MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 17

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

mamartusiaa

Post #1 Ocena: 0

2019-04-04 14:02:40 (5 lat temu)

mamartusiaa

Posty: 6

Kobieta

Z nami od: 04-04-2019

Skąd: Wakefield

Witam.
Znajomy mieszka w UK od 15 lat i zaniedbał wszystkie sprawy... nie ma dowodu, paszport ma ale już nieważny, nie zna numeru PESEL i nie ma prawa jazdy z Polski... Wiem - szkoda slow, ale poprosił mnie o pomoc, wiec staram się jak mogę.

Znalazłam wniosek o zupełny akt urodzenia oraz pełnomocnictwo do załatwienia aktu w lokalnym urzędzie w Polsce przez jego znajoma.

Mam pytanie - kto wie jak jak dowiedzieć się
1.jaki ma numer PESEL;
2.jak dostać papier ze ma się prawo jazdy w Polsce?

Jak dostanie odpis aktu urodzenia to może jechać do Manchesteru po dowód i paszport o ile się nie mylę.

Z gory dzięki za pomoc w tak nietypowej sprawie *THUMBS UP*

[ Ostatnio edytowany przez: mamartusiaa 04-04-2019 14:03 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andyopole

Post #2 Ocena: 0

2019-04-04 14:17:43 (5 lat temu)

andyopole

Posty: 12806

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

PESEL jest w paszporcie. Nawet za komuny byl.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Richmond

Post #3 Ocena: 0

2019-04-04 14:40:41 (5 lat temu)

Richmond

Posty: 28861

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Dowod wydaje sie tylko w Polsce. Nikt tego za niego nie zalatwi.

Z niewaznym paszportem wyrobi nowy w konsulacie:

https://manchester.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/sprawy_paszportowe/wydanie_paszportu_10letniego_dla_osoby_pelnoletniej/

"Przed wizytą w konsulacie prosimy o sprawdzenie

czy posiadacie Państwo wszystkie niżej wymienione dokumenty

1. Wypełniony wniosek paszportowy – druk wniosku jest dostępny jedynie w konsulacie; w przypadku aplikowania jednocześnie o paszport tymczasowy należy wypełnić 2 wnioski. Wnioski muszą być wypełnione starannie, dokładnie i czytelnie, pismem naśladującym druk. Wzór podpisu osoby aplikującej o paszport nie może dotykać ani przecinać ramki umieszczonej na wniosku.

2. Jedna fotografia - kolorowa, o wymiarach 3,5 cm x 4,5 cm, wykonana w ciągu ostatnich 6 miesięcy, na jednolitym białym tle, mająca dobrą ostrość oraz pokazująca wyraźnie oczy i twarz z obu stron od wierzchołka głowy do górnej części barków tak, aby twarz zajmowała 70-80% powierzchni fotografii. Fotografia ma przedstawiać osobę bez nakrycia głowy i bez okularów z ciemnymi szkłami, patrzącą na wprost z otwartymi oczami, nieprzesłoniętymi włosami, z naturalnym wyrazem twarzy i zamkniętymi ustami.

3. Dokument potwierdzający tożsamość i obywatelstwo polskie - paszport, lub w przypadku gdy osoba wnioskująca nie posiada lub nie posiadała nigdy paszportu, dowód osobisty; w przypadku, gdy osoba utraciła paszport lub dowód osobisty – osoba wnioskująca o paszport składa oświadczenie o okolicznościach utraty paszportu lub dowodu osobistego (druk dostępny w konsulacie).

