MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Opinie o gp

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Postów: 22

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

ktosktos

Post #1 Ocena: 0

2008-05-19 13:21:27 (16 lat temu)

ktosktos

Posty: 289

Kobieta

Z nami od: 04-04-2008

czesc.
chcialam sie dowiedziec czy wasze zdanie na temat angielskiej sluzby zdrowia a szczegolnie gp jest pozytywne czy negatywne?
" teraz serca mam dwa, smutki dwa i miłość po kres, i radość do łez"

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ewamik

Post #2 Ocena: 0

2008-05-19 14:03:58 (16 lat temu)

ewamik

Posty: 4126

Kobieta

Z nami od: 30-10-2007

Skąd: London

negatywne!!!!
Pierwszy kontakt z GP:Idziemy się zapisac całą rodziną.Pielęgniarka(Hinduska) zdziwiona pyta -gdzie są czerwone książeczki?? Mówimy-jedna córka urodzona w grecji i ma niebieska książeczkę,druga w Polsce-żółta książeczka.Ona-ale ja znam tylko czerwone,prosze o czerwoną.My-to proszę nam wymienic i wszystkie szczepienia przepisac.Ona-nie! Ja musze miec czerwoną,dlaczego wy nie macie.My znowu tłumaczymy.
OK.To jakoś poszło ale ona w dalszym ciągu tego nie rozumie.
Szczepienia.Starsza trzeba zaszczepić na meningitis C.Pielegniarka:ona ma 6lat,juz takich dzieci nie szczepi sie.My-ale tak nam powiedzieli.Ona-nie,nie ,nie.Tylko młodsza ale przyjdzie pismo.
Ona chce zaszczpic starsza na cos tam,nie pamiętam.My na to,ze córka ma juz wszystkie szczepienia.Zerka w kalendarz szczepień i dziwi sie-ja mam napisane tak i tak i na to musze szczepic,wy za wcześnie ja zaszczepiliście.My-córka ma kalendarz szczepien grecki i szczepiona jest tamtym systemem.Ona-nie,u mnie napisane jest tak i tak i na to szczepimy.Chciała dac dodatkową szczepionke a córka ma juz cała serie chyba to chodziło o MMR.
Zerka w kalendarz młodszej i dziwi sie-a tu inaczej,dlaczego? Ta córka urodziła się w Polsce i szła z polskim kalendarzem.
Pielęgniarka zdziwona i na siłe cche nam dzieci szczepic,bo tak ma zapisane w ichnim kalendarzu i koniec.My dzieci nie dajemy.
Tydzień temu:młodsza córka ma suchy,duszący kaszel,dusi sie w nocy,dzień.Wymiotuje,ma gorączkę.We wtorek już nie może oddychać,tylko dusi sie kaszlem.dzwonimy do GP i prosimy o wizyte.Pielegniarka-a byliscie umówieni? Nie,to dzisiaj was zapisze na jutro.
Mąz mówi,że z dzieckiem jutro może byc gorzej,dziecko płacze,kaszle,dusi sie.Pielęgniarka mówi,że tkaie sa procedury.Mąz mówi pare sł,ow i odkłada słuchawke.Za chwile tel,on nich i babka wyjasnia,że sorry ale takie sa przepisy i koniec basta.
Jedziemy do polskiej przychodni na Greenford.Córka ma zapalenie oskrzeli,dostaje antybiotyk.
Rutynowe badania cytologiczne.Pielęgniarka(Hinduska)pobiera,to co ma pobrac.Idzie jej to niesprawnie ale jaos idzie.Za 3 tyg beda wyniki i przyjdzie list.List przychodzi:bla,bla,bla...badanie nie jest na 100%prawidłowe,jest infekcja.Nastepne badanie w 2011r.
Zero kontaktu z lekarzem,zero leczenia.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

bloby00

Post #3 Ocena: 0

2008-05-19 14:25:20 (16 lat temu)

bloby00

Posty: 1493

Mężczyzna

Z nami od: 23-01-2008

Skąd: London

Hehe. Tyle ile GP, tyle chyba roznych historii mozna mowic, podam kilka ktore slyszalem, badz doswiadczylem:

- Ibuprom (czy co tam oni daja) na WSZYSTKO.
- Dziecko mialo wysypke. Wizyta umowiona na za tydzien. Do tego czasu wysypka przeszla :-o
- Do godziny wizyty mozna smialo dodac +1.5h. Tylko nie ma prawa sie pacjent spoznic na umowiona godzine, bo wtedy wizyta przepadnie.
- Pobieranie cytologii w procedurach jaskiniowca.
- Testy ogolne przy zapisaniu: cisnienie, wzrost, waga i mocz, ktory jest badany na miejscu (wiec pewnie tylko na obecnosc cukru).
- Gadka: "Wszystko bedzie dobrze, tylko lezec, brac Ibuprom i pic wode", a sie okazuje ciezka choroba i potrzebne leczenie antybiotykowe.
- Nie chcieli zapisac do GP, bo osoby zapisujace sie nie znaly jezyka. Dobrze, ze ja bylem na telefonie to ich PRZEKONALEM...a teraz sie okazuje, ze nawet tlumacza daja.
- Narosl na skorze. Diagnoza lekarza w Polsce: trzeba przeprowadzic badania kontrolne, czy nie jest cos zlosliwego, a pozniej wycinac. Diagnoza GP: "wycinac!".

