MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 11 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 9 | 10 | 11 ] - Skocz do strony

Postów: 105

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

xxxx1234

Post #1 Ocena: 0

2020-11-16 19:58:21 (3 lata temu)

xxxx1234

Posty: 691

Mężczyzna

Z nami od: 27-03-2020

Skąd: ...

Na wstępie przepraszam za założenie nowego tematu, ale nie mogę nigdzie znaleźć poprzedniego, a wiem, że toczyła się dyskusja na temat Revoluta przy okazji przelewów do Polski.

Od jakiegoś tygodnia mam problemy z revolutem. Około 10 dni temu zrobiłem przelew na 50 dolarów wszystko przeszło bezproblemowo, ale to była tylko próba ponieważ kolejny przelew miał być na bardzo dużą kwotę i chciałem sprawdzić czy wszystkie dane są prawidłowe itd.. Ten drugi przelew miał być zrealizowany w przeciągu 24 godzin trwało to około 36 i tylko dlatego, że zacząłem pisać na czacie na którym ktoś się ze mną skontaktował po 5 godzinach.
Pomyślałem zdarza się w końcu nigdy wcześniej mnie nie zawiedli. W czwartek wieczorem zrobiłem kolejny przelew do innego odbiorcy na kwotę 2000 euro miał być w piątek na koncie mamy poniedziałek 19:45 a mój przelew jest ciągle "przetwarzany", a ja od 3 godzin czekam na rozmowę z konsultantem, a płacę za plan premium, w którym mam "piorytetową pomoc techniczną. :-U

Czy ktoś z Was miał w ostatnim czasie podobne problemy z Revolutem?
Czy może polecić jakąś alternatywę do robienia przelewów między narodowych?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

tesstickle

Post #2 Ocena: 0

2020-11-16 20:32:34 (3 lata temu)

tesstickle

Posty: 4133

Mężczyzna

Z nami od: 19-01-2020

Skąd: Dolna szuflada

Cytat:

2020-11-16 19:58:21, xxxx1234 napisał(a):
... a płacę za plan premium, w którym mam "piorytetową pomoc techniczną. :-U


Obawiam się że płacisz nie za szybkość obsługi tylko za to że wogóle ktoś będzie chciał z tobą gadać.:-8
- Jurandzie, powiedziałeś, żebym wydał wszystkie pieniądze, bo umrę w maju. A mamy wrzesień. - Ale pieniądze wydałeś? - Tak - Czasem moje przepowiednie sprawdzają się tylko w połowie

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Misia13

Post #3 Ocena: 0

2020-11-16 20:46:53 (3 lata temu)

Misia13

Posty: n/a

Konto usunięte

"Automated suspension of account"... pisze w Wikipedia.


Revolut ma tylko 5 lat.

[ Ostatnio edytowany przez: Misia13 16-11-2020 21:13 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #4 Ocena: 0

2020-11-16 21:01:00 (3 lata temu)

karjo1

Posty: 20614

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Revolut z rosyjskim backgroundem, super bezpieczne transakcje ;).

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

camilius

Post #5 Ocena: 0

2020-11-16 21:36:09 (3 lata temu)

camilius

Posty: 646

Mężczyzna

Z nami od: 23-08-2015

Skąd: Nottingham

Osobiście nie miałem i nie będę miał okazji korzystać z ich "usług"... W ub.roku kolega z pracy miał podobny problem z Revoult przy przelewie zaliczki na dom wakacyjny na Majorce.Pieniądze ( ok.400 euro) "przelewały" się 8 dni roboczych i jedynie wyrozumiałość i cierpliwość wynajmującego pozwoliła mu ostatecznie na sfinalizowanie przelewu...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

xxxx1234

Post #6 Ocena: 0

2020-11-16 22:16:51 (3 lata temu)

xxxx1234

Posty: 691

Mężczyzna

Z nami od: 27-03-2020

Skąd: ...

Cytat:

2020-11-16 21:01:00, karjo1 napisał(a):
Revolut z rosyjskim backgroundem, super bezpieczne transakcje ;).


Krajo dlaczego uważasz, że jeśli coś jest rosyjskie to musi być złe? Ja np. bardziej sobie cenie gwarancję litewskiego banku centralnego (które ma revolut) niż np. polskiego bankowego funduszu gwarancyjnego, a to dlatego że Litwa ma euro i w razie zagrozenia serią bankructw banków komercyjnych na Litwie EBC będzie tak długo drukował euro aż uspokoi sytuację,
Tak samo mam w swoim portwelu akcje Gazpromu, które uważam za bezpieczniejszą inwestycję jak amerykańskiego Exxon mobile (dwaj giganci z tej samej branży) mam inne podejście jeśli coś jest rosyjskie, ukraińskie itd... To nie znaczy, że musi być gorsze od niemieckiego czy amerykańskiego.

