MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Gran Canaria

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 10 z 14 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 ] - Skocz do strony

Str 10 z 14

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

sbrajt

Post #1 Ocena: 0

2017-12-05 16:14:24 (6 lat temu)

sbrajt

Posty: 2

Kobieta

Z nami od: 05-12-2017

Skąd: Londyn

San Agustin to dobry wybór - jest tu mniej tłoczno niż np. W Playa de Ingles ogromnym blokowisku hoteli. W San Agustin jest kilka fajnych piaszczystych plaż. Akurat ta twoja jest ok. Seat jest ok w góry ale nie bierz nic co ma poniżej 1,4l ( ja wolę automat bo noga się tak nie męczy a wieżdzając na 1800m może się zmęczyć gwarantuje...) Z parkowaniem to tu wszędzie jest problem...zazwyczaj na lusterka się parkuje. Teraz mamy zimę na Gran Canaria ( przyjechałam tu właśnie na zime -uciekam od tej prawdziwej z powodów zdrowotnych). A skoro jest zima to znaczy dziś mamy na południu tylko 19ºC w cieniu a w nocy to już nawet ze 2 dni temperatura spadła do 14ºC. Jest taka huśtawka temperatury jeden dzień 30 a drugi jak dziś 19. Raz pochmurną raz słońce. W górach będzie zimno bez ciepłej bluzy nie polecam jechać.Woda w oceanie ma 21 - mój mąż się kąpie regularnie i tłumy ludzi tez....

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andypolo

Post #2 Ocena: 0

2017-12-05 16:33:13 (6 lat temu)

andypolo

Posty: 2980

Mężczyzna

Z nami od: 27-03-2010

Skąd: C-L-S

Dzięki za info. Ja będę na Gran Canarii od 24 do 31 grudnia. Jak tam ze sklepami i restauracjami w wigilię i święta?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

sbrajt

Post #3 Ocena: 0

2017-12-05 17:31:44 (6 lat temu)

sbrajt

Posty: 2

Kobieta

Z nami od: 05-12-2017

Skąd: Londyn

Oni nie mają takiej tradycji wigilii jak my chociaż są katolikami i chodzą na pasterkę - dla mnie było zaskoczeniem, że nie dzielą się opłatkiemi - w kościele go nie można dostać bo nie ma takiej tradycji.W wigilę chodzą do knajpy na kolacje albo robią kolację w domu taką uroczystą ale to nie ma nic wspólnego z naszymi 12 daniami. I tu jest problem z ich przygotowniem bo nie ma produktów np masa makowa czy kapusta kwaszona - ja mam dostawę w tym roku z Polski wszystkiego czego tu nie ma. A sklepów do bólu...Najtańszy Lidl - czynny codziennie, potem Mercadonia, Hiper Dino, Carrefour, Al Campo itd. Najdroższy jest Spar bo dla turystów...Generalnie hipermarkety są zamknięte w niedziele i święta ale Lidl i Spar są czynne. Swieta są tu fajne - wszystko przystrojone,lampki na palmach...A w wigilię ma być dużo dużo słońca!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andypolo

Post #4 Ocena: 0

2017-12-06 01:11:15 (6 lat temu)

andypolo

Posty: 2980

Mężczyzna

Z nami od: 27-03-2010

Skąd: C-L-S

Sbrajt, możesz polecić ciekawe miejsca, miejscowości, trasy widokowe itp. Takie, gdzie zbyt wielu turystów niezagląda.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #5 Ocena: 0

2017-12-06 04:34:24 (6 lat temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Cytat:

2017-12-05 17:31:44, sbrajt napisał(a):
Oni nie mają takiej tradycji wigilii jak my chociaż są katolikami i chodzą na pasterkę - dla mnie było zaskoczeniem, że nie dzielą się opłatkiemi - w kościele go nie można dostać bo nie ma takiej tradycji.

Bo opłatek to typowo nasza tradycja, w żadnym innym kraju tego nie spotkałam. Wigilia, w sumie taka uroczysta, też jest nasza, piękna, śniegu tylko czasem brak :-) bo jednak, umówmy się, lampki na palmach, to nie dla wszystkich to samo, chociaż też piękne :-)


Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andypolo

Post #6 Ocena: 0

2018-01-28 16:30:28 (6 lat temu)

andypolo

Posty: 2980

Mężczyzna

Z nami od: 27-03-2010

Skąd: C-L-S

Ostatnie święta Bożego Narodzenia postanowiliśmy spędzić zgoła inaczej. Nasze wychłodzone, umęczone jesienną słotą blade ciała domagały się słońca. Padło na Gran Canarię i San Agustin. Miejscowość jak i hotel Buganvilla idealne dla nas. Spokój, mało turystów, bliskość plaży, dobre miejsce wypadowe na zwiedzanie wyspy, a także możliwość podziwiania wschodów i zachodów słońca. Spędziliśmy tu tydzień, od Wigilii do Sylwestra. Pogoda dopisała, dzienna temperatura powietrza nie spadała poniżej 22 stopnii. Nasz skrupulatnie zaplanowany dzień składał się z plażingu, zwiedzajingu i knajpingu.

