MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Głosujemy na polskiego pilota

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 3 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

Str 3 z 4

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Kanonier30

Post #1 Ocena: 0

2017-09-20 23:51:51 (7 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Wiesz...moze dlatego, ze wojsko jest Ci znane z filmow lub ksiazek.
Zolnierzy walczacych dla wspolnej sprawy wyroznia sie w trakcie (lub po) dzialan zbrojnych poprzez awanse, odznaczenia. Podobnie, gdy wylaniamy najwybitniejsze postacie historyczne, z racji zaslug dla Narodu i Panstwa.

Stad inicjatywa bardzo trafna. Cieszyc sie trzeba, ze Telegraph zauwazyl chociaz jednego polskiego pilota, ktory - co wielce prawdopodobne - moze uzyskac wiecej glosow. Poza tym w ten sposob kultywuje sie historie,a takze swiadomosc, ze w RAF-ie podczas IIWW sluzyli nie tylko Brytyjczycy. Czyni to gazeta codzienna, a wiec wzbogaca swiadomosc Czytelnikow, ze w ogole byla Bitwa o Anglie, ze w RAF-ie (i nie tylko) sluzyli do konca wojny, a takze potem zolnierze z krajow sojuszniczych.
Kazda taka inicjatywa buduje tozsamosc, swiadomosc historyczna. Stawianie bezimiennych tablic w tym wypadku niczego nie wnosi.

Nie w tym rzecz, bo kazdy, znajacy historie ma szacunek dla wszystkich pilotow RAF, zolnierzy 2 Korpusu, Samodzielnej Brygady Spadochronowej, "pancerniakow" generala Maczka...

PS. Zapewniam Cie, ze zaden z towarzyszy broni polskiego pilota nie bylby zasdrosny lub mial pretensje. Wrecz przeciwnie - ten pilot symbolizuje w tym konkretnym plebiscycie caly wklad polskich sil powietrznych, i chyba Armii Polskiej w ogole, w walke w obronie Wielkiej Brytanii I pokonanie hitlerowskich Niemiec. Stad juz tyle oddanych glosow. Co jak widzisz stawia Cie na marginesie, bo glosujac na wszystkich, w rzeczywistosci nie glosujesz na nikogo...

[ Ostatnio edytowany przez: Kanonier30 20-09-2017 23:58 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

radzik77

Post #2 Ocena: 0

2017-09-20 23:59:14 (7 lat temu)

radzik77

Posty: n/a

Konto usunięte

Wiec należy o nich mowić, przybliżać życiorysy i osiągnięcia. Tylko w jakim celu wybierać najlepszego? Bo tak sie takie „konkursy” kojarzą przynajmniej dla mnie.

A w wojsku byłem tak nawiasem mówiąc.

EDIT
Zazwyczaj jestem w mniejszości ale juz sie do tego przyzwyczaiłem. Głosując na wszystkich, chciałem zaznaczyć, ze tak samo ważny jest ten który zestrzelił 1 nieprzyjacielski samolot jak i ten który zestrzelił ich kilkanaście. Tak samo ważny jest tez pilot, którego nikt nie wymienił, bo zginął w pierwszym starciu i nie zestrzelił żadnego. Utorował tym samym drogę innym, spośród ktorych teraz wybieramy najlepszego.

[ Ostatnio edytowany przez: radzik77 21-09-2017 00:10 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #3 Ocena: 0

2017-09-21 00:04:58 (7 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Medialnie...plebiscyt jest po prostu bardziej "przyswajalny". Doskonale rozumiem o co Ci chodzi...owe bezimienne tablice, glosowanie na kazdego. Tak, jasne, ale dla ludzi znajacych historie.

Wspolczesnie, w dobie komercji, wiekszym wydarzeniem jest kolejna seria I'Phone. Dzieki takim konkursom czesc osob (Brytyjczykow) po prostu pozna maly fragmencik wlasnej historii. Kto z nich czytalby zyciorysy? Opisy? Po dwoch zdaniach mieliby dosyc. Jesli historia przebija sie w codziennej gazecie -nawet w taki sposob - to ja sie osobiscie ciesze.

