MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Jak długo się czeka na przyznanie Child Tax Credit i WTC?

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 15

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

eladudzia

Post #1 Ocena: 0

2007-10-28 11:22 (16 lat temu)

eladudzia

Posty: 265

Kobieta

Z nami od: 09-06-2007

Skąd: Grays

Pierwsze formularze mąż wysłał na początku czerwca. Gdzieś po miesiącu przysłano nam ponownie inne, nowe formularze do wypełnienia, w których należało podać mój NIN. Ja go w tym czasie niestety nie miałam więc odesłaliśmy je z pustymi rubrykami. Po kolejnym miesiącu zadzwonila pani, która przeprowadziła wywiad telefoniczny z moim mężem na mój temat. Poinformował ją, iż zajmuję się 3-letnią córką i córka nasza od września idzie do Pre-School (2,5h/3 razy w tyg.), więc nie jestem w stanie podjąć żadnej pracy , gdyż nie mamy z kim zostawić dziecka a i języka nie znam. Pani poinformowała męża, że instytucja umówi mnie na spotkanie z Jobcentre, gdzie przyznają mi NIN. Troszkę dłuo to trwało więc zatrudniłam się w Mc Donaldzie, pomimo iż nie znam języka, aby przyspieszyć spotkanie. Na spotkanie w Jobcentre czekałam tydzień od podjęcia pracy. Zaraz po tym dowiedzieliśmy się że zaszłam w ciążę więc porzuciłam pracę (pierwszą ciążę miałam zagrożoną i zapewne drugą też będę miała). Ogólnie pracowałam 3 tygodnie. Kiedy przyszedł mój długo oczekiwany NIN, wówczas mąż mój zadzwonił do instytucj przyznającej ChildTC i WTC i poinformował o moim numerze NI. Niestety, nie wystarczy tylko poinformowanie telefonicznie o uzyskanym NIN lecz muszą czekać, aż dostaną tę informację z Jobcentre. Nie wiemy jak długo trzeba będzie czekać na jakiekolwiek postępy w tej sprawie. Może ktoś by mi coś podpowiedział na ten temat, jak długo będziemy jeszcze czekać albo jak to przyspieszyć? Z góry dziękuję.
Ela

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

reivilo

Post #2 Ocena: 0

2007-10-28 14:53 (16 lat temu)

reivilo

Posty: 2314

Kobieta

Z nami od: 09-09-2007

Skąd: inąd

po pierwsze - na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi - ale jedno jest pewne - czeka sie ...i czeka ...i czeka
po druge uzyj wyszukiwarki i zobacysz jak sie czeka ...i ile pytan na ten temat juz bylo- nie jestes pierwsza
Ludzie myślcie ....to nie boli !!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

123siwa

Post #3 Ocena: 0

2007-10-28 15:25 (16 lat temu)

123siwa

Posty: 39

Z nami od: 30-06-2007

witam odnosnie do twojej sprawy ..... zanim dostaniesz Child Tax Credit upewnij sie ze jestes zarejestrowana w Home Offic ,ja mialam ten problem .Dostaje Child Tax Credit na moje dziecko przez 2 lata ostatnio dostalam pismo ze mam te pieniadze oddac poniewaz nie jestem zarejestrowana czujesz to? Dlatego nie popelnij takiego bledu jak ja i nie zapomnij o Home Office .pozdrawiam cie milego dnia

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

frelcia

Post #4 Ocena: 0

2007-10-28 19:52 (16 lat temu)

frelcia

Posty: 9482

Kobieta

Z nami od: 01-05-2007

Skąd: ~Skelmersdale~

Cytat:

2007-10-28 15:25, 123siwa napisał(a):
... Dlatego nie popelnij takiego bledu jak ja i nie zapomnij o Home Office...


Do czasu jak niepracowalas Elu, moglas spokojnie czekac na appointment z JCB. Natomiast teraz, ze przepracowalas trzy tygodnie moze to byc problem na spotkaniu, poniewaz przypuszczam, ze zapytaja sie o WRS.

Co do reszty, to faktycznie wiele razy bylo to na forum i nie ma konkretnej odpowiedzi na to pytanie, poniewaz kazdy przypadek jest indywidualny.

