MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Polityczne śmieszności/różności

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 9 z 75 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 8 | 9 | 10 ... 73 | 74 | 75 ] - Skocz do strony

Str 9 z 75

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Zygmunt_Merytor

Post #1 Ocena: 0

2020-07-05 16:27:19 (4 lata temu)

Zygmunt_Merytoryczny

Posty: 1039

Mężczyzna

Z nami od: 15-03-2018

Skąd: Edinburgh

Bardziej "roznosci" niz "smiesznosci" pewnie:
Szum jest w necie na temat stanu zdrowia Maxwell, powszechnie oczekuje sie ze w ciagu najblizszych dni albo targnie sie na swe zycie, albo dozna naglej smierci z powodow absolutnie naturalnych.
Nie wiem, czy to wiarygodne zrodlo, niemniej moze cos jest na rzeczy:

"An official report from the United States Department of Justice indicates that socialite and alleged Jeffrey Epstein co-conspirator Ghislaine Maxwell has tested positive for novel coronavirus (COVID-19) in New Hampshire while awaiting extradition to New York."

https://brownvalleyobserver.com/2020/07/03/ghislaine-maxwell-has-tested-positive-for-covid-19-in-new-hampshire-jail-doj-reports/amp/?__twitter_impression=true
A ja z tym trzymam, kto co w czas uchwyci - reszta mnie meczy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #2 Ocena: 0

2020-07-05 21:27:02 (4 lata temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Obrazek
Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Jurny_Jurek

Post #3 Ocena: 0

2020-07-06 10:47:18 (4 lata temu)

Jurny_Jurek

Posty: 6620

Mężczyzna

Z nami od: 28-06-2016

Skąd: Faggot

Obrazek
I never thought I’d live in a world where people are so afraid of dying that they stop living..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Jurny_Jurek

Post #4 Ocena: +1

2020-07-07 11:46:34 (4 lata temu)

Jurny_Jurek

Posty: 6620

Mężczyzna

Z nami od: 28-06-2016

Skąd: Faggot

,,"Niedawno wszedłem do polityki" - mówi Rafał Trzaskowski, od 16 lat w PO."
I never thought I’d live in a world where people are so afraid of dying that they stop living..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #5 Ocena: 0

2020-07-07 12:06:23 (4 lata temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Obrazek

[ Ostatnio edytowany przez: SweetLiar 07-07-2020 12:07 ]

Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Jurny_Jurek

Post #6 Ocena: 0

2020-07-07 15:08:02 (4 lata temu)

Jurny_Jurek

Posty: 6620

Mężczyzna

Z nami od: 28-06-2016

Skąd: Faggot

,,Przesłuchaliśmy debatę Trzaskowskiego, pod kątem tego ile razy wspominał o Dudzie, PiS-ie, Kaczyńskim.
W skrócie – na 38 pytań, zrobił to przy 35 pytaniach łącznie dużo ponad 100 razy
W szczegółach:

1. Pytanie o Marsz Niepodległości
- Szkoda że nie ma tu dziś Dudy. Poszedłbym gdy nie będzie wykorzystywany politycznie

2. Konwencja Stambulska, kto powinien wychowywać dzieci?
- Rodzice. Nie Kaczyński będzie wychowywał i nie Duda

3. Jak pan odejdzie od węgla do 2050?
- Duda i rząd nie potrafił

4. Czy bliższy jest panu system prezydencki czy kanclerski?
- Ja nie odbieram telefonów od Kaczyńskiego jak Duda

5. Jak pan zwiększy środki na psychiatrie dziecięca, bo już zwiększono
- Trzeba zwiększyć, a tak w ogóle psychiatria to wina PiS

6. Jakie działania Dudy będzie pan kontynuował?
- Duda wszystko robi źle

7. Chce pan łączyć różne środowiska, jak?
- Większość Polaków zagłosował za zmiana

8. Jak pan ustawi relacje z Platforma po wygranej?
- Lepiej niż Duda ze swoją partią, on wykonuje tylko polecenia prezesa

