MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Mandat za “uzywanie” telefonu w czasie jazdy

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 3 z 11 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ... 9 | 10 | 11 ] - Skocz do strony

Str 3 z 11

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

danielo0

Post #1 Ocena: 0

2019-08-01 09:35:50 (5 lat temu)

danielo0

Posty: 43

Mężczyzna

Z nami od: 31-07-2019

Skąd: Pb

Rozumiem przepis ! Ale nadal twierdze że to co zrobiłem jest sprzeczne z karą którą chcą mi wymierzyć !
Dokładna moja sytuacja: dowożę towar do sklepu , zepsuty uchwyt do telefonu , przed zaczęciem jazdy nastawiam nawigację na powrót do mojego miasta , ruszam . telefon leży na siedzeniu obok , jestem niepewny gdzie mam jechać i biorę telefon do ręki , policjant mnie zatrzymuje . Mandat £200 i 6pkt karnych za 10sekundowe trzymanie telefonu w ręku ???? Przecież to jest bezczelne...
tak jak wspomniałeś , jestem zawodowym kierowcą i zawsze jeżdżę bezpiecznie. Mam 0 punktów
A po drugie policjant wpisał że jechałem 30mph.. co jest nieprawdą !!!!!! Jechałem 15mph

Choćbym miał narobić w gacie to nie przyjmuje tak surowej kart za wzięcie telefonu do ręki na kilka sekund !

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #2 Ocena: 0

2019-08-01 09:39:41 (5 lat temu)

karjo1

Posty: 20614

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

To jest kara minimalna, nie zapominaj.
Co jest bezczelne? Stosowanie sie do przepisow?
Jechales? Jechales.
Miales w reku telefon? Miales?
Wiec?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

malben1

Post #3 Ocena: 0

2019-08-01 09:41:14 (5 lat temu)

malben1

Posty: 577

Mężczyzna

Z nami od: 10-12-2007

Skąd: Stafford

Cytat:

2019-08-01 09:20:17, danielo0 napisał(a):
Tak policjant był w oznakowanym radiowozie ....

no i widzisz... tu jestes spalony:
jak bys byl wystarczajaco skoncentrowany,
zauwazylbys policyjny samochod...
Cytat:

...nagle zatrzymuje mnie policjant z dupy...

czesto w zyciu nagina sie (lekko :-]) przepisy/ normy,
ale trzeba to robic madrze... :-U

...a do Ciebie nie dociera nawet to co mowi karjo1 i ja...

[ Ostatnio edytowany przez: malben1 01-08-2019 09:46 ]

Pamietajcie! Nikt nie da Wam tyle ile ja Wam moge obiecac...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #4 Ocena: 0

2019-08-01 09:42:57 (5 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Jak chcesz, to idz do sadu. Nie przychodz tylko tutaj na forum skarzyc sie, ze dali Ci wyzsza kare i nie stac Cie na jej splate. Co prawda te sadowe kary chyba mozna rozlozyc na raty, ale punktow nie.

A zawodowi kierowcy powinni byc jeszcze bardziej swiadomi przepisow, niz amatorzy. Jak ci sie zepsul uchwyt, to idziesz do fizycznego sklepu i kupujesz nowy albo nie uzywasz telefonu do nawigacji. Nie mow tylko, ze uchwytow nie ma w sklepie, bo takie rzeczy sa wszedzie do kupienia, nawet w 24h wiekszym markecie. A jak nie masz takiego kolo siebie, to wsiadasz w samochod i jedziesz. Inaczej ryzykujesz mandat, ktory wlasnie dostales.

To czy jechales 15 czy 30 mil, nie ma tutaj nic do rzeczy, bo nie kaza Cie za przekroczenie predkosci, tylko za trzymanie telefonu w reku podczas jazdy.

