MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Rejestracja polskiego auta w Wielkiej Brytani ?

« poprzednia strona

Strona 2 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Str 2 z 2

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Richmond

Post #1 Ocena: 0

2008-04-28 20:19:59 (16 lat temu)

Richmond

Posty: 28844

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Cytat:

2008-04-28 17:11:02, poszukiwacz7 napisał(a):
Tak wiem, że były już takie tematy, ale mój samochód ma ponad 10 lat (dokładnie 28:-D ) i wiem, że w takim przypadku obowiązuje jednak inna procedura.. Czy ktoś wie jak konkretnie wygląda ten proces?


Skoro wiesz, ze obowiazuje inna procedura, to chyba dostales dokladna informacje ze zrodla czyli z DVLA?
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

poszukiwacz7

Post #2 Ocena: 0

2008-04-28 20:44:04 (16 lat temu)

poszukiwacz7

Posty: 93

Mężczyzna

Z nami od: 09-04-2008

Richmond - to że jest inna procedura jest owszem napisane na stronce DVLA ale nic szczegółowo i chodzi mi zresztą bardziej o komentarz i radę kogoś kto taki samochód przerejestrowywał a nie tylko o wklejanie linków czy rady w stylu "pozbądź się go i kup sobie coś na angielskich blachach" albo "poczytaj dokładnie"8-)

Co to za fura? To Transporter T3 Syncro. Do tej pory nikt mi niczego na aucie nie wypisywał, więc najwyraźniej w mojej okolicy są Ci "bardziej tolerancyjni";-)

[ Ostatnio edytowany przez: poszukiwacz7 28-04-2008 20:45 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

vitek

Post #3 Ocena: 0

2008-04-29 10:17:30 (16 lat temu)

vitek

Posty: 3922

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 19-06-2007

Skąd: Yorkshire

Cytat:

2008-04-28 20:19:59, Richmond napisał(a):
Skoro wiesz, ze obowiazuje inna procedura, to chyba dostales dokladna informacje ze zrodla czyli z DVLA?

No co ty? Dokładną informację to on zaczerpnął z najbardziej wiarygodnego źródła czyli spod polskiego kościoła po mszy w niedzielę :-)
The Mythbuster

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

poszukiwacz7

Post #4 Ocena: 0

2008-04-29 12:14:23 (16 lat temu)

poszukiwacz7

Posty: 93

Mężczyzna

Z nami od: 09-04-2008

vitek - masz jeszcze coś mądrego do powiedzenia?:-o
Proszę o rady osób, które taką procedurę przeszły lub dobrze wiedzą co trzeba zrobić. Wiem, że w takim wypadku wystarczy zwykłe MOT (oczywiście po dokonaniu modyfikacji, czyli lampy etc), ale czy np., jest również potrzebne oświadczenie od producenta o zgodności?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #5 Ocena: 0

2008-04-29 15:26:56 (16 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

jak dla mnie to nie opłaca się przerejstrować tu są tanie samochody, poza tym nie ma powrotu po przeróbce, wysłać do polski a tu kupić tańszy i nowszy, przykłądem niech będzie to ze ja dałem tutaj mniej za 3 letni samochód niż ten sam w polsce tylko ze 10 letni był drozszy! Gdzie jak gdzie ale do UK iUSA nie opłaca się sciągać samochodów :> do tego zmiany konstrukcyjne, pedały lusterka, światła, liczniki, z tego co pamiętam gdzieś na forum, chyba tu był taki co się uparł i przerejestrował samochód, cześć samochodów dostaje certyfikat że tak można, potem jedzie się na test, sprawdzają czy wszytko zostało wykonane zgodnie z zaleceniami producenta, i potem dopiero MOT każda z tych usług kosztuje, ja bym się za chiny nie pchał w coś takiego, tym bardziej że w polsce za sprzedany samochód zostaje ci kasy na dwa takie same albo taki sam i ubezpieczenie, ja wiem że kochamy swoje zabawki ale bez przesady :))), acha po wyrejstrowaniu pojazdu do polski już go nie zabierzesz to już chyba wiesz?
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

Richmond

Post #6 Ocena: 0

2008-04-29 16:27:50 (16 lat temu)

Richmond

Posty: 28844

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Mysle, ze jak ktos ma 28 letni samochod to z wyboru, a nie dlatego, ze nie stac go na nowszy.
Samochodow hobbystycznych nie trzyma sie z racjonalnych przyczyn ;) Cos o tym wiem.

