MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Settled status aplikacja

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 26 z 46 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 25 | 26 | 27 ... 44 | 45 | 46 ] - Skocz do strony

Str 26 z 46

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Kanonier30

Post #1 Ocena: 0

2020-01-27 14:07:12 (4 lata temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

W punkt - NightFury. Dla przejrzystości, to również sądzę - jak wielu Użytkowników - że dokument SS mógłby być wystawiany w formie fizycznego dokumentu, jak np. dotychczasowe rezydentury. Niestety, rząd mający zdecydowaną większość w Izbie Gmin, poprawki Izby Lordów odrzucił... Nie ma więc raczej żadnych szans na spełnienie postulatów the3million.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #2 Ocena: 0

2020-01-27 14:07:20 (4 lata temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

a kto powiedzial ze jest potrzebny? dzisiaj nie jest za 2-3lata moze bedzie bo zmieni sie prawo
zostawili sobie furtke ktora beda mogli sie bawic jesli najdzie ich taka ochota
: P
w ogole to brak fizycznego dokumentu jest bardzo podejrzany jezeli istnieje juz baza danych to w czym problem? przed kazdymi wyborami dostajemy papiery zeby sie zapisac do glosowania wiec to nie o koszta chodzi


[ Ostatnio edytowany przez: cris82 27-01-2020 14:11 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

NightFury

Post #3 Ocena: 0

2020-01-27 14:41:44 (4 lata temu)

NightFury

Posty: 1311

Kobieta

Z nami od: 25-01-2012

Skąd: Liversedge

https://www.politics.co.uk/blogs/2020/01/23/brexit-2020-everything-you-need-to-know-about-johnson-s-trad?fbclid=IwAR3Y2fwAuCEnh8pCFeeNUFMnV-q8U8B3RpPKT28aGKjcX9iGBU73eQ0i2po

Znalazłam ta analizę. Przemawia do mnie. Kanonier, jak przeczytasz to powiedz co o tym myślisz?
Music leads me through my life

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

NightFury

Post #4 Ocena: 0

2020-01-27 14:47:59 (4 lata temu)

NightFury

Posty: 1311

Kobieta

Z nami od: 25-01-2012

Skąd: Liversedge

Cytat:

2020-01-27 14:07:20, cris82 napisał(a):
a kto powiedzial ze jest potrzebny? dzisiaj nie jest za 2-3lata moze bedzie bo zmieni sie prawo
zostawili sobie furtke ktora beda mogli sie bawic jesli najdzie ich taka ochota
: P
w ogole to brak fizycznego dokumentu jest bardzo podejrzany jezeli istnieje juz baza danych to w czym problem? przed kazdymi wyborami dostajemy papiery zeby sie zapisac do glosowania wiec to nie o koszta chodzi

[ Ostatnio edytowany przez: <i>cris82</i> 27-01-2020 14:11 ]




Nie sadze żeby zaczęli wydawać fizyczny dowód statusu SS. Wiesz, coś się za kulisami zmieniło. Ostatnio rejestrowałem narodziny dziecka. Potem aplikowałam o Child benefit, zakładałam konto oszczędnościowe, aplikowalam o paszport itd...za pierwszym razem musiałam dosyłać albo pokazywać akt urodzenia dziecka. Teraz na akcie jest wpisany numer referencyjny i każdy urząd czy bank może się zalogować do systemu i potwierdzić tożsamość danej osoby. A wszystko to ot tak cichutko za plecami szarych obywateli.
Nie jestem zwolenniczka teorii spiskowych ale mam wrazenie, ze już jakiś czas temu powstał system, wielka baza danych, do której dodawane są coraz to nowe funkcje. Chcesz sprawdzić zdolność kredytowa? Zaloguj się w system. Chcesz sprawdzić historie zatrudnienia? Tu masz system. Potwierdzamy status SS? Jest system.
A co do tego, ze system pada....ano, tak się dzieje jak się w nieskończoność dobudowuje i kolejno dodaje nowych użytkowników. W tysiącach...
Music leads me through my life

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Severance_

Post #5 Ocena: 0

2020-01-27 15:04:07 (4 lata temu)

Severance_

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2020-01-27 14:41:44, NightFury napisał(a):
https://www.politics.co.uk/blogs/2020/01/23/brexit-2020-everything-you-need-to-know-about-johnson-s-trad?fbclid=IwAR3Y2fwAuCEnh8pCFeeNUFMnV-q8U8B3RpPKT28aGKjcX9iGBU73eQ0i2po

Znalazłam ta analizę. Przemawia do mnie. Kanonier, jak przeczytasz to powiedz co o tym myślisz?


Od 3 dni znajduje się to w temacie o Brexicie. Wydaje mi się ze gdyby Kanonier30 byl zainteresowany, to już by się wypowiedział. Ale z zainteresowaniem tam przeczytam co do Ciebie konkretnie przemawia?