Obrazek
Obrazek
Hotel Buganvilla w San Agustin

Obrazek
Obrazek
San Agustin, widok z hotelu.

Obrazek
Zachód słońca nad San Agustin

Obrazek
Obrazek
Wschód słońca w San Agustin


Na Gran Canarii są tylko trzy plaże z delikatnym, białym piaskiem i turkusową wodą: Playa las Canteras przy Las Palmas, Playa de Amadores przy Puerto Rico, Playa Anfi del Mar miedzy Puerto Rico i Arguineguin. Wszystkie te plaże są skomercjalizowane. Najmniej obleganą, najładniejszą, najmniej znaną jest plaża Anfi. Jest plażą publiczną położoną na terenie hotelowym i dlatego dostęp do niej jest utrudniony (parking 3 euro za dzień na ulicy przed hotelem).

Obrazek
Obrazek
Playa de Amadores

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Anfi de Mar

Pozostałe plaże na wyspie nie są już tak efektowne wizualnie choć to nie znaczy, że są brzydkie.


[ Ostatnio edytowany przez: andypolo 28-01-2018 17:19 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

stanislawski

Post #7 Ocena: 0

2018-01-28 16:32:21 (6 lat temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

Andy - znakomity, przemyślany i dopracowany plan dnia! I tego się trzymajmy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

DADAM1986

Post #8 Ocena: 0

2018-01-28 17:12:43 (6 lat temu)

DADAM1986

Posty: 403

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 26-09-2017

Skąd: Waterlooville

Dla mnie Gran Canaria to było przede wszystkim zwiedzanie autem.
Mapa w rękę i po najbardziej krętych serpentynach w centrum wyspy. Tam czułem się wolny, a przynajmniej z namiastką wolności. My byliśmy tam prawie 3 tygodnie w okresie Wielkiej Nocy i chociaż nie jestem Paszczakiem z Muminkow to zapach kwiatów i kwitnącej roślinności z centrum wyspy zapamiętam na długo.
Kto był na Gran Canaria i nie pojeździł dobrze po niej to tak jakby tam wcale nie był:) Bo nie oszukujmy się poza wydmami na południu GC to plaże w Egipcie, Włoszech są lepsze.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andypolo

Post #9 Ocena: 0

2018-01-28 18:38:05 (6 lat temu)

andypolo

Posty: 2980

Mężczyzna

Z nami od: 27-03-2010

Skąd: C-L-S

Godne polecenia miejscowości, które odwiedziliśmy:

Taurito to miejscowość wypoczynkowa położona w skalistej dolinie zakończonej plażą o drobnym, brązowym, twardym piasku. Po obu stronach doliny, wkomponowane w skalne zbocza są hotele, a w środkowej części, przy plaży jest park wodny (dzienny bilet to 17 euro lub 28 euro z posiłkiem). Na plaży są barki/restauracje, toalety (płatne 50 centów), wypożyczalnie leżaków i sprzętu wodnego.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Puerto de Mogan zwane Małą Wenecją.
Warto spędzić dzień na beztroskim szwędaniu się urokliwymi, stylowymi uliczkami miasteczka. Biel domostw, wielobarwność roślin i kolor wody pięknie komponują się na tle otaczających gór. Po długim spacerze przez Little Venice można zażyć słońca na pobliskiej plaży lub uraczyć podniebienie lokalnymi specjałami w jednej z wielu tawern. Po prawej stronie plaży, za falochronem jest idealne miejsce do nurkowania. Cena parkingów to 3 centy za minutę lub 15 euro za dzień.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Puerto de las Nievas i Agaete to kolejne osobliwe miejsca.
Położone z dala od kurortów i większych miast przez co nie ma tu natłoku turystów.
Puerto de las Nievas – portowe miasteczko z niską zabudową, zabytkowym kościółkiem, wysoką skałą w tle i kamienistą plażą. Wzdłuż wybrzeża biegnie deptak do skalnych basenów Las Salinas. W okolicy Agaete warte odwiedzenia są plantacje kawy (wstęp 5 euro).

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

[ Ostatnio edytowany przez: andypolo 28-01-2018 18:51 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

gosian

Post #10 Ocena: 0

2018-01-28 18:43:29 (6 lat temu)

gosian

Posty: 9827

Kobieta

Z nami od: 06-09-2007

Skąd: z domku....

Jak jest cenowo w grudniu? Hotel, przelot? ? Myślę o październiku ,ceny pewnie zbliżone do grudniowych bo to half term będzie. ..
Dożyliśmy takich czasów, w których ucisza się mądrych ludzi, żeby to co mówią nie obraziło głupców.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Strona 10 z 14 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,