MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Nowy start w UK, a długi przeszłości...

« poprzednia strona

Strona 2 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Str 2 z 2

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Emeryt56

Post #1 Ocena: 0

2019-01-31 13:05:34 (5 lat temu)

Emeryt56

Posty: 1660

Mężczyzna

Z nami od: 15-01-2018

Skąd: Montreal (Bristol)

Cytat:

2019-01-31 01:13:55, Richmond napisał(a):
Firma windykacyjna nie zajmie pensji od tak. To nie tego rodzaju dlug.


Zgadzam się z tym co piszesz ale autor tego wątku pisze że :
"nie chciałby się użerać z komornikiem przez kolejne lata".
Więc jak wspomina o komorniku to może jest coś więcej jak nam tu napisał.
A jak wiemy komornik to wiele może tylko czy to będzie opłacalne?

Zresztą komornik może zająć tylko to co jet powyżej minimalnej wysokość wynagrodzenia określona prawem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #2 Ocena: 0

2019-01-31 13:19:03 (5 lat temu)

Richmond

Posty: 28858

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Mysle, ze chodzilo o firme windykacyjna, a nie komornika. Nieprecyzyjnosc wypowiedzi.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Zagubiony88

Post #3 Ocena: 0

2019-02-05 15:50:14 (5 lat temu)

Zagubiony88

Posty: 8

Mężczyzna

Z nami od: 28-01-2019

Skąd: Bristol

null
Cytat:

2019-01-31 00:38:24, Emeryt56 napisał(a):
Cytat:

2019-01-29 13:27:48, Zagubiony88 napisał(a):
Witam.

Po jakimś czasie szarpaniny, rękoczyny i wyzwiska z jej strony pod wpływem alkoholu. popadłem w depresję i alkoholizm, Powroty do Polski i leczenie, próby walki ze sobą, niezliczone próby samobójcze, chęć zaczęcia żyć od nowa. Ogółem 2 lata wyjęte z życiorysu. Próby spłacania karty kredytowej, Rosnące oprocentowanie i w końcu w połowie 2018 poddałem się. Wpadłem w finansową pętlę zadłużenia. Ratowałem się overdraftem, płaciłem jednym kredytem inny. Próbowałem wziąść kredyt konsolidacyjny jednak przez niski credit score jedyne kredyty które mogłem wsiąść to takie na 50 lub 100% z żyrantem, więc odpuściłem tracąc resztki nadziei. Bank zalecił zamknięcie konta i otwarcie nowego z czystą kartą w życiu i w banku, co też zrobiłem. Po 3 miesiącach mieli zamknąć konto całkowicie i wypracować ze mną rozwiązanie. W końcu zamknęli jednak tylko to z overdraftem, dalej nękając mnie listami za kartę kredytową. Mój overdraft został przekazany do windykacji przez zewnątrzną firmę. Karta kredytowa dalej wisi na koncie i zaczęli mi do wyciągów przesyłać dodatkowo notkę "arrears". Mam zamiar tam zadzwonić na dniach. Wszelkie firmy w stylu odpisz do 80% długu nie są w stanie mi pomóc, bo albo mój dług jest za mały, albo bo muszę mieć ich kilka. Dalej leczę się antydepresyjnie i te listy wpływają na mnie bardzo negatywnie, jednak nie mam zamiaru uciekać od problemu. Wynajmujemy z dziewczyną studio flat, obecnie z jednej pensji muszę utrzymać siebie i ją. Nie jestem w stanie podać konkretnie ile mogę płacić miesięcznie, jednak chcę te debety jakoś powoli spłacać.



Powiem Ci jak dobry Proboszcz:
1. Wyspowiadaj się.
2. Wyraź skruchę.
3.Postanów poprawę.
4. Przyjmij pokutę.
5. Odpraw (wykonaj) pokutę.

Ad.1 Tu publicznie się już wyspowiadałeś.
Ad.2 Nie jestem pewny czy wyraziłeś pełną skruchę tz czy Ty zrozumiałeś dlaczego tak się stało? czy Ty sie poczuwasz do winy?
Czy to wina byłej dziewczyny ?
To jest ważny punkt bo inaczej to będziesz miał "powtórkę z rozrywki".
Ad.3 Postanowić poprawę to jest łatwo ale wytrwać to już gorzej. Chodzisz na co miesięczne spotkania alkoholików ?
Ad.4 Przyjęcie pokuty czyli negocjacje i akceptacja spłaty.
Ad.5 Pokuta to te 6 lat co będziesz na "czarnej liście" w instytucjach finansowych.

Należy pamiętać że niedotrzymanie uzgodnionych spłat powoduje wpis do rekordu kredytowego i zaczną liczyć od nowa 6 lat.