Oburzajac sie na to wszystko robisz tylko sobie na zlosc, nikomu innemu, bo nikogo innego to zwyczajnie nie obchodzi. Policjant juz zapomnial, a sedzia zastosuje przepisy.
Carpe diem.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

danielo0

Post #5 Ocena: 0

2019-08-01 09:44:39 (5 lat temu)

danielo0

Posty: 43

Mężczyzna

Z nami od: 31-07-2019

Skąd: Pb

Nadal nie rozumiem dlaczego kara jest taka sama dla osoby która rozmawia przez telefon w trakcie jazdy a osobą która wzięła telefon do ręki na kilka sekund. Minimalna kara ? £200 i 6 pkt karnych ? Za wzięcie telefonu do ręki na kilka sekund ? Niestety ale nie godzę się na to.. za to co zrobiłem powinienem dostać ostrzeżenie.
Tak jak pisałem nie przyjmuje mandatu , czyli czeka mnie sąd tak? Przedstawię sytuacje a sąd na xxxxx uzna że jestem winny i przyzna mi surowy wymiar kary £200 i 6 pkt a ja powiem dla sądu że nie godzę się z wymiarem kary . I co wtedy?

Uwaga moderatora: Edycja wuglaryzmu. Richmond

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #6 Ocena: 0

2019-08-01 09:46:27 (5 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Mozesz sie nie godzic z wyrokiem jak wszyscy inni. Punkty i tak dostaniesz, a kare bedziesz musial zaplacic. Jak nie zaplacisz, to beda Cie za to scigac.

Kupiles juz nowy uchwyt czy dalej jezdzisz z telefonem w reku?
Carpe diem.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

danielo0

Post #7 Ocena: 0

2019-08-01 09:52:19 (5 lat temu)

danielo0

Posty: 43

Mężczyzna

Z nami od: 31-07-2019

Skąd: Pb

Sprawdzałem za co dają punkty karne i jest dużo CIĘŻKICH przewinień gdzie dostajesz 6 pkt albo mniej a ja mam dostać 6pkt karnych za trzymanie telefonu w ręku przez 10sekund ? Tylko za trzymanie!!!! Bez dzwonienia , bez pisania, bez dotykania nawet ekranu telefonu !!!!!!!!!!!!!!!!! Chyba zwariowali , choćbym miał narobić w gacie nie przyjmuje tego mandatu !!!!!!!!!!!!
Uchwyt się zepsuł dzień przed , drugi uchwyt zamówiony i ma przyjść dzisiaj

Co się stanie jeśli pójdę do sądu i wyjaśnię sytuacje jak to wyglądało i sąd przyzna mi karę 6pkt i £200 a ja powiem że jest to zbyt surowa kara za to co zrobiłem. Jak sąd zareaguje ? Co się stanie ? Jeśli powiem że nie zgadzam się

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #8 Ocena: 0

2019-08-01 10:23:49 (5 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

wyobrazam sobie linie obrony "trzymalem go 10 sekund tylko! nawet nie dotykalem! nic nie mowilem!"
toz oni specjalnie zmienili tak prawo zebys nie mogl sie glupio tlumaczyc ze korzystales z nawigacji nawet jesli jest to swieta prawda to zmienili to prawo tak zeby cie szybko oduczyc twojego myslenia i korzystania z nawigacji w ten sposob

mysle ze duzo osob robi i bedzie robic podobnie ale trzeba sie liczyc z konsekwencjami
a ten kurs w celu anulowania punktow nie wchodzi w gre? ostatnio sam bylem 4 godziny trzeba sie kisic ale przynajmniej punktow nie ma tez moglbym sie tak tlumaczyc
mialem 6mil wiecej od dozwolonej predkoscu to nie moja wina ze postawili fotoradar przy skrzyzowaniu!!!!!tam nigdy wczesniej nie bylo fotoradaru!!!! mialem 30 zmienilo sie swiatlo na zolte i wcisnalem pedal gazu to trwalo tylko 1 sekunde!!! nawet plicja tak robi!!!!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #9 Ocena: 0

2019-08-01 10:31:26 (5 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Nie ma kursow za uzywanie telefonu, zaprzestali w 2017r. Najwyrazniej nie pomagaly.
Carpe diem.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #10 Ocena: 0

2019-08-01 10:32:28 (5 lat temu)

karjo1

Posty: 20614

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Nie ma kursu w przypadku uzycia telefonu w trakcie jazdy (bodajze od 2017).
NSAC ma sens, przypomina o zasadach i mozliwych skutkach przekroczenia szybkosci, myslacym daje po wyobrazni odrobine.
I jest w przypadku niewielkich przekroczen.
Zabawa telefonem do nich nie nalezy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 3 z 11 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ... 9 | 10 | 11 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,