Bardziej w moim pytaniu chodziło o to czy ktoś w ostatnim czasie też ma takie problemy jeśli chodzi o terminy przelewów zazwyczaj wszystko było realizowane w kilka godzin.
Sytuacja się wyjaśniła to moja wina przez przypadek zrobiłem przelew w złej walucie dtlatego tak długo trwała weryfikacja i ostatecznie przelew został odrzucony.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

daavid

Post #7 Ocena: 0

2020-11-16 23:57:30 (3 lata temu)

daavid

Posty: 5730

Mężczyzna

Z nami od: 12-03-2007

Skąd: Birmingham

Oni mają chyba 14 dni na a zwrot pieniędzy. Z jakiegoś powodu transakcja została zablokowana. Ja zawsze zabezpieczam się w ten sposób, że przelewy dzielę na mniejsze.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #8 Ocena: 0

2020-11-17 14:50:20 (3 lata temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

@xxxx1234 każdy orze, jak może. Zatem gospodaruje swoimi finansami, jak najlepiej potrafi. Nie mnie oceniać i dawać rady.
Natomiast historia bankowości ostatnich dwóch dekad pokazuje, że nie ma prostych przepisów na osiąganie znacznych zysków przy obracaniu gotówką, zwłaszcza dostępną dla przeciętnych śmiertelników. Krachy i bankructwo zaliczali najwięksi, jak Lehman Brothers Holdings Inc, a nawet kraje - Islandia.

Warto zawsze kierować się zdrowym rozsądkiem, chyba że ryzyko jest na tyle ekscytujące, że jesteśmy gotowi postawić cały majątek na szali. Nigdy nie było i nie będzie cudownych aplikacji, kart, kont, które pozwoliłby na to, aby z zainwestowanego czy zdeponowanego tysiąca dolarów, euro czy funtów rodził się co roku 'wypasiony Mercedes'. Nie istnieje też metoda ratowania bankowych bankrutów - również w strefie euro - poprzez nieustanne drukowanie pieniądza. Rynku na dłuższą metę nie da się oszukać. Pieniądz ma wartość dopóki ma gwarancję pokrycia np. -jak kiedyś bywało- w metalach szlachetnych, jak złoto. Inaczej wydrukowany banknot będzie miał wartość materiału, na którym powstał. Nic więcej.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

tomaszzet

Post #9 Ocena: 0

2020-11-17 16:47:06 (3 lata temu)

tomaszzet

Posty: 7966

Mężczyzna

Z nami od: 09-05-2010

Skąd: South Yorkshire

Dlaczego nie bank stacjonarny, tylko Revolut?

Też go mam, ale używam do małych kwot.

Większe pieniądze idą ze stacjonarnego.

Większy koszt?
Dla mnie jest on wart świętego spokoju.
Polityczny inaczej

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

xxxx1234

Post #10 Ocena: 0

2020-11-17 17:08:59 (3 lata temu)

xxxx1234

Posty: 691

Mężczyzna

Z nami od: 27-03-2020

Skąd: ...

Kanonier30 ja się z Tobą w 100% zgadzam, żeby nie było ja nie jestem zwolennikiem drukowania pieniądza(ukrytego pod ładnym hasłem stymulowanie gospodarki), a wręcz na odwrót. W mojej wypowiedzi chodziło tylko o porównanie kto ma większe, możliwości EBC czy polski bankowy fundusz gwarancyjny. Ja sobie zdaję z tego sprawę, że każdy bank, spółka, broker, itd... mogą zbankrutować i niestety nie ma takich inwestycji, żeby dały 100% zysku w rok ja jestem tego świadomy. Dlatego mój portfel jest zdywersyfikowany nie mam 100% oszczędności zapakowanych w gazprom (w który bardzo wierzę). Mam akcje mam krypto, mam metale szlachetne część w ETF-a w pełni zabezpieczonych metalem fizycznym (są tylko dwa na świecie Sprott i ZBK), który daje mi dobrą płynność, ale część metalu trzymam w formie fizycznej poza systemem tak żeby mieć do niego dostęp w każdej chwili.
Gotówka stanowi bardzo mały % moich oszczędności raptem na kilka miesięcy życia (no chyba, że akuratnie sprzedam jakieś, akcje i szukam okazji) ponieważ nie wierzę w pieniądz papierowy bez pokrycia.
Co do pokrycia w złocie to było tak jeszcze jakieś 50 lat temu, a kiedyś kiedyś samo złoto było pieniądzem, a papierowy zamiennik powstał tylko ze względu na łatwość w użytku i miał być wymienialny na złoto po stałym kursie niestety nie udało się. Ja osobiście jestem zwolennikiem powiązania pieniądza ze złotem, ale w dobie życia ponad stan jest to raczej nierealne.
Kanonier a co myślisz o krypto walutach? Mówi się o nich, że to złoto XXI wieku ponieważ one nie będą kreowane w nieskończoność ma ich być w obiegu tylko określona ilość jak dla mnie super plan, ale moim zdaniem tak będzie tylko przez jakiś czas później bankierzy i politycy położą na tym swoje "brudne łapy" i skończy się tak jak powiązanie papierowych walut po stałym kursie ze złotem.

Tomaszzet, a jaka jest różnica pomiędzy bankiem stacjonarnym a Revolutem?
Ja wiem, że ludzie czują się bezpiecznie bo mogą tam pójść porozmawiać twarzą w twarz z inną osobą.
Wiesz co się stało na Cyprze kilka lat temu? Zostały ludziom zgodnie z prawem ukradzione (bo inaczej tego nie można nazwać) depozyty powyżej 100tyś euro, a w tym czasie banki stacjonarne zostały zamknięte.
Jeśli chodzi o revoluta jest to dla mnie wygodne i o to tutaj chodzi.

[ Ostatnio edytowany przez: xxxx1234 17-11-2020 17:19 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Strona 1 z 11 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 9 | 10 | 11 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,