MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Ulokowanie dużych pieniedzy.

 

Postów: 1

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

kamkam123

Post #1 Ocena: 0

2020-04-25 18:44:38 (4 lata temu)

kamkam123

Posty: 4

Mężczyzna

Z nami od: 22-10-2019

Skąd: Prescot

Witam,

Może ktoś "siedzi" w temacie i mi pomoże.

Wiec za pare dni wejde w posiadanie dużej sumy pieniędzy (100k funtów) i nie wiem na jakie konto je wrzucić.

Jak myślicie trzymać je na zwykłym koncie bankowym czy na jakimś koncie saving? Czytałem troche o kontach, ale nie wiem które najlepsze i troche ich nie rozumiem.

Zależy mi, żeby to nie było coś w stylu lokaty w takim sensie, że chce mieć dostęp do pieniędzy w każdej chwili idąc do banku i wypłacajac np. cześc lub całą sume pieniędzy.

I jeszcze jedna ważna sprawa...czy jeżeli wpłynie tak duży przelew na moje konto to czy musze od tego zapłacić podatek czy coś w tym stylu?

Licze na Wasze doradzctwo *THUMBS UP*

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kaktusak

Post #2 Ocena: 0

2020-04-25 19:50:02 (4 lata temu)

kaktusak

Posty: 260

Mężczyzna

Z nami od: 11-03-2019

Skąd: Manchester

Sam operowalem ostatnio (depozyt na dom) wiekszymi kwotami miedzy kontami (chodz ponizej 100k) wiec kilka rad:
Na zwyklych kontach masz ochrone do 85k£ funtow (w bankach dzialajacych pod jedna licencja) wiec moglbys podzielic to na 85k i 15k chodz nie mysle zeby sie jakis bank kwalifikowal do upadku wiec mozesz trzymac razem ta kwote.
Oprocentowanie niestety marne wszedzie, i bedzie jeszcze gorzej, z kont z latwym otwarciem/dostepem zeby kilka funtow uroslo do Marcus (branch Goldman Sachs, czyli jednego z najwiekszych bankow inwest. w US wiec raczej bezpieczne:) daje chyba 1.2% w tym momencie, do 250k wplat. Nie mozesz isc do banku bo nie maja oddzialu zreszta nikt ci nie wyplaci/wplaci 100k w banknotach, jesli te pieniadze masz na koncie to zwyklu przelew do Marcus (sprawdz dzienne limity przelewow, ja odkrylem ze potrafia byc mniejsze niz w pl, musialem isc do oddzialu Lloydsa (max przelew online 20?) dla wiekszego, nie da rady online), z Marcus mozesz przelac online bodajrze 25k, powyzej trzeba zadzwonic ale robia to od razu.
Nikt sie nie pytal skad pieniadze przy przelewach (chodz nie bylo to 100k), poza dociekaniami prawnikow przy depozycie ale to inna sprawa. Podatek to nie od przelewow, placisz potencjalnie przy powstaniu dochodu ale to juz zalezy skad masz te pieniadze (zgaduje ze nie znalazles ich na ulicy?:)

[ Ostatnio edytowany przez: kaktusak 25-04-2020 19:50 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,