MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Czołg T-72

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 4 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

Str 4 z 5

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

marklar666

Post #1 Ocena: 0

2012-07-02 10:38:01 (12 lat temu)

marklar666

Posty: 1225

Mężczyzna

Z nami od: 20-03-2008

Skąd: London

Cytat:

Podaj żródło tej zasady, reguły.

To sa podstawy pisma maszynowego. Jak chcesz zrodla to pogooglaj sobie termin typografia i jej zasady.

Sam temat ciekawy, chociaz bardziej interesuja mnie czolgi z okresu DWS. Niestety moje jedyne doswiadczenie z czolgami to World of Tanks i jezdzacy model T34 kiedy mialem z 5 lat :).

Czytam wlasnie "Grenadiers" Kurta Meyera i zamowilem w bibliotece "Tiger in the mud".

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

darmund

Post #2 Ocena: 0

2012-07-02 12:03:37 (12 lat temu)

darmund

Posty: 1147

Mężczyzna

Z nami od: 02-01-2012

Skąd: Dartford

Cytat:

2012-07-02 10:38:01, marklar666 napisał(a):
Cytat:

Podaj żródło tej zasady, reguły.

To sa podstawy pisma maszynowego. Jak chcesz zrodla to pogooglaj sobie termin typografia i jej zasady.

Sam temat ciekawy, chociaz bardziej interesuja mnie czolgi z okresu DWS. Niestety moje jedyne doswiadczenie z czolgami to World of Tanks i jezdzacy model T34 kiedy mialem z 5 lat :).

Czytam wlasnie "Grenadiers" Kurta Meyera i zamowilem w bibliotece "Tiger in the mud".



Znalazłem, dzięki . Fakt - popełniałem błąd dając spację .

Nie zapomnę do dziś letniego strzelania na strzelnicy koło Braniewa, dokładniej w Pierzchałach. Cały tydzień pod pałatkami, upał do 35 stopni, czołgusie i my. Nie strzelaliśmy niestety z "grubej rury", zamontowane mieliśmy tzw. wkładki 24mm i waliliśmy z takich pocisków jakie uzywa opelotka.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andyopole

Post #3 Ocena: 0

2012-07-02 23:01:18 (12 lat temu)

andyopole

Posty: 12803

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Mnie tam pod pancerzem duszno. Z wojska ja rakietowiec a czolg z bliska zobaczylem wiele lat pozniej gdy mnie wzieli na "manewry rzerwistow".

Moze jest ktos kto byl w Bemowie Piskim w CCSS WOPK?
Nie bede zakladal nowego watku.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

antek77

Post #4 Ocena: 0

2012-07-02 23:38:17 (12 lat temu)

antek77

Posty: 690

Mężczyzna

Z nami od: 11-01-2007

Cytat:

2012-07-02 23:01:18, andyopole napisał(a):
Mnie tam pod pancerzem duszno. Z wojska ja rakietowiec a czolg z bliska zobaczylem wiele lat pozniej gdy mnie wzieli na "manewry rzerwistow".

Moze jest ktos kto byl w Bemowie Piskim w CCSS WOPK?
Nie bede zakladal nowego watku.


W Bemowie Piskim mieście trepów :-] byłem ale na poligonie zimowym,choć nie zupełnie 8-)

A służyłem w 16 Pomorskiej Brygadzie Zmechanizowanej w Morągu.
Tak jak ktoś napisał czołgiści to inaczej "dekle" "czarnuchy" itp. tak ich się zwało i nie bez powodu nosili czarne berety :-]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andyopole

Post #5 Ocena: 0

2012-07-03 00:39:08 (12 lat temu)

andyopole

Posty: 12803

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Oprocz trepostwa bylo tam tez kilka tys. wojska.
Poza tym, taka to juz trepochlonna formacja. W mojej baterii (kompanii) na szesciu zolnierzy przypadalo 9 trepow...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

znowu-ciupek

Post #6 Ocena: 0

2012-07-03 02:04:49 (12 lat temu)

znowu-ciupek

Posty: 4642

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 19-02-2010

Skąd: hove

Cytat:

2012-07-01 23:49:33, darmund napisał(a):
Cytat:

2012-07-01 23:44:41, znowu-ciupek napisał(a):
Cytat:

2012-07-01 20:42:53, darmund napisał(a):
W czasie słuzby wojskowej w Polsce służyłem w jednostce czołgów . Wspominam ten czas z sentymentem . Czy jest na tym forum ktoś kto również służył na "mułach" ? Może chciałby podzielić się wspomnieniami ?



11BZ JW2378 BCZ żary-Cyrk
U nas to były dekle a nie muły;-)



Złośliwe zmechole tak na nas mówiły - dekle .
Byłeś tak jak ja w bryg. zmech. - jakie berety nosili żołnierze z bcz ?

