MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

 

Postów: 7

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Tomi94

Post #1 Ocena: 0

2019-04-30 18:19:02 (5 lat temu)

Tomi94

Posty: 0

Mężczyzna

Z nami od: 30-04-2019

Skąd: Doncaster

Witam.
Chce zrobic prawo jazdy kategorii C+E w Polsce. Mam angielskie prawo jazdy kategorii B ktore wymienilem z polskiego na UK kilka lat temu. Mam pytanie do kogos kto sie orientuje w temacie Jakie kroki nalzy podjac any moc zdawac w Polsce?
Czy mozliwa jest wymiana prawa jazdy UK na PL zdanie egzaminu w Polsce a nastepnie wymiana z powrotem na UK?
Dodam ze powodem jest cena ktora jest tutaj dwukrotnie wyzsza mianowicie £1500.
Z gory dziekuje za udzielone odpowiedzi.
Pozdrawiam
Tomek

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Rozrabiaka

Post #2 Ocena: 0

2019-04-30 18:42:39 (5 lat temu)

Rozrabiaka

Posty: n/a

Konto usunięte

W Polsce w wydziale komunikacji w swoim mieście oddajesz angielskie prawko i oni je odeślą do DVLA w Anglii, oddając prawko prosisz a raczej wypełniasz wniosek o nadanie PKK jest to numer Profilu kandydata na kierowcę, osobno na C i osobno na C+E oraz możesz na D jakbyś chciał
To zanosisz do ośrodka szkolenia, który wybierzesz, oni w ośrodku dodatkowo połączą się z wydziałem komunikacji i pobiorą twoje dane, zaczynasz kurs i później egzaminy, jednocześnie jak będziesz po ten numer PKK i jak będziesz oddawał swoje brytyjskie prawko to poproś w wydziale komunikacji, by nie wysyłali wniosku o wymianę na Polskie, bo dojdą nowe kategorię i nie ma potrzeby by dwukrotnie w ciągu miesiąca wyrabiali twoje prawko i byś płacił za każdym razem 100zł. jak zdasz i ośrodek egzaminacyjny wyśle potwierdzenie do wydziału komunikacji, to wtedy wysyłają o nowe prawko
Ośrodek wyślę to tego samego dnia więc będą mieli niemal od razu.
Gdy dostaniesz Polskie prawko to wracasz do Anglii i wysyłasz o wymianę z Polskiego na Angielskie do DVLA powtórnie, ale już nie płacisz 43 funtów, bo to zwykły Upgrade.
Warto w Polsce zrobić kwalifikację, to odpowiednik CPC w Anglii, gdy będziesz miał kod 95 w prawku, to wystawią ci kartę CPC w Anglii z automatu, bez żadnego wniosku.
Będziesz miał angielskie prawko, kartę CPC zostanie tylko wnioskować o kartę tacho
I oczywiście twoje Polskie prawko odeślą do Polski

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

marcindet

Post #3 Ocena: 0

2019-05-02 20:46:55 (5 lat temu)

marcindet

Posty: 13

Mężczyzna

Z nami od: 27-06-2013

Skąd: telford

Hej kolego jak idziesz na kurs i gdy zapytają to niby zjechaleś do kraju jakieś 7 miesięcy temu

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

4x4-ws

Post #4 Ocena: 0

2019-05-23 15:42:59 (5 lat temu)

4x4-ws

Posty: 25

Mężczyzna

Z nami od: 19-06-2008

Skąd: Chichester

Witam. Nie chce zasmiecac forum wiec podepne sie tutaj.Temat podobny.Mam zawodowe z kodem 95, adr+cysterny, odnowione w PL ale polskie. Chce wymienic na UK. Oczywiscie form D2 ale czy jeszcze form D4 ? Niby tak , skonczylem 45lat. Polskie badania mam wazne ponad 4 lata. Pytanie brzmi - musze tutaj znow wydac kase czy respektuja polskie(jestesmy jeszcze w UE). Mysle , ze ten przepis dotyczy osob , ktore dopiero ida na kurs prawa jazdy.Oprocz standardowej oplaty nie mam zamiaru placic krolowej aby miala na wnuki :)

[ Ostatnio edytowany przez: 4x4-ws 23-05-2019 15:44 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Rozrabiaka