Przy negocjacjach spłaty zadłużenia ja nie chwaliłbym się gdzie pracuję z obawy aby komornik nie zajął 50% wypłaty.

Wyjdziesz z tego ale przy dobrym psychicznym wsparciu.


Oczywiście że to tylko i wyłącznie moja wina. Dzięki za radę odnośnie informacji o pracodawcy i uzgodnionych spłatach. Nie chodzę na żadne spotkania, psychicznie czuję się znacznie lepiej. Jakoś te 6 lat przeżyję bez karty kredytowej, bo nie sądzę żebym dostał jakaś gdziekolwiek, a to duży minus, bo nie mogę wypożyczyć samochodu nigdzie w razie potrzeby.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Zagubiony88

Post #4 Ocena: 0

2019-02-05 15:53:26 (5 lat temu)

Zagubiony88

Posty: 8

Mężczyzna

Z nami od: 28-01-2019

Skąd: Bristol

Cytat:

2019-01-31 13:05:34, Emeryt56 napisał(a):
Cytat:

2019-01-31 01:13:55, Richmond napisał(a):
Firma windykacyjna nie zajmie pensji od tak. To nie tego rodzaju dlug.


Zgadzam się z tym co piszesz ale autor tego wątku pisze że :
"nie chciałby się użerać z komornikiem przez kolejne lata".
Więc jak wspomina o komorniku to może jest coś więcej jak nam tu napisał.
A jak wiemy komornik to wiele może tylko czy to będzie opłacalne?

Zresztą komornik może zająć tylko to co jet powyżej minimalnej wysokość wynagrodzenia określona prawem.


Napisałem ogólnikowo. Wchodząc w szczegóły debet na karcie został przekazany do Moorcroft Debt Recovery.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

littleflower

Post #5 Ocena: 0

2019-02-07 21:45:35 (5 lat temu)

littleflower

Posty: 7681

Kobieta

Z nami od: 15-07-2008

Skąd: birmingham

Splacaj te minimalne ile mozesz przez kilka miesiecy potem jeszcze raz zapytaj w banku o kredyt by konsilacyjny, tylko co masz teraz plac w terminie
"Take a chance because you never know how absolutely perfect something could turn out to be."

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer SkypeNumer MSN MessengerNumer gadu-gadu

Zagubiony88

Post #6 Ocena: 0

2019-02-13 16:03:57 (5 lat temu)

Zagubiony88

Posty: 8

Mężczyzna

Z nami od: 28-01-2019

Skąd: Bristol

Cytat:

2019-02-07 21:45:35, littleflower napisał(a):
Splacaj te minimalne ile mozesz przez kilka miesiecy potem jeszcze raz zapytaj w banku o kredyt by konsilacyjny, tylko co masz teraz plac w terminie


Bank już zniszczył mi historię kredytową na kolejne 6 lat z kartą debetową. Wszelkie kredyty konsolidacyjne odpadają, bo już próbowałem, a takie na 50% i więcej to tylko strzał w kolano.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #7 Ocena: 0

2019-02-13 16:20:24 (5 lat temu)

Richmond

Posty: 28858

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

To nie bank zniszczyl Ci historie kredytowa, to Ty zniszczyles ja nie splacajac produktow kredytowych.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Zagubiony88

Post #8 Ocena: 0

2019-02-13 16:40:55 (5 lat temu)

Zagubiony88

Posty: 8

Mężczyzna

Z nami od: 28-01-2019

Skąd: Bristol

Cytat:

2019-02-13 16:20:24, Richmond napisał(a):
To nie bank zniszczyl Ci historie kredytowa, to Ty zniszczyles ja nie splacajac produktow kredytowych.


Co Twój post wnosi do dyskusji? Czapeczka ugniata za bardzo czy maści na ból dupy zabrakło?

Uwaga moderatora: Panuj nad kultura wypowiedzi! Przyszedles na forum z pytaniem o pomoc, a wyzywasz tych, ktorzy udzielili porady. Richmond

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #9 Ocena: +2

2019-02-13 16:57:15 (5 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Ode mnie. Mieszkasz, żyjesz w Wielkiej Brytanii i tutaj chcesz zacząć nowy start i przyszłość? To najpewniej firma windykacyjna. Komornik nie będzie się tym zajmował - jest wystarczająca ochrona dłużnika. Umów się na minimalne spłaty miesięczne. Idź do lekarza (GP lub private GP) i weź zwolnienie na depresję, anxiety - nie musisz korzystać w pracy. Jedynie na potrzeby windykacji - nie ruszą Cię *THUMBS UP*

Pracuj nad historią kredytową w Wielkiej Brytanii, a poza tym życzę Ci, abyś kredytów brać nie musiał.

[ Ostatnio edytowany przez: Kanonier30 13-02-2019 17:03 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,