MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Przekręty - ostrzeżenia

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 20 z 30 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 19 | 20 | 21 ... 28 | 29 | 30 ] - Skocz do strony

Str 20 z 30

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Polly80

Post #1 Ocena: 0

2014-06-19 21:03:43 (10 lat temu)

Polly80

Posty: 26

Kobieta

Z nami od: 01-01-1970

Skąd: Newton Abbot

Witam,
Chciałam przestrzedz przed firma przewozową xxxx.Bardzo niekompetentna firma.Totalna ignorancja klienta.A o zwrocie za nie wykonana usługę mozna zapomnieć .Przewoznik miał przywieźć mojego syna i dwa pieski,wszystko było uzgodnione ,przewóz opłacony bagatela £200 pare godzin przed wyjazdem dostaje telefon ,ze Pan D nie jedzie ...Ręce opadają .Teraz sie głowie jak odzyskać pieniądze bo Pan D nie odpowiada na maile, telefon rozłącza a jak odbierze to obiecuje ze zrobi przelew "jutro".
Mam nadzieje, ze moj post komuś pomoże i nie da sie "nabić w butelkę " tak jak ja.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Polly80

Post #2 Ocena: 0

2014-06-19 21:22:48 (10 lat temu)

Polly80

Posty: 26

Kobieta

Z nami od: 01-01-1970

Skąd: Newton Abbot

Prośba do moderatora :)
Właśnie zauważyłam iz powstał nowy wątek pt.Oszusci w Anglii.Jesli to możliwe to bardzo proszę o przeniesienie mojego postu.Pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Dwunasty

Post #3 Ocena: 0

2014-06-19 22:05:21 (10 lat temu)

Dwunasty

Posty: n/a

Konto usunięte

Powstał i już go nie ma . Na forum MW nie prowadzimy czarnej listy.
Również w tym wątku nie posługujemy się nazwami firm a jedynie opisujemy sposoby jakimi posługują się naciągacze czy oszuści.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

pawel_mot

Post #4 Ocena: 0

2014-07-25 17:11:14 (10 lat temu)

pawel_mot

Posty: 27

Mężczyzna

Z nami od: 29-10-2010

Skąd: Northwich

Na własnych błędach ucząc się pragnę ostrzec wszystkich przed oszustami próbującymi kupić coś za pośrednictwem płatności PayPal. Osobiście sprzedaję auto, wrzuciłem w Anglii gdzie się da, wiadomo. Po kilku dniach nagle dostałem dziś rano e-mail od zainteresowanej osoby. Kurcze myślę super, chce mój PayPal i adres, podejrzane, ale podjarany podaję. Napisał, że przeleję kasę przez PayPal i kurier przyjedzie po auto... I tutaj się zaczęło... Od razu z obawy przed tym że ktoś może coś mi ukraść usunąłem niezwłocznie konto z PayPal. Później otrzymałem od tejże osoby wiadomość, że przelał kasę na moje konto e-mail i nagle trzy podrobione wiadomości niby od PayPala że na moje konto wpłynęły środki i że muszę zapłacić z nich 700funa za transport auta aby kurier mógł do mnie przyjechać. Ale zaraz, na jakie konto? Przecież ja już konta nie posiadam. Wydrukowałem wszystkie potwierdzenia oryginalne od PayPal o usunięciu wszystkich danych kont i kart a następnie o anulowaniu mojego konta. Wydrukowałem również wszystkie e-maile jakie wymieniłem z tą osobą oraz te podrobione wiadomości odnośnie kasy na moim koncie. Ta osoba pisze do mnie cały czas że czeka na wpłatę 700 funtów aby kurier mógł przyjechać po samochód. Napisałem, że niczego nie wpłacę, konta nie mam, kasy nie mam. Ale dostałem kolejną wiadomość że czeka na wpłatę.

Co robić? Boję się że ktoś może pojawić się pod moimi drzwiami...

