MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Settled status aplikacja

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 29 z 46 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 28 | 29 | 30 ... 44 | 45 | 46 ] - Skocz do strony

Str 29 z 46

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

VingaSandemo

Post #1 Ocena: 0

2020-05-16 13:50:20 (4 lata temu)

VingaSandemo

Posty: 535

Kobieta

Z nami od: 21-01-2014

Skąd: Kraina Lodu

Sa nowe przepisy dla ofiar przemocy,
https://www.bbc.co.uk/news/uk-politics-52677905
Blis­kość jest w dzi­siej­szych cza­sach tak rzad­ka, że aż magiczna.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Misia13

Post #2 Ocena: 0

2020-05-17 04:37:09 (4 lata temu)

Misia13

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2020-05-16 09:06:28, ZlotaPerla1 napisał(a):
Nic nie widać.


Juz wyrzucilam maila.... ale jak ktos szuka to znajdzie na stronach rzadowych.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Zygmunt_Merytor

Post #3 Ocena: 0

2020-05-31 10:31:39 (4 lata temu)

Zygmunt_Merytoryczny

Posty: 1039

Mężczyzna

Z nami od: 15-03-2018

Skąd: Edinburgh

Zmiany wprowadzone przez Home Office 15 maja, ktore utrudnia proces aplikowania o naturalizacje przez obywateli EU.
To kolejna zmiana przeforsowana niemal niezauwazona w cieniu Covidu i afery z Cummingsem.

Fragment listu poslanki z okregu Twickenham do Priti Patel:

“An EEA or Swiss citizen or their family members who have a 5 years’ continuous qualifying period of residence in the UK and Islands when they apply to the EU Settlement Scheme will be eligible for settled status… However, this grant of settled status (also know as indefinite leave to enter or remain) will not confirm that they were here lawfully under the EEA Regulations during that time, as defined by the British Nationality Act 1981 as this is not a requirement of the EU Settlement Scheme. You may therefore need to request further information from the applicant to demonstrate this.”

The updated guidance also goes on to tell officials in assessing whether an individual has been here lawfully during their 3 or 5 year residential period prior to pre-settled or settled status, that they must consider whether they were a ‘qualified person’ or as a family member of a qualified person.

This update marks a significant change in the UK Government’s naturalisation policy in relation to ‘settled status’. It was previously understood that EU citizens obtaining ‘settled status’ was sufficient proof to satisfy the ‘5-year residential’ requirement of the naturalisation process.

A ja z tym trzymam, kto co w czas uchwyci - reszta mnie meczy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Misia13

Post #4 Ocena: 0

2020-05-31 11:11:20 (4 lata temu)

Misia13

Posty: n/a

Konto usunięte

Tak czytalam to... ale tak zawsze bylo.
Teraz to tylko napisali....
Zamieszali z tym Settled Status (nie kazdy z SS dostanie obywatelstwo).
Caly czas chodzi o Directive 2004/38/EC.
Zawsze trzeba bylo miec "qualified residency"...rozczaruja sie niezalezni finansowo, studenci I samo zatrudnieni jesli nie mieli comprehensive sickness insurance.
Tak naprawde to sie nic nie zmienia.

[ Ostatnio edytowany przez: Misia13 31-05-2020 11:15 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

camilius

Post #5 Ocena: 0

2020-06-01 15:11:17 (4 lata temu)

camilius

Posty: 646

Mężczyzna

Z nami od: 23-08-2015

Skąd: Nottingham

Nawiązując do powyższych wpisów o rezydencji i prawem do naturalizacji a Settled Status pozwolę sobie zacytować dosłownie wpis z jednego polskiego portalu na wyspach który wydaje mi się jest podsumowaniem prawdziwego celu SS...Cytuję - ...I zaczynają się schody ! A za 5 lat SS będzie można się "podetrzeć". To jest 5-cio letnie zabezpieczenie dla rządu,żeby jeszcze "wykorzystać" imigrantów a potem kopnąć w d...ę,jak już się odbiją po szoku pobrexitowym . Taka "poduszka powietrzna";! Jakby wszyscy ( lub większość) wyjechała na raz,to nie miałby kto robić,a tak będzie stopniowo ( pozbywanie się),taka pięciolatka angielska.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kaktusak

