MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Rezydentura tymczasowa dla self employed

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Commando

Post #1 Ocena: 0

2010-10-26 16:03:55 (4 lata temu)

Commando

Mężczyzna

Z nami od: 21-10-2010

Witam
Mam kilka pytań do osób które mają doświadczenie z "załatwianiu" rezydentury tymczasowej w Anlgii jako self employed.
Interesuje mnie jakie dokumenty należy im przesłać oraz jak długo zajmuje cała procedura ? Mieliście może jakieś problemy podczas całego procesu ? Na co należy zwrócić uwagę, co robić żeby nie utrzymywać rocznej korespondencji z urzędami ...
Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

konto usunięte

Post #2 Ocena: 0

2010-10-26 16:34:17 (4 lata temu)

konto usunięte

Konto usunięte

nie wiem czy jest takie coś jak rezydentura tymczasowa, ale ja mój kwit dostałem po 2 latach pobytu i pracy w UK, wysłałem kwity z HO, zdjęcia i mój paszport, potem długie czekanie i pewnego pięknego dnia dostałem przesyłkę z moimi papierami i taką mała książeczko w dziwnym kolorze z moim zdjęciem...ot i cała procedura...wypełniasz aplikację, wysyłasz i czekasz...
Z zamiłowania i z wykształcenia tech Informatyk, tech Mechanik prec. i automatyk... zwalczam zabobony w technologii jak i w innych dziedzinach życia, jestem

Do góry stronyOffline

konto usunięte

Post #3 Ocena: 0

2011-02-20 16:49:54 (4 lata temu)

konto usunięte

Konto usunięte

Rezydentura tymczasowa dla self employed - no wlasnie, czy istnieje mozliwosc podczas rejestracj self employed zaaplikowac odrazu o rezydenture tymczasowa? wie moze ktos? cos mi sie takiego o uszy obilo, bo wsumie siedzie tu pare lat i co rusz sobie bimbam z praca :D Moje przerwy w pracy sa dluzsze jak 1 miesiac. a zeby skladac o rezydenture tymczasowa trzeba pracowac przez 12 miesiecy a w czym mozna miec minimum lacznie 1 miesiac przerwy. i tak pomyslalm ze zalozenie self employa byloby dla mnie dobrym rozwiazaniem :)

Do góry stronyOffline

esem18

Post #4 Ocena: 0

2011-02-20 16:54:33 (4 lata temu)

esem18

Mężczyzna

Z nami od: 01-09-2006

a jesli ktos paszportu niema to co wtedy

Do góry stronyOffline

reivilo

Post #5 Ocena: 0

2011-02-20 18:33:03 (4 lata temu)

reivilo

Kobieta

Z nami od: 09-09-2007

a zapytajcie kogos madrego CO WAM TO DAJE...podpowiem ...NIC
Ludzie myślcie ....to nie boli !!

Do góry stronyOffline

Dobry_Wujek

Post #6 Ocena: 0

2011-02-20 18:43:36 (4 lata temu)

Dobry_Wujek

Mężczyzna

Z nami od: 24-08-2010

Tymczasowa rezydentura to podstawa
ǝɹısǝp ʎɯ s,ʇı ¿sǝɹıɟ ƃuıʇɹɐʇs dǝǝʞ ǝʍ ʍoɥ ʍouʞ oʇ ʇuɐʍ noʎ ʇou op

Do góry stronyOffline

Strona WWW

domanika

Post #7 Ocena: 0

2011-02-20 19:06:32 (4 lata temu)

