MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Ubezpieczenie dla nowego kierowcy / zawód

 

Postów: 8

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Goblin1

Post #1 Ocena: 0

2019-11-28 17:06:00 (4 lata temu)

Goblin1

Posty: 18

Mężczyzna

Z nami od: 27-09-2016

Skąd: Brighton

Cześć.
Po długich poszukiwaniach firmy ubezpieczeniowej zdecydowałem się na Marmalade. Mimo tego że większość osób odradzało mi black boxa to bardzo ciężko jest znaleźć ubezpieczenie dla nowego kierowcy, które nie przekraczałoby 3000 funtów rocznie, w ratach miesięcznych.
Jest sporo czynników które znacznie zawyżają ubezpieczenie, i własnie o nie chciałbym was zapytać.

Ile mil rocznie:
Na samych milach jakie rocznie się robi można zaoszczędzić nawet 300 funtów. Zwykle znajomi wpisują nie więcej niż 5k, jednak z black boksem mogłoby trochę podpadać*DONT_KNOW*.
Czy wiecie jak to mniej więcej działa? Czy lepiej wpisać na zapas 15k, czy przykładowo jeśli wpiszę 10k a wyjeżdżę 12k to nic się nie stanie?

Drugą sprawą jest zawód:
Na zawodzie można zaoszczędzić kolejne 300 funtów.
Ja byłem porterem w prywatnej szkole parę dobrych lat, jednak teraz pracuje w fabryce. Zastanawiam się czy oni w jakiś sposób to sprawdzą, że jeżdżę codziennie do Amazona a nie Collegu..? To różnica 170 funtów także sami wiecie:-M].

Pytam dlatego że większość kierowców których znam, podaje takie dane żeby wbiło im jak najmniejszy insurance i mimo tego że jeżdżą od lat, mają wypadki i tak dalej, to insurance nigdy do tego się nie przyczepił.
Jednak ja z black boxem mam jednak małe obawy.

Jak uważacie drodzy forumowicze?;)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #2 Ocena: 0

2019-11-28 22:01:35 (4 lata temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Decydujesz sie na narzedzie inwigilujace kazda przejechana mile i chcesz jeszcze oszukiwac przy tym?

Jak tylko cos bedzie nie tak, to anuluja Ci polise i kolejne ubezpieczenie bedzie kosztowac wiecej, bo bedziesz musial to deklarowac.

Twoich znajomych nie zlapali za reke, ale jak dojdzie do wypadku, to ubezpieczalnia moze ich przeswietlic i nagle okaze sie, ze ich polisy zostana uniewaznione.

Nie rob sobie pod górkę na początku zycia kierowcy, bo bedziesz placil za to slono latami.

Co do ilości mil rocznie, podaj przewidywane, zawsze mozesz zmienic na wiecej lub mniej w trakcie trwania polisy.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Goblin1

Post #3 Ocena: 0

2019-11-28 23:08:47 (4 lata temu)

Goblin1

Posty: 18

Mężczyzna

Z nami od: 27-09-2016

Skąd: Brighton

Dzięki za dobre rady;).

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #4 Ocena: 0

2019-11-28 23:23:36 (4 lata temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Mi dziś zaproponowali ubezpieczenie na londyńską taksówkę za 2650 funtów za rok , pierwszy rok ubezpieczenie tego typu na siebie , nie dużo patrząc na wartość pojazdu , ale jest wymóg zamontowania kamery rejestrującej ruch przed samochodem , koszt £48 sami przyjeżdżają i montują , może nie duży koszt ale jak to ich wymóg to chyba sami powinni za to zapłacić

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #5 Ocena: 0

2019-11-29 07:00:26 (4 lata temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Generalnie wartosc nie jest decydujacym czynnikiem w koszcie ubezpieczenia. W przypadku taksowki jest to duzy przebieg i ryzyko stluczki w ruchu miejskim.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #6 Ocena: 0

2019-11-29 08:13:22 (4 lata temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #7 Ocena: 0

2019-11-29 09:00:14 (4 lata temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Siostrzeniec (23 lata) wybierając ofertę, zagapił się i zamówił ze skrzynką. Zadzwonił do firmy i okazało się, że bez skrzynki 90 funtów na rok drożej, to skrzynke odwołał. Za rok niecałe 1500 funtów.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Emeryt56

Post #8 Ocena: 0

2019-11-29 15:45:32 (4 lata temu)

Emeryt56

Posty: 1660

Mężczyzna

Z nami od: 15-01-2018

Skąd: Montreal (Bristol)

Cytat:

2019-11-28 17:06:00, Goblin1 napisał(a):
dla nowego kierowcy, które nie przekraczałoby 3000 funtów rocznie, w ratach miesięcznych.


Jak uważacie drodzy forumowicze?;)

Zastanawiam się czy to norma takie stawki czy to Ty masz jakieś problemy lub nie szukasz gdzie trzeba.
Co prawda nic nie ubezpieczam w UK ale mam dwa nowe (2019) samochody (Honda CR-V)na Leasing w Montrealu, pełne ubezpieczenie.
Jedno jest ubezpieczone na 2 kierowców tj na mnie (ponad 60 lat) i na córkę (40 lat). Płacę rocznie $509CA (296GBP ).
Drugi taki sam, pełne ubezpieczenie też na 2 kierowców tj na mnie i drugą córkę (24 lata).Płacę rocznie $733 CA (427 GBP).

Tutaj aby duże nie płacić początkujący młodzi kierowcy kupują stare auta (10-15 lat) za $500-1000 i wykupują ubezpieczenie tz "jednostronne"> jak wypadek z własnej winy to muszą naprawiać z własnej kieszeni a drugiej "stronie" ubezpieczenie pokrywa.

Jak wypadek nie z własnej winy to ubezpieczenie drugiej strony pokrywa.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #9 Ocena: 0

2019-11-29 15:52:25 (4 lata temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Nie ma co porownywac starszego kierowcy z Kanady, do mlodego w UK.
Polisa za £2000 rocznie i wiecej dla mlodego kierowcy nie jest niczym nadzwyczajnym.

Black Box jest dobry dla przecietnego mlodego kierowcy, ktory nie smiga caly czas po autradzie i w nocy. Jezdzenie po zmroku znacznie podwyzsza polise i firmy generalnie tego nie lubia.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,