Zwlaszcza, ze pamiec zamiera coraz bardziej. Jak wiele osob nie wie nawet w ktorym roku miala miejsce Bitwa o Anglie? Jak wiec przyblizac Im zyciorysy owczesnych zolnierzy...? Sam powiedz...
*DONT_KNOW*

[ Ostatnio edytowany przez: Kanonier30 21-09-2017 00:08 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

radzik77

Post #4 Ocena: 0

2017-09-21 00:12:56 (7 lat temu)

radzik77

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2017-09-21 00:04:58, Kanonier30 napisał(a):
Medialnie...plebiscyt jest po prostu bardziej "przyswajalny". Doskonale rozumiem o co Ci chodzi...owe bezimienne tablice, glosowanie na kazdego. Tak, jasne, ale dla ludzi znajacych historie.

Wspolczesnie, w dobie komercji, wiekszym wydarzeniem jest kolejna seria I'Phone. Dzieki takim konkursom czesc osob (Brytyjczykow) po prostu pozna maly fragmencik wlasnej historii. Kto z nich czytalby zyciorysy? Opisy? Po dwoch zdaniach mieliby dosyc. Jesli historia przebija sie w codziennej gazecie -nawet w taki sposob - to ja sie osobiscie ciesze.

Zwlaszcza, ze pamiec zamiera coraz bardziej. Jak wiele osob nie wie nawet w ktorym roku miala miejsce Bitwa o Anglie? Jak wiec przyblizac Im zyciorysy owczesnych zolnierzy...? Sam powiedz...
*DONT_KNOW*

[ Ostatnio edytowany przez: <i>Kanonier30</i> 21-09-2017 00:08 ]




Tu musze przyznać, ze mądrze prawisz.

Jakos jednak dalej czuje niesmak.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

adamdrang

Post #5 Ocena: 0

2017-09-21 16:06:07 (7 lat temu)

adamdrang

Posty: 88

Mężczyzna

Z nami od: 05-11-2013

Skąd: Norfolk

mozna sie bylo spodziewac ze Polak nie wygra chocby nie wiem co, ale takie walki z ich strony jak dzisiaj? sprawdzcie I rozjasnijcie mi jesli sie mylé
"trzebać nam było szukać nowego wroga jak tu pod bokiem znalazł się stary?"

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

MrMaverick

Post #6 Ocena: 0

2017-09-21 19:16:27 (7 lat temu)

MrMaverick

Posty: 472

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 05-09-2017

Skąd: x

Cytat:

2017-09-21 16:06:07, adamdrang napisał(a):
mozna sie bylo spodziewac ze Polak nie wygra chocby nie wiem co, ale takie walki z ich strony jak dzisiaj? sprawdzcie I rozjasnijcie mi jesli sie mylé

Jack LaMotta to włoski bokser zwany "Wścieky Byk". :-]

Doczytaj kto prowadzi w kategorii Pilot Spitfire.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

adamdrang

Post #7 Ocena: 0

2017-09-21 20:52:26 (7 lat temu)

adamdrang

Posty: 88

Mężczyzna

Z nami od: 05-11-2013

Skąd: Norfolk

OK dzieki, jakas dodgy strona mi sie otworzyla
na razie 286k
"trzebać nam było szukać nowego wroga jak tu pod bokiem znalazł się stary?"

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AlmostFamous

Post #8 Ocena: 0

2017-09-22 03:00:46 (7 lat temu)

AlmostFamous

Posty: n/a

Konto usunięte

https://fakty.tvn24.pl/fakty-z-zagranicy,61/wybieraja-najlepszego-pilota-spitfire-a-na-prowadzeniu-polak,774947.html
Kto jest bez winy niech weźmie kamień i pierd... się nim w łeb... Niestety tacy nieomylni to powszedni chleb...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZlotaBabka

Post #9 Ocena: 0

2017-09-22 22:57:05 (7 lat temu)

ZlotaBabka

Posty: 123

Kobieta

Z nami od: 25-07-2017

Skąd: West Yorkshire

Licznik im sie q... zepsuł:-/

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

AlmostFamous

Post #10 Ocena: 0

2017-09-23 05:46:48 (7 lat temu)

AlmostFamous

Posty: n/a

Konto usunięte

Zwycięstwo :)

http://www.telegraph.co.uk/news/2017/09/21/polish-war-hero-leads-way-raf-campaign-find-best-spitfire-pilot/
Kto jest bez winy niech weźmie kamień i pierd... się nim w łeb... Niestety tacy nieomylni to powszedni chleb...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 3 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,