MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Pożyczka na długi w Polsce

 

Postów: 8

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

BlondQueen

Post #1 Ocena: 0

2018-11-02 14:11:38 (5 lat temu)

BlondQueen

Posty: 4

Kobieta

Z nami od: 01-10-2018

Skąd: Portstewart

Witam serdecznie,

Moja sytuacja jest krótko mówiąc beznadziejna. Mam dług w Polsce w wysokości ok. 60 tys, plus długi u znajomych na jakieś 5 tys. Obecnie żyje za 5 funtów miesięcznie bo całe pieniądze idą na rachunki i spłaty raty kredytu, nic dosłownie nie zostaje na jedzenie po prostu - ostatnio jadłam 2 dni temu od chwili w której pisze ten post...

Ale do sedna. Chciałam wziąść kredyt w UK, spłacić ten w Polsce, spłacić wszystkie długi i jeszcze zostanie mi dodatkowa gotówka (jakieś 2 tys funtów) ze zwrotu ubezpieczenia. Wiem że, jak wezmę kredyty tutaj to będę miała niższą ratę więc poradzę sobie z takim obciążeniem. Tyle że nie mogę bo mam niski credit score, mieszkam na wyspach dopiero od półtorej roku i nie wiem co robić.
Nie chce ogłaszać bankructwa, nie mam zaległości w spłatach w Polsce i nie mam zaległości w płaceniu rachunków tutaj (wszystkie opłaty mam w czynszu, telefon na karte).
Długo już tak nie wytrzymam, pracuje na całym etacie, zarabiam pieniądze a przez swoją głupotę nic z tego nie mam. Nie zrozumcie mnie źle, chce to spłacić, po prostu chcę znaleźć rozwiązanie dzięki któremu będzie mi lżej...
Ma ktoś jakieś pomysły co mogę zrobić? Jak uzyskać tutaj kredyt?
Zaznacze jeszcze że rozmawiałam już ze stroną polską ale musiałabym tam polecieć a nie mam za co. Miałabym za co gdybym nie zapłaciła za rate kredytu ale wtedy bank nie chciałby już ze mną rozmawiać bo zalegałabym ze spłątą. Tak więc błędne koło.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #2 Ocena: 0

2018-11-02 14:29:18 (5 lat temu)

karjo1

Posty: 20605

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Dodatkowa praca, nowa, lepiej platna?
uzgodnienie z bankiem chwilowo nizszych splat?
1,5 roku na Wyspach, to juz jakas historia kredytowa powinna byc, sprawdz na Experian itp.
Zwrot ubezpieczenia?
Wpis na liste wyborcow?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Emeryt56

Post #3 Ocena: 0

2018-11-02 16:01:06 (5 lat temu)

Emeryt56

Posty: 1660

Mężczyzna

Z nami od: 15-01-2018

Skąd: Montreal (Bristol)

Dostać tak wysoki kredyt w UK aby spłacić w Polsce 65 tys zł ? Marne szanse.

Jak nie masz innego wyjścia to
napisz do Polskiego Banku że będziesz płacić mniejsze raty od 1-go Grudnia ( wymienić nową kwotę) bo obecnie nie masz wystarczających dochodów i w najbliższym czasie nie możesz się stawić do banku aby to uzgodnić na miejscu bo czasowo przebywasz poza granicami PL (bez podawania adresu).
Oraz że nie uchylasz się od przyjętych zobowiązań.
Tak od ręki to nikt Ci nie zmieni warunków pożyczki ale tam też pracują ludzie.
Najważniejsze to nie przestać całkowicie spłacać.

Przez telefon to nie wiele załatwisz .

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

BlondQueen

Post #4 Ocena: 0

2018-11-02 16:10:57 (5 lat temu)

BlondQueen

Posty: 4

Kobieta

Z nami od: 01-10-2018

Skąd: Portstewart

Cytat:

2018-11-02 14:29:18, karjo1 napisał(a):
Dodatkowa praca, nowa, lepiej platna?
uzgodnienie z bankiem chwilowo nizszych splat?
1,5 roku na Wyspach, to juz jakas historia kredytowa powinna byc, sprawdz na Experian itp.
Zwrot ubezpieczenia?
Wpis na liste wyborcow?


Lepiej płatnej w moim regionie raczej nie znajdę, to też generuje nowe wydatki (dojazdy), dodatkowej pracy szukam - narazie bez efektów.

Rozmawiałam już z bankiem żeby cokolwiek zmienić muszę tam pojechać i osobiście stawić się w oddziale. Dzowniłam i pisałam e-maile już nie raz nie dwa w tej sprawie - zawsze odsyłają mnie z informacją że muszę osobiście się stawić.

Sprawdzałam mam wynik w okolicach 650 - czyli wciąż na czerwonym polu.

Jak spłace przedterminowo moją pożyczkę w Polsce dostane zwrot ubezpieczenia kredytu około 15 tys. z tego chce spłacić długi prywatne i jeszcze trochę zostanie dodatkowej gotówki.