Pozdrawiam
:-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

czarodziej

Post #5 Ocena: 0

2007-10-28 20:04 (16 lat temu)

czarodziej

Posty: 136

Mężczyzna

Z nami od: 05-08-2007

Skąd: Oswestry

Job Centre Plus poinformuje Urząd o fakcie że taka rozmowa z Tobą się odbyła oraz że masz już nadany numer ale pomimo tego musisz uzbroić się w cierpliwość gdyż to może potrwać.Miałem podobną sytuację gdyż moja żona też zajmuje się dzieckiem które uczęszcza do przedszkola i czekaliśmy ponad pół roku aby sprawa została zamknięta.Ale nie martw się kasę Ci wyrównają więc będziesz miała niezły zastrzyk gotówki.;-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailNumer gadu-gadu

eladudzia

Post #6 Ocena: 0

2007-10-29 08:12 (16 lat temu)

eladudzia

Posty: 265

Kobieta

Z nami od: 09-06-2007

Skąd: Grays

W Mc Donaldzie przepracowałam 3 tygodnie i myślałam nad zrobieniem Home Office lecz odeszłam. Poza tym, miałam badzo mało godzin i to co zarobiłam musiałabym opłacić Home Office (90Ł). Przeraziła mnie wiadomość o tym, iż mogą później zarządać zwrotu wypłaconych taxów. Czy jest możliwość zrobienia Home Ofiice teraz, jak już nie pracuję?
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Ela

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

_Steve_

Post #7 Ocena: 0

2007-10-29 08:26 (16 lat temu)

_Steve_

Posty: 1164

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2007

Skąd: Luton

Teamt juz byl omawiany na forum. Do HO potrzebny jest Ci list od pracodwcy. Poza tym sam crtyfikat pozwolenia na prace WRS wydawany jest "na" danego pracodawce. Mysle, ze w HO zarejestrowac sie powinnas jak juz znajdziesz kolejna prace.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

eladudzia

Post #8 Ocena: 0

2007-10-29 10:51 (16 lat temu)

eladudzia

Posty: 265

Kobieta

Z nami od: 09-06-2007

Skąd: Grays

Obecnie jestem w ciąży, a za 3 może 4 lata chcemy powrócić do kraju. Tak więc nie będę miała okazji już pójść tutaj do pracy, gdyż będę zajmowała się przez ten czas swoimi dziećmi. Poza tym wiem, iż wielokrotnie takie tematy były poruszane na forach, aczkolwiek ja nie mam czasu na myszkowanie po stronkach i wyszukiwanie konkretnych odpowiedzi. Wolę zdecydowanie czas poświęcić swojemu dziecku niż spędzać go przed internetem. Dlatego więc napisałam ten temat na tym forum, gdyż łatwiej i szybciej mi wejść na swoje konto i odczytać wiadomości.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

stokesay

Post #9 Ocena: 0

2007-10-29 15:02 (16 lat temu)

stokesay

Posty: 3008

Mężczyzna

Z nami od: 30-05-2007

Skąd: Wellingborough

Rownie latwo i szybko jest wejsc na wyszukiwarke naszego forum i wstukac haslo niz czekac na odpowiedz;-) Poza tym dbamy o to by nasze forum bylo jasne i przejrzyste dla nowych uzytkownikow jak ty, ktorzy szukaja szybkiej i konkretnej odpowiedzi:-)My tez wolimy spedzac czas troszke milej niz w kolko przed monitorem odpowiadac na te same pytania
Pozdrawiam;-)
Wielu guru mówi, żeby unikać złego towarzystwa, póki się nie jest Mistrzem

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer gadu-gadu

ewkamarchewka

Post #10 Ocena: 0

2007-10-29 15:28 (16 lat temu)

ewkamarchewka

Posty: 8

Z nami od: 16-10-2007

nie chce Cie zmartwic ale ja czekalam trzy tygodnie na decyzje a pieniadze przyszly dokladnie tydzien pozniej(wszystkie benefity dostalm w przeciagu niespelna trzech miesiacy od dnia urodzin dziecka). Najdluzej chyba czeka sie na Child Benefit, tak bylo w moim przypadku bo czekalam prawie piec tygodni.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,