9. Jak pan polaczy obniżanie podatków z dużymi wydatkami?
- Duda obiecywał kwotę wolna, a rząd ukrywa prawdziwy obraz budżetu

10. Pary jednopłciowe wychowujące dziecko, drugi rodzic nie ma praw do dziecka
- Walczę z nienawiścią, a Duda napuszcza Polaków na siebie. Tak, jestem przeciw adopcji ale wie pani, dziś wszystko się zmienia - TO JEST HIT 🤣🤣🤣

11. Jak pan zachowa neutralnosc klimatyczna? - Dochowam dzieki OZE, a Duda niech sie doksztalci, a PiS marnuje czas

12. Pytanie o edukację
- Bardzo mnie denerwuje co PiS zrobił z edukacja, a Duda milczał

13. Relacje między USA a Niemcami, jak pan by się poruszał?
- PiS wyprowadził nas na margines Unii, a ja rozmawiałem z Obamą. Ja nikogo nie pouczam, a Kaczyński wszystkich poucza

14. Wiek emerytalny, zawetuje pan?
- Różnię się tym od polityków PiSu i Dudy że wyciągam wnioski. A rząd jest całkowicie nieodpowiedzialny

15. Ustawa w Sejmie o funduszu medycznym, podpisze pan?
- Tak ale najpierw konsultacje, bo tym się różnie od Dudy ze chce konsultować. A w ogolę to Duda wydal 2 mld na TVP. Dziś w Europie onkologia to ważny temat, a Duda umie tylko pisać listy

16. Majątki najważniejszych osób w państwie
- Nie może być tak ze ministrowie i premier okrywają majątki. Morawiecki i Szumowski, przestańcie ukrywać majątki

17. Polityka zagraniczna, pan i PiS macie inna wizje, jak pan to widzi?
- Duda i PiS maja problem z praworządnością

18. Czy będzie pan składał projekty ustawy o sądach, Trybunale itp
- Zobaczcie jakim hipokryta jest Duda i rzad. Wyobraźcie sobie ze wejdziecie w spor z pisowskim aparatczykiem. Pan prezes nam opowiada o antykomunizmie a wprowadza do TK prokuratora stanu wojennego.

Czy przyjmie pan zaprzysiężenie od trzech wybranych sędziów TK?
- PiS chce mieć pewność żeby wszyscy ich kacykowie byli bezkarni

19. Kolejne pytanie o praworządność
- Prezes opowiada o komuchach ale broni komuchów, gdy są to jego komuchy. A Duda po odebraniu telefonu od pana prezesa robi to co on chce.

20. Być może o wyniku wyborów zadecyduje Sąd Najwyższy. Czy ma pan do niego zaufanie?
- Chcę powiedzieć, że władza która tego spróbuje zniknie z Polski raz na zawsze. Ja jestem kandydatem zmiany, a stare pokolenie polityków odchodzi, tak jak Kaczyński którego słucha Duda

21. Pytanie o wolność słowa
- Patrzę ironicznie gdy Duda mówi o wolności

22. Czy zrobi pan audyt w TVP?
- Jestem sojusznikiem z Konfederacją, TVP jest używana do kłamstw, odpowiedzialna za podgrzewanie nastrojów

23. Czy będzie pan wspierał drzwi dla byłych esbeków?
- Ja nie jestem członkiem PiS-u, który chce zaglądać wszystkim w życiorysy

24. USA chce sankcji dla Nordstream, czy pan poprze?
- Zawsze byłem przeciwko, PiS obiecywał że to załatwi i nie załatwił. My w Platformie wielokrotnie twardo mówiliśmy o tym Niemcom

25. Pana żona zaproponowała 200 zł dla matek, proszę coś więcej, skąd środki?
- Nie wiem, muszę policzyć, rząd ukrywa dane budżetowe. Ale ja się nie boję prezesa jak Duda

26. Ułaskawienie pedofila
- Ja nigdy nie ułaskawię. Panie prezydencie, nie ma gorszych przestępstw

27. Kobiety zarabiają mniej, co pan zrobi?
- Zrobię wszystko żeby wyrównać. PIERWSZE PYTANIE GDZIE NIE WSPOMNIAŁ O DUDZIE, KACZYŃSKIM LUB PIS !!!