Mogę tutaj wkleić wszystkie te wiadomości które od niego dostałem jeśli moderator wyrazi na to zgodę.

Jeszcze nic nie straciłem. Może usunąłem konto w odpowiednim momencie, a może nie wiem co się jeszcze może stać?

Wiadomości przychodzą z adresu: tomlaylor01@gmail.com

Natomiast przy podrobionych wiadomościach niby PayPal istnieje adres: rotect@dcemailcom">protect@dcemailcom

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Dwunasty

Post #5 Ocena: 0

2014-07-25 17:30:59 (10 lat temu)

Dwunasty

Posty: n/a

Konto usunięte

No to jest ten słynny przekręt nigerysjki.
Adres email mało ważny jest w tym przypadku, ale tekst wiadomości jak wrzucisz w google to zobaczysz że już gdzieś był publikowany heh.
Paypal niepotrzebnie likwidowałeś bo dopóki nie klikniesz w linki z podejrzanych wiadomości, nie ściągniesz dziwnych aplikacji to raczej jest bezpiecznie.

Warto przypomnieć iż w taki sposób działają tez czekami.

ps. Jak chcesz powklejaj maile, nie ma problemu.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

pawel_mot

Post #6 Ocena: 0

2014-07-25 17:34:45 (10 lat temu)

pawel_mot

Posty: 27

Mężczyzna

Z nami od: 29-10-2010

Skąd: Northwich

Jak sam napisałeś "raczej jest bezpiecznie". W przyszłości konto PayPal mogę założyć na nowo na nowy adres e-mail więc może i lepiej że mimo w nic nie klikając konto usunąłem. Za głupotę własną trzeba płacić, ja na szczęście mam nadzieję nie zdążyłem stracić ani centa. Konto osobiste nie naruszone.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Dwunasty

Post #7 Ocena: 0

2014-07-25 17:40:31 (10 lat temu)

Dwunasty

Posty: n/a

Konto usunięte

Nikt się pod drzwiami nie pojawi, za daleko mają z Nigerii:)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kardam

Post #8 Ocena: 0

2014-07-25 17:41:49 (10 lat temu)

kardam

Posty: 2127

Kobieta

Z nami od: 04-07-2013

Skąd: North East

Mój znajomy jak sprzedawał auto półtora roku temu, to zgłosił się do niego gościu z Cypru. Auto było warte £600, dostał czek na £1600, z czego część na lawetę. Poszedł do banku zrealizować najpierw czek i czekał z opłaceniem lawety do czasu aż bank sprawdził czek. Oczywiście okazało się, że czek jest bez pokrycia.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

no_wayy

Post #9 Ocena: 0

2014-07-25 20:43:10 (10 lat temu)

no_wayy

Posty: 2064

Mężczyzna

Z nami od: 28-01-2007

Skąd: Sheffield

Nie masz się czego obawiać - jak już wspomniano - za daleko mają.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWW

michalko

Post #10 Ocena: 0

2014-08-08 11:34:09 (10 lat temu)

michalko

Posty: 51

Mężczyzna

Z nami od: 04-08-2014

Skąd: Slough

Uwazajcie tez kupujac auta z np. autotrader czy gumtree... Dosc czesto "okazja" wcale nie jest taka okazaja - szczegolnie wtedy kiedy cena auta jest niska, auto wizualnie wyglada super a gosciu pisze, ze wyjezdza i musi szybko sprzedac...

Zawsze polecam zaplacic pare groszy(czyt. funtow) i sprawdzic historie auta podajac numery tablic przez jakis serwis oferujacy takie cos.

Nie kupujcie aut z kategoriami typu po wypadku, po zalaniu itp bo pozniej ciezko to ubezpieczyc a jak juz sie ktos zdecyduje to koszty moga byc naprawde wysokie!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 20 z 30 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 19 | 20 | 21 ... 28 | 29 | 30 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,