Wracajac do sedna pytania to wynika z informacji w internecie, ze proces rejestracji auta starszego niz 10 lat jest prostszy niz mlodszego niz 10 lat.

You can import any car that is older than 10 years and these vehicles require only an MOT, the fitting of a rear fog light and a recalibration of the speedometer from km to mph.

You can also import cars that are less than 10 years old, but for these vehicles you are restricted in choice to vehicles with a model report.

A model report is required to pass the ESVA (enhanced single vehicle approval) test which is taken at a VOSA approved test centre, in order for the vehicle to be declared legally compliant for UK roads. In other words if you want a vehicle that is less than 10 years old, the place to start is the list of available model reports.
Lista modeli - http://www.vosa.gov.uk/vosacorp/publications/modelreports/modelreports.htm

Zreszta dokladnie to samo innymi slowami jest nawet w tym watku na poczatku. Wiec naprawde nie widze problemu z przerejestrowaniem samochodu.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

tom73

Post #7 Ocena: 0

2008-04-29 18:32:28 (16 lat temu)

tom73

Posty: 11

Z nami od: 15-07-2007

witam,poszukiwacz7-aktualnie jestem w trakcie przerejestrowywania(końcówka)sam.na ang.blachy,wszystkiego!dowiesz sie na stronie dvla a komentarzami sie nie przejmowałem(były te same),ty też to ....

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

poszukiwacz7

Post #8 Ocena: 0

2008-04-30 13:04:58 (16 lat temu)

poszukiwacz7

Posty: 93

Mężczyzna

Z nami od: 09-04-2008

Richmond i Tom73 dzięki za rzeczowe wsparcie
Jak najbardziej jest to "pojazd z wyboru" więc nie ma co gdybać co się opłaca a co nie;-)
Ten tekst o ESVA dotyczy samochodów poniżej 10 lat, więc wygląda na to, że do rejestracji "weteranów" potrzebne jest:

- Wymiana świateł przednich
- Światło pprzeciwmgielne musi być zamontowane po drugiej stronie
- Prędkościomierz musi mieć oznaczenia w milach
(Wszystkie te rzeczy możemy dostać na Ebay lub poszukać na szrocie)

Tak przygotowany samochód zawozimy na zwykły test MOT. Po zdaniu testu uzyskujemy od producenta certyfikat zgodności naszego modelu z tymi które zostały wprowadzone na rynek brytyjski. To wszystko wysyłamy do DVLA.. Proszę o korektę jeśli coś namieszałem..
W sumie jest trochę zamieszania, ale jak najbardziej do przejścia8-)

[ Ostatnio edytowany przez: poszukiwacz7 30-04-2008 13:06 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

tom73

Post #9 Ocena: 0

2008-04-30 19:46:38 (16 lat temu)

tom73

Posty: 11

Z nami od: 15-07-2007

witam,poszukiwacz7-zmieniałem tablice na 4latku,mot przeszedłem bez komplikacji i zmian(nalepki na przednie lampy+15f),opłata 55f na poczcie,tel.do najbliszego dilera mojej marki o wydanie zaswiadczenia,drukv55/5,druk vat414,poswiadczenie o zamieszkaniu i poszło do najbliszego oddziału dvla.
2tygodnie i dostałem dziś papiery.powodzenia

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Tracon

Post #10 Ocena: 0

2009-04-28 11:47:17 (15 lat temu)

Tracon

Posty: 9

Mężczyzna

Z nami od: 07-04-2008

Skąd: Salford

Zarzuc jeszcze zdjecia to bedzie looz

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer SkypeNumer gadu-gadu

Strona 2 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,