MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Rozwód, separacja i alimenty w UK

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 18

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

hogactwo

Post #1 Ocena: 0

2007-07-29 12:20 (17 lat temu)

hogactwo

Posty: 18

Z nami od: 10-08-2005

Skąd: Ely

Znajoma chce odejść od męża-alkoholika. Boi się o siebie i dziecko. Ale jak wygląda to technicznie?
1.Jeśli wyprowadzi sie od mężą, to już zyskuje status samotnej matki, czy też potrzebuje na to decyzji sądu (analogicznie: orzeczenie separacji w Polsce?). Wiadomo, niezbędne jej to do starania się m.in. o working tax credit na siebie i inne dodatki.
2. Jak wygląda proceura rozwodu. Na razie wolałaby jednak tego uniknąć, po prostu chce zwiać od pijaka. Jak na razie boi sie ciagania po sądach, bo nie zna języka i swoich praw. (Czyli wracamy do kwestii 1, czy samfakt wyprowadzenia się od męża jest już separacją?)
3. Alimenty na dziecko. Jak ich dochodzić? Ona pracuje w agencji pracy (temporary worker) zarabia grosze, sama se nie poradzi. Stary zarabia dużo lepiej. Jak z niego ściągnąć?
Sama z dzieckiem ze swojej pensji nie ma szans.

Jeśli ktoś zna temat, proszę o jakieś wskazówki. Jutro idę do CAB, ale nie wiem, czy dam radę wszystkio zrozumieć. Mój angielski jest daleki od doskonałości...
hogat

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

gocha_taunton

Post #2 Ocena: 0

2008-11-24 14:46:17 (15 lat temu)

gocha_taunton

Posty: 5

Kobieta

Z nami od: 07-07-2008

Skąd: taunton

nie wiem jak tu jest co do rozwodu,sama sie tym interesuje bo tez mnie to czeka,wczesniej dodatki bral moj maz,ja zadzwonilam do HM Revenue i poprosilam o tlumacza powiedzialam jaka jest sprawa i ze nie zyje z mezem(separacja)i wszystkie dodatki przeszly na mnie.Oczywiscie child i tax credyt przezucili na mnie w ciagu miesica a na rodzinne czekam nadal tzn 4 miesice i cisza...wiem tez ze samotna matka jak ma zasilki i jeszcze mieszka razem z mezem(bo nie ma gdzie isc,albo nie ma kasy)moze sie starac o szybki lokal z New charter albo z cansilu,zwlaszcza jak jest przesladowana przez meza-oczywiscie tego nie sprawdzalm wiec nie wiem na ile to jest prawda...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Post #3 Ocena: 0

2009-01-12 13:34:50 (15 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

anna69

Post #4 Ocena: 0

2009-01-12 13:43:18 (15 lat temu)

anna69

Posty: 6324

Kobieta

Z nami od: 06-08-2008

Skąd: W Yorkshire

Cytat:

2009-01-12 13:34:50, ania78 napisał(a):
Jestem w trudnej sytuacji, a mianowicie: moj maz spakowal swoje rzeczy i w nocy uciekl do Polski!!!!!!! Oczywiscie pod moja nieobecnosc.. no i zostalam sama z dzieckiem, 4letnia coreczka!! Rzucil prace, a wszystkie benefity byly na niego. Co w takiej sytuacji mam zrobic????? Zabral wszystkie pieniadze, benefity byly na jego konto, zabral mi wszystko... Mieszkanie mielismy z agencji, dostawalismy housing, ja nie pracowalam, coreczka chodzi do przedszkola. Za ten miesiac zaplacilam za mieszkanie, pozyczylam od znajomych..ale zbliza sie kolejny, na dodatek wiem, ze nie zglosil wyjazdu do Polski i nadal wplywaja benefity na jego konto. Gdzie mam zglosic, ze on wyjechal, zeby przepisali benefity na mnie??


zadzwon na infolinie benefitow i powiedz jak wyglada sprawa. Wiem ze o tax credit to jesli nie pracowalas to tylko mozesz go przerwac zeby nie dostawal on, o chb to on sam musi sie zwrcic o przerwanie wylacania, ale jesli to nie idzie na dzecko to moga mu zawiesic ale nie przepisza tych rzeczy na ciebie. Chousing benefit powinnas spokojnie dostac na siebie, po prostu przepiasza go, tak samo z council tax benefit. zglaszasz ze on tu juz nie mieszka tylko ty i tle. A..ale z housing ben umowa musi byc na ciebie i od daty przepisania na ciebie umowy zaczna ci wyplacac ten zasilek...
reszta bedzie ci sie naleazla dopieor jak podejmiesz prace...jest fajny temat o tym na formu...jeszce dizs byly na nim posty...o odejsciu od meza..poczytaj sobie tam...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Post #5 Ocena: 0

2009-01-12 13:48:40 (15 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

evasta4

Post #6 Ocena: 0

2009-01-12 13:57:33 (15 lat temu)

evasta4

Posty: 1948

Kobieta

Z nami od: 12-06-2008

Skąd: Hampshire

Witaj
Oczywiscie pierwsze co dzwon na infolinie,wszystko powiedz-dlaczego on ma bezprawnie dostawac pieniadze,ktore mu sie z reszta nie naleza? Mysle,ze dostaniesz pomoc jakas od panstwa,nie wierze,ze ttylko zawiesza jemu wyplaty,cos na pewno dostaniesz.
A zmieniajac temat-czy mowil cos wczesniej ze chce Was zostawic?Czulas ze cos jest nie tak?
"(...)Ślubujesz mi uśmiech przy porannej kawie,parasol w deszczu i stokrotki na wiosnę(...)".

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #7 Ocena: 0

2009-01-12 14:15:40 (15 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

evasta4

Post #8 Ocena: 0

2009-01-12 14:18:20 (15 lat temu)

evasta4

Posty: 1948

Kobieta

Z nami od: 12-06-2008

Skąd: Hampshire

Ania jasne zakladaj dzialalnosc zatem.Mozesz ja zarejestrowac do 3mcy wstecz.Moj maz jest self employed i mamy benefity.Warunkiem jest chyba pracowanie 30godz tygodniowo do tej wyzszej stawki.
A mialabys gdzie sprzatac?Teraz u nas w okolicy jest fatalnie z praca,malo zlecen.Ale zalatwiaj juz to!Oglos sie tez w gazecie!
"(...)Ślubujesz mi uśmiech przy porannej kawie,parasol w deszczu i stokrotki na wiosnę(...)".

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

evasta4

Post #9 Ocena: 0

2009-01-12 14:21:17 (15 lat temu)

evasta4

Posty: 1948

Kobieta

Z nami od: 12-06-2008

Skąd: Hampshire

nr na infolinie do taxow-08453003900,jak kasa byla na niego moga nie chciec z toba rozmawiac,dlatego od razu im powiedz w czym rzecz.
Infolinia do child benefit-tez dzwon-08453021454
Jest polski tlumacz,popros o Polish translater

[ Ostatnio edytowany przez: evasta4 12-01-2009 14:22 ]

"(...)Ślubujesz mi uśmiech przy porannej kawie,parasol w deszczu i stokrotki na wiosnę(...)".

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #10 Ocena: 0

2009-01-12 14:24:41 (15 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,