.... no i jeszcze setki podobnych :-Y

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kik1976

Post #4 Ocena: 0

2008-05-19 14:47:25 (16 lat temu)

kik1976

Posty: 6561

Kobieta

Z nami od: 30-08-2006

Skąd: Neverland

no to chyba macie pecha, albo nie wiem co, bo ja nie mam co narazie narzekac. odkad przyjechalam nie mam zadnych problemow z lekarzami, a odiwedzilam juz okuliste , dentyste, pediatre, ginekologa, oddzial polozniczy , przychodnia pedagogiczna . czeka mnie jeszcze wizyta u kardiologa i dermatologa oraz logopede i laryngologa hahah. ale jestem czlowiekiem cierpliwym, wyrozumialym i wiem czego chce, moze to mi pomaga. wczoraj np maz byl z nasza corka na pogotowiu bo miala bole w klatce piersiowej, zrobili odrazu ekg i inne badania, na szczescie nic teraz nie wykazalo, ale wysla ja na badania szczegolowe, zeby wykluczyc wady kardiologiczne lub inne. mamy tez niedaleko przychodnie dzialajaca na zasadzie emergency i doktora na telefon. natomiast to czy pani sie usmiecha czy nie ,to mnie nie interesuje, a jak chca mnie zmyc, to ja wtedy ale..... i po dyskusji:-]
Actus hominis non dignitas iudicentur ..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #5 Ocena: 0

2008-05-19 15:13:17 (16 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ewamik

Post #6 Ocena: 0

2008-05-19 15:13:59 (16 lat temu)

ewamik

Posty: 4126

Kobieta

Z nami od: 30-10-2007

Skąd: London

Ja z miłą checia zmieniłabym sobie GB ale nie ma pojecia,gdzie jest takowy lekarz,powiedzmy na poziomie polskiej służby zdrowia.Miszkam na Neasden tzn pomiedzy Neasden a Wembley.O!
Jesli zmienię na podobnego jakiego mam to...zamienił stryjek siekierkę na kijek...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

dkstudio

Post #7 Ocena: 0

2008-05-19 15:22:44 (16 lat temu)

dkstudio

Posty: 298

Mężczyzna

Z nami od: 22-01-2007

Skąd: Manchester

Racja ilu GP tyle opinii.
Mnie wypadł bark - i do dziś jeszcze jestem w trakcie badań:-]:-]:-]:-]:-]
Pierwsze co mój GP powiedziała to "w tym wieku to normalne":-]:-]
A niedawno dowiedziałem się, że zamiast nastawienia barku dostanę jakieś zastrzyki:-o:-o:-o:-o a ramie dalej poza stawem:-]:-]:-]
Pozaetatowy fotoreporter Krzysztof (orłoś)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWW

yanovitz

Post #8 Ocena: 0

2008-05-19 15:48:49 (16 lat temu)

yanovitz

Posty: 629

Mężczyzna

Z nami od: 10-12-2007

Ja osobiscie na GP to raczej nie narzekam. Moge za to ponarzekac na czas oczekiwania do specjalisty. Do chirurga ortopedy czekalem 6 miesiecy potem 3 miesiace na rezonans magnetyczny i kolejne pol roku prawie na operacje lekotki. Juz mi przynajmniej date wyznaczyli.
Sam lekarz specjalista - Hindus, nienaganny angielski, dokladna diagnoza przy pierwszym badaniu, ktore potwierdzil MRI.

Nadmienie, ze GP wyslal mnie najpierw na rentgen, ktory nic nie wykazal, potem do fizjoterapeutki ktora twierdzila ze to wina slabo rozciagnietych miesni i z tad mnie boli. Zalecala jakies durne cwiczenia ehhh.

W sumie mecze sie z kolanem ponad dwa lata:-( Ale w sumie to nie wiem czy w Polsce poszlo by szybciej.
Jeśli pracujesz z oddaniem przez osiem godzin, możesz w końcu zostać szefem, by pracować przez dwanaście. Robert Frost

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

frelcia

Post #9 Ocena: 0

2008-05-19 19:01:21 (16 lat temu)

frelcia

Posty: 9482

Kobieta

Z nami od: 01-05-2007

Skąd: ~Skelmersdale~

Ja osobisci rowniez podpisze sie pod zadowolonymi pacjentami. Dwa razy w czasie karmienia piersia mialam zapalenie piersi i nie dostalam paracetamolu ale inne lekarstwa ktore pomogly w szybkim czaie. Ogolnie jest ok. Nie narzekam i oby tak zostalo.:-P
:-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

butterfly42

Post #10 Ocena: 0

2008-05-19 20:13:39 (16 lat temu)

butterfly42

Posty: 842

Kobieta

Z nami od: 27-02-2008

Skąd: 52°40′36″N 2°26′49″W TELFORD

Jak dotąd nie mogę narzekać,Byłam u GP kilka razy i zawsze było ok.Zatem należę chyba do tej zadowolonej mniejszości:-D

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,