MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Najlatwiejsze i Najtrudniejsze Jezyki Swiata

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

Str 2 z 5

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

monika_1983

Post #1 Ocena: 0

2011-05-06 22:59:44 (13 lat temu)

monika_1983

Posty: 1753

Kobieta

Z nami od: 09-02-2011

Skąd: irlandia północna

dobrze napisane berenika:)
I'm proud of my scars, I'm proud of my journey... Because it all led me to this moment

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Dwunasty

Post #2 Ocena: 0

2011-05-06 23:03:07 (13 lat temu)

Dwunasty

Posty: n/a

Konto usunięte

Nie ma co generalizować, moja żona naprawdę mówi bardzo dobrze po angielsku ale zdarzały się uśmiechy kiedy chciała położyć nowe prześcieradło na łózku pacjenta:)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

monika_1983

Post #3 Ocena: 0

2011-05-06 23:08:58 (13 lat temu)

monika_1983

Posty: 1753

Kobieta

Z nami od: 09-02-2011

Skąd: irlandia północna

hehe dobre Dwunasty:) dlatego u mnie w pracy poprosili bym raczej mowila 'piece of paper' :)
I'm proud of my scars, I'm proud of my journey... Because it all led me to this moment

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Dwunasty

Post #4 Ocena: 0

2011-05-06 23:16:56 (13 lat temu)

Dwunasty

Posty: n/a

Konto usunięte

hehe a taki mam nick (jeden z wielu ) na jednym z portali gdzie rżnę w scrabbelki

tea_yea_bunny_who_you :))

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

monika_1983

Post #5 Ocena: 0

2011-05-06 23:23:06 (13 lat temu)

monika_1983

Posty: 1753

Kobieta

Z nami od: 09-02-2011

Skąd: irlandia północna

:)))
I'm proud of my scars, I'm proud of my journey... Because it all led me to this moment

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kociefraszki

Post #6 Ocena: 0

2011-05-07 07:43:58 (13 lat temu)

kociefraszki

Posty: 4551

Kobieta

Z nami od: 24-03-2011

Skąd: Keadby

Polski musi byc naprawde wybitnie trudny - gdziekolwiek cos zalatwiam, nikt nie wymawia (nawet nie probuja) mojego nazwiska, tylko wolaja po imieniu.:-DA przeciez nie nazywam sie Brzeczyszczykiewicz. Jedna tylko wetka probowala... Nie zrozumialam w ogole o co jej chodzi.:-]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

midian25

Post #7 Ocena: 0

2011-05-07 08:40:58 (13 lat temu)

midian25

Posty: n/a

Konto usunięte

Nie zapominajmy o ortografii, też może nastręczyć problemów komuś, komu zamarzy się nauczyć języka polskiego. Były kiedyś plany, żeby ujednolicić pisownię, ale jakoś nie wyobrażam sobie tego, chyba nie potrafiłabym się przyzwyczaić. NIgdy nie miałam problemów z ortografią, nawet na jakieś konkursy jeżdziłam. Po kilku latach w Anglii zdaża mi się zastanowić nad pisownią jakiegoś wyrazu, jednak prawie nie używam polskiego w piśmie na co dzień, lecz rażą mnie błędy ortograficzne w wykonaniu innych i uważam to za brak szacunku do własnego języka. Ktoś powie że jest dysortografikiem, zgoda, w ostatnim dziesięcioleciu pojawiły się różne odmiany dys.
Jak ja chodziłam do podstawówki nikt nie słyszał o dysortografii, bo lekarstwo było proste- napisać 100x dany wyraz i nie było siły że w głowie nie zostanie. Pamiętam także moją babcię powtarzającą, że kluczem do prawidłowego pisania jest czytanie. Czytać, czytać i jeszcze raz czytać...

[ Ostatnio edytowany przez: midian25 07-05-2011 08:42 ]

"Gotta move out! Keep him at bay kurrrde"

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

galadriel

Post #8 Ocena: 0

2011-05-07 08:53:07 (13 lat temu)

galadriel

Posty: 14716

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

Cytat:
Czytać, czytać i jeszcze raz czytać...


I dlatego jak się czyta, czyta, czyta w szkole i na studiach to się błędów z reguły nie robi. A potem się zapomina, zapomina, zapomina i w sumie to nie ma się o co czepiać.

Można jeszcze oczywiście ustawić w kompie korekte (słownik) i zgrywać twardziela.

Podobno jak się zna kilka języków nauka kolejnego już nie jest taka straszna. Nawet jeśli to jest ten trudny polski.

:)
Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #9 Ocena: 0

2011-05-07 09:37:53 (13 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ChrisCov

Post #10 Ocena: 0

2011-05-07 10:38:21 (13 lat temu)

ChrisCov

Posty: 2733

Mężczyzna

Z nami od: 18-12-2008

Skąd: Coventry, West Midlands

Cytat:

2011-05-07 07:43:58, kociefraszki napisał(a):
Polski musi byc naprawde wybitnie trudny - gdziekolwiek cos zalatwiam, nikt nie wymawia (nawet nie probuja) mojego nazwiska, tylko wolaja po imieniu.:-DA przeciez nie nazywam sie Brzeczyszczykiewicz. Jedna tylko wetka probowala... Nie zrozumialam w ogole o co jej chodzi.:-]

U mnie w pracy już kilka razy wypełniałem formularz, żeby poprawnie napisali mi na payslipie imię Krzysztof. Po 3 razach nic nie dało, a ostatnią formą jest "Kryzysztof". O wymowie nie wspomnę. Koledzy ze studiów chociaż przepisać potrafią, a wymowy od nich nie wymagam, bo tylko się uśmiechają ;-)
Cytat:

2011-05-07 08:40:58, midian25 napisał(a):
[...]
NIgdy nie miałam problemów z ortografią, nawet na jakieś konkursy jeżdziłam. Po kilku latach w Anglii zdaża mi się zastanowić nad pisownią jakiegoś wyrazu, jednak prawie nie używam polskiego w piśmie na co dzień, lecz rażą mnie błędy ortograficzne w wykonaniu innych i uważam to za brak szacunku do własnego języka.[...]

Z powyższego zdania wynika, że jakieś problemy masz. "Zdarza się" piszemy przez "rz" - od razu zauważyłem ;-) Ale nic to, w porównaniu z niektórymi na tym forum jesteś świetna :-)
A very unrealistic man who thinks his ass is like wine - the older the better

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

Strona 2 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,