MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 15

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

dagon666

Post #1 Ocena: 0

2022-06-26 11:21:24 (2 lata temu)

dagon666

Posty: n/a

Konto usunięte

Jak to jest z polskim prawem jazdy w praktyce? Jestem rezydentem UK dobrych pare lat. Wg tej strony https://www.gov.uk/driving-nongb-licence nie musze wymieniac prawka bo uprawnienia nabylem w Polsce. Czy roznice w kwocie ubezpieczenia sa diametralnie wieksze w przypadku polskiego prawka?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

stanislawski

Post #2 Ocena: 0

2022-06-26 12:55:18 (2 lata temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

Żadnych.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Kanonier39

Post #3 Ocena: -1

2022-06-27 13:33:46 (2 lata temu)

Kanonier39

Posty: 111

Mężczyzna

Z nami od: 11-08-2021

Skąd: Liverpool

Cytat:

2022-06-26 11:21:24, dagon666 napisał(a):
Jak to jest z polskim prawem jazdy w praktyce? Jestem rezydentem UK dobrych pare lat. Wg tej strony <a href="https://www.gov.uk/driving-nongb-licence" target="_blank" target="_new">https://www.gov.uk/driving-nongb-licence</a> nie musze wymieniac prawka bo uprawnienia nabylem w Polsce. Czy roznice w kwocie ubezpieczenia sa diametralnie wieksze w przypadku polskiego prawka?


Według tejże strony - przywołanej - masz obowiązek wymienić prawo jazdy na brytyjskie. To, że tłumy rodaków mają to w dupie, to nie oznacza, że prawo UK nie obowiązuje. Dziękuję.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #4 Ocena: +1

2022-06-27 14:26:19 (2 lata temu)

Richmond

Posty: 28851

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Nie przeszedles przez test. W przypadku prawa jazdy z PL:

"You can drive in Great Britain on your full, valid driving licence

You can exchange your EU licence for a GB licence if you wish to - - for example, if you need a GB licence for your job. You do not have to retake your test to do so.

Driving over the age of 70

If you were younger than 67 when you became a resident, you can drive on your EU licence until you’re 70.

If you were 67 or older when you became a resident, you can drive on your EU licence for 3 years after that point.

You can exchange your EU licence for a GB licence when you cannot drive on it anymore."
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

tomaszzet

Post #5 Ocena: 0

2022-07-01 10:22:27 (2 lata temu)

tomaszzet

Posty: 7966

Mężczyzna

Z nami od: 09-05-2010

Skąd: South Yorkshire

Nie znam angielskiego tak, jak bym chciał, ale to, co wyczytałem na wspomnianej www, zgadza się z tym , co dvla mi napisało.
Nie opieraj się na legendach żyjących wśród rodaków. Oni nie wiedzą lepiej niż gov uk
Cytat:


2022-06-27 13:33:46, Kanonier39 napisał(a):
Cytat:

Według tejże strony - przywołanej - masz obowiązek wymienić prawo jazdy na brytyjskie. To, że tłumy rodaków mają to w dupie, to nie oznacza, że prawo UK nie obowiązuje. Dziękuję.
Polityczny inaczej

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Maat17

Post #6 Ocena: 0

2022-07-01 11:21:16 (2 lata temu)

Maat17

Posty: 5846

Kobieta

Z nami od: 18-02-2021

Skąd: New Kingdom

A co napisalo ?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

dagon666

Post #7 Ocena: 0

2022-07-02 22:46:30 (2 lata temu)

dagon666

Posty: n/a

Konto usunięte

Nie wiem czym sie ludzilem myslac, ze tym razem uzyskam jakiekolwiek uzyteczne informacje na tym forum.

> Nie musze wymieniac prawa jazdy

To zdanie twierdzace a nie pytanie. Bardziej interesowaly mnie kwestie roznicy w kwocie ubezpieczenia. Po czym jeden geniusz odpisuje, ze nie zrobilem testu (a jak mam Ci wyslac wyniki, chcesz moje cookies na maila?), drugi opowiada jakies urban legend a trzeci, ze nie zna angielskiego ale dlva mu napisalo... (w ogole zrozumiales co Ci napisali, jezeli nie znasz angielskiego?)...

