MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

 

Postów: 4

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

dayrider

Post #1 Ocena: 0

2020-03-27 19:33:15 (4 lata temu)

dayrider

Posty: 21

Mężczyzna

Z nami od: 04-04-2009

Skąd: Londyn

heloł. Kiedy polski bank pyta czy jestes rezydentem podatkowym PL nie, czy jesteś rezydentem podatkowym innego kraju tak UK, podaj NIP to co poeta ma na mysli? Chyba nie NIN tajny /pofny, ktorego nie mam zamiaru nikomu w Polsce podawać. W sumie czy NIN jest NIPem też mam watpliwości.


karpia kijem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

PannaZMokraGlow

Post #2 Ocena: 0

2020-03-27 22:27:01 (4 lata temu)

PannaZMokraGlowa

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2020-03-27 19:33:15, dayrider napisał(a):
heloł. Kiedy polski bank pyta czy jestes rezydentem podatkowym PL nie, czy jesteś rezydentem podatkowym innego kraju tak UK, podaj NIP to co poeta ma na mysli? Chyba nie NIN tajny /pofny, ktorego nie mam zamiaru nikomu w Polsce podawać. W sumie czy NIN jest NIPem też mam watpliwości.


karpia kijem.


Chodzi o numer wedlug ktorego identyfikuje Cie tutejsza Skarbowka (HMRC), czyli wlasnie NIN.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

dayrider

Post #3 Ocena: 0

2020-03-29 13:22:48 (4 lata temu)

dayrider

Posty: 21

Mężczyzna

Z nami od: 04-04-2009

Skąd: Londyn

ok. znalazłem takie coś

The National Insurance number is a number used in the United Kingdom in the administration of the National Insurance or social security system. It is also used for some purposes in the UK tax system.

However, the NI number is not used universally as a tax identification number. Taxpayers who need to file a tax return are given a different number, a Unique Taxpayer Reference (UTR), which is used as a reference number in the self-assessment tax system.


W każdym razie nie mam zamiaru go podawać nikomu online tymbardziej w PL.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Emeryt56

Post #4 Ocena: 0

2020-03-29 13:42:50 (4 lata temu)

Emeryt56

Posty: 1660

Mężczyzna

Z nami od: 15-01-2018

Skąd: Montreal (Bristol)

Cytat:

2020-03-27 19:33:15, dayrider napisał(a):
heloł. Kiedy polski bank pyta czy jestes rezydentem podatkowym PL nie, czy jesteś rezydentem podatkowym innego kraju tak UK, podaj NIP to co poeta ma na mysli? Chyba nie NIN tajny /pofny, ktorego nie mam zamiaru nikomu w Polsce podawać. W sumie czy NIN jest NIPem też mam watpliwości.


karpia kijem.

Jeśli w banku w PL deklarujesz że nie jesteś podatnikiem w PL a jesteś podatnikiem w UK to chyba jest logiczne że chcą nr NIN aby wiedzieć do jakiego urzędu podatkowego wysyłać odpowiednie "raporty".
To tak w ramach "uszczelnienia" systemu podatkowego.

[ Ostatnio edytowany przez: Emeryt56 29-03-2020 13:44 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

dayrider

Post #5 Ocena: 0

2020-03-29 22:20:50 (4 lata temu)

dayrider

Posty: 21

Mężczyzna

Z nami od: 04-04-2009

Skąd: Londyn

oj błąd. Masz dobre oko :) Pierwsze pytanie banku brzmi "Czy jestes rezydentem podatkowym USA" nie. O Polske nie pytają i nic nie wiedzą z mojego oświadczenia. W porządnym banku powinni wiedzieć, że w UK jest NIN i że się go nie podaje nikomu. Nie sądzę też, że jakieś raporty wędrują do Anglii.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,