Post #5 Ocena: 0

2019-05-23 16:37:57 (5 lat temu)

Rozrabiaka

Posty: n/a

Konto usunięte

Gdy będziesz wysyłał to musisz dołączyć D4
Respektują twoje kwalifikacje, twoje uprawnienia, ale nie obchodzą ich polskie badania lekarskie.
Ja wymieniałem swoje dokumenty 2 miesiące po pełnych badaniach w Polsce i uznałem, ze skoro były badania robione i mam aktualne to nie będzie problemu
Odesłali mi dokumenty z DVLA i kazali przysłać z formularzem D4 wypełnionym przez lekarza
Co ciekawe w Polsce, neurolog, psycholog, okulista, lekarz ogólny, testy psychotechniczne, motoryka, refleks, bardzo dokładnie i szczegółowo
A tu w UK kobietka ze mną pogadała 10 minut, zapytała o kilka szczegółów, zbadała ciśnienie krwi, kazała przeczytać kilka literek i oddała wypełniony dokument, koszt 50 funtów
Nasze badania w Polsce do ich badań to przepaść, ale trzeba.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

4x4-ws

Post #6 Ocena: 0

2019-05-23 16:51:49 (5 lat temu)

4x4-ws

Posty: 25

Mężczyzna

Z nami od: 19-06-2008

Skąd: Chichester

Gdzie to zrobiles za 50 ? Chetnie nawet podjade do .... max Londyn. Aczkolwiek mam nie zbyt mile wspomnienia . Robilem na moto i 1,5 min spoznienia na parking -35, nie jestem rasista ale przeciw tzw sluzbista.Bylem chyba nie w jej guscie :) Dzieki za porade

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Rozrabiaka

Post #7 Ocena: 0

2019-05-23 17:01:07 (5 lat temu)

Rozrabiaka

Posty: n/a

Konto usunięte

Nie wiem, czy można linki wklejać, ale trudno jak usuną to podeślę ci na priv.
Spróbuje tutaj wkleić może komuś się w przyszłości przyda.
Robisz to online, wybierasz lokalizację i sugerują ci datę i czas, wybierasz co jest dla ciebie dogodne i miejsce blisko zamieszkania, lub nawet w swoim mieście
Ci lekarze jeżdżą po kraju i wynajmują salki w hotelach, świetlicach.
Na stronie u góry masz zakładkę HGV/PCV Medicals i tam sprawdzasz lokalizację dla siebie
Lekarze do formularza D4

[ Ostatnio edytowany przez: Rozrabiaka 23-05-2019 17:04 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

radzik77

Post #8 Ocena: 0

2019-05-23 21:59:14 (5 lat temu)

radzik77

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2019-04-30 18:42:39, Rozrabiaka napisał(a):
W Polsce w wydziale komunikacji w swoim mieście oddajesz angielskie prawko i oni je odeślą do DVLA w Anglii, oddając prawko prosisz a raczej wypełniasz wniosek o nadanie PKK ...

...

Gdy dostaniesz Polskie prawko to wracasz do Anglii i wysyłasz o wymianę z Polskiego na Angielskie do DVLA powtórnie...



Nie wiem czy czesto tak sie dzieje, ale juz drugiemu kierowcy pisalem list z wyjasnieniami do DVLA.

Po powrocie natychmiast wymienili prawko polskie na UK.

Dopiero po tum fakcie, po okolo 2 mcach (wg DVLA), polski urzad odeslal prawko UK. DVLA zalozylo, ze kierowca znowu wymienil dokument na PL i cofalo dokument wydany w UK.

Kierowcy nawet nie byli niczego swiadomi, dowiadywali sie po pol roku jazdy na dokumencie UK, ze tak naprawde nie widnieja w bazie DVLA. Kwiatki wychodzily przy okresowym sprawdzaniu licencji. Kierowca ma w reku plastik UK a DVLA twierdzi, ze przeciez pan uzywa Polskiego prawa jazdy :-]

Sugeruje odczekac przynajmniej 2 m-ce w przypadku gdy posiadacz dokumentu wydanego w UK zdaje egzamin w PL i nowe polskie prawko ponownie wymienia na UK.

Kierowcom, ktorych to dotyczy, sugeruje sprawdzic waznosc licencji on-line.

[ Ostatnio edytowany przez: radzik77 23-05-2019 22:08 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,