Mam sugestie dla administracji MW, być jest już czas aby ktoś z odpowiednią wiedzą i znajomością języka angielskiego zebrał najważniejsze informacje dotyczące styczniwego Brexitu i przedstawił to w formie poradnika dla polskojęzycznych czytelników wyjasniajac: czym jest Withdrawal Agreement, co sie moze wydarzyć w ciągu tego roku i co się może stać w 2021 jeśli nie będzie przedłużenia okresu przejściowego.
Mind your own biscuits and life will be gravy

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #6 Ocena: 0

2020-01-27 15:43:25 (4 lata temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

nasze dzieci tak naprawde moglyby sie juz nie poslugiwac dowodami w ogole...

kazde ktore placi palutkiem za posilki w szkole jest juz od malego na liscie szczesliwcow -przykladnych obywateli ; )

tak z czystej ciekawosci to jest jakis wybor w platnosciach za posilki czy to jedyna opcja?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

NightFury

Post #7 Ocena: 0

2020-01-27 16:18:08 (4 lata temu)

NightFury

Posty: 1311

Kobieta

Z nami od: 25-01-2012

Skąd: Liversedge

Cytat:

2020-01-27 15:04:07, Severance_ napisał(a):

Od 3 dni znajduje się to w temacie o Brexicie. Wydaje mi się ze gdyby Kanonier30 byl zainteresowany, to już by się wypowiedział. Ale z zainteresowaniem tam przeczytam co do Ciebie konkretnie przemawia?
Mam sugestie dla administracji MW, być jest już czas aby ktoś z odpowiednią wiedzą i znajomością języka angielskiego zebrał najważniejsze informacje dotyczące styczniwego Brexitu i przedstawił to w formie poradnika dla polskojęzycznych czytelników wyjasniajac: czym jest Withdrawal Agreement, co sie moze wydarzyć w ciągu tego roku i co się może stać w 2021 jeśli nie będzie przedłużenia okresu przejściowego.


Wiesz, ja mam życie poza internetem. Kanonier pewnie tez. Nie musi mi odpowiadać już zaraz natychmiast bo go poprosiłam. Jak nie będzie miał nic w temacie do powiedzenie to powie „nie chce się wypowiadać” i tyle.
A póki co ja w poszanowaniu dla jego prywatnego życia sobie spokojnie poczekam.
Przemawia do mnie cały ten wywiad. Nie jestem wskazać konkretnego zdania czy akapitu.
Poradników jest pełno na stronach gov albo The3milion. Jednakże ten wywiad nie miał na celu bycia poradnikiem, ot próba wyjaśnienia co może się stać po okresie przejściowym i na jakie trudności będzie narażony rząd w UK podczas negocjacji. Bo na chwile obecna to cały rząd jak jeden zachowuje się tak, ze po wyjściu będą robić co chcą. Hulaj dusza piekła nie ma. O ile nie mieszka się na bezludnej planecie, Marsie na przykład, o tyle w cywilizowanym świecie, gospodarki różnych państw są ze sobą jakos powiązane. W mniejszy lub większy sposób.
Nie da się odciąć sobie ręki czy palca bez krótkotrwałego bólu i długotrwałej niepełnosprawności.
Music leads me through my life

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #8 Ocena: 0

2020-01-27 19:45:52 (4 lata temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

NightFury, dziękuję za to, że mnie pytasz o opinię. Przeczytałem ten wywiad i cóż mogę powiedzieć/napisać w obliczu autorytetów. Ludzi będących profesjonalnie przygotowanych i to zarówno w zakresie prawa brytyjskiego i europejskiego... Na pewno materiał bardzo wartościowy i świetnie, że został zamieszczony adres strony internetowej.

Studiowałem elementy prawa europejskiego/unijnego. Co było wiele lat temu. Wiadomo, że wiedza raz otrzymana nie jest wiedzą niezmienną i daną na zawsze. Zwlaszcza przy ciągle nowych regulacjach, dyrektywach itd. Prawo brytyjskie, to dla mnie nadal strefa nieznana. Byłbym narcyzem i ignorantem, gdybym tworzył tutaj jakowyś wywód. Z pewnością sytuacja bieżąca jest dynamiczna - rozmowy do końca tego roku, we wzajemnych relacjach sporo wyjaśnią.

Natomiast włączanie takich materiałów do dyskusji na Forum MW tworzy dobry klimat do wymiany poglądów i danych na wysokim poziomie/ każdy z Nas zapewne czasem "przekopuje" bazy danych UK GOV czy EU... - wliczam Nas wszystkich. Zapewne warto otworzyć nowy wątek, który byłby przewodnim tematem Forum przez czas, jaki moderacja uznana za stosowny. Pozdrawiam.

Ps.
Stąd na razie taka propozycja założenia nowego wątku (?), gdyż w tym odbiegamy od samej aplikacji SS. Chyba to jednak wątek bardziej techniczny.

[ Ostatnio edytowany przez: Kanonier30 27-01-2020 19:50 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Misia13

Post #9 Ocena: 0

2020-01-27 19:49:17 (4 lata temu)

Misia13

Posty: n/a

Konto usunięte

Hi.
Mozna poprosic aby mozna bylo otworzyc?🙂

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #10 Ocena: 0

2020-01-27 20:09:07 (4 lata temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 26 z 46 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 25 | 26 | 27 ... 44 | 45 | 46 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,