28. Co pan zrobi dla samorządów, dla lokalnych wspólnot?
- PiS chce je zniszczyć, ja się na to nie zgadzam. Byłem w Strzelinie gdzie Duda obiecał szpital i nic nie zrobił

29. Jakie gesty pan zrobi pod adresem PiS? Bo nie ma ulicy Lecha Kaczyńskiego w Warszawie
- Złożę ten wniosek o ulicę. A główna ulica między mną a PiS jest taka, że potrafię dobrze ocenić politykę Lecha Kaczyńskiego i pochwalić ich za trafne diagnozy, np. 500+. Ja takie gesty gwarantuję, a Duda nigdy nie wykonał najmniejszego gestu, bo jest sparaliżowany że dostanie telefon od prezesa

30. Czy będzie pan prowadził swoją politykę zagraniczną?
- Będę dbał o to co nie interesuje kompletnie Dudy, o wspólnotę europejską. Tym się różnię od Dudy, że nie boję się prezesa.

31. Rola pierwszej damy
- obiektywnie, ładny pean dla żony i kobiet. DRUGIE PYTANIE BEZ ODNIESIENIA DO PIS

32. Pytanie o przedsiębiorców i ZUS
- Dziś pan prezydent nie chce dialogu, chyba że dostanie zielone światło od pryncypałów politycznych. I nie będę podpisywał w środku nocy

33. Pytanie o mienie żydowskie. „Proszę o odpowiedź tak lub nie”
- Ja nie jestem Andrzejem Dudą, który na pytania odpowiada tak lub nie bez żadnej analizy

34. Wolność w sieci, działania polityków PO względem ACTA
- ja nie potrzebuję kampanii wyborczej, tak jak Andrzej Duda, żeby bronić wolności. A Duda i rząd ograniczają wolność i podsycają hejt

35. Pytanie o gospodarkę
- Sory przegapiliśmy to. Najciekawsze w tym pytaniu było to, że Trzaskowski podał dziennikarce wodę

36. Do jakiej pierwszej stolicy się pan uda?
- Zaproszę do Warszawy prezydenta Francji i Niemiec. Pierwsza podróż do Brukseli. To co różni wszystkich pozostałych prezydentów od Dudy, to że walczyli o coś w Brukseli.

37. Ile będzie kosztował pana program? Co pan zrobi jeśli deficyt będzie wysoki?
- skandalem jest że PiS to przed nami ukrywa. Przesunę pieniądze z CPK na służbę zdrowia

38. Czy będzie pan współpracował z rządem czy raczej pana prezydentura zbliża nas do przedterminowych wyborów?
- Będę twardy. Będę piętnował afery, to co PiS zrobił z państwem, zafundował niesprawiedliwość wielu ludziom. Jeżeli chodzi o współpracę, będę współpracował. Nie będę ułaskawiał kolegów jak Duda.

Podsumowanie Rafała Trzaskowskiego:
Donalda Tuska już nie ma w polityce, nadszedł czas aby Jarosław Kaczyński odszedł z polityki a prezydent nie odbierał telefonów od niego."

,,Ok, teraz podsumowanie debaty Dudy pod kątem tego ile razy wspomniał o Trzaskowskim, Tusku i Platformie

Na 20 wypowiedzi (18 pytań i 2 podsumowania):
- 9 razy bez żadnej wzmianki o RT
- 1 raz pośrednie nawiązanie do poglądów, ale skierowane bardziej w stronę lewicy niż RT
- 1 raz neutralne nawiązanie do PO-PSL
- 2 razy konkretne pytanie o PO lub RT, więc musiał się odnieść
- 7 razy uwagi pod adresem PO, Tuska lub Trzaskowskiego

W szczegółach wyglądało to mniej więcej tak:

