MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Rezydentura tymczasowa dla self employed

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 11

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Commando

Post #1 Ocena: 0

2010-10-26 16:03:55 (14 lat temu)

Commando

Posty: 3

Mężczyzna

Z nami od: 21-10-2010

Skąd: Bristol

Witam
Mam kilka pytań do osób które mają doświadczenie z "załatwianiu" rezydentury tymczasowej w Anlgii jako self employed.
Interesuje mnie jakie dokumenty należy im przesłać oraz jak długo zajmuje cała procedura ? Mieliście może jakieś problemy podczas całego procesu ? Na co należy zwrócić uwagę, co robić żeby nie utrzymywać rocznej korespondencji z urzędami ...
Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #2 Ocena: 0

2010-10-26 16:34:17 (14 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #3 Ocena: 0

2011-02-20 16:49:54 (13 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

esem18

Post #4 Ocena: 0

2011-02-20 16:54:33 (13 lat temu)

esem18

Posty: 563

Mężczyzna

Z nami od: 01-09-2006

Skąd: Carlton-in-Lindrick

a jesli ktos paszportu niema to co wtedy

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

reivilo

Post #5 Ocena: 0

2011-02-20 18:33:03 (13 lat temu)

reivilo

Posty: 2314

Kobieta

Z nami od: 09-09-2007

Skąd: inąd

a zapytajcie kogos madrego CO WAM TO DAJE...podpowiem ...NIC
Ludzie myślcie ....to nie boli !!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #6 Ocena: 0

2011-02-20 18:43:36 (13 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

domanika

Post #7 Ocena: 0

2011-02-20 19:06:32 (13 lat temu)

domanika

Posty: 129

Kobieta

Z nami od: 24-04-2008

Skąd: Horley

tymczasowa rezydentura jest potrzebna do pozniejszej sprawy ze zdobyciem paszportu, bez tego nic sie nie da zrobic. I do tego trzeba miec rok tymczasowa zeby moc aplikowac o dalsze rzeczy. Ja co prawda nie bylam self employer tylko normalnie bylam zatrudniona na kontrakt ale spodziewam sie ze to podobnie.
Musisz im przedstawic roczne potwierdzenie zarobkow. Ja przedstawilam p60 i reszte payslipow, a ty jako self employer musisz im przedstawic pewnie cos w stylu invoice book albo rozliczen od ksiegowej. Poza tym dokument tozsamosci,forme EEA1, zdjecie paszportowe i pewnie jakis dokument ktory informuje ich ze masz firme (odpowiednik WRS dla pracujacych na kontrakt). Najlepiej zadzwon do siedziby w Londynie w Croydon, to jest ten glowny punkt do ktorego trafiaja nasze dokumenty i zapytaj osobiscie, ale najlepiej pojedz tam jesli nie masz daleko. Jedno wiem na pewno- ja sie z dokumentami pozegnalam na 6 miesiecy i nikt nawet nie raczyl mnie poinformowac czy doszly, czy odeslali.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer SkypeNumer gadu-gadu

Adacymru

Post #8 Ocena: 0

2011-02-21 00:31:38 (13 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:
tymczasowa rezydentura jest potrzebna do pozniejszej sprawy ze zdobyciem paszportu, bez tego nic sie nie da zrobic.


Ciekawe podejscie, bo to potwierdzenie tymczasowej, czy stalej rezydentury, potwiedzenie kryteriow, i tylko papierkowe potwierdzenie stanu faktycznego.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

domanika

Post #9 Ocena: 0

2011-02-22 18:36:14 (13 lat temu)

domanika

Posty: 129

Kobieta

Z nami od: 24-04-2008

Skąd: Horley

nie zrozumiałas mnie. Tymczasowa rezydentura w niczym nam nie pomaga w codziennym zyciu (no moze bardziej laskawie na nas spojrza kiedy bedziesz pytac o benefity- ale i to nie zawsze).
Tymczasowa rezydentura potrzebna jest przede wszystkim do tego aby wyrobić sobie paszport angielski. Jest to pierwszy krok w w/w procedurze. Tymczasowa pozniej stala a pozniej paszport. Nie ominiesz niczego. I pamietaj ze majac Tymczasowa musisz odczekac rok i spelnic reszte warunkow aby ubiegac sie o stalą.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer SkypeNumer gadu-gadu

radzik77

Post #10 Ocena: 0

2011-02-22 18:47:30 (13 lat temu)

radzik77

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2011-02-22 18:36:14, domanika napisał(a):
nie zrozumiałas mnie. Tymczasowa rezydentura w niczym nam nie pomaga w codziennym zyciu (no moze bardziej laskawie na nas spojrza kiedy bedziesz pytac o benefity- ale i to nie zawsze).
Tymczasowa rezydentura potrzebna jest przede wszystkim do tego aby wyrobić sobie paszport angielski. Jest to pierwszy krok w w/w procedurze. Tymczasowa pozniej stala a pozniej paszport. Nie ominiesz niczego. I pamietaj ze majac Tymczasowa musisz odczekac rok i spelnic reszte warunkow aby ubiegac sie o stalą.


niestety chyba nie do konca ...
aby ubiegac sie o paszport trzeba przebywac w UK cos ok 6 lat jesli sie nie myle
rezydenture czasowa otrzymujesz automatycznie po 5 latach udokumentowanego pobytu w UK - wiec jaki sens sie o nia starac skoro i tak otrzymasz ja automatycznie przed uplywem wymaganego minimum, potrzebnego do ubiegania sie o paszport ...:-]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,