Post #6 Ocena: 0

2020-06-01 16:02:43 (4 lata temu)

kaktusak

Posty: 260

Mężczyzna

Z nami od: 11-03-2019

Skąd: Manchester

CSI bylo od lat wymagane do naturalizacji, zaczeli to egzekwowac kolo 2009 roku, sam sie na to nadzialem podczas powrotu na studia, opoznilo to moja naturalizacje o dobre 10 lat ale co zrobic, co sie naklnelem sie na home office to moje:). Ale nikt wtedy nie plakal nad ofiarami (ani malo kto wiedzial o tym problemie),co najwyzej ludzie sie podsmiewali "po co ci ta naturalizaja/permament resident status?, tylko trzeba ksiazki czytac i wydac 1k zamiast na wakacje:)" dopiero potem zrobila sie wrzawa jak wiecej ludzi zaczelo aplikowac o naturalizaje i nadziali sie na CSI. SS chyba nie bylo obiecywany jako etap w naturalizaji, mial zabezpieczyc pobyt EEA dla tych ktorzy nie widza potrzeby naturalizacji, samego mnie zdzwilo ze tak malo wymagaja (poklikania w aplikacji) zeby udowodnic pre-SS i SS. Caly system jest chyba dziurawy jak sito, na forum byly niedawno rozwazania jak to mozna uzyskac pre-SS poprzez jednodniowy przyjazd do uk, niektorzy podobno nawet sie settle'uja z polski:), bo "zawsze moze sie przydac". Z tego co wiem to kraje EU tez nie beda masowo naturalizowaly "brytoli" siedzacych w EU, kryteria sie czesto dluzsze albo bardziej skomplikowane (koniecznosc zrzeczenia sie drugiego/uk obywatelstwa) ale nikt nad nimi nie placze, nawet Guardian/Independent, to pewnie byloby niepoprawne politycznie:)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #7 Ocena: 0

2020-06-01 16:23:52 (4 lata temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

ale jaki niby mialby byc faktyczny cel pozbycia sie Polakow z uk? przeciez dla ludzi ktorzy pociagaja za sznurki dalej jestesmy "mile" widziani -czyli dla calej gospodarki

w pl juz zaczyna sie placz za ukraincami adekwatna sytuacja
a to ze w Polsce bedzie lepiej i ludzie beda wyjezdzac dobrowalnie na przestrzeni kolejnych 10moze 20lat? samoistne rozwiazanie problemu.. jesli to jest problem dla kogokolwiek poza beneficiarzami angielskimi

dzieciaki z polski rodzin to bedzie tylko wartosc dodana dla tego kraju

[ Ostatnio edytowany przez: cris82 01-06-2020 16:27 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kaktusak

Post #8 Ocena: 0

2020-06-01 16:43:30 (4 lata temu)

kaktusak

Posty: 260

Mężczyzna

Z nami od: 11-03-2019

Skąd: Manchester

Biorac pod uwage potencjalna rzez miejsc pracy w calym hospitality/retail i innych low wage economy miejscach pracy (zazwyczaj obsadzanych przez imigrantow) i bezrobocie np 10% albo i wiecej to powrot miliona czy nawet wiecej migrantow mysle ze bylby calkiem na reke rzadowi, pomimo tego kadzenia ze jestesmy "mile widziani":). Wiem ze ratujemu eks-imperium przed upadkiem i jak tylko wyjedziemy to sie wszystko "zawali" ale fakt jest ze chyba ponizej 40k zarobkow (nie wiem czy to household czy nie dajboze na osobe) to taki podatnik jest tak naprawde net drain w systemie a nie wnosi cos.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

dominikaaa

Post #9 Ocena: 0

2020-06-01 16:43:55 (4 lata temu)

dominikaaa

Posty: 317

Z nami od: 30-03-2008

Mowicie, ze z SS nie ma sensu aplikowac o naturalizacje ? Przeciez PR Traci ważnosc do konca roku. Znac osoby co nie mialy CSI a jednak uzyskaly obywatelstwo ale nie wiem jak to obeszli (po zmianie przepisów). Nagle okazało się ze nie wystarczy tylko rezydentura ale trzeba ubezpieczenie ( wprowadzili to jakoś po referendum).

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #10 Ocena: 0

2020-06-01 16:55:27 (4 lata temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

csi ? co to jest?

ja wyrobilem obywatelstwo z ss ale na forum juz sa teorie ze z ss to moga uniewaznic za chwile wiec moze nie warto :-]

[ Ostatnio edytowany przez: cris82 01-06-2020 16:56 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 29 z 46 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 28 | 29 | 30 ... 44 | 45 | 46 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,