MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Sprzedaż samochodu jak to się tu odbywa?

« poprzednia strona

Strona 7 z 7 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 5 | 6 | 7 ] - Skocz do strony

Str 7 z 7

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Severance_

Post #1 Ocena: 0

2016-12-01 20:46:57 (7 lat temu)

Severance_

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2016-12-01 20:35:11, karjo1 napisał(a):
Czesto sprzedajac mozesz uzyskac lepsza cene niz pod wymiane. Handlarz bedzie chcial zarobic jak najwiecej, prywatny nabywca da cene rynkowa.


Tak właśnie podejrzewam, ale jeśli różnica nie bywa w takich przypadkach większa niż powiedzmy £200-300, to byłoby to dla mnie lepsze rozwiązanie- oszczędności na czasie. Natomiast połowa ceny ,albo mniej, zrobi ogromną różnicę!
Mind your own biscuits and life will be gravy

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #2 Ocena: +1

2016-12-01 20:51:49 (7 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Severance_

Post #3 Ocena: 0

2016-12-01 21:04:35 (7 lat temu)

Severance_

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2016-12-01 20:51:49, ludzik50 napisał(a):
Za auto warte 1400 w part exchange dostaniesz max 500 funtow- naprawde nie wiem czemu ludzie zostawiaja swoje auta za takie grosze.
Kolega mial nowsze volvo ktore na gieldzie kosztuje 8500 - na part exchange zaproponowali mu... 3500 funtow :D



No.., ja dopiero pytam, jeszcze nie oddałam za połowę ceny ; ) Uważnie przegladam i rozważam oferty. Dzięki za odpowiedź, przykład bardzo pomocny! Trochę panikuje, ponieważ w moim przypadku brak samochodu = brak dochodów.
Mind your own biscuits and life will be gravy

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #4 Ocena: 0

2016-12-02 05:58:46 (7 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

Za 300 funtow różnicy to by nie wyżyli.
Gdyby tak handlowali.
Ludzie oddają bo im się nie chce tym zająć, wolą połowę starcic, ale mają z głowy z dnia na dzień. Taka odrobina Luksusu jak ma się dużo pieniędzy.
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

Severance_

Post #5 Ocena: 0

2016-12-02 06:47:50 (7 lat temu)

Severance_

Posty: n/a

Konto usunięte

Z przykladu podanego przez @ludzik50 wynika, ze lupia zdrowo, ale..pewnie dzieki temu oferty leasingu/PCP wygladaja korzystnie. Mnie w kazdym razie na luksus part exchange nie stac, zwlaszcze, ze dopiero co zaplacilam £300 za naprawe i serwis, bede wiec chciala wyciagnac z niego (samochodu), jak najwiecej. Milego dnia wszystkim zycze! *THUMBS UP*
Mind your own biscuits and life will be gravy

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #6 Ocena: 0

2016-12-02 08:26:55 (7 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

Wszytko kosztuje, a pracownicy komisu też za miskę ryżu nie chcą pracować.
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

jacorr

Post #7 Ocena: 0

2016-12-19 18:05:18 (7 lat temu)

jacorr

Posty: 3

Mężczyzna

Z nami od: 29-11-2016

Skąd: penrith

n i stao sie przyszi z firmy windykacyjnej z formularzem i wzieli wszystkie dane jak kupilem gdzie i wogle ....ale auta nie wzieli ...kurcze co bedzie dalej ...ktos wie ....

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #8 Ocena: 0

2018-04-26 17:40:09 (6 lat temu)

Richmond

Posty: 28862

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Przetestowalam w tym tygodniu opcje sprzedazy samochodu do handlarza (tradera) przez strone Tootle.co.uk

Widzialam chyba jakies info o niej na forum motoryzacyjnym. Poczytalam troche wiecej i wyszlo na to, ze jest to opcja godna uwagi. Zrobilam szybko opis samochodu, zdjecia mialam juz w gotowej galerii i wystawilam ogloszenie. Strona sugerowala mi za ile wystawic, ale ja dalam swoja wyzsza cene, strona jeszcze raz upewniala sie czy chce na pewno wystawic za te wyzsza cene.

W ciagu paru godzin dostalam bardzo sensowne oferty, niewiele nizsze niz moja asking price. Oferty byly wazne tydzien, oprocz jednej ktora byla wazna 2 dni, ale i tak byla niewarta uwagi. Zostawilam te oferty bez akceptacji i poszlam ogladac samochody. W miedzyczasie pare firm podwyzszylo kwoty.

W sobote zadzwonilam do jednej z firmy upewnic sie czy nie maja problemu z odbiorem pare dni pozniej, bo musze zmienic tablice rej. Bez problemu, wiec zaakceptowalam oferte i umowilismy sie wstepnie na odbior w ciagu tygodnia.

Dzisiaj przyjechali dwaj mili panowie, pobieznie obejrzeli samochod, zrobili przelew, podpisalismy umowe, zalatwilismy od razu zmiane wlasciciela na stronie DVLA i samochod odjechal w sina dal. Wszystko latwo i przyjemnie.

Spodziewam sie, ze auto bedzie na Autrotrader za 2-3tys wiecej, ale ja bym tej samej ceny raczej nie osiagnela jako prywatny sprzedawca. Pomijam czas oczekiwania na kupujacego, bujanie sie z ogladaniem, problemy z jazda testowa, itp. Osobiscie wolalabym kupic taki samochod od dealera (co tez robie z nastepnym), ktory da 2 lata gwarancji na uzywke, zrobi serwis jak wypada w najblizszych 3 miesiacach i ewentualnie naprawi jakies male problemy.
Carpe diem.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kubusandpuchate

Post #9 Ocena: 0

2018-04-26 21:42:06 (6 lat temu)

kubusandpuchatek

Posty: 297

Mężczyzna

Z nami od: 11-03-2010

Skąd: essex

Kilka miesiecy temu sprzedalem dwuletni samochod do Webuyanycar, dealer od ktorego bralem nowe auto dawal 20% mniej niz Webuyanycar. Auto bylo autotrader ponad 3 miesiace, cena na poczatku to bylo +30% ale potem bylo coraz mniej i na koncu auto zniknelo z Autotrader za mniej niz+10%. Auto male z tych nie najdrozszych wiec 10% nie bylo duzo. Wniosek taki ze nigdy nie wiadomo za ile auto sie sprzeda i ile czasu to zajmie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #10 Ocena: 0

2018-04-26 22:19:30 (6 lat temu)

Richmond

Posty: 28862

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

W moim przypadku WBAC i dealer byli zgodni z wycena, byla tak samo kiepska. Ale ja nigdy nie planowalam sprzedac tego samochodu dealerowi. Trader wystawil juz samochod za 4tys wiecej niz mi zaplacil, ale za ile sprzeda, to juz inna kwestia.

Carpe diem.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 7 z 7 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 5 | 6 | 7 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,