1. Pytanie o gospodarkę i tarczę antykryzysową
- my prowadziliśmy rozsądną politykę gospodarczą, politycy Platformy krzyczeli że nasze programy rozwalą budżet, to okazało się nieprawdą. Za Platformy 50 mld VATu uciekało z budżetu

2. Kiedy dopłaty dla rolników zrównają się z rolnikami ze starej Unii?
- obecnie dopłaty są wg stawek wynegocjowanych przez PO-PSL z 2013 roku. Teraz negocjujemy nowe stawki

3. Jakie plany na zatrzymanie młodych ludzi w Polsce?
- zwolniliśmy młodych z podatku dochodowego, obniżyliśmy próg podatkowy. Młodych zatrzymać w Polsce mogą dobre wynagrodzenia i jakość pracy – PIERWSZE PYTANIE BEZ ODNIESIENIA DO KONKURENTA

4. Pytanie o wolność w internecie i podatek od smartfonów
- W Polsce jest wolność, młodzi protestowali gdy Platforma chciała wprowadzić ACTA. Jestem wielkim zwolennikiem wolności słowa
5. Pytanie o reformę edukacji w kontekście wartości
- dużo zależy czy w Polsce będzie rządziła opcja konserwatywna czy liberalna. Ale przede wszystkim Konstytucja mówi że rodzice mają prawo wychowywać dzieci zgodnie z przekonaniami – POŚREDNIA UWAGA POD ADRESEM KONKURENTA, BEZ KONKRETNEJ WZMIANKI O PO I TRZASKOWSKIM

6. Pytanie o eutanazję
- Nigdy nie zgodzę się na eutanazję. W Europie są kraje gdzie jest to dopuszczalne ale nawet tam jest to kontrowersyjne – BRAK ODNIESIENIA SIĘ DO RT

7. Czy są plany wspierania polskich producentów za granicą? Dlaczego samorządy zlecają usługi firmom zagranicznym i czy można temu zapobiec?
- Wspierałem polskich przedsiębiorców w ekspansji zagranicznej. Jeździliśmy wspólnie do różnych krajów. I opis różnych inicjatyw.
- Przypomnienie wypadku w Warszawie. Konieczny jest lepszy nadzór nad zagranicznymi firmami, które wygrywają w Polsce przetargi – POŚREDNIE ODNIESIENIE DO RT

8. Czy dobre relacje z USA nie popsują naszych relacji z UE?
- Duda opisuje na czym polegają dobre relacje z USA. Jestem prezydentem Polski i dlatego interesują mnie przede wszystkim relacje USA z Polską – BRAK WZMIANKI O RT

9. Czy programy społeczne się utrzymają?
- My zmieniliśmy politykę po latach rządów PO. Potem Duda wymienia wszystkie wprowadzone programy socjalne i zapowiada że będzie kontynuować.

10. Jakie plany na walkę ze smogiem?
- są w tej chwili rządowe programy umożliwiające zdobycie dofinansowania. I wymienia te programy - BEZ WZMIANKI O RT

11. Pytanie o inwestycje w małych miejscowościach. Dziennikarz przypomina że nie ma Rafała Trzaskowskiego
- żałuję że nie ma tu RT, bo to Platforma zwijała Polskę powiatową. To się nie sprawdziło, ja byłem zwolennikiem równego rozwoju kraju. To UE stawia na taki model, dofinansowując biedniejsze regiony. Teraz postuluję utworzenie funduszu inwestycji lokalnych

PODSUMOWANIE:
Duda opisuje swoje sukcesy i opowiada o planach na kolejne lata. ŻADNEJ WZMIANKI O RT

AFTERPARTY Z MIESZKAŃCAMI:

Tu wypowiedzi były dłuższe, kilkuminutowe

12. Pytanie o adopcję dzieci przez pary homoseksualne
- nie zgodzę się – BRAK WZMIANKI O RT

13. Czy zechce pan być prezydentem niezależnym, poza formacją partyjną?
- Ja podejmuję decyzję samodzielnie, podpisywałem tam gdzie się zgadzałem, wetowałem tam gdzie się nie zgadzałem – BRAK WZMIANKI O RT