Jestem wpisana na liste wyborców.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

BlondQueen

Post #5 Ocena: 0

2018-11-02 16:15:28 (5 lat temu)

BlondQueen

Posty: 4

Kobieta

Z nami od: 01-10-2018

Skąd: Portstewart

Cytat:

2018-11-02 16:01:06, Emeryt56 napisał(a):
Dostać tak wysoki kredyt w UK aby spłacić w Polsce 65 tys zł ? Marne szanse.

Jak nie masz innego wyjścia to
napisz do Polskiego Banku że będziesz płacić mniejsze raty od 1-go Grudnia ( wymienić nową kwotę) bo obecnie nie masz wystarczających dochodów i w najbliższym czasie nie możesz się stawić do banku aby to uzgodnić na miejscu bo czasowo przebywasz poza granicami PL (bez podawania adresu).
Oraz że nie uchylasz się od przyjętych zobowiązań.
Tak od ręki to nikt Ci nie zmieni warunków pożyczki ale tam też pracują ludzie.
Najważniejsze to nie przestać całkowicie spłacać.

Przez telefon to nie wiele załatwisz .

Potrzebuje pożyczyć około 13 tys. funtów na chwilę obecną. Więc jest to spora kwota ale nie nie możlwa do uzyskania - problem jest w tym że wszyskie banki chcą ode mnie 3 lat mieszkania na wyspach zanim w ogóle chcą zacząć ze mną rozmawiać.

Dziękuję za propozycję ale takie rozwiązanie nie wchodzi w grę bo już poruszałam ten temat w rozmowach z bankiem.


Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #6 Ocena: 0

2018-11-02 16:54:39 (5 lat temu)

karjo1

Posty: 20605

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Sytuacja finansowa z Pl nie wplywa na credit score w UK, moze warto sie zainteresowac, dlaczego jest tak niski?

Kazdy bank preferuje klienta splacajacego kredyt, dlatego warto skontaktowac sie z kims wyzej przecietnego doradcy i wyjasnic sytuacje. Ewentualnie pismo do szefa oddzialu, gdzie byl brany kredyt z wyjasnieniem.
Moze rozwiazaniem byloby obnizenie rat splaty, zmiana miejsca zamieszkania na bardziej obfitujaca w oferty.
Wyzej wspomniana kwota faktycznie moze byc problemowa do uzyskania.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Emeryt56

Post #7 Ocena: 0

2018-11-02 17:40:09 (5 lat temu)

Emeryt56

Posty: 1660

Mężczyzna

Z nami od: 15-01-2018

Skąd: Montreal (Bristol)

Jak bank ma specjalne ubezpieczenie na tą pożyczkę to nie będzie miał motywacji do zmian.

Czyli Ci pozostaje podwinąć rękawy w UK.

Sytuacje nie typowa to i rozwiązanie powinno być nie typowe.

Może się ktoś odezwie z jakimś pomysłem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #8 Ocena: 0

2018-11-02 19:59:37 (5 lat temu)

Richmond

Posty: 28844

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

http://www.mojawyspa.co.uk/forum/42/34175/Bank-nie-chce-mi-przyznac-karty-kredytowej-kredytu-i-innych-produktow-finansowych

Przeczytac ten temat i zaczac pracowac nad historia kredytowa.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Sate777

Post #9 Ocena: 0

2018-11-04 17:34:23 (5 lat temu)

Sate777

Posty: 89

Mężczyzna

Z nami od: 11-11-2014

Skąd: Liverpool

Kiedy przyjechałem do Anglii miałem przeterminowane dlugi w 3 bankach. Razem cos ok. 200 000 zl. W każdym banku deklarowałem splate, ale duzo mniejsza niż powinienem. Po prostu chciałem placic ale w tamtym czasie nie moglem tyle. W dawnym syncu załatwiłem wszystko przez telefon, bez problemu dali mi odetchnąć. Do BOS jechałem osobiście. Miałem chyba więcej szczęścia niż rozumu bo trafiłem na bardzo kompetentna osobę która mi pomogła. Jakieś wakacje kredytowe + wydłużenie okresu spłaty.
W Citi banku gdzie miałem raptem tylko 30 000zl w ogóle nie chcieli ze mną sensownie rozmawiać i oddali sprawę do sadu. To była głupota z ich strony. Co z tego ze mieli wyrok jak nie mieli pieniędzy :-). Później negocjowałem spłaty z firma windykacyjna. Nie było tragedii. Nawet udało się z nimi dogadać na zamrożenie odsetek. Tyle ze ja zawsze płaciłem uzgodnione kwoty. Obecnie już nie mam takich problemów. Ale przeszlem przez to. Dlatego wiem o czym mowie. Uwierz mi , warto z nimi rozmawiać jeśli chcą.
Mamy listopad, bilety lotnicze można kupić naprawdę tanio. Dlatego moja rada: jak wpłynie tygodniówka wejdź na stronke www.skyscanner.pl kup bilet, jedz do polski i spróbuj się dogadać. Powodzenia

[ Ostatnio edytowany przez: Sate777 04-11-2018 17:45 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,