domanika

Kobieta

Z nami od: 24-04-2008

tymczasowa rezydentura jest potrzebna do pozniejszej sprawy ze zdobyciem paszportu, bez tego nic sie nie da zrobic. I do tego trzeba miec rok tymczasowa zeby moc aplikowac o dalsze rzeczy. Ja co prawda nie bylam self employer tylko normalnie bylam zatrudniona na kontrakt ale spodziewam sie ze to podobnie.
Musisz im przedstawic roczne potwierdzenie zarobkow. Ja przedstawilam p60 i reszte payslipow, a ty jako self employer musisz im przedstawic pewnie cos w stylu invoice book albo rozliczen od ksiegowej. Poza tym dokument tozsamosci,forme EEA1, zdjecie paszportowe i pewnie jakis dokument ktory informuje ich ze masz firme (odpowiednik WRS dla pracujacych na kontrakt). Najlepiej zadzwon do siedziby w Londynie w Croydon, to jest ten glowny punkt do ktorego trafiaja nasze dokumenty i zapytaj osobiscie, ale najlepiej pojedz tam jesli nie masz daleko. Jedno wiem na pewno- ja sie z dokumentami pozegnalam na 6 miesiecy i nikt nawet nie raczyl mnie poinformowac czy doszly, czy odeslali.

Do góry stronyOffline

Numer SkypeNumer gadu-gadu

Adacymru

Post #8 Ocena: 0

2011-02-21 00:31:38 (4 lata temu)

Adacymru

Kobieta

Moderator

Z nami od: 11-07-2007

Cytat:
tymczasowa rezydentura jest potrzebna do pozniejszej sprawy ze zdobyciem paszportu, bez tego nic sie nie da zrobic.

Ciekawe podejscie, bo to potwierdzenie tymczasowej, czy stalej rezydentury, potwiedzenie kryteriow, i tylko papierkowe potwierdzenie stanu faktycznego.
Ada

Do góry stronyOffline

domanika

Post #9 Ocena: 0

2011-02-22 18:36:14 (4 lata temu)

domanika

Kobieta

Z nami od: 24-04-2008

nie zrozumiałas mnie. Tymczasowa rezydentura w niczym nam nie pomaga w codziennym zyciu (no moze bardziej laskawie na nas spojrza kiedy bedziesz pytac o benefity- ale i to nie zawsze).
Tymczasowa rezydentura potrzebna jest przede wszystkim do tego aby wyrobić sobie paszport angielski. Jest to pierwszy krok w w/w procedurze. Tymczasowa pozniej stala a pozniej paszport. Nie ominiesz niczego. I pamietaj ze majac Tymczasowa musisz odczekac rok i spelnic reszte warunkow aby ubiegac sie o stalą.

Do góry stronyOffline

Numer SkypeNumer gadu-gadu

radzik77

Post #10 Ocena: 0

2011-02-22 18:47:30 (4 lata temu)

radzik77

Mężczyzna

Z nami od: 12-01-2011

Cytat:

2011-02-22 18:36:14, domanika napisał(a):
nie zrozumiałas mnie. Tymczasowa rezydentura w niczym nam nie pomaga w codziennym zyciu (no moze bardziej laskawie na nas spojrza kiedy bedziesz pytac o benefity- ale i to nie zawsze).
Tymczasowa rezydentura potrzebna jest przede wszystkim do tego aby wyrobić sobie paszport angielski. Jest to pierwszy krok w w/w procedurze. Tymczasowa pozniej stala a pozniej paszport. Nie ominiesz niczego. I pamietaj ze majac Tymczasowa musisz odczekac rok i spelnic reszte warunkow aby ubiegac sie o stalą.

niestety chyba nie do konca ...
aby ubiegac sie o paszport trzeba przebywac w UK cos ok 6 lat jesli sie nie myle
rezydenture czasowa otrzymujesz automatycznie po 5 latach udokumentowanego pobytu w UK - wiec jaki sens sie o nia starac skoro i tak otrzymasz ja automatycznie przed uplywem wymaganego minimum, potrzebnego do ubiegania sie o paszport ...:-]
Komentuj, nie obrazaj...

Do góry stronyOffline

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

£15.95 za 31.5 kg Anglia-Polska

Paczki do Polski - Najniższa cena, solidny serwis od drzwi do drzwi, ubezpieczenie w cenie

• Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 12 350 25 40 Polska,
  • Fax: +44 (0)845 331 3041