MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Artykuł politycznie niepoprawny

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 9 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 7 | 8 | 9 ] - Skocz do strony

Postów: 85

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

autor65

Post #1 Ocena: 0

2011-04-25 11:09:48 (13 lat temu)

autor65

Posty: 3853

Mężczyzna

Z nami od: 02-08-2010

Skąd: Portsmouth




Zbliża się okrągła cztery i pol letnia rocznica mojego przybycia na wyspę. Jest to znakomita okazja do wysunięcia pierwszych wniosków z pobytu tutaj. Udając się do kraju kapitalistycznego doskonale zdawałem sobie sprawe, ze kraj ten ma swoje plusy i minusy. Przestrzegano mnie, żebym uważał aby te plusy nie przesłoniły mi minusów. Niepotrzebnie zresztą co wykażę w poniższym artykule. Artykuł jak sam tytuł już wskazuje jest przeznaczony do marginesu czytelniczego, który to margines zamierzam przesunąć przynajmniej do polowy. A czy mi się uda to zobaczymy. W drugim przeciwstawnym artykule opisze plusy ale będzie to bardzo krotki artykuł albo wcale go nie będzie. Treści zawarte w zużytym atramencie na tej stronie sa wyłącznym subiektywnym zdaniem autora i podlegają dyskusji, która zamierzam wywołać. Kontrowersyjne stwierdzenia, ze np. Anglicy to brudasy. Proszę nie odnosić do sytuacji w kraju nad Wisłą odpowiadając „… a co? W Polsce nie ma dbających o higienę osobista inaczej…?”. Chodzi mi oto, ze w Anglii miało ich nie być!!!!!
A zaczęło się tak pięknie tzn. zgodnie z „mitologia o Anglii”. Wylądowałem w Bristolu. Pogoda typowo angielska, deszcz i mgła. Wszystko się zgadza – pomyślałem. Miał mnie odebrać jeden z szefów firmy z która podpisałem kontrakt. Czekałem dwie godziny. I nie wynikało to z różnicy czasu. Nie zgadzało się to troszkę z mitem o angielskiej punktualności. Ale jak się później okazało była to najmniej istotna rzecz z jak się miałem spotkać w przyszłości w mojej pogoni za obaleniem mitów o wielkości Brytanii.
Szef pojawił się. Ponaglając mnie biegał jak oparzony. Pognał do bramki przed parkingiem, gdzie pobrał kupon i odjechaliśmy. Człowiek uczy sie cale życie…jak nie płacić za parking.
Toyota Avensis, która wracaliśmy zrobiła na mnie naprawdę wrażenie. Ja biedny chłopak z Galicji…. takiego chlewu jeszcze nie widziałem!
Usiadłem z tylu obok uroczego malca całego wymalowanego czekolada łącznie z siedzeniem. Moim pierwszym orderem było zajęcie się nim. Była to lekcja, która pokazała mi na czym polega bezstresowe wychowanie i czym ta metoda skutkuje w przyszłości.
Cdn….
człowiek się zmienia za ...granicą

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

kolezanka_szkla

Post #2 Ocena: 0

2011-04-25 12:19:58 (13 lat temu)

kolezanka_szkla

Posty: 6388

Kobieta

Z nami od: 17-12-2010

Skąd: L5

Autor, no co Ty? To nawet nie jedna szpalta! Kawe sobie zrobilam, rozlozylam sie na kanapie i.... Wracaj tu zaraz i dalej pisz.

Jak na razie - zgadzam sie. Zawsze mnie zastanawialo jakim cudem mozna przezyc w takim brudzie. Punktualnosc? A to zalezy. U mnie w pracy za minute spoznienia sa gotowi rece i nogi poodcinac. Ja cale szczescie nie mam klopotu z punktualnoscia, ale nasz "ulubiona" kolezanka - ma klopoty.
Autor - czekam na "dalej"
"Chuda krowa, to jeszcze nie sarenka"

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

stanislawski

Post #3 Ocena: 0

2011-04-25 12:25:08 (13 lat temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

Dawaj dalej. Zaczyna być ciekawie.
I ja od razu do tych, co powiedzą do autora, "jak ci się tak nie podoba, to po co tu siedzisz". - Bo kraj ten ma jeden, znaczący plus.
Może o tym będzie na końcu.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Post #4 Ocena: 0

2011-04-25 13:09:20 (13 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

autor65

Post #5 Ocena: 0

2011-04-25 13:17:07 (13 lat temu)

autor65

Posty: 3853

Mężczyzna

Z nami od: 02-08-2010

Skąd: Portsmouth

Cytat:

2011-04-25 12:25:08, stanislawski napisał(a):
Dawaj dalej. Zaczyna być ciekawie.
I ja od razu do tych, co powiedzą do autora, "jak ci się tak nie podoba, to po co tu siedzisz". - Bo kraj ten ma jeden, znaczący plus.
Może o tym będzie na końcu.

a mi sie nigdzie nie spieszy:-] i zawsze zdazam
napewno nikt nie pamieta ale juz w pierwszym moim nabitym poscie na MW pisalem, ze jestem tu za kare:-?

pisze na biezaco wiec ....prosze mnie nie poganiac bo...trace oddech
wlasnie wrocilem ze szpitala bo moja D szczyklnelo cus i nie mogla chodzic ale mowic dalej moze i to duzo:-]
zgadnijcie co jej zapisali?
+? na koncu oczywiscie jezeli myslimy o tym samym znaku sumowania:-o
człowiek się zmienia za ...granicą

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Post #6 Ocena: 0

2011-04-25 13:17:10 (13 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #7 Ocena: 0

2011-04-25 13:25:13 (13 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #8 Ocena: 0

2011-04-25 13:35:33 (13 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

autor65

Post #9 Ocena: 0

2011-04-25 13:54:25 (13 lat temu)

autor65

Posty: 3853

Mężczyzna

Z nami od: 02-08-2010

Skąd: Portsmouth

taa byl taki kraj, gdzie nawet krawezniki na bialo malowali na wiosne a ja mialem 7 lat
kraweznikow juz nie maluja (moze i dobrze) a ja bede mial 47 i ....mimo wszystko wrocibym tam
człowiek się zmienia za ...granicą

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Post #10 Ocena: 0

2011-04-25 14:02:00 (13 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 9 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 7 | 8 | 9 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,