zaczela hamowac i zjezdzac na drugi pas to powinna ci sie czerwona lampka wlaczyc ze cos jest nie tak - czyli ktos za wolno jedzie albo ktos stoi. Wiec automatycznie sie wtedy zwalnia. Na przyszlosc kup troche mlodsze auto to mniej bedziesz placic ubezp. ja mam 12 latka i nie jest zle.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #9 Ocena: 0

2016-01-21 12:22:38 (8 lat temu)

Richmond

Posty: 28844

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Akurat to jest typowa sytuacja, gdzie jest bardzo malo czasu na hamowanie i wyrzuty nic nie pomoga. Ktos przed Toba ucieka z pasa, a Ty nie widzisz co sie dzieje przed nim i masz ograniczony czas na podjecie akcji.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kasiachery

Post #10 Ocena: 0

2016-01-21 12:25:42 (8 lat temu)

kasiachery

Posty: 1528

Kobieta

Z nami od: 17-06-2013

Skąd: wypizdowek

Cytat:

2016-01-21 12:22:38, Richmond napisał(a):
Akurat to jest typowa sytuacja, gdzie jest bardzo malo czasu na hamowanie i wyrzuty nic nie pomoga. Ktos przed Toba ucieka z pasa, a Ty nie widzisz co sie dzieje przed nim i masz ograniczony czas na podjecie akcji.


i dlatego zostawia sie kilka dlugosci samochodu przed soba w razie takiej sytuacji, lepeij zaczac hamowac 10 metrow przed autem niz 3.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,