Czarnuchy.Moro zresztą też...Stąd powiedzonko.Czarne moro i doro....;-)

[QUOT]
2012-07-02 23:38:17, antek77 napisał(a):
Tak jak ktoś napisał czołgiści to inaczej "dekle" "czarnuchy" itp. tak ich się zwało i nie bez powodu nosili czarne berety :-]

A nas na unitarce straszyli taśmociągi że nas dekle zajadą i myslałem że dekle dlatego że te nasze dziady to straszne pojebańce były.Zresztą setka ich była z hakiem i wszyscy się tych pojebusów bali.No i na początku lekko nie było....
A później juz komedia (tak od ich stódniówki).większośc z nich okazała się wporzo ziomami (oprócz piździucha Skorwider'a z Obornik wlkp co go na dres Adidasa nie było stać i w moim sobie do cywila wyszedł-jak ktos zna niech da namiar to go osobiscie pozdrowię z cywila)

[ Ostatnio edytowany przez: znowu-ciupek 03-07-2012 03:34 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

darmund

Post #7 Ocena: 0

2012-07-03 06:20:37 (12 lat temu)

darmund

Posty: 1147

Mężczyzna

Z nami od: 02-01-2012

Skąd: Dartford

Cytat:

2012-07-02 23:38:17, antek77 napisał(a):
Cytat:

2012-07-02 23:01:18, andyopole napisał(a):
Mnie tam pod pancerzem duszno. Z wojska ja rakietowiec a czolg z bliska zobaczylem wiele lat pozniej gdy mnie wzieli na "manewry rzerwistow".

Moze jest ktos kto byl w Bemowie Piskim w CCSS WOPK?
Nie bede zakladal nowego watku.


W Bemowie Piskim mieście trepów :-] byłem ale na poligonie zimowym,choć nie zupełnie 8-)

A służyłem w 16 Pomorskiej Brygadzie Zmechanizowanej w Morągu.
Tak jak ktoś napisał czołgiści to inaczej "dekle" "czarnuchy" itp. tak ich się zwało i nie bez powodu nosili czarne berety :-]


Można wiedzieć w jaki pobór i w którym roku kolega tam był?
Wpadłem na pomysł zeby tutaj poszukać kolesi z jednej ośki, dokładniej szukam czołgistów którzy rozpoczęli służbę w pazdzierniku 2001 w jednostce w Czarnym (w batalionie szkolnym) w 2 kompani szkolnej, skąd rozrzuciło ich po 4 miesiącach do jednostek liniowych. Moja ksywa z woja to Dziadek, byłem działonowym.

Apropos Bemowa Piskiego to osobiscie tam nie byłem, ale z Morąga nasza kompania czołgów wysyłała "delegację" do trzepania gąsienic.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andyopole

Post #8 Ocena: 0

2012-07-04 02:42:17 (12 lat temu)

andyopole

Posty: 12803

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Wiekszosc czolgistow slyszala lub byla w Bemowie Piskim, ktore nic wspolnego z czolgami nie mialo. Jedyny zwiazek to taki ze miejscowosc i jednostka lezala niemal w centrum poligonu orzyskiego pomiedzy miejscowosciami Pisz, Elk i Orzysz zwanym tez polskim Trojkatem Bermudzkim.
W Bemowie bylo calkiem inne wojsko, powszechnie zwane "kalamarzami". Spedzilem tam pelne dwa lata po tak zwanej "przekatnej", nie oplacalo sie do domu jechac nawet na trzy dni urlopu.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

kephir

Post #9 Ocena: 0

2012-07-04 06:12:12 (12 lat temu)

kephir

Posty: 363

Mężczyzna

Z nami od: 07-08-2011

Skąd: Londyn

unitarka w Stargardzie Szczecinskim na T-72, a pozniej pierwszoliniowy 1 Batalion Czolgow w Pulku Zmechanizowanym na Al. Zolnierza, czy Zolnierskiej w Szczecinie. Sorki, ale numerow juz nie pamietam.
Jezdzilismy na 72-kach, ale byly jeszcze w jednostce stare T-55Merida, juz nie uzywane, i je nazywalismy 'muly'. Jednostka pierwszoliniowa - nie bylo zbyt ciekawie, albo nadwyraz ciekawie, w sumie jest co wspominac. W sumie osiem poligonow (w tym kilkudobowe cwiczenia dywizyjne, na ktorych nawet przez trzy doby (to moj rekord) nie bylo kiedy zdjac opinaczy) no i wtym kilka strzelan z grubej rury wow!! no i kilka przygod ze strzelan naprzyklad.
Mielismy strzelanie nocne, dookola byly porozrzucane wieze do kontrolowania jakichs tam pociskow rakietowych, czy cos w tym stylu. Oswietlone Cele dla kaemu podnosily sie po okreslonym czasie- od lewej, do prawej strony, wiec nie wolno bylo za szybko obracac wieza, w tym czasie na calej strzelnicy i w obrebie kilku kilometrow wszelkie swiatelka musza byc wylaczone- swiatelko sie zaswiecilo, gosc wycelowal i pociagnal - na drugi dzien oprzyjechala po niego zandarmeria i okazalo sie, ze skasowal jedna z wiezyczek, na ktorej nie zgasili oswietlenia. Jak to sie stalo>nikt nie wie, poniewa wiezyczka byla dosyc daleko, jeszcze drzewa po drodze, ale w sumie gosc dostal kilka dni urlopu, a strzaty w wiezy - grube miliony. Bylo jeszcze pare fajnych przygod, no i ciesze sie, ze nie bylem blisko domu - mniej bylo samowolek hehe

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

michalski69

Post #10 Ocena: 0

2017-02-24 11:56:39 (7 lat temu)

michalski69

Posty: 3

Mężczyzna

Z nami od: 24-02-2017

Skąd: Manchester

Miłe wspomnienia ... Kolega interesuje się modelarstwem i powiedział mi, że będzie teraz składał model t-72 i postawi sobie na honorowym miejscu w pokoju. Fajna sprawa takie cacko https://www.youtube.com/watch?v=AR9sY7y2qTM

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 4 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,