MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

(polish..ed) bus driver blue diary

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 3 z 28 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ... 26 | 27 | 28 ] - Skocz do strony

Str 3 z 28

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

autor65

Post #1 Ocena: 0

2010-08-03 22:58:34 (14 lat temu)

autor65

Posty: 3853

Mężczyzna

Z nami od: 02-08-2010

Skąd: Portsmouth

nie spie i powiem wiecej... ja w Twoim wieku wogole nie spalem!!!!! jesli wiesz co mam na mysli...juz daje :)
człowiek się zmienia za ...granicą

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

autor65

Post #2 Ocena: 0

2010-08-03 23:01:35 (14 lat temu)

autor65

Posty: 3853

Mężczyzna

Z nami od: 02-08-2010

Skąd: Portsmouth

Języki obce
Za moich czasów były niestety tylko dwa języki obce - ruski i enerdowski czyli niemiecki - bo takie tylko wtedy były zagranice. Innych nie było! Mimo szczerych chęci nie miałem możliwości nauczyć się angielskiego, a co Jasiu się nie nauczy to Jan nie będzie umiał!
Jestem kilkanaście minut wcześniej na ostatnim przystanku 3-ki, wszystko już sobie poustawiałem i miałem właśnie wyjść z autobusu żeby zapalić, gdy do środka wgramoliła się uśmiechnięta starowinka. Dziwne, bo nie miała free passa. Poprosiła o bilet powrotny, a ze nie bardzo zrozumiałem dokąd, pokazałem jej rozpiskę przystankow. Ona wskazała palcem nazwę przystanku a ja wystukałem kod i podałem cenę - 2 £. Zapłaciła i już myślałem ze mam ja z głowy i pójdę zapalić, ale…babcia zupełnie podobna do tych naszych ze Strzyżowa. Chustka na głowie, staromodny płaszcz i torebka. Rozgadała się na dobre. Oparła się o barierkę mojej kabiny, poszukała mojego wzroku i zaczęła opowiadać. Przepiekanie. Miłym, ciepłym głosem, poprawną angielszczyzna, nie połykając polowy wyrazów, gestykulując od czasu do czasu. Ja słuchałem, marszczyłem czoło, potakiwałem znacząco głową , otwierałem szeroko oczy z niedowierzania. Staruszka nie przestawała ani na chwile, choć mówiła spokojnie i powoli. Niestety czas odjazdu się zbliżał. Pokazałem na zegarek i kierownice. Zrozumiała. Oddaliła się i usiadła na jednym z przednich siedzeń. Wciąż jednak mówiła kończąc swoja opowieść. Ruszyłem powoli w dół osiedla. Trochę pasażerów zebrałem na pierwszym przystanku, a na następnych wsiadało coraz więcej. Zapomniałbym o całym zdarzeniu, gdyby nie Ta starsza Pani. Właśnie wysiadała chyba na 5 tym lub 6 tym stopie. Wychodząc podeszła do mnie ujęła mnie za rękę i bardzo ciepłym głosem podziękowała mi za podwiezienie i za…?! miłą rozmowę ze mną. To akurat zrozumiałem i nic więcej….
człowiek się zmienia za ...granicą

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

autor65

Post #3 Ocena: 0

2010-08-03 23:03:08 (14 lat temu)

autor65

Posty: 3853

Mężczyzna

Z nami od: 02-08-2010

Skąd: Portsmouth

Uczcie się języków obcych, bo nic nie da takie tłumaczenie jak moje na początku tej historii.
człowiek się zmienia za ...granicą

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Post #4 Ocena: 0

2010-08-03 23:10:49 (14 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

autor65

Post #5 Ocena: 0

2010-08-03 23:19:18 (14 lat temu)

autor65

Posty: 3853

Mężczyzna

Z nami od: 02-08-2010

Skąd: Portsmouth

jutro cd.specjalnie dla Diabliccccyyyy :)
P.S nie spij... ja w Twoim wieku...hehe
człowiek się zmienia za ...granicą

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Post #6 Ocena: 0

2010-08-03 23:26:35 (14 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

anna69

Post #7 Ocena: 0

2010-08-04 08:22:44 (14 lat temu)

anna69

Posty: 6324

Kobieta

Z nami od: 06-08-2008

Skąd: W Yorkshire

MagicSunny - spi sie we dwoje ;-) odpoczywa sie samemu....

ja jak wracam autobusem z pracy to przewaznie jezdzi ten sma kierca, przemily pan w srednim wieku i jak wchodze to juz nawet nie musze mowic dokad jade, tylko sie pyta czy tak jak zawsze i drukuje bilet, a jak sie zagapie i nie nacisne przed swoim przystankiem to i tak zawsze mi sie zatrzymuje i czeka az sie zorientuje. Zawsze sie umiechnie i ponazeka na pogode - az milo sie o tkich ludziach mysli i chociazbym miala najgorszy dzien jaki mozna miec to i tak zawsze mam dla tego przemilego kierowcy usmiech :-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

galadriel

Post #8 Ocena: 0

2010-08-04 09:35:39 (14 lat temu)

galadriel

Posty: 14701

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

gladko sie to czyta, zgrabnie napisane,
brawo!
Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

amelka66

Post #9 Ocena: 0

2010-08-04 09:38:07 (14 lat temu)

amelka66

Posty: 679

Kobieta

Z nami od: 17-04-2010

Skąd: duzy pokoj

fajnie napisane :-]gratulacje dla autora :-]
W życiu chodzi o to, by być trochę niemożliwym :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

autor65

Post #10 Ocena: 0

2010-08-04 10:24:30 (14 lat temu)

autor65

Posty: 3853

Mężczyzna

Z nami od: 02-08-2010

Skąd: Portsmouth

dziekuje za dobre slowo, to mile
tak zajety jestem moim hobby ze koncze po midnajcie dzis wiec wklejam nastepne opowiadanie teraz troche przydlugawe
ale zycze milej lektury :)
człowiek się zmienia za ...granicą

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Strona 3 z 28 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ... 26 | 27 | 28 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,