4. Numer PESEL - numer PESEL jest niezbędny w przypadku starania się o paszport 10-letni. "

Duplikat prawa jazdy zalatwi w urzedzie w Polsce. Pisza tam cos o mozliwosci zalatwienia tego przez pelnomocnika: https://obywatel.gov.pl/kierowcy-i-pojazdy/zglos-utrate-lub-uszkodzenie-prawa-jazdy#w-urzedzie

Niech ruszy siedzenie i nie zrzuca tego na innych, a juz na pewno nie ma sie co angazowac i robic tego za leniwca, bo to nigdy nie da mu motywacji, zeby zrobic to samemu. Pomijam przypadki osob chorych i niepelnosprawnych.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

mamartusiaa

Post #4 Ocena: 0

2019-04-04 14:43:44 (5 lat temu)

mamartusiaa

Posty: 6

Kobieta

Z nami od: 04-04-2019

Skąd: Wakefield

Musi sprawdzić - dzięki.
A co do aktu urodzenia - można w każdym urzędzie czy tam gdzie się urodziło?
Nic nie wiem o polskim prawie niestety :(

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #5 Ocena: 0

2019-04-04 14:45:54 (5 lat temu)

Richmond

Posty: 28861

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Akt urodzenia nie jest potrzebny do wydania nowego paszportu. Patrz podane linki.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

mamartusiaa

Post #6 Ocena: 0

2019-04-04 14:46:08 (5 lat temu)

mamartusiaa

Posty: 6

Kobieta

Z nami od: 04-04-2019

Skąd: Wakefield

Dzięki wielkie za informacje.
Czyli wszystko może załatwić w jednym miejscu? Wiem ze ten profil zaufany musi być potwierdzony - wiec od razu może to zrobić za jednym zamachem?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZlotaPerla1

Post #7 Ocena: 0

2019-04-04 15:28:53 (5 lat temu)

ZlotaPerla1

Posty: n/a

Konto usunięte

Jaki profil zaufany?

Trzech nas w jednym ciele: Anioł, Diabeł i JA

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

mamartusiaa

Post #8 Ocena: 0

2019-04-04 15:39:19 (5 lat temu)

mamartusiaa

Posty: 6

Kobieta

Z nami od: 04-04-2019

Skąd: Wakefield

Jest strona internetowa gdzie można wszystko zobaczyć i załatwić online https://login.gov.pl/login/login?ssot=iap4fyvu8nvbnt3m0sqa ale trzeba tożsamość w Polsce potwierdzić - albo przez bank albo przez profil zaufany gdzie trzeba iść do punktu potwierdzającego.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Maadpa

Post #9 Ocena: 0

2019-04-05 01:13:38 (5 lat temu)

Maadpa

Posty: 2

Kobieta

Z nami od: 21-02-2013

Skąd: blackpool

Witam czy Wam wszystkim czytajacym nie zaswiecila sie czerwona lampka ,kiedys na wnuczka teraz na znajomego .Tyle lat tutaj jest i nie umie sobie ogarnac podstawowych dokumentow,tym bardziej ze ma paszport niewazny ale pesel jest jak ktos napisal ,tylko ten znajomy probuje za wszelka cene poznac za duzo wiadomosci jak to zrobic udajac znajomego ,tak mi sie wydaje .

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

mamartusiaa

Post #10 Ocena: 0

2019-04-05 09:23:23 (5 lat temu)

mamartusiaa

Posty: 6

Kobieta

Z nami od: 04-04-2019

Skąd: Wakefield

Znam niestety wiele osób które mieszkają w Anglii ponad 10 lat i dalej nie znają języka nawet w stopniu komunikatywnym. Ta osoba należy do tej grupy. Ja mam wszystkie dokumenty, więc nigdy nie potrzebowałam pomocy od nikogo, a on nie był w Polsce od wielu lat. Jego dokumenty straciły ważność i został mu tylko stary paszport. Pytam na forum, ponieważ nie wiem jakie są procedury w ambasadzie. Wiem że są linki itd ale zastanawiałam się czy można wszystko zrobić za jednym razem (paszport i dowód).
Jeśli chodzi o prawo jazdy to chyba musi mieć jakiś dokument żeby pojechać do Polski i to załatwić w urzędzie.
Niby jaki miałabym cel w szukaniu informacji o tym jak to załatwić? Przecież nie pytam o twoje dane żeby ukraść ci tożsamość...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,