14. Czy uniemożliwi pan wyprzedaż dużych spółek państwowych?
- Uważam że powinny być strzeżone przed wyprzedażą. Chciałbym strzec polskie spółki przed tym – BRAK WZMIANKI O RT

15. Kiedy będziemy zarabiać tyle co na zachodzie?
- Duda opowiada o tym, że pensje wzrosły znacznie od 2015 roku, o wzroście gospodarczym i spadku bezrobocia. Opowiada też o tarczach antykryzysowych. Nie chcę mówić że za 5 lat będziemy tyle samo zarabiać ale potrzebna jest współpraca między rządem a prezydentem po to aby, tak jak przy tarczy, współpracować. Zarzuca też brak wsparcia dla polskich firm przez rząd Tuska, podczas kryzysu w 2008. Mówi też o CPK i przytacza słowa Trzaskowskiego „po co nam port lotniczy, skoro jest w Berlinie”. Duda opowiada też długo o programach i inwestycjach.

16. Pytanie o linię kolejową w Końskich
- Podpisywałem ustawę Kolej+, wiele połączeń zostało zlikwidowanych w latach 2007-2015. Budżet centralny dofinansowuje takie inwestycje w 85% jeśli samorządy złożą wnioski. Przez Końskie będzie przebiegać też jedna ze szprych do CPK. Potem Duda opowiada o równej dystrybucji dóbr, inwestycjach, planach, rozwoju wszystkich regionów itp.

17. Kiedy się skończy COVID, kiedy będą szczepionki i czy będziemy się szczepić?
- Nie wiem kiedy się skończy, bo nikt nie wie. Rozmawiałem o tym z Trumpem, o dostępie do badań nad szczepionką dla polskich naukowców. Nie jestem zwolennikiem obowiązkowej szczepionki na koronawirusa. Jestem za tym aby szczepionka była dobrowolna i bezpłatna – BRAK WZMIANKI O RT

18. Co z pieniędzmi z OFE, które zabrała Platforma?
- PO naruszyła zasady demokracji zabierając te środki. Były dwie takie sytuacje. Druga to podniesienie wieku emerytalnego, po deklaracji że nie zostanie to zrobione.

PODSUMOWANIE:
Trzaskowskiego nie ma, jego sztab zapraszał do Leszna, to chyba pierwszy taki przypadek w historii że sztab organizuje debatę dla dwóch kandydatów. TVP ma ustawowy obowiązek jej przeprowadzenia. Te wybory zadecydują o tym jaka będzie Polska, czy będzie dalej to co teraz czy będą jałowe spory między rządem a prezydentem. Trzaskowski zmienił zdanie w większości spraw w przeciągu ostatniego miesiąca. Potem Duda opowiada m.in. o ustawach które zawetował po konsultacjach z różnymi środowiskami oraz o tym, które ustawy podpisał, bo uważał że są dobre dla obywateli."

Na remis. Ale fajnie, że wszystko w poglądach PO sie zmienia:,, dzisiaj jestem przeciw ale jutro to sie może zmienić". Tero jezdem za ale jutro bynde przeciw. No i niemal w każdym pytaniu pis, duda, kaczyński.

Dział śmiesznosci bo to nie byly debaty, dziennikarz NCz nie byl dziennikarzem NCz a w ogóle jest to śmieszne.
I never thought I’d live in a world where people are so afraid of dying that they stop living..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #7 Ocena: 0

2020-07-10 18:09:23 (4 lata temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Obrazek
Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #8 Ocena: 0

2020-07-10 22:13:48 (4 lata temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Krótki przekaz przed ciszą wyborczą

Obrazek
Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #9 Ocena: 0

2020-07-12 21:11:03 (4 lata temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Obrazek
Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #10 Ocena: 0

2020-07-13 12:02:00 (4 lata temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Obrazek
Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 9 z 75 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 8 | 9 | 10 ... 73 | 74 | 75 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,