Nie mam sily. Wy ludzie jednak sie nie zmieniacie. Nara. Czekam na bana. Cheers.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

tomaszzet

Post #8 Ocena: 0

2022-07-04 01:40:17 (2 lata temu)

tomaszzet

Posty: 7966

Mężczyzna

Z nami od: 09-05-2010

Skąd: South Yorkshire

Widzisz. Gdybym nie rozumiał co mi napisali, to z pewnością również pytałbym jak Ty.
Gdy przeszukasz forum, to znajdziesz kilka postów odnoszących się do Twojej niewiedzy
Cytat:

2022-07-02 22:46:30, dagon666 napisał(a):
Nie wiem czym sie ludzilem myslac, ze tym razem uzyskam jakiekolwiek uzyteczne informacje na tym forum.

> Nie musze wymieniac prawa jazdy

To zdanie twierdzace a nie pytanie. Bardziej interesowaly mnie kwestie roznicy w kwocie ubezpieczenia. Po czym jeden geniusz odpisuje, ze nie zrobilem testu (a jak mam Ci wyslac wyniki, chcesz moje cookies na maila?), drugi opowiada jakies urban legend a trzeci, ze nie zna angielskiego ale dlva mu napisalo... (w ogole zrozumiales co Ci napisali, jezeli nie znasz angielskiego?)...

Nie mam sily. Wy ludzie jednak sie nie zmieniacie. Nara. Czekam na bana. Cheers.
Polityczny inaczej

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

niebieskieucho

Post #9 Ocena: 0

2022-07-26 17:02:26 (2 lata temu)

niebieskieucho

Posty: 2443

Mężczyzna

Z nami od: 24-11-2008

Skąd: Folkestone

Gdyby kiedyś ktoś decydował się na powrót i chciał odzyskać polskie prawo jazdy, to na dzień dzisiejszy obowiązują, takie oto formalności, o których dowiadywałem się wraz z każdym podejściem - a było ich już trzy.
1. odrzut, bo zdjęcie nie było na wprost.
2. odrzut, bo starałem się o wtórnik, a w ewidencji mieli angielskie. Ponadto, chcieli zaświadczenie, że jeździłem autem ubezpieczonym.
3. odrzut, bo prawo jazdy nie jest z kraju UE i musi być przetłumaczone. Na pytanie czy dokument potwierdzający ubezpieczenie auta i bezszkodową jazdę, też musi być przetłumaczony, inna odrzekła, że nie nie ma wymogu przedkładania takiego dokumentu, natomiast jest konieczność podania numeru NIN (!), żeby (rzekomo?) mogli sprawdzić moje brytyjskie prawo jazdy.
Z takim oto cyrkiem trzeba się liczyć, gdyby ktoś miał zamiar ubiegać się o wydanie polskiego.
Bierz sprawy w swoje ręce... i w nogi

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer Skype

tesstickle

Post #10 Ocena: 0

2022-07-26 17:36:15 (2 lata temu)

tesstickle

Posty: 4133

Mężczyzna

Z nami od: 19-01-2020

Skąd: Dolna szuflada

Cytat:

2022-07-26 17:02:26, niebieskieucho napisał(a):
Gdyby kiedyś ktoś decydował się na powrót i chciał odzyskać polskie prawo jazdy, to na dzień dzisiejszy obowiązują, takie oto formalności,...


No niezłe jaja.
A gdyby zgłosić utratę dokumentu i wtedy wystąpić o wtórnik?

(no i co ma jazda ubezpieczonym samochodem do prawka?)
- Jurandzie, powiedziałeś, żebym wydał wszystkie pieniądze, bo umrę w maju. A mamy wrzesień. - Ale pieniądze wydałeś? - Tak - Czasem moje przepowiednie sprawdzają się tylko w połowie

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,